Iron Sky

• Finsko Iron Sky (více)

Příběh filmu je zasazen do budoucnosti a jeho hlavními protagonisty jsou nacisté, kteří se v posledních chvílích druhé světové války ukryli na odvrácené straně Měsíce, kde plánují návrat na Zem. Během 70-ti let přísného utajení nacisté postavili vesmírnou pevnost s mohutnou flotilou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem blízko tajné nacistické základny, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal. (Magic Box)

4k7 odpad!

Nejde mi do hlavy, že se někomu vůbec chtělo vytvářet tak absurdní, nudný a zbytečný brak. Jistě, chápu že béčkové filmy mají své diváky, ale copak můžu natočit takovou blbost a chtít po někom uznání? Schovávat trapnost podobných snímků za fakt, že je tak všechno udělané záměrně, mi přijde jako až moc jednoduchý argument pro neschopnost, natočit něco lepšího ()

Sholi

Celkem zklamání... nápad výborný, ale provedení horší. Dle mého se z toho námětu dalo vytáhnout mnohem více. Vlastně mě to chvílemi ani nebavilo. V některých úsecích mě velmi obtěžovalo klíčovací pozadí. Mohlo to být lepší... ()

Stejšn

No strašná píčovina, ale chechtám se ještě teď. Film rozhodně nesedne každému, je potřeba mít nějaké všeobecnější znalosti a celkový rozhled, nejlépe historický, nicméně za skvělé triky, výbornou hudbu, slušné herecké výkony a hlavně odvahu to natočit se nezdráhám dát tomu pět hvězdiček. Já se bavil dobře. Viděno na velkém plátně v originál znění. EDIT: tak buď ten film rychle stárne a kulturní narážky už přestaly být aktuální, nebo za to můžou jiné titulky než byly v kině, ale teď jsem si to po roce a půl pouštěl doma a skoro jsem se nebavil. Divné, Původní hodnocení z kina ale nechám. ()

george82 odpad!

Tohle přeci není vůbec film. Vždyť už jen ta myšlenka zápletky je naprosto infantilní. Je to hrůza, děs a děsná škoda tu vůbec něco psát k tomu. ()

AnnaMae

Svěží, svižné, docela originální a zábavné, s povedenou politickou satirou, spoustou odkazů na jiné filmy a hezkým soundtrackem. Žádné zbytečné natahování děje (zdlouhavé romantické scény, morální proslovy nebo zpomalené výbuchy) - všeho bylo akorát. Nic hlubokomyslnýho, ale vzhledem ke svému očekávání jsem byla příjemně překvapena, takže zdejší negativní hodnocení nechápu. ***-**** ()

unrocker

Nebylo to špatné. Neamerická snaha o sci-fi s nacisty, měla šmrnc. Na snímku jde vidět , že za animátory nestojí milionové rozpočty, ale celkově snímek šlape. Zasedání rady bezpečnosti taky pobaví a je to velice dobré. ()

L3G1ON4R

Jsem poměrně rozpolcen v hodnocení. Nejsem si jist zda se mělo jednat o komedii s určitými narážkami, nebo se jedná o snahu sci-fi úchylárny nového století. Nicméně bych radši trávil odpoledne v zaplněném supermarketu, než se na díval znovu. ()

carodejb

Mesačný nacisti prileteli a prehnali sa našimi kinami a čarovnými prehrávačmi filmov. Nezanechali za sebou spúšť, iba potrhané bránice a trochu kontroverzie. Nie však dostatok, takže časom zapadnú prachom. Cieľovej skupine to môže byť ľúto, taký ambiciózny projekt sa tu tak skoro neobjaví, ani vám nikto tak úprimne nepovie, že Amerika zaviedla novú formu diktatúry bez toho, aby ste ho nepovažovali za blázna. Ostatne, ten film sa na to odsúdil sám neodtiahnutým scenárom, vďaka ktorému chutí ako Coca – cola. Pili ste to, aj to bude piť, ale keď vám ju mesiac nikto nenaleje, nebude vám chýbať. Zasmejeme sa, skonštatujeme, že to bolo dobré, ale nie dosť a zabudneme. Orientačne : 70% ()

kolik27

Drobet výsměch nacismu a celosvětové politice. Co se týče hereckých výkonů, tak zde určitě náročný divák neuspěje. Celkově pojetí filmu není na vysoké úrovni, ale občas sem se zasmál a dokoukal jsem film do konce. ()

kabeck

Na tento film jsem se velice těšil ale euforii vystřídal hnus. Tento film mi přišla jako uplnná idiocie a slouží tak akorát k vymytí mozku. Na to kolik to stálo peněz tak je to film uplně k ničemu. Nechápu jak se tento dementní film mohl někomu líbit. Jediné co mi na tomto dílu přišlo pozitivní byla ta hezká německá blondýnka a to je asi tak vše. Musel jsem se smát při dementní scéně kdy zapíchla němce podpatkem od boty. Naprostý výstřel do prázdna který mohl mít nějaký potenciál ale nakonec neměl skoro nic. Zbytečná ztráta peněz a času. ()

GordonCZ

Když jsem přemýšlel, jestli dát Iron Sky dvě nebo tři hvězdičky, nějakou dobu jsem váhal, na kterou stranu se přiklonit. Ono totiž i film samotný tak nějak kolísá na pomezí zajímavé satiry a naprostého braku. Když si ale člověk uvědomí, že tento snímek je totální béčko, nicméně se přesně tak profiluje a na nic jiného si vlastně ani nehraje, musí se během té hodiny a půl celkem dobře bavit. Koneckonců, kdo by téma nacistické základny na Měsíci bral vážně, že? ()

PeterJon

Fair play - Američania sú rovnako zosmiešnení ako Nacisti. Nezaujalo to ale celé, proste nuda. USS George W. Bush bol jediný dobrý vtip... ()

Ivoman

Ve finále musím uznat, že bych nečekal takový film z takové koprodukce. Námět skvělý, herci skvělý, triky (kupodivu) skvělé, zajímala by mě režisérská verze, zkusím sehnat. ()

kubilov

Na Iron Sky jsem viděl před dvěma roky kdesi trailer a docela nepochopitelně jsem se zařekl, že tenhle film nechci nikdy v životě vidět, jenže.. nakonec mě ta nesmyslně absurdní zápletka začala lákat a ve stavu pozdně letní nudy jsem si to nakonec pustil a opravdu jsem netušil, že si to tak moc užiju! Výtečná satira / parodie na všechno možné, s mnoha geniálními vtipy a narážkami, které z mé strany následovali hlasité salvy smíchu. To vše s tak retardovanou zápletkou, která je tímto způsobem vlastně až perfektně debilní. Finsko - německá kolaborace dosáhla nevídaného, stvořila zřejmě ten nejdivnější a zároveň jeden z nejvtipnějších evropských filmů posledních několika let, který nejenže přetéká bizarnostmi a má opravdu trefný hudební podklad, ale i ve stejném duchu skončí, a za to má u mě tu pevnou čtvrtou hvězdu. Christopher Kirby je pak ztělesněním MJova songu Black or White, to fakt žeru. ()

MickeyH.

Hrozná blbost, která mě ale dokázala rozesmát svou blbostí, takže 3* Jinak ta počítačová animace byla strašná. Netuším, jestli to byl záměr, který měl přidat k úsměvu, nebo jen nepovedené hrátky s CGI animací... každopádně hloupý film k pohledání. Na druhý díl, kde jezdí Hitler na dinosaurovi, se rozhodně kouknu :-D ()

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů