Liga spravedlivých: Nová hranice

Justice League: The New Frontier

Animovaný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2008, 71 min

Takové zrození ligy spravedlivých. Pěkný animák plný hrdinů. Grafický vzhled není tak propracovaný jak u dalšího pokračování, ale i tak stojí k vidění. ( Hodnocení: 7/10 )(17.5.2012)

• Janega

Páči sa mi retro štýl, záverečný preslov a že sa ukázal aj Green Arrow, ale podotýkam len ukázal, lebo bojovať ho neuvidíte. Inak úplná slabota, a pritom úvodný prológ vyzeral sľubne. 50 minút sa nám tam predstavujú superhrdinovia, no aj tak ich poriadne nespoznáte a zvyšný čas je akcia, ale nato že tam bojuje partia superhrdinov s armádou dinosaurov je tá akcia dosť nezáživná. A k tomu hneď na začiatku súbojov odrovnajú Supermana, ktorý sa tam ukáže až keď je po všetkom. A nepomáha tomu ani tá seriálová animácia. To sa nedá ani porovnať s filmom Liga spravodlivých: Vojna.(6.6.2015)

• Hapretor

Na animák, kde se předpokládá dobrá řežba, dost nudné. Centrum útočí! Superman: "Já to vyřídím!" Žbluňk! Superman je v prdeli. Ostatní to odbojujou za něj. Stejně je jasný, že to přežije, že to bude happyend. Vim o lepších.(30.1.2011)

Někdo tady už psal, že animovanej kabát superhrdinským filmům sluší. Nezbývá než souhlasit, protože to co bych ve filmu nezkousl, jsem tady baštil jedna báseň. Pokud si chcete doplnit znalosti o vzniku a zázemí méně známých (aspoň pro mě) členů DC univerza jako jsou třeba Martian Manhunter a Flash, můžu jen doporučit. Stopáž je akorát, aby se člověk nenudil a užil si fajn komiksovou jízdu navíc s mírným filozofickým přesahem. Pro mě lepší než spousta comicsokinofilmů poslední doby.(13.8.2013)

• Likan7

Přiznávám, že se z mé strany jedná tak trochu o pokus, jestli se budu trochu chytat a jestli mě to zabaví, abych dal šanci i dalším podobným animovaným filmům. A výsledek? I když jsem ze začátku neměl potuchu na co koukám, postupem času jsem se do toho trochu dostával a na konci to už bylo celkem ok. To zasazení do minulosti mi ale nesedlo, stejně tak jako politický nádech. I když jsem to viděl v dabingu, potěší známá jména jako Lucy "Xena" Lawless nebo Neil Patrick "Barney" Harris.(1.12.2017)

• Vorlon

Jedno z vůbec nejhorších komixových zpracování, co jsem kdy viděl. Pokud nejste komixoví fanoušci, tak se tomuto dílku velkým obloukem vyhněte a pokud fanoušky jste, tak zauvažujte jestli nemáte něco lepšího, než 71 minut čučet na tohle bezduché dílko. Fakt to za to nestojí(27.5.2009)

Zajímavé zpracování v 50. letech, když se mnozí hrdinové poprvé objevili o několik desetiletí později. Jinak je to animák se všemi klady a zápory, čili jednoduchý příběh, mnoho akce, výbuchů a s tím spojené "chyby", které asi mám ignorovat.(30.10.2012)

Slušná zábava, celkový dojem mi kazí pouze nerealističnosti (typu raketa padající skrz atmosféru a kosmonaut vlající z okna držící se pouze bezpečnostního pásu, atd..), které vážně nemusim ani u animáků, a taky Wonderwoman, pro její absolutní feminismus.. Plus je za Green Lanterna :)(11.7.2009)

• Mistr_Moon

taková ta typická americká agitka o tom, že když se objeví velké zlo, jsou všichni ochotní se spojit nehledě na to zda jsi demokrat či republikán nebo nedej bože komanč. jinak děj mi přišel takový přeplácáný a pár hodin po shlédnutí si těžko na něco vzpomenu - jen to že tam byl zelený marťan co se umí měnit a chodit zdma a pak jakýsi velký létající talíř co valí potvory a parsky do všech stran. Jo a taky superman dostane na prdel a pak vyleze z mušle s ňákým týpkem.(25.1.2012)

Bohužel neznám seriál a tak sem se vubec nechytal a věčí část filmu sem byl uplně mimo....zamotal sem se do toho protože se každých 5 minut skákalo z místa na místo a z děje do děje....ale i přesto mě to chytlo a bavilo.(3.3.2012)

• zrx

Souhlas s Bachy(7.11.2012)

Všechny tyhle animáky mají něco do sebe. Furt lepší, než zkoušet nějaké nové způsoby jak zaujmout. Animace super, příběh tak akorát a zástupci DC comics. To stačí k úspěchu.(7.1.2013)

Na filmovou Justice League si musíme ještě nějaký čas počkat, takže musíme vzít zavděk aspoň sérií animvaných filmů. Prvním z této série je právě Nová hranice a i když podtitulek zní jako další díl Star Treku, tak je to především příběh o zrodu Ligy spravedlivých. Děj se odehrává v 50. letech minulého století a musím uznat, že vykreslení této doby, ať už výtvarně či dějově, se tvůrcům povedlo na jedničku. Příběh se soustředí především na Hala Jordana a na jeho zrod v Green Lanterna, ale na scéně se objeví samozřejmě i další známi superhrdinové, ať už je to Flash, Batman, Superman nebo Wonder Woman. Bohužel tyto postavy nedostanou tolik prostoru, kolik by si zasloužily, což je dané také délkou filmu, která je okolo sedmdesáti minut. Zatímco první půlka je celkem zajímavá, tak druhá půlka, byť zahrnuje i bitvu ve které se superhrdinové spojí, už tak poutavá není, možná je to dané i hlavním protivníkem, který sice je ničivý, ale není tak ikonický a charismatický jako jiní záporáci v rámci DC Universe. Co je na Nové hranici zajimavé je fakt, že se o dabing postav postarala celkem známá herecká jména např. Kyle MacLachlan, Neil Patrick Harris, Lucy Lawless, Brooke Shields a další, takže z tohoto pohledu tvůrci také nic nepodcenili. Nová hranice má tak skvělé zpracování, zajímavé postavy, které však ještě netvoří jeden tým a příběh, který je slušný, ale mohl by být i lepší. Mé hodnocení je tak sice trochu přísné, ale protože jsem ještě neviděl další díly, tak si nechávám ještě určitý prostor pro jejich zhodnocení.(19.11.2014)

Animovaná srdcovka. Ze všech animáčů ze série "Ligy spravedlivých" je tenhle filmeček jednoznačně nejlepší a zároveň jedním z nejhůř hodnocených. Sám nevím proč. Naopak si myslím, že se povedlo docela dobře převést komiksovou předlohu Darwyna Cookea a to včetně napodobení jeho kresby. Zároveň se podařilo zachovat ducha předlohy a atmosféru 50. let 20 století. Tohle je příběh o tom, jak se ti největší hrdinové poprvé dali dohromady, aby se postavili celosvětové hrozbě. Týmovky nemám rád, ale tento příběh mne docela okouzlil. Pro fandy Batmana jasná povinnost, protože Batman, je tady naprosto boží!!!...(27.1.2016)

Sen snad každého fanouška superheroes. Všichni pohromadě. Co víc si přát. Jediné co bych mohl vyčíst je snad trošku patetický závěr. Ale jinak spokojenost:-)(23.12.2008)

• Crybaby

Mozno to je len tym, ze som serial nepoznal, nepozeral, ale toto ma nezaujalo. Ocakaval som ovela lepsi pribeh, spracovanie a animaciu nez to co som dostal. Celkovo z filmu mozem vyzdvihnut len cesky dabing, a to ze autori tu nudu nepretiahli na viac ako 71 minut, zato im dakujem.(22.4.2012)

Pro mě velké překvapení a suprová otvíračka do světa DC. Vždycky jsem fandil více Marvelu a tak jsem si řekl že zkusím jeden animák od DC. A povedlo se výborně...dostalo se mi představení hrdinů, které jsem předtím neznal a probudil se ve mě zájem o další filmy a seriály.(12.10.2014)

Lepší jak avengers o dost.(23.1.2015)

Od této partičky čekám prostě víc. Když se sejdou největší hrdinové ze stáje DC, tak to prostě musí být nářez a ne takové hodinové hledání sama sebe. Momentky to má a nejspíš to byl film, který měl nastartovat celou Ligu Spravedlivých, ale v tom případě bych klidně i upustil od toho opravdu velmi podivného záporáka, chrlícího pradávné kreatury a spíš bych se zaměřil na to, jak se vůbec tato parta samozvanců dávala dohromady. Další věc, která mrzela, bylo pořádné nevyužití netopýřího potenciálu (ano, asi o tom mluvím, protože je to můj oblíbenec), ale možná to bylo zapříčeněno i tím, že tvůrci nesehnali pořádný "batmanovský" hlas. Nicméně rozhodně tento animák nijak nenudí a každý přívrženec komiksových pláštěnek si tu najde toho svého a je občas zajímavé podívat se na tyto hrdiny i z jiného pohledu než jen z hraných filmů či seriálů. Na závěr snad jen taková pichlavá připomínka. To mají týpci z DC tak ve zvyku, že Superman s finálním "bossem" pokaždé jakoby zařve? Nebo jsem se jen stal obětí pouhé náhody? 60%(30.4.2016)

Nepřišlo mi to nijak zvlášť bombastické. Na to, že to měl být od DC Comics takový úvod do jejich nového filmového světa a seznámení s Ligou, která zde asi jakože teprve vznikla... no slabota. Wonder Woman nebyla dost sexy. Nejvíce mě potěšili ti dinosauři a jiné obludky sypající se z toho obřího monstra.(28.5.2016)

Jak si tak po ránu přepínám, najednou moje zběsilé mačkání knoflíku přestane, když vidím perfektně animovanou scénu Flashe útočícího na jakéhosi zmrazovače. Paráda, velice pěkně naanimovaný film, spousta hrdinů, rychlý spád a překvapivá naturalističnost. Jen sem trošku víc čekal od hodného marťana, byl mi moc sympatický, zajímalo by mě jestli taky nemá svůj film. Jinak solidní 4*(1.2.2009)