Iron Sky

• Finsko Iron Sky (více)

Příběh filmu je zasazen do budoucnosti a jeho hlavními protagonisty jsou nacisté, kteří se v posledních chvílích druhé světové války ukryli na odvrácené straně Měsíce, kde plánují návrat na Zem. Během 70-ti let přísného utajení nacisté postavili vesmírnou pevnost s mohutnou flotilou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem blízko tajné nacistické základny, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal. (Magic Box)

Etherium

Videl som na platne s paradnym ozvucenim, a to sa im naozaj podarilo. Je tam trocha vidiet, tej zvlastnej produkcie, ale filmu to len pridava na zaujimavosti. A za 7,5 miliona, no nehnevajte sa, ale takato pecka? ()

Milordus

Z hlediska autentičnosti není potřeba ani komentovat, že je to pouze a pouze velký vtip. No je potřeba dodat, že velký vtip je celý film. O 70 let starší civilizace svádí dramatický boj s poměrně vyspělejší civilizací dneška, ovládající masivní vesmírnou loď, jejímž nejvýkonějším článkem je štípnutý smartphone z jednoho obchodu s elektronikou. Připadá vám to také jako totální stupidita? Ano věřte že je. Dávám 2 body, přičemž jeden za pár humorných scén a druhý za poměrně atraktivní herečku. ()

Paserak

Nebudu zaprděnej a dám téhle NAZI jízdě plný počet. Hail Adler! Nechte se ponořit do světa Iron Sky. Tohle ti finští filištýni fakt rozjeli! Nechte se bavit všemi klišé, odkazy na jiné filmy, dokonce reklamy, popěvky...ani bych nespočítal kolik jsem jich zaznamenal a to jistě nebyly všechny. Jen prosím všechny šťourali aby neřešili fyzikální zákony vesmíru atd. Kašlet na to a hurá do kina na Iron Sky. A Laibach? Jen třešnička na skvělém dortu. HAIL IRON SKY! ()

Scaevola

Neostýchám se dát vysoké hodnocení, neboť tak dobře jsem se dlouho nezasmál. Skvěle nekorektní humor ("Náckové - jediní nepřátelé, které jsme porazili férově!") v naprosto šílené kombinaci motivů a nápadů... a přesto je vám dokonce i něco řečeno! ()

The_God

Člověk, který tohle označil slovem komedie, musí mít na humor hodně nízké nároky. Byly tam sice vtipné momenty, ale komedií bych to rozhodně nenazval. Jinak triky se opravdu povedly, i když mi to občas připomínalo styl Sky Captain (Svět zítřka), námět rozhodně měl veliký potenciál a hudba - jak kde jak kdy. Občas se skladatel trefil a občas ne. Tenhle film prostě trpí silnou schizofrenií, která se vyrovná snad jen té Glumově. ()

Phlame

Na film jsem se díval s vědomím, že tady je ohodnocen průměrnými šedesáti procenty, proto jsem se bavil asi více než bych čekal, jen ten film nesmíte brát příliš vážně. Strašně se mi líbil styl nacistické měsíční základny, jejich "mateřská loď" taky perfektní, přesně takhle bych si to představoval, kdyby na tom bylo něco pravdy. Nemluvě o ztvárnění americké politiky a situace na summitu Spojených národů, sice jsem se během filmu zasmál všehovšudy dvakrát, nicméně úsměvných scén je tam více. Trvat to déle než hodinku a půl, asi bych se nudil, jenže díky kratší stopáži má film spád a ačkoliv je zápletka vcelku prostá (nacisti jsou na měsíci, chtějí zaútočit na Zemi, Země se musí ubránit), já jsem se bavil a těch 60% je fakt málo. //75%. Znova bych o vidět nemusel, ale při prvním shlédnutí jsem se skutečně bavil.// PS: <3 Julia Dietze (ten její přízvuk...). ()

paradoxman

20% za občasné vtipné výkřiky typu: "But you broke your word. - We always break ours, this is what we do." Jinak jsem při koukání na tu snůšku multikulturní femipropagandy a dehonestace mužů musel dělat přestávky. ()

DonFrolimo

vynikající nápad, ne vymyslet nácky na měsíci, to je stará písnička, ale realizovat tenhle komixovej sen. půvabnej design retrofuturo čtyřicátý léta - miluju dieselpunk. pár povedenejch gagů a vtipů, no a zbytek prostě ucházející komedie. ()

MiniRecenze

Pro mě dlouho očekávaná záležitost.Po tom co nás produkce "masírovala" zajímavými trailery a teasery,tak si člověk po zhlédnutí těchto "prvků" spokojeně kývl a čekal na výzvu do kin.Bohužel musím říct,že mě film hodně zklamal a nenaplnil moje očekávání.Snímek by se měl řadit do třech kategorii:akční,sci-fi,komedie.Mě osobně to přišla mnohdy jak parodie.Ne jednou prohlédnete a poznáte kulisy,navíc se ve filmu nedočkáte vysvětlení a tudíž mnoho věcí spadne do "blbosti" ,kdy se budete držet za hlavu a říkat si:"to není možné".To se totiž odráží i na scénáři.Co stojí asi za zhlédnutí je dvouminutová závěrečná bitva,kde si sci-fi fandové příjdou na své.Trailery slibovali víc,než co uvidíte,je to škoda i to,poněvadž kdyby se věnovala produkce původní myšlence,mohlo jít o "pecku" ()

endrix

Ano, děj je přitažený za vlasy tak, že jeho tupé by neudrželo ani lepidlo Patex! Ano, je to šílená jízda, v níž se někdy nestačíte ani rozkoukat a děj se už ubírá úplně jiným směrem! Ano, konec je na takovou taškařici možná až moc vážný! Ano, triky (zejména začátek) jsou z levného kraje! Ano, to všechno je pravda. A největší pravda je, že jsem se královsky bavil!!! Tenhle film funguje skvěle jako ujetá akční zábava i jako slušná satira. Nevím, zda se na něj někdy podívám znovu, ale vím, že to jedno povídání jsem si náramně užil. A to je na 4* tak akorát. PS: Spoiler: Kdo má rád parodie Hitlera láteřícího nad výsledky voleb, Bartoškou apod., na Iron Sky určitě koukněte! ()

Repulsion

Většina komentářů k tomu filmu celkem názorně ilustruje složení zdejší komunity, která jásá nad kýči typu Zelená míle nebo Nespoutaný Django. Až tak moc se tomu nedivím. Syrová satira tohoto typu dnes opravdu není moc často k vidění, tudíž není divu, že většinový divák na to kouká a vůbec nechápe, která bije. Chce se přece u filmu v prvé řadě bavit a vypnout mozek. Když už mu má film klást nějaké otázky, tak se sakra musí už předem tvářit náležitě vážně jako Schindlerům seznam, a ne, že se bude naoko tvářit jako děsná prča a ono ne, ono to až tak velká prča nebude a navíc schválně! Iron Sky slušnou zábavu sice nabízí, nicméně je to zábava spojená s určitým nepříjemných mrazením. To nemají mazlíčci rádi. ()

Asrael

Já nejdřív myslel, že to bude regulérní scifi.. Po prvních pár minutách mi došlo, že je to parodie.. a ani jako ta to moc nefungovalo.. ()

kacer4

V prvej polhodine sa mi nezastavil smiech a úžas nad výborným prevedením a vykreslením. Neskôr úžas zostal, no smiech už nebol stály. Chváli ľudí, čo mali na starosti hudbu. Bola geniálna. Všetko bolo tak absurdné a šialené až to bolo výborné. No najväčší zázrak bol pre mňa Renata Richter. Tá má v sebe riadne kúzlo. ()

blekekeke

Ty jim dali kouř :o) Zatím nejhezčí satirické ztvárnění nacizmu a vše kolem. A korunou byly ozbrojené vesmírné stanice :o)) Trochu jsem se toho filmu bál, že bych se snad i nudil, ale tady to nešlo :o) ()

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů