Epizody(16)

WinstonS

Okresní přebor jsem šest let hrál, takže není pochyb o tom, jak věrně dokázal tenhle seriál zachytit jeho atmosféru :-) zejména díl s Ivanem Trojanem coby trenérem Zenklem je nepopsatelně humorný. ()

Ad4mson

Snad každý nový seriál, který produkuje tv Nova nebo Prima by se chtěl pyšnit nálepkou "ze života". Omyl. Chrchle plovoucí v toaletní míse televizní zábavy jako například Ordinace v Růžové zahradě, VKVéčka, Ulice, či nově Cesty domů jsou pouhou hrou na život jako takový. Ale plýtvat slovy tady o těchto patvarech nebudu. Okresní přebor na to jde jinak. A setsakra se mu to daří. Začal bych asi hereckým obsazením. Aktéři této vesnické show jsou prostě vynikající. Do jednoho. Všichni se výborně doplňují a nikdo není slabším článkem party. Ale v pomyslném žebříčku u mě však jednoznačně vede Ondřej Vetchý a jeho role Jirky Luňáka. Ta postava, ten charakter je tak brilantně zahraný, že pokaždé, když je na obrazovce se musím smát už jen z principu. Hospodský Matějka je také geniální. Chci se dostat k tomu nejdůležitějšímu. A to je scénář. Nevěřím tomu, že co je psáno to je dáno. Vsadím svou levou kouli, že na place se improvizovalo ve velkém, ale to je právě přednost tohoto skvělého seriálového počinu. Všechno vypadá tak nějak "opravdově". Herci nemusí trousit hlášku v každé větě. Jde o to, že MLUVA je tak realistická, že se i ten největší cynik musí smát, protože takhle přeci (občas) mluvíme všichni. I když programové vedení tv Nova nechápu (Okresní přebor je zdaleka nejsprostější seriál, který byl u nás kdy natočen a dávat ho v prime-timu je o zažalování. Spousta malých děcek se touto dobou povaluje před tv bednama :)), vůbec mi to nevadí. Prušinovský zaslouží velikou pochvalu, že se dokázal trefit do vkusu diváků a tento řepácký humor je, ať se nám to líbí nebo ne, po chuti občas všem. Mně tedy jednou za týden určitě. PS: Trojanovo cameo v dílu Na váhu bylo.........k popukání. :) ()

Lucillle

Některý díly nic moc, ale totální ligovka s novym trenérem Ivanem Trojanem, a celkově bez Ondry Vetchýho by to nešlo, je výbornej.. velký plus je i výkon Luďka Soboty, je to dokonale uvolňující, když nehraje dementa, ale normálního člověka. ()

Blue.Shark

Třikrát hurá, je to tady! Po dlouhé době český seriál, při kterém se člověk od srdce zasměje (narozdíl od seriálů ostatních, jimž se pohrdavě šklebí). Ondřej Vetchý je prostě skvělý. Každý díl mě také překvapuje Luděk Sobota, který má pro mě hrozně sympatickou roli. Celé je to takové skvěle vidlácké...to se mi prostě líbí. Do naprosté dokonalosti tomu samozřejmě něco chybí, ale na 4* to stačí určitě. Jen tak dáj, pjosím :) ()

marttaN

Nikdy bych nevěřil, že tohle napíši.....Nova natočila SKVĚLÝ seriál, který je vtipný a má ten správný nadhled. Herecké výkony jsou na jedničku (v případě Vetchého na jedničku s hvězdičkou), no prostě já se u toho bavím super. Doporučuji, NAZDAJ!! ()

j0nathan

Ty kjávo, nikdy jsem nečekal, že by TV Nova mohla vypjodukovat něco takového. Společně s Hospodou její nejlepší dílo. ()

panmroz

téměř využitá šance - výborně napsaný, tzn. prostředí, postavy, skvěle natočený, tzn. vizuál filmu, herci (Vetchý v první roli, kterou mu opravdu věřím), jen jsem měl asi v každé části problém s tím PŘÍBĚHEM. Jakože sem furt nechápal, co vede autory k tomu, aby se tam cokoliv odehrávalo - nějak jsem si vzpomněl na závěr recenze Dannyho Parťáků 3, kde O.Vosmík (snad!) pravil něco ve smyslu, že se celej film nebyl schopnej zbavit otázky, zda by nebylo zábavnější, kdyby ty postavy jen tak seděli u stolu, něco jedli, a tak jako nezávazně plkali. Tak to jsem si říkal u tohoto; nejkřiklavěji patrné v epizodě s Ivanem Trojenem - parádní postava, její zjev, veškerý pózy, focení při podpisu smlouvy ("tady to namáčkni, vono se to zaostří, a pak to zmáčkni"), ale pak je tam jakásy potřeba narace či co, tým se semkne, snaží se Trojana zbavit, ten se v závěru rozpláče, no zkrátka, vždycky na začátku epizody všechno cajk, a pak se to jen horší a horší -něco jako Lost - jinak pak ten závěr byl jistojistě pěknej doják, jinak část od části lepší a horší - rozhodně koukatelné, ale trochu mě mrzel ten pocit, že se koukám na něco, co je jako "těsně vedle". ()

TheGunner

Já jsem poměrně dost spokojenej, dost bylo seriálů z nemocničního prostředí, konečně přišlo něco nového, neokoukaného a hlavně vtipného. ()

Atheas

Nenávidím české seriály, ůplně se děsím jen při vyslovení názvu některých českých seriálu. A připadám, jsi jako pominutý, když mi některá osoba řekne o tom, že sleduje např. Ordinaci. Ale narozdíl od právě řečeného seriálu. Je tento zaměřený aspoň na něco co Češi opravdu ovládají a to je humor, který opravdu člověka pobaví a neurazí. Díkybohu za tento Okresní přebor, protože je to perla mezi těma prasatama. ()

Murphy722

Okresní přebor když šel v televizi, tak jsem o něj nějak velký zájem nejevil. Po pravdě jsem ani neměl čas jej sledovat. Ale po zkouknutí filmu Kožené slunce, jsem si řekl, že do toho pujdu! Velmi mě překvapil osobitý humor každé postavy. A jak mi řekli kamarádi, že takhle to na fotbale v župních ligách prostě chodí. Pro mě lidové dílo a každý se buď v některé postavě najde, či zná někoho podobného!! A na závěr zařvu : "Vetchý na hrad!!!" ()

Pevek2

Velmi solidní, i kdyz nekdy lehce nevyrovnane. Prusinovsky umi odpozorovat atmosferu i vest herce. Ale... V Cechach se o tom mluvi jako o zlomovem a super originalnim dile, zatimco ve Flandrich bezi serial o spatnem fotbalovem tymu, jehoz clenove jsou vice k videni v hospode nez na hristi pod nazvem Fc Kampioenen uz dvacet let. Coz reci o originalite prirozene shazuje. ()

Skarface

Skvělý komedialní seriál výborně herecky obsazený , zazářily i menší hvězdičky a především musím pochvalit Ondru Vetchýho jak se dokonale dokázal vžít do role vesnickýho burana a Áďa Větvička ? Paráda : Dva jumy :D ()

Hepy13

Nejlepší český seriál posledního desetiletí. Tolik výborných postav jsem dlouho v seriálu neviděl-Ondřej Vetchý(Jirka Luňák), Áda Větvička a Jarda Kužel. To je sestava panečku. "Hoši co to jako dneska mělo znamenat? Co to mělo znamenat dneska? To jste nikdy neviděli kozy mladý holky nebo co? Hele ty Hozno ty hraješ na stoperu viď, že jo? Tak taky nějaká odpovědnost né. Jiřino sorry, pánové sorry. Sorry Sorry vole, tak to vodmáznu né a když je balón na druhý straně tak se podívám na ty kozy né. A co záloha teda potom? Drž hubu vole. Láďo, dobrý dal si gola jo 3:1 supr. Supr joo. Ale pozor vole. Ty si sundáš triko ty vole a běžíš ukázat tu svojí vanu, tuhle vanu tý holce ty vole. To si zapomněl že si měl žlutou nebo co. Zapomněl no. Příští zápas stojíš kvůli červený, upně zbytečně, uplně zbytečně ty vole." Vetchý ten je zralej na Oscara. ()

Mrakinho

Realisticky zachycen venkovský fotbal, kdy od postav padá spoustu vulgarismů, ale to k fotbalu prostě patří ( nikdy jsem neslyšel, že by se na fotbale mluvilo slušně). Všechny díly určitě nejsou povedené, ale seriál posouvá dál skvělými výkony Ondřej Vetchý, který je prostě fantastický, ale i ostatní herci zaslouží pochvalu (David Novotný, Luděk Sobota, Leoš Noha). V seriálu je také plno vtipných hlášek, kteří na fotbalových trávnicích stále kolují jako např. celá scénka z fotbalové kabiny; ,, když nastoupí špekáček, dostaneme na fráček"; ,, dobjej pane Kjob" a další. Některé díly můžu sledovat stále dokola a jsem rád, že byl tento seriál natočený, ale nevím, zda bych přivítal druhou sérii tohoto seriálu. ()

Tigran

Vzhledem k dosti rozdílné zábavnosti jednotlivých dílů se mi Okresní přebor docela těžce hodnotí, ale vzhledem k tomu, co se v dnešní době točí v ČR za seriály, mu ty čtyři hvězdičky dám. Je tu vidět skutečná snaha a poměrně vysoký rozpočet, takže z technického hlediska je vše naprosto v pořádku. Dále je tu humor, který mě neuráží a někdy je dokonce až trochu parodický a opravdu výborný Ondřej Vetchý, který určitým scénám přidává na zábavnosti jen díky tomu, jakým způsobem toho pitomce Luňáka hraje. Dále vyniká David Novotný, Pavel Kikinčuk a v epizodní roli samozřejmě Ivan Trojan. Někoho možná překvapí i Luděk Sobota, který ukazuje, že není špatný herec a zvládá i jiné herecké polohy než "Koudelka-style". Dle mého nejlepší díly: 08 - Schůze, 09 - Na váhu, 11 - Konvoj, 14 - Derby. ()