Iron Sky

• Finsko Iron Sky (více)

Příběh filmu je zasazen do budoucnosti a jeho hlavními protagonisty jsou nacisté, kteří se v posledních chvílích druhé světové války ukryli na odvrácené straně Měsíce, kde plánují návrat na Zem. Během 70-ti let přísného utajení nacisté postavili vesmírnou pevnost s mohutnou flotilou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem blízko tajné nacistické základny, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal. (Magic Box)

miki68cz

Ani poučné, ani zábavné, ani napínavé, nijaké, nepovedené, nedotažené, byl tam nevyužitý potenciál. Matně jsem vzpomněl Mars útočí, který ale aspoň dokázal pobavit, což se u tohoto snímku říci nedá. Bohužel vřele NEDOPORUČUJI ()

mikhail

Bohužiaľ, takto to dopadne keď priemerný režisér dostane do ruky podpriemerný scenár(ktorý sa dal vygradovať podstatne lepšie!), podpriemerných hercov a k tomu priemernú výpravu a priemernú hudbu. ()

Olafsson

No tak trailery slibovaly futuristickou řežbu v nazi stylu... Těšil jsem se velmi... Nikdy by mně nenapadlo že do onoho futu hávu se navlékne průměrná umírněná politická satira... Julia i Peta jsou kočičky, ale u mně to nezachráněj víc než na tři hvězdy s odřenýma ušima... ()

thomasnikrs

Asi jsem od tohoto filmu očekával více.. rozhodně na Finsko-austrasko-německou koprodukci... dobrý... efekty a triky solidní... také není nejhorší děj.. zkrátka mírně nadprůměrné sci-fi... ale dobrý.. ()

Aildrin

Taková úsměvná blbůstka a pěkná parodizace amíků. Původně jsem si dokonce myslel, že jde o Americký film, jelikož ve mně trochu asocioval nádech Teamu America. Celkově je to ale dost slabé a herecké výkony za moc nestojí. Myšlenka ovšem zajímavá. Kdyby film nebyl pojatý tak komediálně a byl lépe zpracovaný, určitě by získal větší ohlasy. Takhle šlo jen o prapodivně splácanou komedii na nedělní odpoledne. Nápad byl ovšem zajímavý a líbilo se mi steampunkové pojetí čtvrté říše. Z osídlení měsíce nacisty se dalo vyždímat víc. To by se ovšem muselo chtít. V tomhle směru bych uvítal komixové pojetí. Každopádně mi bylo líto Udo Kiera, který je můj oblíbenec. Tohle byla snad ta nejhorší role co kdy hrál a dostal v ní jen pár štěků (na víc asi neměli tvůrci dost peněz.). Každopádně i těch pár scén s ním, (když zrovna mluvil) stálo za to. Jako by v té chvíli šlo o uplně jiný film. Celkové pocity rozporuplné. Bylo to sice o něco závavnější než Můj Vůdce, ale i tak film na tři hvězdičky nedosáhnul. ()

Dysharmonya

Hodnotenie niekde medzi 4 a 5 hviezdičkami, Najviac sa mi páči stvárnenie Sarah Palin, ako prezidentky spojených štátov, ktoré je veľmi podarené, ale zároveň si človek uvedomí, že nejak takto by to mohlo dopadnúť, keby sa skutočne dostala do prezidentského kresla. Za pozrenie to určite stojí, buď to zaujme, alebo nie. Jediné, čo človeka môže trochu zaraziť je mierne odlišná atmosféra od toho, čo predviedol trailer :) ()

Solverino

Jedna hvězdička za Petu Sergeant a Stephanii Paul. Jinak je to super-shit! :( Tak "parodické" až to nudí. Jako klip k pěkný písničce super, jako celovečerní film je to vo prdu. ()

Uberlord

Ptákovina, slátanina... a ve chvílil, kdy se z toho staly Star Wars mě to přestalo bavit úplně. Alespoň občas jsem se zasmál a oceňuji nápad, ikdyž jsem převelice zklamaný. ()

Hulkee

Nějak se mi nechce věřit, že za touhle taškařicí (která se tak od začátku tvářila) někdo hledal i něco víc a proto nechápu ani takhle mizerné hodnocení. Tenhle film splnil moje očkávání hlavně proto, že jsem žádná neměl. Perfektně mě na večer zabavil a do puntíku splnil rámcový plán. Ať si kdo chce co chce říká, byla to legrace. ()

Kellerman

Kašlat na objektivní výtky,Iron Sky je parádní zábava,která mi významným způsobem spravila náladu po nepříliš vydařeném festivalovém dnu.Přesně takhle by měly vypadat půlnoční projekce ve Varech.Pustil zábavný,lehce amatérský,ale s nadšením dělaný úlet skupince lidí,která se tu sešla,aby se královsky pobavila,tleskala a smála se o sto deset.Jasně,je to hlavně o té atmosféře a vidět to odpoledne sám doma bez několika podprůměrných pokusů o art v hlavě,dám silnější dvě hvězdy.Takhle tam málem spadla ta pátá,ale holt ji nedám,protože jsem se na to vyspal a vím,že si to ten film nezaslouží.Publikum ale rozhodně! ()

Yuri69

Šílený kočkopes šmodrchající dohromady hi-budget sci-fi, kritiku amerikanismu/republikanu/ismu, "humor", debilni lovestory a splat. Tak nějak to úplně nefunguje. Parodovaní Sarah P. a celé volební akce kolem je příšerné tlačení na pilu. Rádoby vtipné ghetto hlášky se mezi náckama nějak nechytají. Hlavní Gertrůda se najednou přerodí na náckobijku během jediného mrknutí... Jediné, kvůli čemu se stojí na tohle dílo podívat je vlastní prezentace nápadu se '4. Říší' a drobné pop culture reference. A stopáž 90min? Polovina by musela stačit... ()

minima

Divná směska, měla-li to být komedie, u mě selhávala na plné čáře (neznám filmy, ze kterých se údajně hláškovalo, tím pádem mě asi minuly ty kulturní odkazy), na dobré sci-fi to bylo moc blbé a akční místa za moc nestála. A triková stránka věci mi přišla v traileru tak třikrát lepší. Ani nevím, proč dávám aspoň 1*. Asi když se kouknu na ostatní odpadem hodnocené, přijde mi, že tohle je o chlup lepší. ()

Kubi21

Velmi povedená a vtipná, promiňte mi to slovo, kokotina v nejlepším slova smyslu. Takhle rozjetý, ujetý a vcelku slušně dojetý filmeček jsem potřeboval. Žádné převratné myšlenky, ale jenom hraní si ze strany režiséra, který má v sobě malého kluka a fantazii na rozdávání. Že to chvílemi nenavazuje a nedrží pohromadě je jedno, protože vždy v krátké době dorazí něco, co Vás dostane. Za pět nedám právě z důvodu určité nekonzistence a za závěr vesmírné bitvy, který mi těmi zpomalenými závěry přišel moc vážně míněný. Se Světem zítřka prohrává od začátku, ale je to porážka důstojná. Díky a už se těším na prequel i sequel. ()

borohub

Tento snímek mě velmi příjemně překvapil, už jenom z důvodu že většina mých kamarádů říkala že je to píčovina. Avšak po chvíli jsem si říkal, že ten film nebyl tak špatnej výběr, jak jsem si ze začátku myslel(předpokládal jsem že reklama budou nejlepší věc na filmu). Vtipy byly velmi povedené bych řekl a smál se celý sál, takže myslím, že srandu se mnou sdíleli. No nic, nebudu tady psát sloh a posudte raději sami, myslím že vás to příjemně překvapí ()

kakyn

Jako vtip dobrý ale jako film? To teda fakt ne. Víc absurdní kravinu sem už dlouho neviděl. Přivřel sem oči u toho debilního nápadu že náckové sou schovaní na měsíci ale přeměnit černocha na bělocha a pak zase zpátky na černocha... co je moc to je moc. Fakt sem přemýšlel jestli to má být míněno jako blbá komedie neb otřesný sci-fi. tady šlápli ale k*revsky vedle.... Aspoň že na tu Renatu se dalo trochu koukat... ()

Pharlap odpad!

Sorry, ale vetsi pseudoakcni scifi sracku sem uz dlouho nevidel! Sorry, ale tohle bylo moc. Ani sci-fi. Zase utkvela americka zapskla schizofrenie, ze je chce znicit tajna NAZI organizace. Kdyz to neni USSR, tak je to prevtelenej Hitler. Nic.. v pulce filmu sem vypnul. Tohle je mega super shit! Diky bohu ze sem na to nesel do kina! ()

Ocelotr

Už dlouho jsem se necítil při vtipech ve filmu tak trapně jako v IRON SKY. Na druhou stranu ten nápad mi i přes průměrné zpracování přijde zkrátka boží, i když na něj podle mne museli autoři přijít při hraní série KILLZONE na PS2 a PS3. ()

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů