Epizody(16)

Radek.SCH

Tak to si asi někdo z Novy vzpomněl na dobrý film Kožené slunce a řekl si, že by z toho mohl být dobrý seriál. A taky s Vetchým. No... není. Dobrý. Trpí to nečím, co bych nazval děláme si celý díl prdel z jedné věci. Pořád dokola. Čtyřicet minut. Pokud přijdete unavení z práce a potřebujete vypnout, tak proč ne. Ale JÁ vypnout nepotřebuju. Naopak. Při sledování jakéhokoliv příběhu chci PŘEMÝŠLET. (A třeba se i bavit.) - 40% ()

Mbeast

První díl slabší, druhej parádní. Jak nemám český seriály rád, tak tohle jsem si nemohl nechat ujít a zatím nelituju. Dialogy jsou geniální a celkově je to takový oživení televizního programu, škoda snad jen krátké stopáže, taková čtvrthodinka navrch by neuškodila. Uvidíme co bude dál... ()

pospech11

Tenhle seriál po svých prvních dvou dílech odpovídá realitě vesnického fotbalu xD až na ten scauting, ale vlastně proč ne. Seriál má dobré dialogy, akorát nevím proč, ale zdá se mi že je to seriál někdy z roku 2007, protože informace o profesionálních hráčích jsou poněkud staré ()

char_t

Po třech dílech nějak nevím, co hodnotit. Fotbal fajn, herci taky fajn, jen ta pointa se nějak zatím nedostavila... Zatím čistý průměr, snad se to ještě zvedne. Ke konci série zvedám na tři hvězdy, dá se na to koukat a místy to je i sranda... Ještě kousek a bude to dobrý seriál hodný zapamatování :) Po posledních dvou dílech už neváhám se čtvrtou hvězdou, hořkosladký konec se povedl a pomalu začínám doufat v druhou sérii :) ()

MarleyCZ

Tento seriál shledávám jistým pokrokem od dnešních novel a románů. Scénář není nějak geniálně promyšlený, ale vůbec neurazí a navíc pobaví. Ovšem, zdá se mi, že více než fotbalu jako samému se seriál zaobírá více lidmi okolo, což může někoho mrzet. Herecké obsazení je myslím ideální, rychle jsem si na všechny hl. hrdiny zvykl. Tak snad mu to vydrží a inspirují se po tomto směru i jiné televize s jinými seriály. Oděluji pěkných 76% ()

Zaitsev

Okresní přebor mě prostě baví svoji nenováckou neotřelostí. Herci jsou vtipní, trapní a zkrátka tak nějak si fotbal na "maloměstě" představuji. Kluci jdou po fotbale na pivo, daj dva "jumy" a klábosej... třeba o fotbale. Seriálu fandim, i když je jasný, že není pro všechny a hlavně ne pro ženy (řekl bych) :) teda ty klasické :) Ondřej Vetchý místo mozku balon, nekuřák Pavel Kikinčuk kouřící jednu od druhé (krásnej prototyp nemorálního "funkcionáře), Luděk Sobota velmi uvěřitelnej starej "předseda" (jak se zasnuboval bylo kouzelný)...hostinskej a jeho ukrajinští kamarádi...díl od dílu lepší, i když slabší momenty tam také jsou. ()

Rockerman

Ačkoli do konce seriálu chybí ještě dva díly, myslím, že už se to dá komentovat. Seriál rozhodně není bez chyby, nicméně doslova ční, jako maják mezi těmi strašlivými trapnostmi typu Ulice, Ordinace a dalšími hrůzami, kterých je teď takové množství, že bych určitě všechny nevyjmenoval. Uznávám, že je to spíš "chlapský" seriál. Je doslova nabitý humornými scénami. První dva díly senzační. Pak nastal jistý útlum a já měl strach, že to bude takhle pokračovat. Ale od poloviny to má stoupající úroveň a posledních několik dílů jsem se doslova válel smíchy. Výkony herců jsou výborné, ale jasnou jedničkou je Ondřej Vetchý. Taky Luděk Sobota dokázal, že umí hrát i normálně, civilně. S tímto seriálem jsem hodně spokojen, už i proto, že není nekonečný. Jen doufám, že se nic nastavovat nebude, to by mu určitě uškodilo. ()

Rokle

Překvapení roku! Mohl bych sem vypsat hromadu hlášek, u kterých jsem se královsky bavil, ale namísto toho se omezím na několik bodů. David Novotný už po několikáté ukázal, že je jedním z našich nejlepších herců současnosti. Jeho Jarda Kužel je díky němu fungující postavou, která si své repliky dokáže s chutí užít. Obrovským překvapením byl pro mě výkon Luďka Soboty. Na začátku jsem si pomyslel, jak tento herec jedné tváře může zahrát předsedu fotbalového oddílu, na konci mi spadla čelist. Jeho starost a péče o klub je až dojemná. Asi bych měl dát objektivnější 4*, jenže už nějakou dobu působím ve funkci předsedy oddílu jednoho klubu, takže určité situace jako kdyby říkal sám život :) Proto mých lehce přestřelených 5*. ()

mala_kea

Konečně seriál, kde se neřeší vztahy a jde se rovnou na věc. Tah na bránu je obrosvký. Kdyby Vetchý nebyl známý herec, řekl bych, že jde o jeho životní roli (něco tak přesvědčivého sem dlouho neviděl). Luděk Sobota snad poprvé ze sebe nedělá retarda a je vtipný. "Za co jste mu dal tu červenou, ty vole?" Nikdy v životě se mi nestalo, abych si organizoval čas podle českého seriálu, ale Okresní přebor mě donutil každé pondělí ve 20 hodin zasednout k TV a zjišťovat, na kterém zapomenutém kanálu ta Nova vysílá. Já jsem prostě musel hodit všední starosti za hlavu a šel jsem oběhat tu pravou obranu s Jirkou Luňákem, musel jsem si stěžovat na lavičce na bolístky s Jardou Kuželem, musel jsem kout pikle s předsedou Orlem a já jsem s nimi snad ukradl i ten Forbes. Mně s tou bandou vesnických exotů bylo dobře na hřišti i v hospodě. "Já viděl vopravdický peklo ty vole, to je nelidský". Je to nelidský a nelidsky jsem se bavil ()

Olík

Abych se nenechal ovlivnit všeobecnou euforií z nového seriálu televize Nova, úmyslně jsem z hodnocením počkal na konec posledního dílu. Takže po zhlédnutí všech 16 dílů můžu v klidu říct "Ano, tohle náš národ zblblí ze současných seriálů vysílaných všední dny v hlavním vysílacím čase našich největších televizí potřeboval"!!!!! Jelikož sám celý život kopu na úrovni ještě nižší než banda kolem kapitána Jirky Luňáka měl bych výtku v zasazení Slavoje Houslice do okresní soutěže, protože každý kdo se kdy pohyboval kolem fotbalu mi dá za pravdu, že dnešní okresní přebor je úplně na jiné úrovni a scénkám by spíš slušela třetí nebo čtvrtá třída, ale to bych už byl hnidopich. Vadou na kráse je i (abych použil sportovní termín) nevyrovnanost formy díky níž se jednotlivé díly zmítají mezi genialitou (Schůze) a trapností (Láska) což však zachraňují pětihvězdičkové herecké výkony. Novotný, Kikinčuk, Noha, Sobota v čele s dvěma pomyslnými Oscary pro nezapomenutelně excelujícího Ondřeje Vetchého za herecký výkon v hlavní roli a za vedlejší pro Jakuba Koháka jehož nenápadný part brankáře týmu mě každou svojí replikou dostával do kolen. Postavme Okresní přebor vedle seriálů například z dílny pana Adamce a na všechny výtky rázem můžeme zapomenout a dál už se vůbec nemusíme bavit!!!!!!! ()

Luk Skywalker

Velice příjemný seriál, přičemž leccos jsem mu při hodnocení odpustil. Postavy se skvělými hláškami a kvalitní herecké obsazení vybočuje z českého seriálového stereotypu. ()

Larsis

Okresní přebor se mi dlouho výhýbal a měl jsem to štěstí, že jsem se k němu dostal až po kompletním odvysílání a nemusel čekat na každý díl. Komediální seriál z prostředí fotbalového týmu SJ Houslice představuje klasickou vesnickou atmosféru místních čutálistů s opravdu vtipnými hláškami a situacemi. Předně bych vyzdvihnul výkon Ondřeje Vetchého, který exceloval. ()

Quipido

Velmi mě překvapuje, že v národu, který relativně silně holduje fotbalu, mohlo vzniknout (a hlavně uspět) něco, co si dělá srandu jak z hráčů samotných, tak z fanoušků a diváků. A překvapení je to milé. ()

Tom44zKA

Společně s Comebackem jeden z mála opravdu vtipných a sledováníhodných nováckých seriálů. Lepší epizody střídají ty občasné slabší, ale tak už to bývá... Stejně Okjesní pjeboj patří k tomu nejlepšímu co za posledních několik let na české scéně vzniklo. ()