Jezero smrti

teutates

Doslova mi vrie krv v žilách... toto mi fakt vadí! Neviem ako by som sa zachoval v podobnej životnej situácií, avšak to čo som mal možnosť vidieť je "hnus"! Podobných snímkov sa točí mnoho, ale ani jeden mi nezatlačil dostatočne na nerv aby som hodnotil 8/10. Na záver len toľko, Kelly Reilly je krásna žena a ja som sa jej snažil pomôcť... ()

oje

Úzkost je slovo, kterým se dá celý snímek nejlépe charakterizovat. Rovněž je to pocit, který hrdiny filmu a potažmo i diváka prostupuje až do morku kosti. Zpracování a bezchybná atmosféra mě totiž nekompromisně vtáhla a nechala odtrpět si vše společně s postavami. Beznaděj a napětí v příběhu gradují do té nejvyšší intenzity. Tímto v mých očích britové na filmovém poli výrazně stoupli, nemám co bych vytkl a tak hodnotím naplno. Nervydrásající Eden Lake by neměl zklamat žádného fandu thrilleru a horroru. Podobným a velmi povedeným filmem, kde jde páru o holý život, je Motel smrti. Alternativa: Vacancy, Ils, Deliverance. ()

dex2man

Co vám nahání větší strach?Nějaký dvoumetrový,zmutovaný horník se sekerou,nabo parta znuděných pubertáků z násilnické rodiny pod vedením diktátorského psychouše s řezákama na papír?Věřím,že pokud to byl horník,po shlédnutí Eden Lake názor přehodnotíte..nemluvě o tom,která z variant má přeci jen blíž k realitě... ()

swamp

Klasické schéma - zamilovaný pár na samotě u jezera, banda nevychovaných buranských parchantů a romantická dovolená může začít. :P ()

Ant

Další verze filmu While she was out, kdy dospělé nahradily puberťáci. Eden lake sice dokázalo vyvolat zhnusení, ale jinak nenabídlo nic, co nebylo natočeno už 10x předtím a lépe. ()

mil@n.fanatik

Unikátní horor, tento film mě fakt dostal!! Jeden z nejlepších co jsem kdy viděl, ne-li nejlepší. Ten typ hororu co mi sedí, paráda. Připomínalo mi to podobnou agresi mladých puberťáků, jako ve filmu zkažená mládež, která se mi taky moc líbila. A taky jeste z hlediska agrese podobné jak ve filmu Zlo mezi námi. Film jezero smrti vypadal dobře, jak jsem viděl v ukázkách, ale nakonec byl ještě mnohem lepší, než jsem čekal. Perfektní zápletka, akce, brutalita a drama, že jsem měl dost a skvěle se bavil. A vše tak realistické... Od samého začátku až do konce se napětí dálo krájet. Ihned na začátku jsem věděl, že tento film je pro mě a že mi bude sedět... Díval jsem se navíc v noci, tak to byl další plus a zvýšilo to už tak obrovské drama... Jasných 5*, ani minutu ve filmu jsem nepochypoval, že bych dal míň!!... 90% ()

Geralt z Rivie

Když jsem viděl hodnocení, tak jsem si řekl, že si film musím půjčit a byl jsem natěšen, že uvidím Michaela Fassbendera, který mě v poslední době ve svých filmech zaujal. Začátek se rozbíhal pozvolna jako klasická dovolená u jezera budoucího novomanželského páru. To ale pár ještě netušili, jaké peklo na ně čeká a to v podobě totálně vykramované skupiny teenageru. Film mě přestal bavit v polovině a na konci mě úplně odrovnal. Snad není možné, aby se někde na světě našla taková skupina lidí a jestli snad je, tak kam ten svět spěje. ()

Campbell

I když jsem chtěl dát 5* dávám jenom 4*. A to za to že mi to občas přišlo až moc přehnané, dobře plno dětí může udělat horší věci, ale i tak. Každopádně se jedná o výbornej film s fenomenálním O´Connellem(ten kluk má talent) a dusivou atmosférou bezmoci. Těším se na Watkinsův další počin, ale Readclifa se bojím:-) ()

Trajektt

Po romantickém začátku vystřiženém jak z červené knihovny se mladý šťastně zamilovaný jinoch rozhodne vzít svou dívku snů na romantické místo v zatopeném lomu. Přijíždí na místo příznačně nazvané Eden Lake a začnou si užívat své milostné dobrodružství do doby než se u jezera objeví Bratrstvo kočičí pracky v čele se zákeřným Dlouhým Bidlem, který si s ničím nedělá velkou hlavu. Po menších neshodách dojde k potyčce, která vyústí v naháněcí manévry na již zmíněný pár. Mládež, která má své vzory ve svých vysloveně bohabojných rodičích se s tím nepáře a v lese okolo jezera začnou doslova jatka, které nejsou pro slabší povahy. Dlouhé Bidlo má k ruce pár stejně nabroušených filištínů a dokonce jednu jemnou dívenku, která toho rozumu taky moc nepobrala. Celkem napínavá podívaná u které nestačíte kroutit hlavou a u které si dávate otázku „co je to dneska za mládež"? Ono, takovejhle magorů potkáte na ulici nemálo, ale s takovouhle brutalitou a nedostatkem empatie a zejména u dětí školního věku člověk nepočítá a tak trochu z toho zamrazí a vstávaj z toho chlupy po celém těle. Musím jenom podotknout, že hlavní hrdinové nedokázali včas vyhodnotit nebezpečí této situace, ale to se není čemu divit, když byli zamilovaní a chtěli si užít své líbánky u jezera smrti. A proto říkám, příště jeďte do Viva Las Vegas. Scenérie tohoto snímku byla působivá, hlavně v noci a herecké výkony, hlavně těch mladých delikventů byly uvěřitelné, někdy až moc. Takovýhle smrady potkat večer, když se vracíte z hospody, tak by vám ta rybička v kapse asi nepomohla. Možná by měli respekt před nějakou tou zbraní s ostrými náboji. Pro mě zajímavý a poučný film, který mě poučil v tom, že si nic nezačínat s pochybně vypadajícími výrostky, kteří nemají respekt před ničím ani snad sami před sebou a proto dávám 80%. ()

predators

Jo, teda! Já bych ty spratky... A to si budete říkat po celou dobu filmu. Především "hlavní aktér" vás bude pěkně sr... Jinak to vyjádřit ani nejde, ale to uvidíte sami. Romantický pobyt u jezera se změní ve slušnou honičku kočky na myš. Teda několik kocourů na dvě myšky. Slušný závěr je Ementálem mezi všemi sýry :-) Záměrně nic nepopisuji, to se musí vidět. Zajímavosti: Parchanti jedni! / V popelnici to opravdu smrdělo, i proto bylo natáčení na týden pozastaveno... :-) 75% ()

Arsenal83

Film, ktorý zanechá veľmi horkú pachuť. A nervy. Vzhľadom na to, ako to skončilo som preto v minulosti hodnotil nižšie. Dnes ale uznávam, že ak film zanechá v divákovi takéto emócie, musí ísť o dobré dielo. Z tých anglánskych držiek ma prešla chuť na všetko ostrovné. A potvrdilo sa staré známe "aký otec, taký syn".  ()

Tomco

Totálny teror a psychické odrovnanie pre diváka. Plné hodnotenie len za to, že to všetko kurevsky dobre funguje, desí a zviera v žalúdku zároveň. Radšej skapať 24 ročný na rakovinu, ako naživo (ne)prežiť toto peklo. Bolo mnoho filmov, ktoré mi počas ich sledovania nedali vydýchnuť, ale toto ide ešte ďalej, za hranicu akejkoľvek znesiteľnosti. Po filmárskej stránke sa cítim síce uspokojený a skladám poctu tvorcom za to, že nespadli do priemeru, no zároveň sa mi chce z toho všetkého grcať! Kým v prvej polhodine som spokojne obzeral to úžasné poprsie Kelly Reilly, teraz si naň ani nespomeniem. 90% ()

Bachy

Předem upozorňuji, že v žánru horor se pohybuji minimálně. Čas od času zkouknu jeden a na pár týdnu mi to většinou stačí. Přijde mi, že si pak horory více vychutnám, i když jakožto strašpytel stejně polovinu stopáže přemýšlím o vypnutí. Jezero smrti jede první polovinu podle klasického schématu, ale přesto ty věčně opakované scény ("mám mobil, nemám signál"..."jdi se podívat ven, něco jsem slyšela") zase fungují, pak se z hororu pomalu stává thriller, ale vůbec to snímku neuškodí, ba naopak to dojem zoufalosti a beznaděje ještě posílí. Eden lake bych bez problémů zařadil na post Nejdepresivnější (možná spíše Nejzoufalejší, ale to zní špatně) snímek. V druhé půlce jsem si několikrát vzpomněl na Vesnici (http://www.csfd.cz/film/134055-vesnice-village-the/), což je dáno hlavně bahnem pokrytou hlavní hrdinkou, ne příběhem. Kelly Reillyová hraje rozhodně parádně, ač je zde mnohokrát vyčítáno její "nelogické" jednání, já se přikláním na stranu scénaristů. Což už nemůžu říct o strašné smůle, kterou postava má. Tam už to přeci jen přehnali. Možná brzy přidám i pátou hvězdu. Ony ty 4 hvězdy působí skoro, jako bych snímek nedocenil.......Kašlu na to, dávám pátou, Reillyová je kočka i zabalená v bahně. ()

Rocky62

Mrazivý, děsivý, brutální, nechutný, ale napínavý a do jisté míry i zajímavý. Takhle nějak bych shrnul vlastnosti tohoto filmu. Je až dechberoucí, čeho jsou ty svinský haranti schopný, tolik nesoucitu a brutality jsem v člověku ještě neviděl. Zas mám o důvod víc proč nechci mít děti, rozhodně tenhle snímek nedoporučuju slabým náturám!! ()

eLeR

Šialená reklama na Ray Ban ... ja osobne, keby niekto pustil takú muziku pri jazere, nechcel to vypnúť, takto sa choval a pes sa mu tam vysral, tak ja osobne, by som odišla. Ale oni nie, oni tam ostali. No ale zase keby odišli, tak by bol ten film celkom nudný. Nebudem tu rozoberať teda čo mali a nemali urobiť ... malo to slušnú atmosféru, chválim maskérov ... a ten koniec, totálna bezmocnosť. ()

Happens

Sociální thriller s nepřiměřeně rychle vystupňovanými extrémními situacemi - nutně připomínající Funnz Games. Celý film očekáváte něco dobrého, nějaký zvrat, nějakou sladkou pomstu - hlavní hrdinové se přece musí skrz nějakou příležitost dostat na sedlo a všechno jim vrátit, protože tak to v životě chodí, nebo ne? Závěr tvrdý jak dno od whisky. Z generace na generaci se předává cosi shnilého ve státě Dánském. ()

Lenny.M

Obrovské překvapení..Na začátku jsem si říkala, jaké to zase bude utrpení, ale v průběhu filmu jsem se nestačila divit..Mělo to šmrnc, napětí a britové stejně točí nejlepší filmy! ()

klerik

Radosť pozorovať ako herečky z ERASMUS fungujú v hororoch. Po NOC S NABRÚSENOU BRITVOU prichádza ďalší skvelý (a dokonca lepší) zástupca žánru „buranský horor“. Keďže vychádza zo situácie, ktorú asi každý zažil, pôsobí to výnimočne desivo. Napriek tomu, že som HOSTEL nikdy neodsudzoval, tento film pekne ukazuje, čo narobí ten správny pohľad na hororový žáner... ()

Chrustyn

S horory se v poslední době roztrhl pytel a každý rok se jich na nás vyrojí několik desítek. Někdy se jedná o docela slušné kousky ale ve většině případů se jedná o 100x viděné rádobyhorory. V tomto případě se jedná o snímek, který se snaží zaujmout převážně tím, že zlo je v něm celkem reálné, jelikož je v podání psychicky ne zcela normálních puberťáků, kteří terorizují mladý pár užívající si dovolenou u jezera. Zpočátku to jsou urážky, poté krádež auta a nakonec i víc. Co se týká napětí, tak to se ve filmu takřka nevyskytuje, příznivci krve si také moc neužijí, vše vypadá děsně nepřesvědčivě a překvapivý konec diváka spíše naštve. Docela mě překvapují vysoká hodnocení, protože já se dost nudil. ()

panjosef

O hororu je v tomhle případě řeč pouze když občas kamera zabírá z výšky les s prchajícími postavami a vše působí tak nějak neklidně. Jinak je tohle notně surový thriller/exploitation s hodně pesimistickým závěrem. Co je horší, že ty věci jsou docela hodně aktuální. Zvrácenost a degenerovanost dětských postav (za herecké výkony dětských herců klobouk dolů) je vystižena celkem hodně reálně. Jen stačí srovnat, vzpomeňte si na základku, hodně z vás si pamatuje na nějakýho už tehdy problémovýho spolužáka o kterym si už tehdy spousta lidí říkalo že jednou půjde sedět. Hvězda dolů za trochu zmatené chování dvou hlavních dospělých postav a přepísklou scénu u ohně (tady musím souhlasit s rykardem), jinak dobrej (vlastně teda spíš zlej) zážitek. ()