Epizody(16)

jirijost

Nikdy by mě nenapadlo že Nova po těch sračkách jako Ordinace, Ulice a vrchol největší trapnosti Doktoři z Počátků, dokáže ještě udělat nějaký dobrý seriál ale světe div se, povedlo se. Okresní přebor je ten nejzábavnější seriál za posledních několik let který se v českých televizích objevil. Nápad postavit seriál na partě nekopů z okresního přeboru je skvělý a taková postava Jirky Luňáka je pro mě dnes takřka legendární. Ty jeho scény s hulením nebo jak objeví v šatně jeho dva spoluhráče jsou legendární a asi mě nikdy nepřestanou bavit. ()

Zagros

K tomuto seriálu jsem si překvapivě hledal cestu docela dlouho, i když je mi fotbalové prostředí blízké, viděl jsem Okresní přebor až někdy pět let po premiéře. Inspirace z televizního filmu Kožené slunce je zřejmá, ale vesnické fotbalové prostředí je hodně inspirativní, tak proč toho nevyužít. Tvůrci seriálu vsadili především na zábavu a dobře udělali. Některé díly jsou geniální, některé jen dobré a pár má spíš jen formát delší vtipné scénky či anekdoty. Vcelku působí seriál jako lehká pohodovka na odreagování po těžkém dnu, pěkné tři hvězdy. ()

borec999

Jirko, co děláš jinýho kromě fotbalu? Co jinýho děláš?Jirka: No spoustu dělám věcí. Třeba to, nohejbal. Krásny seriál, ktorý si zamiluje každý kto okúsil čaro dedinského futbalu. Prušinovskému a Kolečkovi sa totiž podarilo výborne zachytiť atmosféru amatérskeho klubu a aj typických postavičiek, ktoré sa v podobných kruhoch pohybujú. O to sa zaslúžil najmä vydarený kasting( Vetchý,Novotný a veterán Luděk Sobota vyčnievajú ale aj ostatní sú výborní), ale i scenár, v ktorom sa podarilo nájsť ten správny pomer medzi bojom Slavoju Houslice na ihrisku (momenty zo zápasov a typické hlášky s tým spojené patria medzi moje najobľúbenejšie momenty seriálu) a tým ostatným(pozadie klubu a vzťahy medzi jednotlivými postavami). Novodobý kult a úprimne neverím, že niekto ešte natočí na tému dedinského futbalu niečo trefnejšie, vtipnejšie a kvalitnejšie než práve Okresný prebor. Jasných 5*. A na záver si dovolím ešte jednu geniálnu múdrosť vyplývajúcu z hĺbkovej analýzy jesennej časti Slavoja Houslice: Jak vidíte, čím víc gólů dávame, tím víc bodů máme.  90% ()

Castorr

Hodnocení po úvodním dílu. Příjemný překvapení pokud jde o produkt novy :-) Jelikož jsem z vesnice a miluju fotbal tak míň jak 5* dát nemůžu. Příjemně překvapil L.Sobota a samozřejmě si to hodně užívá O.Vetchý. Nebojí se v seriálu mluvit na plnou pusu (vulgárně) což dobře vystihuje právě vesnický život. Těším se na další díly... ()

eagle-eye

"Kuci, kdo z Vás umí hját fotbal...? a kdo z Vás ma jegistjačku...?" :-) Dát míň jak 3 hvězdičky může dát fakt jedině kjetén...:-) (bez ujážky)... Zatím jsem maximálně spokojenej a musim potvrdit, že takhle nějak to v okesním fotbale fakt chodí. Tvůrcům se zatím daří skloubit jak prostředí, tak humor. Herci hrají tak, jako by to snad i oni sami zažili (Sobota, Vetchý, Novotný...). Po delší době příjemné seriálové osvěžení, navíc z prostředí, které je tak nějak stále filmařema opomíjeno a pokud není, tak už film většinou za moc nestojí (s výjimkou Prokletého klubu), na dobrou komedii, kromě Koženého slunce, si také vzpomenout nemůžu... Takže jen tak dál, snad ten kraj ukopeme! :-) ()

Bohemák

U dvou dílů se mi bránice zrovna nepotrhala, ale na Nováky je to slušný počin s příjemně výrazným hereckým obsazením (Kikinčuka se pokusím nevnímat). ()

