Tento pořad vysílala TV NOVA od února 2008 do června 2008. Vyhrál ji Jiří Zonyga. Moderátorem byl Leoš Mareš a v porotě usedli Ondřej Soukup, Gábina Osvaldová a Petr Janda. Jedná se o hudební soutěž, která je podobná Superstar. Jen s tím rozdílem, že zde oproti Supestar mouhou soutěžit i starší účastníci a jsou rozdělení do tří kategorií: 15-24 let, 25 a více let a skupiny. Do soutěže jsou zapojeni i členové poroty. Tzn, že každý z porotců bude mít na starost jednu z kategorií. Vítěz X Factoru dostane jeden milion korun a může natočit hudební album. (duklak2)

Tyna31

Další várka rychlokvašek. Ať dělám co dělám, vždycky si v těchto podobných soutěžích najdu někoho, komu fandím. Bohužel jen tento pořad skončí, ihned na něj zapomenu asi jako každý. ()

hlína

v české verzi prnví řady celkem podařený výběr učinil soutěž zajímavou, nebýt výborného Rumla a alternativní All-Kajdy, chybělo by tomu koření jinak pořád to samé jako American Idol v jiném kabátě... ()

Black-star

Upřímě řečeno se mi X Faktor líbil víc než nějaká hloupá superstar, ikdyž nejsem velkým příznivcem těchto soutěží. Přesto soutěžení více různých kategorií mi přišlo jako skvělý nápad, lepší než věkové omezení ze Superstar protože z toho vyjdou mladé nezkušené hlasy a pak to vypadá tak že se na ně do týdne zapomene. Pravdou je že ani vítěz tohoto pořadu nevešel do všeobecné slávy a nebýt showmenů z ALL-X tak bych možná na to nekoukala vůbec! ()

RajAthen

Nemůžu si pomoci, ale samotná idea nalézti někoho zdatného, se mi líbí. Formát je skutečně kýčovitý a síto již z předešlých pokusů proprané, ale přesto se několik talentů našlo, a o to jde. ()

matt85

Jakmile se tam každé kolo vyskytovali All X tak v poho. Potom to ztratilo význam. Naštěstí jediné kolo, kde se nevyskitovali bylo Finále. ()

_aandyy_ odpad!

Achjo, kdo na tak stupidní nápad mohl přijít. Nebo možná nápad není tak stupidní, ale bohužel přišel až po Superstar. SS je totiž svého druhu opravdu jedinečná, i když ne tak hodnotná, jako jiné televizní pořady, ale X Factor bych nazvala "žumpou pokusů o úspěšný tv pořad". ()

xladojx

To samé, co Superstar, která se již stala okoukanou. Prostě další banda idiotů, bez které by se naše populární scéna neobešla(hm, že by troška ironire :-), sama o sobě již přesycena bandou idiotů... ()

astraal odpad!

Tak v anglii a ve státech to nějakou úroveň třeba má...ale tady kdy jediné "talenty" spotřebovala první superstar?...ne. Pěkná slabota ()

Renie42 odpad!

Tohle se v Čechách nemělo vůbec vysílat. To už se dalo dívat třeba na anglickou obdobu, taková anglická vítězka Leona Lewis, to je úplně jiný a lepší šálek kávy než nějakej Zonyga. ()

ktzc odpad!

Ubohost, trapná nastavovaná kaše a snaha navázat na Superstar. Porota už mi po těch dvou Superstar leze krkem a potkat je na ulici tak bych je asi něčim už praštil po ksichtě, stejně jak ty zástupy ústaváků co se tam nasrali!!!!! ()

kubilov

Superstar v jiném looku. Ti samí porotci, moderátor a zase hrozný "zpěváci" a ještě horší kamioňáckej vítěz. All X na hrad, všichni! ()