Liga spravedlivých: Nová hranice

Justice League: The New Frontier

Animovaný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2008, 71 min

• Likan7

Přiznávám, že se z mé strany jedná tak trochu o pokus, jestli se budu trochu chytat a jestli mě to zabaví, abych dal šanci i dalším podobným animovaným filmům. A výsledek? I když jsem ze začátku neměl potuchu na co koukám, postupem času jsem se do toho trochu dostával a na konci to už bylo celkem ok. To zasazení do minulosti mi ale nesedlo, stejně tak jako politický nádech. I když jsem to viděl v dabingu, potěší známá jména jako Lucy "Xena" Lawless nebo Neil Patrick "Barney" Harris.(1.12.2017)

Na začátek: V tomto filmu Justice League nevystupuje.. Není to špatné, zasazení do 50. let funguje podle mě skvěle - studená válka, konec bojů v Korey, mccarthismus a hrozba komunismu, všudypřítomný strach z atomových zbraní, první pokusy o dobývání vesmíru, Superman ve starém kostýmu, Batman který má dobový batmobil a dokonce i přesnej dobovej batplane!!!:) ... Bohužel příběh není prostě moc propracovanej a sází spíš na atmosféru, která se teda povedla, ale zápletka je hrozně nenápaditá.. Některé momenty jsou skutečně povedené, bohužel jich je málo a celkově je film spíš tak trochu nezvládnutý. Zajímavost: při útoku na mimozemšťana jsou k vidění experimentální stíhačky XF-92 Dart, Hal Jordan má XF5U, Green Arrow pilotuje X-1 a Batman má svůj již zmíněný klasický batplane... o to víc pak zamrzí, že největší část letadel tvořej jakési beztvaré výmysly.. Jo a jako třešnička na dortu se objeví Aquaman.. PS: Bachy: Proč se na to vůbec koukáš? Jak ses k tomu dostal? Když máš dojem, že tam je Robin Hood... Terva: Iron Man není mrtvej.. mluví se o postavě jménem Hourman.(18.3.2009)

• ledzepfan

Zatím určitě nejslabší DCanimák=Ze začátku se to zasazení příběhu na cca přelom 50. a 60. let zdálo jako přínos(všudypřítomná antikomunistická propaganda atd...)ale nakonec to bylo jen stavění lešení pro propagandu plnou hlášek jako: ...a na těchhle demokratických hodnotách je vybudována naše země (americká vlajka třepetající se ve větru a na pozadí vlastenecká dechovka)blablabla..Patos jak prase=bohajeho, vždyť jestli se nepletu tak jim tam na konci předával medaile usměvavý JFK-uffff...........Navíc je to celé hrozně naivní, hloupoučké, bez hloubky a jakékoliv psychologie....Mythologie jednotlivých postav je jen tak narychlo nahozená a občas dost nelogicky spíchnutá(např. Green Lantern-absolutní znouzectnost!)....Záporák je blábol vycucaný z prstu a jeho zneškodnění je křečovitě poslepované tak aby každý ze supertýmu dostal svou roli a mohl využít zrovna tu svou přednost......Tohle je prostě krok vedle, který budu tak trochu ignorovat................Jistý druh stylizace(jak obrazové, tak myšlenkové)ke comicsu patří ale tohle né-tohle už jedost daleko za čárou.(27.7.2011)

Batman, Superman, Flash, Hal Jordan, Wonder Woman, Martian Manhunter a další bojují proti zkázonosné síle samotného 'Centra'. Tenhle JLA animák mě potěšil zasazením do let padesátých (vyčerpání válkou a naděje v lepší zítřek, nový start), ale naopak nepotešil menší dějovou rozkouskovaností až zmateností. Charaktery se taky (ne)dávali dohromady pěkně dlouho. Závěr byl ale tak vyhroceně hrdinný (vláda + nadlidé) a sci-fi/apokalypticky rozmáchlý (plus plný dinosauřích příšer), že mě to smetlo tak jako tak. Kresba celkově taky pěkná, politický nádech v tomto případě ku prospěchu věci. 7/10.(26.7.2010)

DC Comics představují svoji Ligu spravedlivých (Justice League). Předsatvení je to krásné, protože všechny staré známé i méně známé postavy se setkávají v dokonalé retro atmosféře let dávno minulých, kdy ještě létal Superman neotravován dálkově naváděnými raketami s dálkovým ovládáním a Batman nejezdil v Lamborghini... :) Hups, tak zpět k filmu...let dávno minulých, kdy ještě každý američan hledal náznaky komunismu u svých sousedů a v televizi sledoval nejnovější nabídky na vlastní atomový kryt. Tato doba je výjimečná nejen atmosférou, oblečením a technikou, ale celkovým zapadnutím všech hrdinů do škatulky "něco jako komunista/nepřítel". Prakticky celý příběh je na tomto postaven a je to jedině dobře, protože v závěru vám alespoň slavný hlas Kennedyho nažene mráz po zádech. Celkově mě zaujala Liga spravedlivých svými emocemi a jemně klišé příběhem. Takže jak to je? Kdo zná Supermana a Batmana možná bude zaskočen počtem jemu neznámých hrdinů, ale také vrcholně potěšen atmosférou a docela velkým počtem akce. Abych nezapomněl, superhrdinové mají skvělé hlasy, což je zásluha výborného dabování postav v originále, kde se neztratí Kyle MacLachlan jako Superman, Lucy "Xena" Lawless nebo třeba Neil Patrick Harris jako Flash.(2.1.2009)

• - Komiksová předloha v České republice vyšla v rámci DC komiksového kompletu ve dvou knihách, pořadové číslo 48 a 49. (Ratemus)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu Stana Berkowitze. (Terva)

• - Miguel Ferrer, který ztvárnil J'onna J'onzzeho, je bratrancem George Clooneyho, který se objevil ve snímku Batman a Robin (1997). (AngelusCZ)