Jezero smrti

Ded@M@tes

Extrémní konec filmu, takový že by jsem nic podobného nečekal. Začátek byl pozvolný a dobře nakročený k velkému napětí. ( Hodnocení: 8/10 ) ()

Faustka

Ukazuje to možnou "realitu" dneška. Tvrdou, nelítostnou, bezcitnou brutalitu některých teenagerů, kteří už neví čím si zpestřit den plný nudy. Mimořádně sugestivní a drsný horor 2008! ()

tahit

Fakany ohnout přes koleno a zmalovat zadek. To zas byla děsivá podívaná, dneska aby člověk už i k jezeru chodil vyzbrojen v plné polní. Tedy ne, že bych potom nějak prahl, ale asi zase začnu procvičovat svůj pravý hák. ()

JAn

They are just children... they are just children. Nádhera! Proč ´sem to jen tak dlouho odkládal? Fantastický survival, který nedá nevzpomenout na nic menšího než geniální boormanovku Deliverance. Hutná atmosféra, nadmíru sympatické postavy, pusobiví hajzlíci, fantastická kamera, výtečný David Julyan a neskutečně dravá a provokující poslední čtvrtina filmu. Malý zázrak na poli buranského filmu. ()

Davies182

Horor, po jehož skončení se mi nechtělo dělat nic veselého, to je Eden Lake. Je to velmi dobře natočené, napětí se stupňuje v podstatě každou vteřinu a je zde i několik scén, které nejenže šokují, ale zamrazí vás z nich do morku kostí. Přesto nedávám maximální hodnocení ze dvou důvodů: 1) nesnáším když postavy dělají HODNĚ BLBÉ a nereálné věci, a v posledních minutách se mi tedy moc nezdálo, co hlavní hrdinka udělala; 2) dále pak nečinnost ostatních přihlížejících "útočníků v partě" v některých scénkách je také dost ujetá. Jsme jen lidi, tohle bylo fakt moc. Jedno dítě terorizuje - OK, ale celá banda? Hmm. ()

Wacoslav1

Kurva fix budu taky zabíjet!!! Občas se mi prostě stane, že mě nějakej zásadní kousek totálně mine. Jako v tomhle případě obal mě nikdy moc neoslovil. Říkal jsem si no jo další průměrná vyvražďovací teanegerská srajda... Ach jak jsem se mýlil. Dlouho jsem se tomu vyhejbal. Dneska mi to kámoš pustil a já už rozumím všem těm vesměs pozitivním ohlasům tady od pravých milovníků slasherů. Tenhle kousek je opravdu promakanej cítíte tu skutečně tvůrčí nadšení a radost z každé smrti a přitom to není ani žádná laciná píčovina bez hlavy a paty a kromě toho, že si užijete solidní masakr vás možná i film donutí k přemýšlení co, že je to vlastně omezování osobní svobody co je povoleno a tolerováno a co se vlastně může a co ne. Shrnuto vaše osobní svoboda končí tam kde omezujete druhé, ale můžete to taky vyřešit tím, že zabijete každýho kdo vám tu vaší svobodu naruší. Tak jako tak hutnej film 5* to sice nebude, ale jinak parádní maso.85% ()

petero

Kvalitná vyvražďovačka z divočiny kde vidlákov nahradili deti, dostatočne kruté aby poriadne znepríjemnili stanovačku zaľúbenej dvojici pri jazere Eden Lake. ()

gogo76

Surový snímok, ktorý k nám v tichosti dorazil z Anglicka dokazuje a aj ukazuje, ako by mal vyzerať a kam by sa mal uberať tento thrillerovo-hororový žáner. Partia puberťákov, ktorá spočiatku znepríjemňuje výlet mladému páru pri jazere a neskôr ich ohrozuje na živote, je to, čo dnes vídame čoraz častejšie. To že takýchto dvanásťročných vygumovancov denne stretávame na každom rohu, dáva tomuto filmu zvláštny nádych až mrazivej reality. Bodné rany nožom, ktoré spútaný muž okúsi od každého machra z tejto partie je silnou kávou pre diváka. Samozrejme, nesmie chýbať mobil aby si to mohli nahrať a jeden druhého vydierať. Táto scéna je vrcholom, no zároveň aj zdvihnutým prstom pre všetkých rodičov a samozrejme jedna z najdrsnejších scén. Aj keď som tušil ako sa to skončí, nechcel som aby to takto dopadlo. Priznám sa, že po záverečných titulkoch som to musel rozdýchať a ešte niekoľko minút som hľadel do blba...Komu nevoňal Texaský masaker, Wolf Creek, Motel smrti alebo podobný Fanny Games USA, nech sa tomuto snímku vyhne. Zvyšok, hor sa na jeden z najlepších hororov tohto roku. NO, a ja už idem na ulicu a prvému 12- ročnému vylepím takú-nazvime to preventívnu. Film 9/10. ()

pepo

Krutejsia, drsnejsia a znepokojivejsia verzia Deliverance. Skoda tych vyraznych scenaristickych barliciek, pretoze mohlo ist o buducu klasiku. Paradny zaver vsak dojem v mnohom vylepsuje. 9/10 ()

Xmilden

Předesílám že jsem si tento film pustil po romantické komedii Láska nebeská. Beru zpět svou myšlenku že bych se do Anglie chtěl odstěhovat, protože je tam hromada lásky a tudíž je to nejkrásnější místo na zemi. S filmem Jezero smrti přišlo zjištění že Anglie může být i místo kde vám nikdo nic nedaruje a ještě navíc vás terorizuje, píchá do vás nožem, a to celé si natáčí na mobil. Při sledování filmu mi vytanuly na povrch myšlenky na vynikající survival The Descent. Ke konci jsem se těšil z ultrabrutální podívané, když už prostě hlavní hrdince rupnou nervy a těm rozmazleným hajzlíkům roztříská tlamy. 80% ()

Phobia

Do hadí prdele, co to bylo?! Já su odkojená Oldou Šetrhendem, takže trvám na tom, že hlavní hrdinové mají být nadstandardně fyzicky zdatní, lstiví jak tlupa opic a za všech okolností si vědět rady! Chlapi se nemají chovat jako naprostí kokoti a ženské mají používat mozek od začátku a při běhu čučet pod nohy! Jinak se nemůžou divit, když pravda a láska nezvítězí nad lží a nenávistí, nýbrž dostane pořádně na prdel od bandy kindergrázlů... Brrr, hnusný film, už ho nikdy nechci vidět! A puberťáky vyskytující se v lesích kolem Prdelkovic varuju: jděte mi z cesty, nebo vás předhodím divokým sviním - třeba i preventivně! 77% ()

-bad-mad-wolf-

Film se veze na vlně lesních thrillerů, které v první dekádě třetího tisíciletí frčí. Škoda jen, že si málokdo z teenage vrstvy, která tyhle filmy nejvíce vyzdvihuje, vzpomene na praotce a zaslouženou legendu "lesního" žánru - slavné Vysvobození z dvaasedmdesátého. Eden Lake sází po vzoru svých vrstevníků na naturalistickou stránku věci a stejně jako oni trochu pokulhává na logice rozhodování postav, každopádně atmosféricky je přeci jen celistvější a se svou sociální podšívkou i poměrně alarmující. Takřka neúnosně tvrdý je závěr, smutně poukazující na fakt, že domácí šikanou vytvarovaní beránci mohou být ve špatnou chvíli ještě většími zvířaty, než jejich agresoři. ()

lesumir

Hm. Film s televizní režii o bandě vypičených kreténů, kteří svojí krutostí tohle celý pohřbili. U mě. Tuctová atmosféra, slovo "fok" (alergie na tuhle výslovnost) v každé větě a miliarda nelogických přehmatů, kterých si všimne i pako. Je zvláštní, že si ta slečna nezavolá nějakou pomoc, když má mobil. Že by neměla signál? Aha. Hlavně, že ti dva kreténi si volali. ()

A_FISH

Hmm, dle komentářů vidím, že Jezero smrti vyvolat emoce dokáže (negativní i pozitivní). Ne tak u mě. Jediný pocit, který jsem měl, byl ten, že nejspíš brzo usnu. Což se dá pochopit. Co se ovšem už pochopit nedá, je proč ve chvíli, kdy měla jít hledat pomoc, naše milá hlavní hrdinka, usnala v lese : ). Spánek je jistě zdravá činnost, ale v tomhle případě se to tak nějak nevyplatilo. Tak dobrou. ()

darkrobyk

Po letech mi tento film přišel ještě brutálnější, než kdysi. A to ani ne tak zobrazeným fyzickým násilím, jelikož v tomhle směru jsou filmy mnohonásobně drsnější, ale ubíjející bezvýchodností, kdy šance na přežití jsou minimální. Zatímco Steve a Jenny jsou do jisté míry dvojice normálních mladých lidí, byť Steve si jen tak nenechá něco líbit a právě jeho umanutost způsobí katastrofu, tak banda dětí z vidlákova předvede, kam až může zajít čisté násilí. Je tu samozřejmě vůdce dětí, Brett, kterého násilí nejspíš uspokojuje a který ostatní svojí autoritou ovládá. A kdo se nechce podrobit, tomu předvede celou škálu donucovacích prostředků. Ve filmu i v literatuře dávno padlo tabu, že děti jsou hodné a nevinné. Naopak. Děti, pokud dostanou příležitost, nemají hranice. A není to zdaleka jen Pán much, lze se podívat třeba i na Verneovy Dva roky prázdnin, kde sice násilí nedosahuje obludných rozměrů, ale i tak znepříjemní chlapcům pobyt na ostrově. Půvabná Kelly Reillyová se postupně doslova promění v obří lejno, zatímco M. Fassbender předvede svaly, které mu jsou však kvůli nehodě k ničemu. Dětští herci jsou vskutku děsiví. Finn Atkinsová (Paige) má doslova smrtící pohled podobně jako Jack O´Connell (Brett). Survivaly mám rád, k tomuhle se už asi ale nevrátím. Zdrcující konec měl v tomto případě smysl. Hodnocení ponechávám. ()

Hrabka

Napětí a kamera jsou nejsilnějšími částmi tohoto thrilleru. Samotný film mi přišel trochu přehnaný a celkem dost překombinovaný. Dobré scény se mísí s hloupostmi. Jasně, beru, že většina to hodnotí jako tvrdou realitu a vidí radši toto než film s nadpřirozenými jevy. Mě je to celkem fuk, ale tady mi to nepřišlo moc reálné. I když stát by se to mohlo, ale i tak mi ten fim svojí pointou nesedl. Atmosféra je vykreslena slušně a dokáže udržet diváka v pozoru, škoda některých scén, které tomu mírně ubližují. 70% ()

cheyene

Jsem na vážkách, jestli dát 3 nebo 4*. Horor o spratcích, kteří si myslí, že jim patří svět a že mohou, co si zachtějí, přičemž se neštítí ničeho. Je tohle vůbec možné?? Aby pubertální dorost přerostl přes hlavu dospělým a neměl žádný respekt a úctu? Syrové, nechutné, drsné a znechucující. Po zhlédnutí Jezera smrti neváhám o tom, že každý rodič by měl od Ježíška dostat rákosku a manuál na zvládání svých dětí a věnovat pozornost kapitole o tom, jak hlídat potomky před špatnou partou a potulování se s ní. Zároveň by měli pozorně nastudovat tu, v níž se píše o zachovaní si přehledu, kde jejich dítě tráví volný čas. ...Chci být naivní a věřit, že něco podobného se ve světě nedělo, neděje a dít nikdy nebude!!! ...Zpracování snímku mě zaujalo, mělo napětí, atmosféru a neuspokojivý konec, který mě celkem rozčílil. Vadou na kráse tak zůstává jen spousta logických nedostatků jako např. mobil - když jej Jenny měla, tak proč nezavolala pomoc? Signál tam evidentně byl, když si spratci mezi sebou volali; pronásledování Jenny - nechápu, jak v takovém lese mohli vždy dokonale najít její stopu a ona se jim nedokázala skrýt! samotný začátek - řekl bych, že hodně lidem by nestálo zato se hádat s partou spratků a našli by si jiné místo na stanování, zvlášť, když došlo k prvním konfliktům. .....atd. ()

paascha

hustý. Na tohle se dá reagovat jen jediným způsobem: nabít, zamířit a pal! A to se mi všichni diví, že nesnáším spratky!!! LIVINGDEAD: jj, moje řeč! Beznaděj za žlutým oknem je pro mě asi nejstrašnějším momentem. "Jsou to ještě děti", kvičí tam nějaká vyžraná zrůda, ale pro mě to jsou lovné cíle:-))) Mrtvej spratek, dobrej spratek ()

juta

Spoilery! Moje duše je psychicky utrápena :D Smutné, dobře vystihující dnešní mládež, která si neváží starších, navíc když jeden z party je psychopat, který si nenechá nic líbit a nic mu není cizí, tím si můžete být jisti, že to nedopadne dobře. Několikrát mě zatrápilo hloupé jednání postav, například nechápu to, čeho chtěla hlavní hrdinka dosáhnout, když zavolala svému milému přes bluetooth, který má malý dosah, takže dala jasný signál partě, že je nablízku. Dále třeba Steve, slaboch, to i já bych něco dělal a nenechal ze sebe dělat blbce a nechat si všechno líbit. Škoda jak to dopadlo, čekal jsem pomstu, bohužel byla provedena na malém klukovi, který nechtěl nikomu ublížit a pak na dívce, která si to tak nějak i zasloužila, ale byli zde i jiní, kterým bych přál rozmáznutí po kapotě teréňáku. No, chvílema to bylo tak nepopsatelně divný, že se mi určité části filmu vryly do paměti, takže rozhodně film, na který jen tak nezapomenu. ()

Fiftis

Dosť drsný thriller s hororovými prvkami ma celkom príjemne prekvapil. Tento film však nejde nazvať hororom len preto, že si partia smradov trúfne na mladý pár. Drsná realita a surovosť príbehu diváka určite zamrazí. Trochu prepracovanejší scenár by však neškodil. Správanie mileneckého páru v úlohe obetí vo vypätých situáciách bolo ale niekedy k zasmiatiu. Kelly Reilly sa mi tu však veľmi páčila, ako žena tak aj ako herečka. Michael Fassbender ale pôsobil ako slaboško a ja som mal počas filmu skutočne zlosť na tých smradov a vedel som si predstaviť mnoho scenárov, čo by som s nimi urobil. Len je škoda toho konca, bez pomsty. Takto to dopozeráte a ostanú vám nervy. ()