Americké drama z prostředí horských velikánů a drsné přírody. Bývalý nájemný vrah Clint Eastwood přijal ještě jednu "zakázku". V horolezecké výpravě musí zjistit, který z horolezců mířících k vrcholu Eigeru je ruský zabiják a zlikvidovat ho... (Bontonfilm)

FilmFan24

První polovina je celkem rozvláčná, ale jak se příběh přesune do Utahu a posléze do Švýcarska, to je jiné kafe. Reálně natočené scény horských výstupů, při kterých se tají dech. Eastwoodovi role suše hláškujícího zabijíka, jak jinak, sedí a není divu, že mu každá káča skáče do postele...Inu, v 70-tých ještě svět nevěděl, co je AIDS...:) ()

Colonist

Tenhle méně známý Eastwoodův film není v žádném případě špatný, skoro bych se nebránil říct, že je celkem dobrý, avšak má několik podstatných much, které jeho hodnocení srážejí. Tou největší mouchou a slabinou je scénář. Profesor umění, který býval horolezcem, je ve skutečnosti tajným vládním zabijákem, který pracuje pro organizaci, jejíž šéf si říká Dragon a je to albín s alergií na světlo, a který přijme poslední úkol jen proto, aby nepřišel o své milované obrazy - nezní to spíš jako z nějakého béčka se Seagalem? Ta první špionážní půlhodina je celkem slabá, dějově i dialogově (pochopitelně až na Clintovy hlášky, ty nikdy nezklamou). Až teprve s přesunem do Utahu a horolezeckým výcvikem mě to konečně začalo bavit. Velký podíl na tom má i sympaťák George Kennedy. Naopak nesympatické a blbé byly postavy Dragona nebo toho teplého padoucha v podání Jacka Cassidyho (divákům Columba bude jeho tvář jistě povědomá). Horolezecké sekvence, ať už ty v Utahu nebo ta finálová na Eigeru, jsou skvělé. Tady se Clint po režijní stránce opravdu vyznamenal a tomuhle já říkám poctivá filmařina. Hrát, režírovat a k tomu ještě lézt po hoře - klobouk dolů! Kvůli těmto momentům stojí za to tento snímek zhlédnout. Na závěr přijde ještě pointa, pro někoho možná těžce stravitelná, ale já jim to zbaštil (ve filmu jsou mnohem horší scénáristické výplody). Jak už jsem napsal v první větě, The Eiger Sanction není špatný film a až na několik míst jsem se bavil. Zdolávání Eigeru je jeden z nejstrhujících momentů v horolezeckých filmech. Škoda jen, že je ten scénář prostě slabý. Hodnocení se pohybuje někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale vizuálně to raději nechám na těch třech... ()

rastlinka

Pre diváka, ktorý vie oceniť nádherné obrázky amerických a švajčiarskych kopcov a tiež pri pohľade na "železného" Eastwooda, ktorý si v tomto filme odliezol svoje (ostanete z jeho výkonov s otovrenou hubou), je to potešenie. A asi to nie je úplne vhodné porovnávanie, ale mám pocit, že film Nordwand (2008) sa nechal týmto kúskom pomerne dosť inšpirovať. ()

kinderman

Eastwood jako herec a režisér statečně bojuje s nablblostí zápletky a jejím rozuzlením (literární předloha prý měla být parodií na Bonda), takže výsledkem je snímek, který je zajímavý především v jednotlivostech: malebná kamera, Williamsovo hudební čarování, suše cynické hlášky hlavního hrdiny a nadržený psíček s rozkošným jménem. Plus jistý záběr, který do úspěšného konce dotáhl Verhoeven v Základním instinktu. ()

Chrysopras

Poněkud kostrbatý scénář, který měl určitě větší potenciál. No a klasický sedmdesátkový Clint, který nenadchne ani neurazí. ()

Martin741

Scenar k Vrazde na Eigeru nie je nijako strhujuci : VychodnehoLesa najme a vycvici spionazna sluzba za ucelom zneskodnenia par individui. Na moje pomery /a ze uz o filme nieco viem...../ a pan VychodnyLes sa prilis inspiruje Jamesom Bondom, co je trochu na skodu veci a aj filmu. Prva polka filmu je nudna, na pana C. Vychodneholesa sa pocas jeho treningu lepi jedno dievca za druhym .... kde som to naposledy videl? Aha, uz viem -- 007 v podani Rogera Moora. Film vsak ako - tak zachranila druha polka s vystupom na Eiger a solidne natocenou sceneriou a horolezeckymi scenami. 67 % ()

MrPierc

Plné super hlášek! Zajímavé postavy ve filmu (např. Buzík, co má psa jménem Buzík). Eastwood má i zde výraz vlka, kterému jste přišláply koule a on vyceňuje stále zuby. Velmi dobré horolozecké scény, já bych tam nelezl ani za nic! ()

Jino

Po celý film na diváka pokukují skrze výtečnou kameru nádherná skaliska několika hor: Clint hraje svoji typickou postavu hláškujícího drsňáka s bravurou a do toho zvládá takové kousky, že by mu mohla dělat stín Stalloneova postava z Cliffhangera a George Kennedy do toho příjemně přicmrndává. Bohužel však schází propracovanější scénář - námět není špatný a ten bondovský styl tady není až zase tak na škodu. Co mě však nejvíce zamrzelo, byla opravdu stupidní pointa, která u mě tento film sráží někam na hranici 55%. ()

bourec

Samosebou je znát, že je Clint v sesli režiséra v začátcích, ale tohle je nuda jako prase.Fakt sem u toho usínal,vracel se v ději,dvouhodinovej film mi zabral celej páteční večer.Vůbec nepobírám proč , jak a vlastně nerozumim ničemu.Ten film je špatnej.Zase ale z druhý strany, některý Clintovi filmy z poslední doby stojej taky za hovno.30%. ()

agathon

Lepší, lepší... ale to je asi tak vše, lepší z Eastwoodových průměrných filmů v jeho režijní kariéře. Nadprůměr za čtyři. ()

blitzer

Na Clinta dost netradiční, ale určitě povedený film, který u nás není moc známý. Přitom má 2 hlavní devizy - Clint hláškuje jako o život (možná víc, než v celé Dirty Harry sérii) a děj se povětšinou odehrává v nádherné panenské přírodě (ach, ta panorámata). A navíc to je poměrně napínavý, takže příjemné překvapení. ()

mortak

Eastwood točit umí a hlavně ty záběry z Eigeru berou dech. Jenže si vybral podivnou knihu ke zfilmování, takový ten typický sedmdesátkový špionážní příběh, u kterého je vám nakonec jedno, kdo s kým a proti komu, či proč tento nebo tato jsou teď na této straně, když by měli být na té druhé. ()

majo25

Film mi takmer celý čas pripadal ako bondovka. Nič sa neberie príliš vážne, drsné hlášky na adresu nepriateľov padajú každú chvíľu, špiónska hra, komplikované vzťahy z bývalími partnermi, tajná zbraň v rukách nepriateľa, pár rýchlych pästných výmien, tajomný šéf-albín je ako vystrihnutý z prvých bondoviek, dobrodružný nádych, no a mladé dievčatá dostávajúce sa do postele hlavného hrdinu podozrivo rýchlo. Akurát záverečná vysokohorská "turistika" mi do "bondoviek" celkom nesedela a práve ona bola zvládnutá najlepšie. Trilerových momentov je minimum, skôr ide o čistý akčný film s nie silnou špionážnou zápletku. Eastwood s Kennedym štandartne solídni. Ešte keby sa šetrilo so stopážou a na Eiger sa išlo o niečo skôr. ()

vesper001

Dvakrát jsem pokořila Milešovku, takže se v jistém směru mohu považovat za horolezce. A svou fyzičku nebudu s tou Clintovou srovnávat, nechci, aby byl smutný. Ale vážně, líbilo se mi to. Vtipné, parodické, v poslední třetině i dost napínavé a místy i napnuté. Ani George Kennedy nezklamal. Opět žoviální slizoun nechutný. Mně ale Clintův výkon ve dvojroli herce a režiséra inspiroval. Dám Milešovku ještě potřetí. ()

andrii

Kupec umělecký, kupec - sběratel kopců intelektuálských obrazců. Skalák, dobrodruh. Odesílatel bonmotů, co hledá adresáta pro kulku. Sám adresát zaplacených polibků. Pozor na pády i na zrádnou horalku. :-) ()

Mrkvič

Vražda na Eigeru je takovou rádoby bondovkou a celkem se jí to daří díky charismatu Clinta Eastwooda, který hravě skolí každou sukeň. Z pohledu scénáře je to ale příšerně otřesná bída. Rozhovory šílený a zápletka neuvěřitelná. Ani akční scény nejsou natočeny kdo ví jak. I tak je ale film parádní a to (kromě zmíněného Clinta) díky horolezeckým scénám. Nejsem lezec, ale výšky a absence kaskadéra u hlavní postavy dokážu ocenit. Zvláště, když jde o 45 let starý film, kdy si tvůrci mohli minimálně pomáhat speciálními efekty. Hlavně závěrečné odříznutí nad propastí nemusel Clint asi ani moc hrát. ()

noriaki

Naivní a ploché drama. Eastwood si pro svůj čtvrtý film vybral špionážní thriller a pojal ho stylem "představuju si to jako Hurvínek válku". Scénář je plný logických děr, stupidních dialogů a bizarních postav. První půlka působí jako velice, velice suchá parodie na staré Bondovky, druhá půlka je primitivnější verze Cliffhangera. V celém snímku jsou jediné napínavé dvě minuty, zbytek je naprosto bez emocí. Není to vyložený propadák, ale "pouze" ambiciózní film, který se hrubě nevyvedl. Ocenil bych horolezecké scény z Ameriky. V nich Eastwood naznačil, že z něho bude hodně slušný režisér. ()