Reklama

Reklama

Liga spravedlivých: Nová hranice

  • USA Justice League: The New Frontier
všechny plakáty
Trailer

Americký animovaný sci-fi film je inspirován kresleným komiksem a produkoval ho mnohonásobný držitel ceny Emmy, legendární animátor Bruce Timm. Na světě nejsou jen superhrdinové jako Superman či Batman, ale také Green Latern, Martian Manhunter a Flash. Ti však musejí nejprve překonat strach a vzájemnou podezíravost, aby mohli vytvořit spojenectví proti stvoření tak děsivému, které by nezastavil ani sám Superman. Pokud se jim to nepodaří, celá planeta bude „vyčištěna“ od lidstva. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (91)

genetique 

všechny recenze uživatele

Vyše hodinový pohľad na takmer všetkých comicsových superhrdinov je niečo, čo sa len tak nevidí. Z animovaného spracovania, zachytávajúceho obdobie, v ktorom títo hrdinovia vznikli, cítiť neobvyklú skromnosť a pritom atmosferickú silu, že by (nadnesene) prevalcovala aj Nolanove eposy. Animovaný rámec filmu je však to, čo dúfam toto spojenie hrdinov nikdy neopustí, pretože spojiť ich spolu do klasického blockbusteru by určite nebol dobrý nápad. A vôbec je škoda, že práve takáto silná zostava s pomerne slušným nápadom v príbehu nenarobila väčší vietor, keďže si ju zatiaľ nevšimol ani žiadny náš distribútor. 85%. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Nejde o to, kedy zomrieš, ale ako.“ Komiks poznám a celkom sa mi páčil, hoci srdcovka to nebola. Film sa mi páčil viac a to napriek tomu, že vynechal moju možno najobľúbenejšiu pasáž z komiksu a to dlhý pobyt na skvelom ostrove dinosaurov (o ktorom je tu len letmá zmienka). Filmové kreslené spracovanie ide rýchlejšie k veci, je konzistentnejšie a prehľadnejšie a ku koncu, kedy sa jednotliví hrdinovia konečne začnú dávať do jedného tímu, príjemne mrazí. Pobavila ma predstava, ako by to vyzeralo, ak by herci, ktorí dabovali, tieto postavy hrali v hranej verzii. Xena ako Wonder Woman, Neil Patrick Harris ako Flash, David Boreanaz ako Green Lantnern, Jeremy Sisto ako Batman, Kyle MacLachlan ako Superman... ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

Batman, Superman, Flash, Hal Jordan, Wonder Woman, Martian Manhunter a další bojují proti zkázonosné síle samotného 'Centra'. Tenhle JLA animák mě potěšil zasazením do let padesátých (vyčerpání válkou a naděje v lepší zítřek, nový start), ale naopak nepotešil menší dějovou rozkouskovaností až zmateností. Charaktery se taky (ne)dávali dohromady pěkně dlouho. Závěr byl ale tak vyhroceně hrdinný (vláda + nadlidé) a sci-fi/apokalypticky rozmáchlý (plus plný dinosauřích příšer), že mě to smetlo tak jako tak. Kresba celkově taky pěkná, politický nádech v tomto případě ku prospěchu věci. 7/10. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

DC Comics představují svoji Ligu spravedlivých (Justice League). Předsatvení je to krásné, protože všechny staré známé i méně známé postavy se setkávají v dokonalé retro atmosféře let dávno minulých, kdy ještě létal Superman neotravován dálkově naváděnými raketami s dálkovým ovládáním a Batman nejezdil v Lamborghini... :) Hups, tak zpět k filmu...let dávno minulých, kdy ještě každý američan hledal náznaky komunismu u svých sousedů a v televizi sledoval nejnovější nabídky na vlastní atomový kryt. Tato doba je výjimečná nejen atmosférou, oblečením a technikou, ale celkovým zapadnutím všech hrdinů do škatulky "něco jako komunista/nepřítel". Prakticky celý příběh je na tomto postaven a je to jedině dobře, protože v závěru vám alespoň slavný hlas Kennedyho nažene mráz po zádech. Celkově mě zaujala Liga spravedlivých svými emocemi a jemně klišé příběhem. Takže jak to je? Kdo zná Supermana a Batmana možná bude zaskočen počtem jemu neznámých hrdinů, ale také vrcholně potěšen atmosférou a docela velkým počtem akce. Abych nezapomněl, superhrdinové mají skvělé hlasy, což je zásluha výborného dabování postav v originále, kde se neztratí Kyle MacLachlan jako Superman, Lucy "Xena" Lawless nebo třeba Neil Patrick Harris jako Flash. ()

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Na začátek: V tomto filmu Justice League nevystupuje.. Není to špatné, zasazení do 50. let funguje podle mě skvěle - studená válka, konec bojů v Korey, mccarthismus a hrozba komunismu, všudypřítomný strach z atomových zbraní, první pokusy o dobývání vesmíru, Superman ve starém kostýmu, Batman který má dobový batmobil a dokonce i přesnej dobovej batplane!!!:) ... Bohužel příběh není prostě moc propracovanej a sází spíš na atmosféru, která se teda povedla, ale zápletka je hrozně nenápaditá.. Některé momenty jsou skutečně povedené, bohužel jich je málo a celkově je film spíš tak trochu nezvládnutý. Zajímavost: při útoku na mimozemšťana jsou k vidění experimentální stíhačky XF-92 Dart, Hal Jordan má XF5U, Green Arrow pilotuje X-1 a Batman má svůj již zmíněný klasický batplane... o to víc pak zamrzí, že největší část letadel tvořej jakési beztvaré výmysly.. Jo a jako třešnička na dortu se objeví Aquaman.. PS: Bachy: Proč se na to vůbec koukáš? Jak ses k tomu dostal? Když máš dojem, že tam je Robin Hood... Terva: Iron Man není mrtvej.. mluví se o postavě jménem Hourman. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (5)

  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu Stana Berkowitze. (Terva)
  • Komiksová předloha v České republice vyšla v rámci DC komiksového kompletu ve dvou knihách, pořadové číslo 48 a 49. (Ratemus)

Reklama

Reklama