Paranormal Activity

• USA Paranormal Activity (více)

Poté, co se mladý středostavovský pár přestěhoval do domu na předměstí, jsou stále více zneklidněni přítomností někoho či něčeho, co může, ale nemusí být démonické. Každopádně nejaktivnější je to uprostřed noci, zvláště když dvojice spí…  V tomto hororovém příběhu plném nadpřirozena se strašidelný dům nikterak netají, že není spokojen se svými novými nájemníky. Katie a Micah se právě přistěhovali do svého nového domova v San Diegu v Kalifornii. Katie se zajímá o paranormální jevy a je přesvědčená, že íi zlí duchové pronásledují již od dětství. Micah je k podobným teoriím skeptický. Nicméně poté, co v domě stráví několik bezesných nocí, jelikož se odevšad ozývají podivné zvuky a dějí se opravdu zvláštní věci, začne Micah věřit Katiinu tvrzení, že je pronásleduje nějaký duch. Pár se obrátí na specialistu v tomto oboru, ten jim však neumí pomoci. A tak se Micah rozhodne vzít to do rukou sám a v domě rozmístí videokamery. Dvojice si také připraví speciální desku, skrze kterou se lidé snaží komunikovat s duchy, jenže netuší, že tento postup duchy hluboce uráží… (oficiální text distributora)

mazadlo

Film postavený jen na Handy kameře vždycky vyzní trochu hloupě ( Cloverfield - tu kameru byste zahodily po pěti minutách - Blair Witch to samé ) ale ostatní filmy v tomhle stylu mají jaksi něco do sebe. U předků filmu Paranormal Activity jde prostě asi o prvenství a také o to že z postav bylo vyždímáno maximum. Tady to ale nejde. Paranormální aktivita v domě s kamerou působí podivně protože postavám se jejich strach věřit nedá. Holka je spíš schizofrenní hysterka kterou bych po první noci poslal spát do sanatoria , kluk je zase děsně v pohodě a prohazuje debilní hlášky typu ,, tady mě to poškrabalo proč tebe ne..." Já vím že horory mnohdy nemusí mít v sobě příliš logiky nicméně vždycky je dobré když nejsou přitažené za vlasy až moc. Tady to je ale hrůza...po prvním pohybu dveřmi bych se z baráku stěhoval nebo bych tam aspoň měl hromadu lidí na pozorování. Tady jsou všichni v klidu až do konce - ( tedy oni nejsou v klidu ale neklid neumějí zahrát ) a na konci je závěr s jediným efektem. Promiňte ale to je na celovečerní film trochu málo....navíc konec alá Blair Witch by byl asi poněkud lepší. V tomto případě jsem se zasmál a film jsem vypnul...na druhou stranu to byl skutečně luxusní vstup mezi profesonály pana Peliho a proto své hodnocení měním na pět hvězd. Fakt že film vyrobila banda nadšenců za pár korun a vydělala na dalších 150 takových filmů si ty hvězdy prostě zaslouží. A vzhledem k tomu že je to lepší než dvojka která stála o mnoho víc :D .... ()

mosnak

Ne ne ne a stokrát ne! Takhle si strašidelný horror nepředstavuji. Tento film pozvedává pouze dnešní omladina :-((( ()

LBsmoke

špatně hodně špatně.. nápad je samozřejmě nosný což dokazuje že to stačí na už i 4 film v sérii, ale takovouhle bububublbost jen tak nestrpím.. jakmile logika (tu obzvlášť postav) padá posílám s ní film skopce.. a to co by v tomhle filmu mělo být markantní - strach/lekačky - nebyl důvod se bát ani chvilku ()

jarmik

Normálně bych asi dal 3*, protože nic extra se tady opravdu nevytvořilo, ale za ten zážitek z kina dávám čtvrtou :) ()

smetyl

Takže tak, Paranormal Activity je rozhodně originální ve stylu natáčení (found footage) Záhady Blair Witch. Micah si koupí novou kameru a filmuje skoro všechno co se děje v jejich domu, manželský pár má totiž pocit, že se v domě odehrávají paranormální jevy, Vše začíná spadnutými klíčky a bravurně zvládnutým budováním atmosféry jsme se dostali až k závěru, který má tři alternativa. SPOILER! (V alternativním závěru z roku 2007 žena zabije svého muže a podřízne si přímo před kamerou hrdlo, v dalším závěru nakonec do domu doráží policie a vyděšenou ženu zastřelila v posledním a v tom asi nejděsivějším, jsem svědky útočného výpadu ženy proti kameře. Osobně mám nejradši ten s podříznutím) SPOILER!. Na Paranormal Activity všichni mí přátelé sypali samou špínu, tak jsem shlédnutí pořád odkládal, dokud jsem se k tomu nedokopal. A vlastně jsem ani nebyl překvapen, že se mi to moc líbilo. Stejně jako u série Saw se začala šířit nenávistná šeptanda, která nesmyslně podhodnocuje skvělou sérii. PA je se svou originalitou a pomalu se rozbíhajícím psycho-terrorem jedním z nejkvalitnějších snímků posledních let. Těším se na další díl! http://www.youtube.com/watch?v=evoa_UWUobI&list=PL74C30A610F33035D ()

ADIO45

Bože Paranormal Activity! A přijde mi to trochu směšné když se u toho někdo bojí a věří na to. Udělali to dementi který akorát na tom chtěli vydělat. ()

Blazin

To co hlavně oceňuji na tomto filmu je ten dobrý nápad režiséra a jeho realizace natočení na ruční kameru. Na druhou stranu napětí nic moc, snad jen na pár výjimek, navíc první půlka filmu je velikánská nuda. Ale dobrej konec :-). ()

