Epizody(16)

Honzíno

'Pamatuješ si na to Kožené slunce?' - 'Jo, ty myslíš to s tim fotbalem z vesnice, to kdysi natočilo 'čétéčko' viď jako televiní film?' - 'Nebylo to vůbec špatný.. Mi napadlo, co natočit takhle nějak seriál, by šlo, ne?' - 'Ale pánové, tam hrál Vetchý a neskutečně se tam hodil.' - 'Ondru seženem, ukážem pár dalších tváří symaptických, ale hlavně, hlavně musíme obsah zjednodušit, aby náš výtvor sedl sortě diváků, kteří na nás koukají.' - 'Jo,.. tak to by šlo.' ... Určitě ne špatná, dle mého soudu i nadprůměrná a osvěžující podívaná běží v současné době na nově. Jen fóry balancují často na hranici demence a důmyslnějšího humoru. U mě kraluje Luděk Sobota, který bez koktání hraje skvěle._Po zhlédnutí celého seriálů přihazuji hvězdičku, protože tahle parta se mi zaryla pod kůži. Na naší zemičku se jedná o vysoký nadprůměr. Za mě je to 75%. ()

plechulka

Na úvod podotýkám, že nejsem chlap a ani můj manžel není fotbalový fanda...... nicméně věřím tomu, že čím víc se okolo fotbalu motáte, tím víc si to užíváte. Mě baví hlavně ty perfektně odpozorované typy (hlavně pan Vetchý ) a jejich řeč - je samozřejmě plná vulgarismů, ale nepředstírejme, že takhle lidi mezi sebou většinou nemluví! Jednotlivé epizody jsou dost nevyrovnané, ale díky dobře zahraným postavám nenudí. ()

flawi.f

Na české poměry mimořádně vydařený seriál! Všichni herci naprosto excelují a Ondřej Vetchý - ten je na Oscara. Za Okresní přebor velký palec nahoru ()

Tosi

Ale no jo, kdo nemá aspoń trošku rád fotbal, tak je to pro něj trapná nuda...ale pro nás ostatní....co víc chtít než si v každým díle několikrát urvat bránici. ()

Sfinkter

Jako celek výborný seriál, herectví Vetchého i Soboty je tady opravdu kultovní, stejně jako celé vesnické tempo. Je znát vyšší kvalita první poloviny seriálu s jakousi kulminací v díle Na váhu, po kterém už kvalita postupně klesá, závěr však opět potěší a celou partu si vždy rád připomenu. ()

_DAVE_

Na momentální CZ tvorbu je tohle silný nadprůměr. Luděk Sobota v podstatě zažívá velmi zajímavý comeback. ()

Dawid199

Po několika shlédnutých dílech musím nakonec zvýšit své hodnocení. Po řadě velice nepovedených seriálů přišla Nova konečně s něčím trošku zajímavým. Navíc jsem si celkem oblíbil týmového terapeuta Adolfa v podání Leoše Nohy. ()

LeeAnn

Konečně se dá v televizi koukat na nějaký seriál :-)...jako bych viděla náš vesnickej fotbal :-) Seriál je velmi dobře herecky obsazen a každý si v něm najde nějaký ten vtipný moment. ()

Endyis

PO dlouhý době opravdu kvalitní český seriál, kde je vidět, že nízkorozpočtovost se může lehce snoubit s kvalitou a na který mělo cenu se dívat. Výborní herci a po dlouhé době dobrá role Luďka Soboty. 9/10 ()

anli

Sportu neholduji,ani se na něj nedívám(možná vyjma mistrovství světa či olympiády) a tak jsem se na"Okresní přebor"díval hlavně kvůli Ondřeji Vetchému,kterého mám moc rád.A vyplatilo se.Musím hlavně říct a pochválit Novu,že natočit v našich vodách takovýhle seriál je opravdu záslužný čin.Je to osobité dílko se spousty svérázných postav,humorem a specifickou poetikou.Pro ty(a možná nejen pro ně),kteří se na téhle úrovni sportu pohybují a ví,jak to chodí,se jistě stane kultem.Spousta hlášek(lidových i vlastních)jako koření tomu jen přidáva ten správný šmrnc,stejně tak jako herci,kterým kraluje skvělý Ondřej Vetchý,ale moc příjemně mě překvapil třeba Luďek Sobota.Myslím,že to je návázání na českou seriálovou tradici v tom nejlepším smyslu slova.Takže na fotbal se opravdu nedám,ale tady dávám úplně vpohodě 80%. ()

DonHUS

Nepamatuju si, kdy jsem naposledy koukal dobrovolně na český seriál od začátku do konce. Sice to trvalo pár dílů, než jsem se chytil, ale pak už mě to nepustilo. Některé díly jsou sice slabší a zpočátku trochu trapnější, jiné na druhou stranu super (hlavně Na váhu). Herecké obsazení je velmi dobré, ovšem seriálu jednoznačně kraluje Ondřej Vetchý. Jen (a nejen) díky němu si Okresní přebor zaslouží 4 hvězdičky. ()

T-pack

Nemám fotbal rád a to dokonce do takové míry, že když někdo řekne slovo fotbal, představím si ten americký a nabádám pak dotyčného, aby nazýval ten asociační slovem kopaná. Jenže seriál není sport a zrovna tohle dílo o tom možná dokáže přesvědčit každého. Snad jediné, co mě zarazilo, byla novácká produkce, protože něco tak vydařeného tu nebylo ani nepamatuji. Jsou díly, které vás rozesmějí na celou půlhodinu, jsou díly, které dokonale vykreslují tu českou vesnickost, jsou díly, které vás absolutně vtáhnou do malých fotbalových světů, které si každý z napsaných hráčů nosí v hlavě. Režie, kamera, prostředí fungují jako už rozjetý Bobík a herci hrají slušně, velmi dobře a dokonce i nadprůměrně, což teda mířím hlavně na Vetchého, jehož schizofrenie cholerického kapitána a dětského trenéra vykrystalizuje v naprosto famózní výkon. Jediná výtka je stran těch epizod, které totálně postrádaly příběh a staly se tak jakousi nataženou vtipnou scénou, naštěstí ani jedna z nich nepůsobila jako filler a proto ani nestačí na strhnutí z perfektního skóre. ()

Chris Masters

Okresní přebor považuji za nejlepší český seriál. A myslím si, že nejsem jediný, komu tento seriál připomíná mládí strávená na fotbalovém hřišti. A co se týče nezapomenutelných hlášek a situací, nemá to chybu. Zvláště se mi ve své roli líbí Ondřej Vetchý. Vždy když mohu, nebo mám čas, s chutí si tento seriál pustím. 100% ()

noriaki

Možná nebyl dobrý nápad pustit si napřed film. I když se odehrává dříve, je mnohem dotaženější, kupodivu i psychologicky hlubší a má zvláštní poetiku, ze které jsou v seriálu jen sem tam záblesky. Je vidět, že Prušinovský se prvních pár epizod hledal a až pak zjistil, co hodlá točit a jak. A pokud můžu soudit, tak je lepší režisér, než scenárista. Hluchých míst se nezbavil ani v těch nejlepších dílech. Dialogy jsou občas kostrbaté a pravidelně špatně a nebo vůbec pointované. Komedie by neměly být úplně jako ze života, ani ty hořkosladké ne. Obyčejnému životu se totiž směje jen málokdo. Epizody Jesle, Lucka, Na váhu a Konvoj bych si pustil kdykoliv znovu. Kdyby takové byly všechny, byl by Okresní přebor výborný seriál. Tahle je to výrazný nadprůměr. ()