AngiS

Naprosto bravůrní nováckej seriál. Jen škoda, že je to jen pár dílů.. zato přiblblá ordinace a růžovka budou zahlcovat obrazovky ještě x let :/ ()

Kovaja

Co dodat???Seriál díl od dílu graduje a zraje jako víno.Největším kaprem je bezesporu Ondra Vetchý alias Jirka Luňák.Jeho mimika a hlášky sou bezkonkurenční.Kolikrát sem ani nedejchal abych slyšel co špitne.V práci nám zlidověly jeho hlášky typu.Máme roteiro,Já sem kapitán a trenér,Já viděl peklo.Seriál nám ukazuje jak to v nejnižších soutěžích v naší zemi chodí a můžu říct že je to naprostá pravda.Takže se těšme na celovečerák:-))))) ()

Ilhan

Po velice povzbuzujícím začátku došlo až na výjimku k tvrdému vystřízlivění, takže těch 60 % je více než dost. ()

arexam

Konečně je v Česku pořádný seriál. // Po tom, co jsem celý seriál zkouknul potřetí, tu hvězdu prostě musím přidat. Prušinovský jede! ()

patrikus

Pravý a nefalšovaný Luděk Sobota v poloze, jak ho znají lidi v osobním životě !!! Skvělý humor, režie i herecké obsazení :-) Kombinace Vetchého/Soboty/Novotného byl opravdu zdařilý nápad... Dosud jeden z nejlepších projektů TV NOVA, kterou celkově moc nemusím... ()

Junglista

Příjemně civilní a herci sou perfektní, zvlášť Ondra Vetchý. Seriál zraje s každým novým dílem a za vrchol považuju roli Ivana Trojana, to je tak nádhernej trenérskej pošuk, že se nedá ho na konci nelitovat. A nekoktající a nepitvořící se Luděk Sobota dokáže bejt vtipnej i tak. Tohle si časem s chutí zopakuju. Ale z filmu mám trošku obavy, aby to nebyl pjůsej. ()

Hanys_

Nevzpomínám si, že by mě nějaký český seriál z poslední doby takhle chytl. Přebor se sice rozjíždí pomalu, ale celá série se pro mě zlomila dílem s Trojanem. Od té chvíle se z průměrného českého seriálu stal jeden z nejlepších nováckých počinů...8/10 ()

CarlosX

To nevymyslíš, to prostě píše sám život...kdo alespoň trochu zná prostředí vesnického fotbalu, ví o čem mluvím:-))) V tomto seriálu jsem se prostě našel...není to geniální, ale je to přesně takové jako to má být :-) Strašně subjektivních 5*, ale když to doprdele jinak nejdéé předsedo...:-) ()

Paity

Nedokoukal jsem do konce, takže možná ještě Okresnímu přeboru přidám. Každopádně musím ocenit, že se tvůrci pustili do něčeho tak nejistého, jako je seriál z "fotbalového prostředí." Ale výsledek u diváků, kteří ho hodnotili kladně způsobil, že vznikl dokonce i celovečerní film. Tímto tedy musím scénáristovi a dalším jen a jen poblahopřát. ()

B4TM4N

To je věc: opravdu dobrý, český seriál. Osobně jsem už v něco podobného ani nedoufal. Přebor je dobrý přesně v tom, v čem v našich podmínkách dobrý být může - zase nám po čase na obrazovce ožívají potenciálně reálné postavy, vše není k nudě ubité na první signální a hercům stačí být tak nějak přirozeně civilní. Samozřejmě, chyby se najdou: každá epizoda obsahuje okamžik (ale ne většinou -y; naneštěstí tyto neladící švy jsou takřka výlučně v momentech interakce herců se současnou generací - kdy tyhle situace přestanou v tuzemském podání plodit pouze vysoce trapnooktanový humor, to by bylo na hlubší sondu do myslí tvůrců, stejně tak nevím, proč je třeba stereotypně vykreslovat lidi narozené po roce 85 jako zkouřence) skutečně hodné diváka TV Nova. A hudba je používána naprosto příšerně, repertoár taktéž nefunguje jinak, než lacině. Přesto jsou to prostě tuzemské sebevědomé 4*. ()