Liga spravedlivých: Nová hranice

Justice League: The New Frontier

Animovaný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2008, 71 min

Další z povedených DC animáků, tentokrát o celé Justice League. Moc se v těchto komiksech nevyznám, takže jsem se hodně dozvěděl z tohodle filmu. Vyskytuje se zde praktická celá parta těch úplně nejznámějších superhrdinů (Batman, Superman), což rozhodně potěší...70%(17.11.2013)

50%(24.8.2013)

• JJ.Gibson

Mám JL filmy opravdu rád, ale tohle se vážně nedalo!!!! Odporná kresba, hloupý příběh a představovaní hlavních hrdinů se mi moc nelíbilo!!! Všichni se chovali tak nějak sterilně. Bylo to strašně nevyvážené!!! Fakt fuj animák!!!!!(4.12.2014)

Zábavné. Mix superhrdinů mě tentokrát potěšil i tím, že jsem téměř všechny znal. Tedy a překvapil mě Green Lantern, jakožto ve finále nejsilnější, protože to co jsem o něm zatím viděl o tomhle moc nevypovídalo. Batman jako rozumbrada je trochu otravný. Superman se drží moc zpátky. Byl bych na třech hvězdách, protože příběh je takový moc tuctový, zápletka je udělána moc nahodile, bez většího propracování, mohlo to být temnější, obtížnější, epičtější. Jenže Atlantíďan mě natolik rozesmál, že dávám hvězdu navíc. Animačně mi to nepřišlo zrovna moc povedené, na rok výroby už to mohlo vypadat lépe. Flash mě potěšil asi nejvíce ze všech, tohohle hrdinu mám rád. Škoda, že nemá aktuálně i filmovou hranou podobu, rád bych ho viděl mezi avengery. 7/10(31.8.2012)

• Bachy

Až do poloviny by to bylo za 4. Proti komiksovým hrdinům nic nemám. Jsou to magoři v pláštích, co umí lítat a zvládnou všechno, ale proč ne, vždyť je to psina. Navíc je občas až fascinující, co všechno scénáristé nevymyslí. Tady je naflákali všechny dohromady a oni bojují za záchranu lidstva (velmi zlý scénář), přesto to až do poloviny vypadá celkem zajímavě. Jenže pak se to velmi podivně všechno spojí a začne se bojovat za USA a je to v pytli. Ze začátku byl příběh opředen tajemstvím a dokonce se scénáristé nebáli syrovosti. Všechno šlo do kopru. Hlavní cíl: Zničte bubáka a to co nejefektivněji. K tomuto cíli směřuje celá druhá polovina. Co tam sakra dělal Robin Hood? To už DC Comics dělají i do těhle hrdinů? I přes šílený konec jsem přemýšlel o třech hvězdách, jenže pak přišel nejpitomější závěr, co jsem měl za poslední dobu tu čest vidět. "Dobrý den, jsem frajer z Atlantidy a tady je nějakej pán s Eskem na plášti." Jako pocta DC, kde ukážou všechny milované hrdiny budiž. Pro někoho, kdo DC Comics najetý nemá.....nikdy! Jediný sympaťák zůstává Batman.(9.2.2009)

• - Miguel Ferrer, který ztvárnil J'onna J'onzzeho, je bratrancem George Clooneyho, který se objevil ve snímku Batman a Robin (1997). (AngelusCZ)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu Stana Berkowitze. (Terva)