Liga spravedlivých: Nová hranice

Justice League: The New Frontier

Animovaný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2008, 71 min

Ok, díky TBBT člověk pomalu ztrácí tu neexistující kontinuitu vnímání superhrdinského comicsu v českém prostředí. Ale pořád to není ono, pokud se sám aktivně nezačne o Ligu spravedlivých zajímat hlouběji. Do té doby jsou povědomí jen Superman s Batmanem, všichni ostatní, včetně Wonder Woman jsou poměrně neznámí. Naštěstí návrat této party do filmu podpořila celá řádka populárních herců povětšinou z televizních seriálů, takže i díky nim se bylo možné těšit skutečně na hodně. Po fantastické rovnici Lucy Lawless = Wonder Woman mé nadšení s každým dalším filmem roste a jsem neuvěřitelně spokojená.(15.4.2012)

Ze začátku musí divák pochopit jednu věc a to, že tohle není uplně regulérní vyprávění jak se dala dohromady JLA, ale velmi slušná retro podívaná.Což se odrazí trochu i více na nasílí a krvi.Přesto, že se to na první pohled nezdá, tak hlavními hrdiny nejsou Batman, Superman ani Wonder Woman ale spíš Flash, Martian Manhunter(jeho příběh a postava je jedna z nejlepších) a Green Latern, nebo lépe řečeno Hal Jordan jako taková hlavní postava.Samotný vznik několika postav je trochu pokřivený, ale to ani tak nevadí jako nevyužití více členu jako je Green Arrow, Aquaman a mnoha dalších.Slušná podívana, kterou kazí jen trochu divný příběh, ale má suprový úvodní titulky to musím nechat.(25.6.2011)

Když v úvodní scéně Hal Jordan zabil korejského vojáka a vzápětí Wonder Woman nechala osvobozené africké ženy povraždit věznitele, bylo jasné, že tohle nebude žádný čajíček. Taky nebyl. Dokonalá atmosféra padesátých let, velkoplepý příběh hrdinů, kteří bojovali, přestože se ocitli v nemilosti, spousta akce směřující k velkolepé dech beroucí závěrečné bitvě. Přitom nechybí humor ani temné tóny, vypiplané detaily, výborně hlasové obsazení, výborná animace. Na druhou stranu působí scénář v první třetině značně roztříštěně až chaoticky, zápletka je snad až příliš "obvyklá" a nepřináší nic nového.(6.6.2011)

• Terva

Hlásí se Lois Lane, válka skončila. Docela povedená scéna z leteckou přestřelkou a pak záběr na observatoř Gotham city. Batman je na útěku, Liga vyjímečných je rozpuštěna a Iron man je mrtvej!! Nezáleží kolik dobra vykonáme, lidé se nás hluboko v nitru budou stále bát, bylo řečeno hned na začátku. Projdi peklem a dostaneš se do nebe. Vždy mě překvapuje jak dokážou být všichni jednotní, když jde do tuhého, škoda že je to jen ve filmech a převážně v těch kreslených. A bude zde řečena i legendární Arnoldova věta: Já se vrátím!!! Dobrodružné, hezky kreslené , patriotské, hrdinné.....(16.3.2009)

Jasně, Avengers to nejsou, ale to nic nemění na tom, že tihle borci z DC Comics jsou prostě...borci. Batman, Superman, Wonder Woman, Flash nebo Green Lantern mi zaručili příjemnou zábavu, na kterou občas odkazuje TBBT. Je to příjemný, akcí nabitý animák, který divákům nejprve představí všechny hlavní superhrdiny a pak nabídne i příjemnou zápletku. Překvapil mě dabing takových hvězd jako Neila Patricka Harrise, Davida Boreanaze nebo Brooke Shields. Pro fandy komiksů a Ligy spravedlivých jistě zážitek, te´d to chce jenom hraý film. 80% pro mě.(3.9.2012)

• - Miguel Ferrer, který ztvárnil J'onna J'onzzeho, je bratrancem George Clooneyho, který se objevil ve snímku Batman a Robin (1997). (AngelusCZ)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu Stana Berkowitze. (Terva)