Liga spravedlivých: Nová hranice

Justice League: The New Frontier

Animovaný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2008, 71 min

Někdo tady už psal, že animovanej kabát superhrdinským filmům sluší. Nezbývá než souhlasit, protože to co bych ve filmu nezkousl, jsem tady baštil jedna báseň. Pokud si chcete doplnit znalosti o vzniku a zázemí méně známých (aspoň pro mě) členů DC univerza jako jsou třeba Martian Manhunter a Flash, můžu jen doporučit. Stopáž je akorát, aby se člověk nenudil a užil si fajn komiksovou jízdu navíc s mírným filozofickým přesahem. Pro mě lepší než spousta comicsokinofilmů poslední doby.(13.8.2013)

• oveckaoa

Začátek člověka naláká (líbil se mě ten záběr na vývoj zbraní po současnost něco podobné bylo i v Noeovi) , ale pak to jde totálně do kopru. Flashův origin mě vůbec nebere a Martian Manhuntera je zde jen načrtnut. Následně se 3/4 filmu nic neděje, aby se nakonec všichni postavily čemusi. Ten konec to zachránil 40 procent většina postav je tam totálně zbytečných (Wonder Woman a její feministické sračky o tom, že za všechny války můžou muži, Robin, Aquaman). Z těch dílů Ligy Spravedlivých nejslabší počin.(25.5.2018)

Hodne kvalitni alternat. verze pocatku JLA s podle me odvaznou retro stylizaci, ktera muze pusobit trochu jalove (stylem kresby), ale mne se opravdu libi. Zasazeni do 50. let a ery maccarthismu je podle me povedene. Kdo tento termin nezna, asi velkou cast filmu nepochopi. Byl to zkratka podobny stihomam a demagogie jako propaganda proti imperialistum u nas. Akorat ze v US to bylo naopak a byl to hon na komunisty. A v tom duchu i na superhrdiny v tomto snimku, kteri zpocatku nejsou zrovna oblibeni, protoze jsou "jini" a to je podezrele. Kazdy si tedy vede svuj soukromy boj za spravedlnost tak trochu v ustrani nebo utajen, ale kdyz prijde uhlavni nepritel, je nutno se spojit a zapomenout na malicherne sarvatky. Je to myslenka vpravde americka a ja proti tomu nic nemam. Je to navic podano stejnym "budovatelskym" stylem jako teze socialismu kdysi u nas a v zemich vychodniho bloku (coz je docela usmevne a je na tom videt, jak ty ideje byly vlastne na Zapade i Vychode naoko stejne - jen ta realizace byla u Americanu svobodnejsi). Dycha z toho zkratka retro starych kreslenych casopisu (neco jako Rychle sipy), ale cilem tu je preziti lidstva a sjednoceny boj proti nepriteli. A tak to ma v hrdinskem komiksu byt. Zaporak je sice trochu abstraktni forma zivota - jakesi Centrum, ktere oplyva schopnosti rodit dinosaury - ale jinak je zbytek velmi povedeny a kazdy clen JLA tu ma rek bych srovnatelne prostoru. Kazdy prilozi ruku k dilu, protoze jen spojenymi silami lze dosahnout vitezstvi. Navic jsou i v dabingu zajimavi hoste, kteri jinak u DC toliko nedabuji: "Cooper" MacLachlan, "Xena" Lawlessova, "Sberatel kosti" Boreanaz, "Barney" Harris nebo Brooke Shieldsova. No a uplne nejlepsi je stejne ta zaverecna, jakoby "Keneddyho" rec. Tu proste bastim: "I'm asking each of you, to be pioneers towards that new frontier..."(13.9.2014)

Ze začátku musí divák pochopit jednu věc a to, že tohle není uplně regulérní vyprávění jak se dala dohromady JLA, ale velmi slušná retro podívaná.Což se odrazí trochu i více na nasílí a krvi.Přesto, že se to na první pohled nezdá, tak hlavními hrdiny nejsou Batman, Superman ani Wonder Woman ale spíš Flash, Martian Manhunter(jeho příběh a postava je jedna z nejlepších) a Green Latern, nebo lépe řečeno Hal Jordan jako taková hlavní postava.Samotný vznik několika postav je trochu pokřivený, ale to ani tak nevadí jako nevyužití více členu jako je Green Arrow, Aquaman a mnoha dalších.Slušná podívana, kterou kazí jen trochu divný příběh, ale má suprový úvodní titulky to musím nechat.(25.6.2011)

• Lefty86

No na to že je to z roku 2008 :-/ Ta nebezpečná obrovská koule byla ještě jakž takž ale ty dinosauři z toho byli kýčovitý. Jedni z největších byli šíleně upozadněni. Jak Superman tak Batman neměli téměř žádný prostor což je obrovská škoda,nejvíc prostoru vyžral Green Lantern, který se přiznám vůbec nevím co to je. Nevadilo by že je to kreslený, uvidíme co hraná verze a třeba budou ostatní kreslený lepší.(5.2.2013)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu Stana Berkowitze. (Terva)

• - Komiksová předloha v České republice vyšla v rámci DC komiksového kompletu ve dvou knihách, pořadové číslo 48 a 49. (Ratemus)

• - Miguel Ferrer, který ztvárnil J'onna J'onzzeho, je bratrancem George Clooneyho, který se objevil ve snímku Batman a Robin (1997). (AngelusCZ)