SICK_BREED

Paranormal Activity je výborný found footage, který těží možnosti a hlavně kvality tohoto hororového subžánru naplno. Skloubení naprosto minimalistického způsobu natáčení, výborně dávkované temné atmosféry a nejspíše (i přes tvrzení) morbidně drahé reklamní kampaně dalo vzniknout řekl bych už klasické a výborné FF sérii. Člověk prostě do těch dveří zírat musí. ()

Mikino00

Nízkorozpočtová rádoby paranormální jednoduchá pohádka, kde je od začátku jasné jak to dopadne. Postavy jsou nesympatické, extrémně hloupé. nejhorší je, že film nebaví, vleče se a nepřekvapí. ()

zdenur

Těžké hodnocení. I přes očividný hype jsem čekal menší znovuzrození duchařského žánru, ale prdlajs. Všechny věci, které by stály za objasnění byly opatrně nakousnuty a rozkousnuty, soudě podle závěru, už nikdy nebudou (.. i když!..). Celkově nadprůměr, takové vzrůšo to zas nebylo. ()

jerenymo

No tak to sem nečekal..... horory mě fakt baví....vždycky si dám chvilku kdy si zalehnu večer do postele a pustím si nějakej,ale u tohohle sem to dělat neměl...prostě pecka....tak nějak film plyne...a jakmile přijde noc tak každej divák trne hrůzou co přijde..... atmosféra parádní....bál sem se po dlouhý době a to mám rád..... ()

Saintes

Povedená, i když místy poněkud rozvláčná duchařina, vystavěná jako velmi pomalu a pozvolna gradující horor (mrazení v zádech se dostavilo až po hodině dívání), přesto však závěr utkví dlouho v mysli - zvlášť pokud se na to člověk kouká těsně před spaním a poté již tak trochu nedůvěřuje své ložnici :). Pro mne daleko zajímavější kus než všechny ty krví přetékající tupé vyvražďovačky. ()

kecinzer

Tak takhle jsem se nebál už pěkně dlouho. Snad několik let. Musím říct, že přesně tento styl hororu na mě působí nejvíc - tedy když v podstatě divák celou dobu neví co proti němu stojí. Různé zrůdičky a psycha mi přijdou již dost ohrané, ale toto. Několikrát jsem se ani nemohl dívat. Opravdu solidní nervák. Slabším povahám rozhodně nedoporučuji. ()

j0nathan

Vím, že tenhle film má svoje mouchy, že není dokonalý a chápu lidi, kterým se nelíbil, ale mám rád horory a nových, dobrých hororů, u kterých se člověk opravdu bojí, moc není. U tohoto jsem se občas bál. Jestli se budete koukat v noci, přidejte si 1 hvězdu. ()

Žižina

Kdyz to vezmu z pohledu za kolik byl tento snimek natocen, jsem nadsena. Ale kdybych to vzala z pohledu obecneho, tak uz tolik nejasam. Kazdopadne film splnil svuj ucel, husi kuze a lekave sceny udelaly sve. Jedine zklamani byl konec, cekala jsem trochu neco zavratnejsiho, ale i tak davam 4 *. ()

kukentipla

O čem to je? Já jsem démon a v noci vás budu strašit. Bububu. Klidně si mě natočte, stejně chcípnete......Co já NATO? To co ještě před pár měsíci v podání Monstra závánělo neokoukalou svěžestí, působí u Paranormal activity jako chladný kalkul. Mám na mysli samozřejmě dokumentární přístup. Jsme tedy svědky mystifikačního dokumentu zachycující zoufalý boj manželského páru s tajemným démonem. Manželé se chovájí značně nelogicky, jsou poměrně nesympatičtí a každého diváka stejně zajímá, kdy nato v noci skočí. Neskočí ani jednou. Stejně jako soulož se nedostavý ani atmosféra strachu. Filmem jsem se pronudil a celou dobu přemýšlel, proč je tohle dílko označováno za nervydrásající. ()

Perfo

Nemůžu říct, že jsem se nebál. Scény z ložnice v dlouhém záběru diváka nutí k očekávání co se asi stane, ale nebýt scén z ložnice je to o ničem, nemluvě o konci. Ten celý film uplně zabil. Co cením na tomhle filmu je, že za málo peněz se udělalo hodně muziky. Slušný muziky, ale jako horor od začátku do konce to neobstálo. ()

M1k9

Postelové scénky mě doslova unudily. Nápady jak natočit originální horor tu byly, ale bohužel nevytvořily potřebnou atmosféru. Alespoň náznak pocitu strachu. Už samotný trailer musí vysvětlovat, že se jedná o horor, a že se máme bát. Pro mě to je dobrá parodie na horor. Film u kterého se zasmějete a na konci si s chutí řeknete, že to byla blbost. Vím, že to tak asi myšleno nebylo a prostředků na film nebylo mnoho. Upřímně jako diváka mě to nezajímá. Mezi nízkorozpočtovými filmy to je asi pecka, ale na ty se nedívám. Tak či onak je to horor, který si zapamatujete a nebudete si ho plést s těmi tradičními "masakry" ve kterých se vycákají litry krve. Taky je to zamyšlení nad tím jestli takové věci opravdu existují. Takže až v noci uslyšíte nějaký divný zvuk, možná vás to už nenechá v klidu. :)) 4/10 ()

chalp

Z jedného hľadiska(rozpočet, rozpočet, a rozpočet) je to úplne geniálne, lenže keď si spomeniem na tie Spielbergove žvásty, trailery, nekončiace upútavky na MTV a celkovo marketing sľubujúci vôbec najdesivejší film všetkých čias som vyslovene sklamaný.Milujem amatérsku filmarinu, ale len keď amatérskou aj naozaj ostáva. ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech