Iron Sky

• Finsko Iron Sky (více)

Příběh filmu je zasazen do budoucnosti a jeho hlavními protagonisty jsou nacisté, kteří se v posledních chvílích druhé světové války ukryli na odvrácené straně Měsíce, kde plánují návrat na Zem. Během 70-ti let přísného utajení nacisté postavili vesmírnou pevnost s mohutnou flotilou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem blízko tajné nacistické základny, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal. (Magic Box)

Snathoras

Zajímavý a originální nápad xD a hlavně sexy hlavní hrdinka ^^. Ale fakt nevím co si tvůrci museli vzít, aby je něco takového napadlo xD...a líbilo se mi jak se Finové sami dokázali shodit xD ()

Marator

Nečekal jsem žádný super biják, ale námět je asi to, co na tomto snímku oceňuji nejvíc. A i díky fanouškům, kteří pomohli finančně k dokončení filmu, můžeme toto dílo označit jako kultovní:-) ()

TommyDiamond

Retro sci-fi patří doslova do gurmanské kategorie celé filmové kinematografie. Každý výskyt takovéhoto filmu u mě vždy vyvolá patřičné nadšení…. Náckové na odvrácené straně měsíce se vrací na zemi, aby si ji jednou provždy podmanili! Což byla velká fáma, která se opravdu povídala. A jak jsem měl možnost vidět, určitě to nebyl špatný námět na zfilmování. Snímek Iron Sky mě zaujal nejenom svým šíleně utopickým příběhem, ale dovedl mě i pobavit nevšedními vtípky a scénami. Herecké obsazení, děj a průběh filmu se skvělým závěrem mě potěšili. Velkým plusem navíc byla role Renate Richter (Julia Dietze), což byl doslova ,,pohled pro bohy.'' Jasné čtyři hvězdy. ()

DavidWebb

Teraz neviem či som mal blbú náladu alebo... toto proste nie. Pre mňa jednoznačne najlepších prvých 5 minút filmu a "YES SHE CAN". Zvyšok som už len odzíval a neveriacky krútil hlavou nad tým, ako sa dá zahodiť dobrá myšlienka do koša. Komédia? A kde prosím vás... Nemôžem si nespomenúť na Død snø a jeho úplne inú atmosféru a úplne "iný" humor. Iron sky je vo všetkom tak priemerný, polovičatý a nedovarený, že ani poriadne neviem, čo o ňom napísať. Škoda. ()

Godhaj

,,So, it was you, India! I knew that!“ ,,No no no, this is a sign of peace! This is a sign of peace!“ Při sledování jsem měl pocit, že tvůrci se drželi trochu moc na uzdě. Jakoby jim šlo spíše o úvahu na téma politika, než stoprocentní zábavu. A to je myslím trochu škoda. Scénář se docela trefně naváží do mezinárodní politiky a hlavně do USA, což je ale zábavné jen trochu. Jinak mě film ničím příliš nepřekvapil, vybělený černoch či mírumilovná nacistka (v podání sympatické Julie Dietze) byli vynikající, ale zbytek postav byl veskrze průměrný. Příště by to chtělo se víc odvázat a nebát se šíleností. Nicméně film je natočený dobře, nenudí a svou politickou nekorektností rozhodně vybočuje z řady. ()

brabbik

Musím uznat, že jsem čekal něco jiného, ale rozhodně to nebyl žádný propadák. Myšlenka je zajímavá a aspoň není scénář takové opakující se sousto. Skákací panák ve znaku svastiky- to možná bylo trochu moc, ale i tak zvláštní ophled na život na odvrácené straně měsíce. ()

Knor

Naprosto šílená věc. Tohle nebudu komentovat to se musí vidět ! Doporučuju, je to skvělý, neskutečně vtipný. ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Ulítlá parodie ani nevím na co :D Je potřeba se opít, nebo jinak omámit - já bohužel nebyl, některé scény jsou ale TOP! ()

Franta

Povedený nápad v nepovedeném filmu. Kulisy, efekty a masky postav jsou více než slabé. Scény na sebe příliš nenavazují a ani ony samotné nejsou nic extra. Stále by film mohli mohli zachránit herci. Těm se to bohužel také nepovedlo a tak je z filmu pouze nemastná, neslaná(spíše kyselá), neúnosně dlouhá směsice všech možných nápadů zvaná Iron Sky. ()

GameboyNES

Geniální nápad, výborné triky, spousta vtípků, tak proč jsem se u toho sakra nudil, Velká škoda, že se film tak vleče, rychlejší tempo, by mu prospělo. Lepší 3.. Hákáče....ehm...hvězdy... ()

MasterD

Původnímu 93 minutovému filmu jsem dal tři hvězdičky, ovšem po shlédnutí Directors Edition, která má celých 110 minut, jsem začal mít film o poznání radši. Po šesti letech si úplně neuvědomuju, co všechno nového tato rozšířená edice z roku 2013 přinesla, ovšem film mi už nepřišel tak kýčovitý a ve finále tak 'zbytečně rychlý', jako po shlédnutí původní verze. Je to parodie a satira, je to komedie, nesmí se to brát vážně, a jako takový film překvapivě dobře funguje. Vtipy jsou skutečně dobré a co oceňuji nejvíce je samotná původní myšlenka: Náckové na měsíci! Navíc má film už v součanosti klasickou post-credit scene. ()

mchlumak

Můj skromný názor je, že trailer klamal a připravoval diváky na naprosto jiný film. Některé narážky jsou vtipné (do každého ze státu podílejících se na natáčení se během filmu rýpne), ale celek působí jako masturbační fantazie pro nazi fetišisty. ()

kubas369

Říci, že tohle byla jedna z těch největších sraček co jsem kdy viděl, to by bylo ještě dost dobrý protože tohle je neuvěřitelně ujetá záležitost ale važně neuvěřitelně ujetá a to od ujetýho začátku do ujetýho konce. Přesto nebo možná právě proto davám za dvě ať nežeru. ()

kolosus

Na to aké sa od toho kladli očakávania, už len čo sa inak famózneho traileru týka, film tak naopak všetko skresal do priemerného, miestami pekne trápneho filmu, ktorý sa delí na dve časti. Prvá polovica: slušná, ta druhá - viacmenej trapas. V rámci srandy samozrejme ale ani tej som sa tam nejak nedočkal. Film zbehol fest rýchlo, a tak rýchlo mi aj vyšumel z hlavy. ()

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů