Americké drama z prostředí horských velikánů a drsné přírody. Bývalý nájemný vrah Clint Eastwood přijal ještě jednu "zakázku". V horolezecké výpravě musí zjistit, který z horolezců mířících k vrcholu Eigeru je ruský zabiják a zlikvidovat ho... (Bontonfilm)

bearmeedek

Film je docela příjemný. Mírně zapáchá bondovkou, ale hlavní podívaná je nádhernou krajinu Utahu i Eigeru. Vzhledem ke stáří filmu se jedná o dobrý film pro pamětníky. Horolezecké výstupy jsou natočeny moc pěkně a k obdivu pomáhá i vědomí, že Eastwood skoro všechno vylezl sám. ()

Demonic189

Velmi slaba "bondovka", na ktorej stoja iba krásne ženy, ktoré sa vrhaju na Clinta jedna po druhej a záverečné lezenie na horu Eiger. V podstate ale ani neviem o čom to bolo... ()

dawid

Já mám prostě pro Clinta slabost... Navíc z filmu neuvěřitelně dýchá sedmdesátkový duch toho nejlepšího! ()

Looka

80% Eastwood ve své typické póze největšího machra v širokém okolí, klátí jednu kočku za druhou, mlátí největší korby a trousí suché hlášky s fekvencí, kterou by mu mohl závidět i Bond. Ostatně celé to trochu připomíná mix Indyho (úvodní scéna ze školy jakoby vypadla z Křížové výpravy) a právě Jamese Bonda. ()

kubilov

Clint Eastwood byl Cliffhanger ještě před Stallonem a Indiana Jones před Fordem, když do toho zakomponoval ještě trochu bondovství a pár vtipů, vylezl mu z toho vzhledem k ději a zápletce dost roztáhlej a nekonzistentní špionážní akční thriller s úchvatnými panoramaty. ()

jprmusic

Je fakt, že první půlka je trochu nuda a odhalení záporáka trochu postrádá logiku, ale to je v tomhle filmu nepodstatné. Finále na Eigeru je famózní a na BRD obstojí naprosto bezpečně i dneska. ()

Gamekeeper77

Vysloužilej nájemnej vrahoun a příležitostnej nabíječ černých letušek třičtvrtě filmu trénuje běhání ve skalách, při kterým se ani nespotí s němou indiánkou, se kterou píchá taky, leze tam po věžích s dědkem při hudbě z Rosemunde Pilcher, aby nás po sérii trapných scén a rádoby siláckých dialogů uchvátil sice ne zas úplně marným, ale přesto dost neakčním a nevýrazným finišem. Takže presně film v Clintově stylu. 40%. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 69%, Audience Score - 54% | FDb.cz - 71,1% | Eastwood a profesor umění?..... No, to by nesedělo, kdyby zároveň nebyl profi zabiják a nedostal se pod sukni každé ženy :-))) Nicméně k filmu máme mnoho výhrad: Takže například je velká škoda, že rozpačitý rozjezd zabere více než půlku filmu, "zlatý hřeb" filmu je zbytečně uspěchaný a závěrečná pointa poměrně debilní. Zkrátka ambicióznímu námětu (mohl z toho být adrenalinový trhák!) jednoznačně chybí drive, aby to někam mohl dotáhnout... 60% ()

makakus

Je zajímavé, že tak hrozný režisér se nakonec stal tak skvělým režisérem. Jak jinak ohodnotit neschopnost, kvůli které se záměr natočit parodii na bondovky zvrtnul ve velmi nepovedenou bondovku? Eastwood se vždy bral hodně vážně, ale vykřesat slušné akční drama z materiálu, který je svojí nelogičností a zmateností k smíchu, to prostě nejde. Ale satirická komedie to mohla být skvělá, kdyby jí rejža uměl udělat. ()

ilclassico

Svatá prostoto! Tak pitomý příběh aby člověk pohledal. Tohle dát do hromady mohl jen šílenec. Neskutečné... a směšné! V rámci žánru za 2. ()

ostravak30

Pro Clinta Eastwooda jde o vcelku neobvyklý snímek, kdy hraje nájemného vraha, a přitom nepředstavuje žádného velkého akčního hrdinu. Sám se de facto musí ujmout vyšetřování, a přitom si slézt pár hor. Rozhodně nečekejte žádné akční scény a obrovské drama. Naopak se divák dočká působivých horolezeckých scén, za které by se nemuseli stydět ani současníci. Jak to, tak další scenérie jsou na snímku to nejzajímavější. Vše se jinak vyřeší až v závěru, kdy při výstupu přijde to největší napětí. Definitivní, a nutno podotknout, že i překvapivé, rozuzlení přijde až v úplném závěru. Rozhodně se ale dílko vymyká obvyklé tvorbě slavného herce a režiséra. ()

mr.bredok

No ano. Ta situace ve stěně může u lezce, který v horách něco zažil vyvolat úsměv na rtu. A ten efektní Clintův pád až do okna tunelu je taková třešinka na dortu. No ale přesto všechno je to jaksi poctívé a drsné. Srovnám-li to se Stalloneho ,,brilantní lezeckou ekvilibristikou" v Cliffahangeru (mimochodem Stallone se údajně bojí vylézt i na židli pro strach z výšek) pak musím Vraždě na Eigru vysázet ****. ()

benyy

Dychvyrážajúce úchvatné zábery, napätie do posledného momentu, ale aj trochu rýchle ukončenie. Skvelý Clint Eastwood, verne sekundujúci George Kennedy. Dirty Harry na skalách. Stojí za to. Bonus: ako vždy úžasná hudba Johna Williamsa, krása:) ()

Mamutol

Tři samostatné filmy Vražda ve městě, Vražda v poušti a Vražda v Alpách jsou slepeny do jednoho akčního kusu typu "Bondovka nikdy neumírá". Ve skutečnosti to není ani Cliffhanger (1993), ani Vražedná stěna (2008), ani Everest (2015). Je to bez napětí, bez nadsázky a naprosto vážně míněno. Přesto dávám 3 body za Clintův sportovní výkon v jeho tehdy 45 letech. ()

Ajay

Dobývat hory v džínách? To snad zvládne jedině Clint!!! :) Ještě by mě zajímalo jestli v scénách kde je George Kennedy na skalách použili zvedací plošinu :) rozhodně už nevypadal natolik v kondici, že by to sám zvládl. ()