Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

Sarkastic

„Vaše mise. Rozhodněte se ji přijmout.“ - „Jdu do toho. Vážně. Žádná mise přece nemůže být těžší než tahle. Bomba...může?!“ Nevím, jestli těžší, ale určitě hůř zpracovaná než ta předchozí. Jestliže jsem se u třetího dílu rozplýval nad tím, k jakému posunu vpřed směrem od dvojky došlo, u Ghost Protocolu mám pocit, že je to zas nějaký ten krok zpět. Sice mi tvůrci vyšli vstříc s tím, že tentokrát nenechali zmizet postavy z předchozích dílů bez jediné zmínky, ale jinak je ve všech ohledech čtyřka o něco málo horší. Peggova postava jako jediná nabízí humor, ovšem už ani zdaleka tolik neperlí, absurdních akčních scén naopak přibylo (exhibice na hotelu, výbuch plynu, písečná bouře a mnoho dalších), záporák se jeví oproti tomu minulému výrazně chaběji, a ženská spoluhráčka je co do charismatu/jiskry zatím asi tou nejslabší ze série. S hodnocením se tedy vracím zpátky na průměr, doufám a věřím, že další díl půjde s kvalitou zase nahoru. „Takže budu skákat...do pece. Víceméně.“ - „Jo. Víceméně. Ale...já tě chytím.“ - „Bezva.“ ()

Gilmour93

Tomík by si měl přiznat, že už za jeho dveřmi klepe Pepíček Kemr a chce pozvat dál. V některých detailních záběrech totiž jeho tvář vykazovala strhanost joja (doporučuji spálit pleťový krém a vyměnit plastického chirurga, nebo naopak) a já mu v příští nemožné misi už jakoukoliv fyzičtější akci prostě neuvěřím.. Birdova M:I 4 je solidně odsýpající jízdou s předčasným akčním vrcholem na dubajském orbitdrapu a na rozdíl od ostatních dílů boduje přesně dávkovaným nadhledem. Na druhé straně stojí lacině vypadající digitální triky (písečná bouře, kremelský výbuch), nejen mentální upozadění Rennera panem producentem, co se bál o své místo na slunci, patetický epilog o zápachu skunka bez základních hygienických návyků a hlavně - do třiceti minut bude vaše vzpomínka na tuto sezónní jednohubku bez milosti zničena.. No nic, alespoň jsem viděl neobvyklou scénu, kdy Sawyer z Lostů zneškodní Šafránkovic Štěpánka - zřejmě díl Jak básnící přicházejí o vědomí.. ()

robbiee

[imdb: 7.5/10] | me: Veľmi milé prekvapenie. Jednoznačne radím Ghost Protocol na prvú priečku spomedzi ostatných MI. Je to svieži, primerane impossible akčný film pri ktorom si človek dobre oddýchne. Výborne využitý rozpočet sa odzrkadlil v efektoch, gadgetoch a jednotlivých prostrediach. Humor zastáva svoje miesto a akurátne odľahčuje jednotlivé situácie. Samozrejme - je to Mission Impossible a aj tu sa nájde pár zbytočností, ktoré sú v celkovom spy-koncepte až príliš prostoduché, ale nie je ich veľa a na celkovom spirite filmu nespôsobujú žiadne veľké škody. It's not like any mission is gonna be rougher than the last one, is it? ()

somnar

Cruise na to pořád má a Brad Bird by měl točit hrané superdrahé akční blockbustery častěji. Zaměnitelnou špionskou historku totiž vyšperkoval spoustou svěžích nápadů (dubajská výměna identit? ou jé!) a akci pojal jako jeden velký eye-candy koncert. Dokonalé to není ani zdaleka (tempo je až příliš zběsilé na to, aby se nedostavila jistá otupělost), Birdovu misi si ale dám kdykoliv znovu. (pozn. Pražský hrad tu vydávají za moskevský Kreml? jak příznačné...) 70% ()

Mertax

Tak dobře jsem se už dlouho nezasmála. Naprosto ideální film na silvestrovskou noc. [31.12.2011, kino]. Po druhém zhlédnutí po třech týdnech zvedám na čtyři. Takovou zábavu jsem nezažila od silvestra:). Tomovo prsní svalstvo je sice značně povadlé, ale záběry, kdy po něm jde bouře, běží po Burj Khalifě či kráčí v sexy lesklém kvádru, jsou geniální. Logické nedostatky, klišé hlášky a někdy i úporná snaha o vážnost a jímavost (děsná úvodní scéna) velkoryse přecházím, protože tajně doufám, že si z nás Bird dělá ptáky./// Moje čočky mi teď připadají tak zoufale obyčejné, ale procházka přes Mánesův most už nikdy ne! ()

TheDarKnig

Jo, tohle mi tu už chybělo nějakou dobu. Pořádná špionážní akce okořeněná eye-candy záběry, high-tech vybavením, pořádnou akcí, a taky velkou nadsázkou, vtipností a skěle fungující partou. Prostě IMF je zpět v plné síle. Tom Cruise ne a ne začít pořádně stárnout, Patton vypadá hlavně na konci filmu naprosto úžasně, Pegg je typický komediant a skvělá technická podpora (no, ty rukavice...) a snad budoucí nová tvář série Renner správně tajemný a nakonec i dobře padnoucí do motivace a příběhu.. Druhá strana barikády je trochu odbytá, Nyqvist byl značně nevýrazný a mohl dostat více prostoru, ale na druhou stranu to vyvažuje závěrečná ne a ne skončit bitva v nadzemních garážích. A rozhodně si nemyslím, že poslední část mise byla zbytečná a ztratilo to tu předchozí propracovanost. Pravda, tvůrci si to Dubajskou akcí zavařili, protože mrakodrapová lítačka (venku i uvnitř) byla od začátku až do konce potěcha pro oko a nadšením jsem se musel pohupovat. Ale na druhou stranu, líbilo se mi, že to bylo vygradované až do posledního momentu. Úplný závěr jsem tak zcela nepochopil, ale jinak tedy po dějové stránce prospělo s vyznamenáním. Hereckou stránku jsem už zmínil, Seydoux by byla úžasná i jako bondgirl, taková elegance, chlad a sexy vražednost jsem už déle neviděl. Holloway mohl setrvat na plátně déle, a Kříž definitivně :) Jelikož nejsem Pražák, ani k ní necítím nějaké supervlastenecké pocity + znám jen to nejznámější, většina Budapeště či Moskvy nevadila (Hrad jsem poznal :)). Co se týče té high-tech části, vynálezy jsou správně přitažené za vlasy a rozhodně tu nechybí velká dávka dělání si srandy ze sebe. Nejlepší bylo to promítání chodby. Po technické stránce tedy vládne taky spokojenost, lepší audiovizuál si ani neumím představit, a Brad Bird na Abramse má. Odkazů se tu taky pár najde a prostě, další ze zástupců krásné akce, která baví, neznechutí blbými pokusy o humor a valí si to dopředu jako tank v Zlatém oku. A ted Skyfall. ()

sniper18

Predchádzajúci diel správne nastavil smer, ale až Ghost Protocol je konečne ten pravý Mission:Impossible a Cruisova one man show, teda nie, že by tu pracoval sám, ale celý film je už postavený na tom, čo hlavne samotný Cruise vymyslí a predvedie a teda že tu je na čo pozerať. Zápletky nikdy neboli silnou stránkou tejto série, v tomto sa dá pochváliť snáď iba tá trojka, ktorá ako jediná priniesla plnohodnotný príbeh a zaujímavý scenár, tu sa mi príbeh zdal trochu nevýrazný a pritom tu ide opäť o zničenie rovnováhy vo svete pomocou jadrových zbraní, ako v nejakých bondovkách, ale predsa len tu v podstatne civilnejšom a pozerateľnejšom prevedení. A tak ma tu síce hlavný príbeh neupútal, ale neustále sa tu niečo deje, opäť sa striedajú atraktívne lokácie, tempo je väčšinu času výborné a nájde sa tu množstvo sekvencií, na ktoré sa dá tešiť. Jedine to finále je také nevýrazné, z celého filmu rozhodne najslabšie a ľahko zabudnuteľné. Spokojný som aj s obsadením, Tom Cruise je tu už definitívne perfektný, táto jeho postava ma od tretieho dielu veľmi baví, má tu výborný tím v zložení Paula Patton, Simon Pegg a Jeremy Renner, nechýba ani Ving Rhames, aj keď tu už má podstatne menej priestoru, než v predchádzajúcich dieloch, len tí záporáci poriadne zaostávajú, Michael Nyqvist je celkom nudný, ale hlavne tu vôbec nemá priestor zapôsobiť. Akčná stránka sa každým dielom len zlepšuje a tak je opäť nielen skvelo natočená bez nejakých zbytočných strihov, poriadne nápaditá, ponúkne až prekvapivo veľa súbojov, no hlavne nezabudnuteľné kaskadérske kúsky. Celá akcia v Dubaji je jednoducho úžasná, samozrejme myslím hlavne tie Cruisove kúsky na vonkajšej strane budovy, síce bol istený, ale toto si vyžaduje aj tak nesmiernu odvahu a má za to môj obdiv. Ale aj mimo toho sa tu nájdu dobré kaskadérske kúsky, napríklad spustenie sa z budovy a následný skok na auto. Okrem toho film ponúkne viacero slušných súbojov, hlavne úvodný útek z väzenia je v tomto výborný a pochváliť musím aj celú akciu v Kremli, toto sa vydarilo. Ale mimo finále ma bavila všetka akcia. A tentoraz dostáva väčší priestor aj humor a prekvapivo vôbec nie je zlý a nájde sa tu viacero úsmevných momentov. Režijne tu nemám absolútne žiadnych výhrad, film vyzerá skvelo. Takže séria opäť posunula úroveň vyššie a tento diel má asi najviac nezabudnuteľných scén, pričom Dubai je vrchol série. 80% ()

genetique

Brad Bird ako ostrieľaný tvorca veľkolepých animákov dostal neľahkú úlohu neostať v tieni skvelej Abramsovej trojky a tento cieľ sa mu podarilo dosiahnuť, čo mi pripomenulo šťastný rozprávkový happyend. Štvrtá misia dostala úplne nový nádych, má to šmrnc, šťavu, jednoduchú, no údernú akciu, skvelých hercov, pár dobrých zvratov a trefný humor. Nyqvistov záporák, nápaditá akcia a záver filmu, to všetko má u mňa veľké plus, no stále to však nebolo dotiahnuté na perfektnú. Hlavne nereálnosť a naivnosť niektorých scén a záverečné minúty stiahli absolútnu spokojnosť. Latka je však pred (možnými) ďalšími dielmi nastavená skoro tak vysoko ako Dubaiská Burj Khalifa, mission impossible to ale nieje. 85%. ()

Hakha

První hraný film, který Brad Bird natočil a přenesl do něj všechnu hravou a nápaditou akci, kterou tak rád sleduji u jeho anime filmů. V mých očích nejlepší a nejzábavnější díl série… ()

Botič

Nečekané PIXARovské kejkle v Hi-tech prostoru osídleném postavami z masa a kostí. A film, jemuž k dokonalosti schází pořádné bollywodské finále ve stylu Slumdog Millionaire. ()

3DD!3

Po vynikající trojce klesá GP o kousíček níže, ale to co ztrácí na drsnosti a osudovosti dohání na vtipu, eleganci a větší týmovosti. Akčně příběhové rozvrstvení má nejblíže prvnímu dílu, ale chybí tu nečekanost a obava o hlavní hrdiny (celá ta hrozba nukleární války nepůsobí nijak hrozivě). Jedinou vyjímkou budiž geniální prostřední část v Dubaji, která do slova a do písmene naplňuje zánrovou zábavu, inovuje a tlačí na pilu. Tenchnické udělátka (sice stále selhávající) tu taky hrají mnohem větší roli než dříve a jsou (ještě spolu s Peggem) zdrojem nejpodařenějších fórů. Hláškující Jerry Renner rovněž výborný a to v dost jiné poloze než jaké jsme zvyklí. A škoda jen, že Josh Holloway se ve filmu moc neohřál. ()

Kaka

Je pravda, že MI serie je jedna z mála, kde má každý díl naprosto rozdílný režijní rukopis. První díl byl nejvíce špionážní jízda, druhý akční poetika (mnozí nedocení), třetí fyzično a kinetická akce. Je zajímavé sledovat, jakým směrem se ubírá díl další, aneb pro Brada Birda to byla velká výzva jak chce tuhle hru vlastně hrát. Čtyřka se daleko nejvíce podobá trojce. Přesto nejsem přesvědčem, že dosahuje jejích kvalit. Cruise je magor. Jeho kaskadérské kousky jsou over the top. Akce je DOKONALE natočená, předeveším pak adrenalinové "finále" v dubaji a akční scéna mezi auty (vše útržkovitě v traileru). Fyzično je i zde, ale na rozdíl od trojky spíše v detailech a polocelcích. Necítím jí "nasáklý" celý film a to trochu zamrzí. Přece jen Abrams je Abrams. Maximální důraz je zde kladen na tým (výborné obsazení, výtečná chemie) a to je dobře. Po čtvrté sám proti všem - to už by nebylo ono. Camea jsou ok (Sawyer i Ving Rhames na konci jsou trefa do černého). Je to jízda. Zřejmě nejrychlejší akční film roku, Tom ve vrcholné formě. Možná trochu moc mainstreamové (BMW, iPhone), ale tak s tím se v dnešní době marketingu tak nějak musí počítat. Zašel bych do kina i znovu. Není to tak "opravdové" jako předešlý díl, ale zdatně mu sekunduje. Ethan Hunt na téhle vlně - to je naprosto v pořádku. PS: Sekvence v Dubaji - možná nejvíce strhující kaskadérská scéna ever. ()

Spiker01

Ghost Protocol mě velmi příjemně překvapil. Nikdy jsem nebyl velkým fanouškem Mission: Impossible, ale tento díl byl na úplně jiné úrovni a je to můj nejoblíbenější film. Brad Bird odvedl skvělou práci a vůbec bych se nezlobil, kdyby se udělala výjimka a on mohl natočit i pátý díl. Film je perfektně natočen a sestříhán a to dokonce tím způsobem, že dokáže vyvolat spoustu napětí, které vás doslova uzemní. I když totiž víte, že se Ethanovi Huntovi nemůže nic stát, opravdu máte pocit, že by se mu něco stát mohlo. Což není úplně obvyklé, ve spoustě jiných filmů o své hrdiny prostě strach nemáte. Co se týče hlavních představitelů, tak spolupráce Toma Crusie a Jeremyho Rennera se ukázala jako skvělá volba a sekundující dvojice Paula Patton a Simon Pegg, taky není vůbec k zahození. Tom Cruise je zpět! Film mě naprosto dostal, dávám 100%...[27.12.2011_Cinema City_Plzeň] ()

Falko

Niet pochyb o tom, ze scena na mrakodrape v Dubaji je grandiozna a celkovo sa mi stvorka velmi pacila, ale stale mam v pamäti trojku, ako vobec najlepsiu cast a na zaporaka P. Seymoura Hoffmana som nezabudol dodnes. V tomto filme sa mi pacila uloha Simona Pegga, vdaka ktoremu to bolo o nieco viac humornejsie. Avsak po reprize Ghost Protocol musim uznat, ze aj tato cast ma u mna rovnake kvality, ako trojka, takze za mna obrovska spokojnost. _________ Tom Cruise - (Ethan Hunt) +++ Jeremy Renner - (Brandt) +++ Simon Pegg - (Benji) +++ Paula Patton - (Jane) +++ Michael Nyqvist - (Hendricks) +++ Vladimir Mashkov - (Sidorov) +++ Ving Rhames - (Luther Stickell) +++ Tom Wilkinson - (IMF Secretary) +++ Michelle Monaghan - (Julia) +++ Produkcia: J.J. Abrams, Tom Cruise +++ (Videl v kine 18.12.2011) +++ ()

viperblade

Zhlédnuto v kině. Nová nemožná mise mě nezklamala. Má to vše, co divák chce od filmu (akci, nadhled a humor, krásku, která když vkročí do místnosti v zelených šatech, tak se svět přestane točit, Pavla Kříže, který je zneškodněn tím, co hrál Sawyera v seriálu Lost)… no pro každého se něco najde. Zpočátku jsem tomuto filmu moc nevěřil, ale pak jsem se prostě poddal a nechal se unášet na adrenalinové vlně. Na akci v Dubaji budu ještě dlouho vzpomínat, stejně jako na film samotný. Zapomeňte na Fast Five, tohle je popkorňák roku (speciální kategorie, do které vybírám filmy, u kterých opravdu jen vypnete a sledujete tu krásně nabušenou akci). Bradovi se přechod od animáku k akci povedl na výbornou. A pokud vám ještě tohle nestačí, tak to řeknu takhle - měl jsem hodně blbý den, náladu pod psa a jakmile skončil tento film a já vycházel z kina, vše bylo zapomenuto a já jsem přemýšlel jen o tom, jak moc mě tenhle film bavil. 100 %. ()

castor

Pravdu mají obě strany. Čtvrtá Nemožná mise je výborným akčním thrillerem, na druhou stranu nenabízí TO navíc, kvůli kterému chce divák snímek na potkání doporučovat, nebo si pak pouštět některé scény pořád dokola. Tahle mise totiž není tak opravdová, dynamická, fyzická jako předešlá trojka. Moc se mi ale líbila ona týmová rovina, chemie mezi hlavními hrdiny je výborná, hlavní záporák je slušný, ale prostoru má pramálo. Nepříliš funkční je pak emocionální rovina, šrámy nejen Hunta, ale i jeho rázné kolegyně prostě nedojmou. Akce je dost a je výborná (útěk z vězení, Kreml – našince potěší hojné využití centra české metropole), chtěl bych mít takovou kapacitu plic jako Hunt a všechno s ním udýchat, je poctivá, staromódní, nápaditá, ale absolutní údernost má jen někdy. Tým kolem Cruise navíc obchází ono zaběhnuté, že finále má být velkolepé, bohužel raketa zničená v poslední vteřině je spíše mdlá (vrchol přichází předčasně coby olizování dubajského mrakodrapu a vše, co se následně děje uvnitř něho). Tvůrci ale chtějí ohromit za každé situace (honička nemůže být standardní, nýbrž přímo v písečné bouři). Nechybí ani klasické atributy v podobě typických udělátek, právě moderní technika ale mnohdy dostává do většího srabu, než by se mohlo zdát a naši hrdinové musí plány neustále překopávat a reagovat na nové výzvy. Jak už jsem zmínil, ústřední kvarteto je skutečně výborně vyladěné. Tom Cruise je pořád obrovské lákadlo, které o svou kariéru pečuje s maximální pečlivostí a přeju mu, aby do šedesátky (kdy už to bude spíš směšný) stihl aspoň ještě dvě mise. Jako nejzajímavější postavu týmu tu pak máme záhadného analytika Jeremyho Rennera, jako nejvtipnější ajťáka Simona Pegga a v neposlední řadě Paulu Patton, která kromě kopanců a ran pěstí názorně předvede svůj velmi slušný sex-appeal. Moc hezké!! Mezi agentskými sériemi si u mě Mission: Impossible drží pomyslný vrchol a po Birdově misi se na tom moc nezměnilo.. i když blahem jsem se jako po trojce až tolik netetelil!! ()

Rex Mundi

Spočiatku som vôbec nečakala, že sa tak dobre zabavím. Zo série MI ma bavila iba prvá časť, druhú som ešte videla a ďalej ma to nezaujímalo. Ale toto bolo naozaj príjemné prekvapenie. ()

D.Moore

Druhá nejslabší mise Ethana Hunta. Ne že by se nebyla nač dívat a čím se bavit, ale asi tak polovinu filmu to nebylo nijak zvlášť zajímavé. V animácích je Brad Bird třída, ale hraný debut - nejen kvůli okatě digitálním trikům - zkrátka příliš důvěryhodně nepůsobí. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka