Iron Sky

• Finsko Iron Sky (více)

Příběh filmu je zasazen do budoucnosti a jeho hlavními protagonisty jsou nacisté, kteří se v posledních chvílích druhé světové války ukryli na odvrácené straně Měsíce, kde plánují návrat na Zem. Během 70-ti let přísného utajení nacisté postavili vesmírnou pevnost s mohutnou flotilou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem blízko tajné nacistické základny, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal. (Magic Box)

mrclTV

Bláznivý koncept, ktorý nahráva na vytvorenie vynikajúcej paródie, ale.....doslova z toho srší Béčkovosť (či dokonca Céčkovosť) a film je skôr náhodným spojením scén ako niečím, čo by sa dalo nazvať dejom. Jednoducho vidno, že to robili nadšení amatéri. Na druhej strane chválim, že vôbec dokázali nápad zrealizovať a dotiahnuť do konca. Čo my tiež vadilo boli vtipy, ktoré vlastne vôbec neboli vtipné. Väčšina vtipných scén sa totiž vopchala do trailerov a inak prázdnota. Výnimky tvorili snáď meteorbliztkrieg, nie úplne zlá paródia na scénu z tretej ríše, piloti pozerajúci časák a záverečných totálne šialených 15 minút. Ďalším plusom bola hudba Laibachu. Spočítané, podčiaknuté 21%. ()

Pitryx

Skvělé dějově i trikově. Snímku se dá vytknout jen nesympatický hlavní hrdina. No, ona ta poradkyně presidentky mne taky iritovala. Ale jinak zábava až na půdu. ()

Blazkowicz

Co víc tématického (čti nacistického) si pustit k Wolfensteinovi. Hrozná škoda, že je to jen čistá parodie a nebere se to vůbec vážně. Aspoň trochu vážnosti by tomu prospělo. Udělané je to totiž na výbornou. 3+* ()

DanielP.

Neskutečný film o skutečných věcech :D 5* jak se sluší a patří. Naprosto výborný film kterým mě finský režisér opravdu pobavil. Jen tak dál! ()

Mattin

Jednoznačne pobavilo, síce sa jedná skôr o Béčkovu komédiu, ale humor resp. satira perfektná, dokonca tam divák nájde aj niečo na zamyslenie a po grafickej stránke naozaj kvalitný kúsok. Mimo náckov som tam videl aj veľa náznakov na Hviezdne vojny, napr. star troopes a death star, čo jednoznačne pridalo pár bodov :) 4* ()

DonBraso

Ironem tak leda na okno.Satira,kterou vůbec nemusim,ale někdo rád rádoby srandy,který mi vážně nerozveselili,protože chápu,film se snažil být až úplně parodií sebe sama,ale vtip není vtipem a všechno krásný je vidět v 10minutách.To je hezký,že lodě vypadají pěkně a pomalu začnou Hvězdný války,dostaneme se i na zem,ale pořád je to takový suchý,že jsem trpěl u sledování.Proč Udo Kier tam hraje tak dvě minuty dohromady mi je záhadou,nejlepší herec,přímo jak stvořený pro tuhle roli,je tam úplně zbytečný,ikdyž svoje má.Politicky je to ulítlí,ale herecky je všechno moc strašný,kdy už ty krávy ať už prezidenta a její dvorná,mě tak pili krev,že by to zahrál i jedličkův ústav sebelíp a byla by to sranda.Pravic a sieg heilů je tam dost,tak to asi musí stačit(kdo viděl Českou sodu s jednou konečnou scénou,tak mě přišla i ta závěrečná s pravačkou tak nějak očekávaná),natočit si komedii o tom proč ne,bohužel,takových už bylo více a tohle je vesměs pozitivní v tom jediným,že je tam dobrej náměť. ()

EggO

Reknu vam ze uz kvuli Julia Dietze se na ten film musim podivat jeste jednou !!! je neodolatelna a tise jsem zavidel cernochovi :D Perfektni Béčko. Perfektne natocene, pribeh taky usel a co vice rict? Tohle ze udelali Finove? Tak kruci, zadny novodoby cesky film na tohle nema! Cesi stydte se! Trochu jiny styl nez z USA a proto se mi to asi tak moc libilo. Zatim nejlepsi film z roku 2012 ze scifi zanru a to se mi to libilo vice nez treba Avengers. 99,9% jsem nadsen ()

pafka

Bal jsem se, ze to bude becko jak vysity. Neni a jsem moc rad, protoze i bez hollywoodske produkce lze udelat film, co bude trikove veliky. A krome toho je tam kupa humoru, ktery si utahuje kde z koho a je to originalni, neokoukane. Spousta scen me zustane v hlave, protoze jsem je nikdy nikde nevidel a byly skvele. Ale jak uz to tak byva, takove legracky, zcasti sci-fi, zcasti akcni tezko dostanou plne ohodnoceni, nebot nakonec ani ryba, ani rak. A tak 7/10. Rozhodne za to to stoji videt. ()

smith22

Přes 2 roky očekávané nadšení se rázem proměnilo ve velké zklamání.Nápad s poměrně dobře uskutečnitelným potenciálem byl pohřben naprosto stupidním scénařem kde trapnost hlášek nezná mezí.Od začátku sem byl proti vnesení komediálních prvků do takovéhoto tématu.Tvůrci se ale rozhodli jinak a takhle to dopadlo!Když už ale přece jen chtěli zapojit i komediální žánr mělo to být alespoň opravdu vtipné, nikoliv trapné.A samozřejmě už nejméně rok sem věděl, že to bude něco jako satira a nečekal sem nějakou vážnou válku mezi Zemí a Nacisty z Měsíce ale když už tomu udělali tak obrovskou reklamu po celém světě tak od toho člověk čekal, že to bude mít alespoň hlavu a patu.A opravdu to nejhorší co na filmu můžete vidět je ten scénář, který celý film neskutečně pohřbil. Takovou práci si dají s efekty, vývojem válečných lodí a prostředí vesmíru a vše je k ničemu ,,díky" naprosto odfláknutému příběhu a trapnému humoru.A nejtrapnější postavou pro mě byla paní prezidentka. Závěr: Obrovské zklamání - ještě, že jsem na to nešel do kina - jen ze soucitu dávám jednu hvězdu. Ps: Kdyby se alespoň ta jejich slavná loď Götterdämmerung ukázala v bitvě - takhle to zas skončilo jako nějaká přiblblá americká pohádka. ()

WilliamBlood

Tak jsem to konečně viděl a naprosto mě to dostalo! Tolik nekorektního satirického humoru (vypatlaná americká prezidentka pronášející nacistický projev) a nečekaných odkazů jsem už dlouho neviděl. Má to sice svoje nedostatky, hlavně v poslední třetině ale já se i tak bavil skvěle. ()

xzajox

Celkom pohodový, trošku parodický, jemne vtipný a hlavne plný celkom dobrých a originálnych nápadov. Toto mi o tomto sci-fi ostalo v hlave po vzhliadnutí. Mám rád sci-fi už len preto, že je plné fantázie, a tu jej bolo naozaj dosť. Myslím, že film sa pokúšal načrtnúť aj isté hrozby, ktoré sú ukryté v ľudstve. Napríklad to, ako sa snažíme o úniu celého sveta a pritom si navzájom nedôverujeme. Tam stačí iskrička vo forme Helium3 a je tu globálny konflikt. Špeciálne by som chcel pochváliť niektoré z hudobných doprovodov, ktoré tam sadli ako prdel na šerbel. K negatívam by som zaradil zopár hereckých kiksov, B-čkovo zahraných scén, a tiež zopár trápnych vtipov. Tiež ma trochu mrzelo, že si filmári robili srandu z Fínska a sev.Kórey, neraz sa takto vo filme stalo obeťou aj Slovensko... Ak niekto nie je fanúšik sci-fi, alebo trebárs II. sv. vojny, zrejme to nebude pre neho. Mne táto kombinácia sadla. 4* ()

Veskoslav

Film ve mě zanechal pachuť, divnou pachuť. Trapné scény z USA trapnější prezidentka USA, velkolépé stroje Nacistů a jejich historické začlenění do současnosti (narážky na erotický časopis a knírek Hitlera, mobil jako superpočítač atd.). Nejvíce mě ale potěšily vesmírné bitvy a stroje, které se do nich zapojily. Film jako takový stačí vidět jednou a stačilo, je tam bohužel ta pachuť traposti ala USA (nesmál jsem se vůbec), jiné scénky jsou skvělé (obzvlášť ta, když přilétají Nacisti a KLDR se ozve). Doporučuji shlédnout jako raritu a tak i na toto dílo pohlížet, protože brát to jako klasický film, to asi ne. ()

jack_scott

Luxusní fandovská záležitost. Startrekové pojetí můstku na USS George W. Bush je prostě nej scéna filmu, to sem se fakt smál. A prezidentce Sarah Palin taky, na ní bylo nejlepší jak dokonale jí napodobily. No a scéna se Severní Koreou taky. No jestli bude sequel a prequel, bude to kotel. ***** ()

t.b.kat

Film Star Wreck: In the Pirkinning byla skvělá paraodie na sci-fi, Iron Sky je po grafické stránce úchvatný a to je asi tak vše. Občas jsem se zasmál, ale možná mé zklamání nad celkem bylo v zásadě závislé na skvělých festivalových ohlasech a asi jsem čekal příliš mnoho a to mé dojmy z filmu pohatilo. Sky Captain and the World of Tomorrow je dle mého lepší a originálnější a IRON SKY je jen slabší odvar, který ho svým způsobem "kopíruje". ()

MickeyL

Musím přiznat, že jsem se "pobavil". Takovou hovadinu by nevymyslel ani legendární Edward (Wood). Jedna hvězda za celkem dobrý (i když totálně nevyužitý) nápad a jedna za hudbu Laibach. ()

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů