Iron Sky

• Finsko Iron Sky (více)

Příběh filmu je zasazen do budoucnosti a jeho hlavními protagonisty jsou nacisté, kteří se v posledních chvílích druhé světové války ukryli na odvrácené straně Měsíce, kde plánují návrat na Zem. Během 70-ti let přísného utajení nacisté postavili vesmírnou pevnost s mohutnou flotilou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem blízko tajné nacistické základny, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal. (Magic Box)

koza3

Totální béčko... nic jiného jsem od toho ani nečekal... dal bych dvě hvězdy, ale závěr mě docela překvapil a americkou hymnu jsem takto ještě neslyšel... závěr si zaslouží třetí hvězdu... 60% ()

CorvusBlek

Trailer vypadal líp, než celý film a to je teda špatné.Velké zklamání i přesto že pár dobrých hlášek se tam najde.U takových filmů si vždy říkám, škoda těch miliónů, daly by se využít i líp ()

Zed70

Promarněná příležitost natočit opravdu dobrý film. Takhle z toho zbyla jenom průměrná komedie s některými opravdu povedenými vtipy. ()

srolyma

Jednoduchá zábavná mile hloupoučká finská sci-fi o nacistech útočících na Zemi z odvrácené strany Měsíce. Což o to z těch míst už na nás útočilo leccos, naposledy myslím transformeři, ale ten nápad s árijcema je vynikající. Ne už tak samotné provedení, bohužel. Samozřejmě to není žádný blockbuster natočený za sumu rovnající se polovině rozpočtu naší milé rozežrané republiky, tady jde spíš o splněný sen o vlastním filmu, což je sympatické a tak je pak i to hodnocení shovívavější. Na jednu stranu je tu spousta neuvěřitelných nápadů – albinizace černocha, útok na Zemi pomocí meteoritů tažených vesmírnými vzducholoděmi a několik prudce humorných pasáží (především scény z OSN) a ani ty vesmírné souboje nevypadají nijak lacině. Na druhou stranu se najde i dost hluchých míst, kdy se až moc moralizuje a děj se zadrhává. Ale klady přeci jenom převažují. ()

Efreeti

Úvodních cca 10min je nejlepších z celého filmu. Semtam ještě probleskne vtípek nebo narážka, ale čím se film blíží k závěru, tím kvalita upadá. Celkově to celé balancuje na hraně parodie, komixoveho Avenger akčňáku a naci steampunk scifi s vizuálem Sky Captain. ()

pivomamrad

Ufffff, tak to byla tedy hodně ujetá ptákovina:-D Moc se k tomuto dílku napsat nedá, to se prostě musí vidět na vlastní oči. Mně se to líbilo :o) ()

Todd_Hewitt

Celkem záživná dementní komedie na kterou jsem šel jenom proto, že mi nedávali Dobu ledovou 4. Iron Sky není filmem, který vám na dlouhou dobu utkví v paměti, ale příjemně vás překvapí efekty, celkovým dějem, hudbou a prezidentkou Spojených Států. Nevěřím, že tento film stál jenom 7,5 milionu. ()

jamoje

naozaj som sa tešil.... námet je fantastický.... veril som, že z toho bude naozaj dobrý, vtipný, satirický film.... bola to sračka.... nudil som sa od začiatku až do konca a pár dobrých momentov (jeden naozaj originálny spôsob zabitia) to nevytrhne.... škoda... ()

Facerr

Trochu mi to připomínalo "Mars útočí" z 90tých let, ale v tomhle případě o něco slabší. Sice se cení snaha o využití rámce pozemských konfliktů, které tady vyústily ve zřetelnou satiru, ale žádná funny dělovka se nekoná. Nezachránil to ani "měsíční obrazový filtr" jasně oddělující dění na zemi a na měsíci. Zejtra si tenhle film pamatovat nebudu. ()

BBSeeker

Bolo toho na mňa príliš. Pár vtipných momentov, ale žiaden bravúrny dôvtip v tom nevidím, väčšinu času som sa dosť nudila a zasmiala som sa možno tak tri krát? Našťastie som od toho ani nič neočakávala, ale predsa len by sa mohli investovať aj do lepších projektov. ()

Darth Kedr

Další volný průchod fantazie těchto tvůrčích myslí. Totální bejkovina, ale tak efektní, že se to moc líbí. Pěkně jsem se pobavil a také nečekaně zasmál. Takovýhle filmy můžu kdykoli. Jen aby jich bylo víc! ()

jirs odpad!

Jednoznačně jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl. Momentálně si ani na nic horšího vzpomenou nemůžu. To je snad ještě horší než filmy Uwe Bolla a Kameňáky Zdeňka Trošky. ()

Vasyl

Ježiš, místy to bylo tak blbý až to bylo dobrý. Ale fašos se svýma udělátkama a hejblátkama z roku 45 si mě získali. Navíc měli na své straně podařenou blondýnu. Takže pro všechny, co chcou vidět film se závažným poselstvím a zároveň se vůbec nebere vážně, můžu jenom doporučit. Jo a taky je tam střílející MIR, to jen tak někde neuvidíte! ()

Plague.

Škoda přeškoda té posdní scény, ta mi ten krásný komediální nadhled trohcu pokazila. Nebýt některých slabších scén na Zemi a toho posledního záběru, tak bych měl chuť dát 5*, protože měsíční a vesmírné scény jsou naproso skvělé a Sarah Palin výborný prvek. A samozřejmě Untergang-meme moment byl k nezaplacení! ()

dudo24

Nečakal som od filmu nič. Na prekvapenie sa mi dostalo pár desiatok minút kvalitného humoru. Len škoda že ho nebolo viac. Celý film bol tak strelený, že nemohol nudiť. ()

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů