• Sobis87

Rok 2010 přeje (produkčně, nikoliv však finančně) akčním filmům ve stylu 80. let. Kevin Smith navázal na tradici buddy-movie s Cop Out, Joe Carnahan vzkřísil legendární A-Team, Nimród Antal se pokusí vzkřísit zašlou slávu Predátorů a Sly Stallone nám, jak se zatím zdá, nachystal ultimátní režbu s názvem The Expendables, která snad i to proklaté Komando zadupe do země. Ve stínu všech těch slibných projektů se krčí jeden „lůzr“, spíše tedy celá banda „lutrů“ – nízkorozpočtové béčko The Losers, které vzniklo na motivy komiksu kopírujícího tradici „osmdesátkových akčňáků“, přičemž právě komiksové adaptace v dnešní době fungují jakožto náhražka tohoto v 80. letech dominujícího žánru. Kruh se tedy uzavírá. Časy se bohužel mění, divácký apetit je v neustálém vývoji a to, z čeho jsem jako dítě „učůrával“, mě nyní v některých případech nechává naprosto chladným…pokud se tedy výrazně nehraje na nostalgickou notu, čímž na mě už od začátku silně působí právě zmíněná týmovka The Expendables. The Losers se mohou pyšnit různorodou sestavou, avšak její různorodost nespočívá v samotných charakterech, nýbrž v jejich vojenské specializaci či oblíbených zbraních (specialista přes komunikaci, ostřelovač, demoliční expert, atd.). Např. takový sniper je prostě jen mexičan s obří puškou, co se pomodlí, když spadne vrtulník s dvěma tucty dětí, a když mu šáhnete na kovbojský klobouk, upálí vám palici. A to je vše. Postavy zde určuje pouze jejich vzhled nebo vercajk, díky čemuž mezi nimi nemůže nikdy vzniknout ta správná „buddy“ chemie. Toto považuji za zásadní nedostatek filmu, protože navzdory vší té povrchně efektní akci (po úvodní přestřelce vás nemůže už zhola nic překvapit – rutina) jsem nabyl dojmu, že The Losers by měly být filmem především o postavách. Předvídatelná zrada v kolektivu tak nepřináší kýžený efekt, ba co hůř, bylo mi prakticky ukradené, co se s postavami stane. V tomto ohledu tedy díky za obsazení Chrise Evanse, který představuje minimálně 50% zábavnosti celého filmu…tedy podobný případ jako u Fantastické čtyřky. ____ The Losers se z konceptu mohou jevit jako sympatické dílko, doplácejí však na odbyté postavy (solidní obsazení zůstalo pohříchu nevyužito), sterilní a utahanou akci a celkovou archaičnost. Upřímně…nudil jsem se. 50%(8.7.2010)

Moje emoce si při sledování těchto tupomyslných výplachů prostě nemohou pomoci! Hlášky, výbuchy, klipovitá akce, řízný soundtrack... prostě to žeru! Po A-Teamu sice již tak nehltám, ale pořád si chutné kousky podobně vytříbené podívané dokáži užít. Hodinka a půl utekla jako nic, a i když napětí a vtip nejsou zdaleka tak dobře dávkovány, jako v případě již zmíněného blockbusteru, usínání při sledování Losers rozhodně nehrozí. Zoe Saldana je také daleko větší roštěnka než agentka ve slunečních brýlích, která se v A-Teamu ani neráčila obnažit... U mně s tímto filmem absolutní spokojenost. Beru to jako ryzí nefalšovanou zábavu: pustit, užít si adrenalin a zběsilou jízdu, vypnout. Tahle partička mě slušně pobavila, a kdyby tedy nakonec ta dvojka vznikla - klidně i pro videa - jdu do toho zas.(28.7.2010)

• Webb

Podle traileru jsem myslel že se bude jednat o akční jednohubku která pobaví a hodinu po zhlédnutí na ní zapomenu. Realita je jiná, nepobavila a nasrala. Příběh i scénář jsou nezajímavými prvky, stokrát viděné jinde a v lepším, méně stupidním podání, které tolik nepodceňuje diváky. Scénáristi si asi myslí že stačí ke každému z pěti vojáku přiřadit identitu - Jensen (komunikační technik), Cougar (likvidace na dálku), Pooch (doprava a těžkotonážní zbraně), Roque (výbušniny a taktické zbraně), Clay (operační velení) a je vše v pořádku, vykreslovat či budovat děj už nemusí. Tolik prostřihů do prázdných větví, že by se dala z toho udělat upoutávka na mini seriál, ze kterého si divák nic neodnese, jen mu to vezme čas. V Losers se skrývá jen velké množství kaše, i ta ale nemá vůbec žádnou chuť. Rozhodně nedoporučuji 20%(19.5.2010)

• predators

Há! Právě jsem zažil takové menší dejá vú! Až dopíši tento koment, tak se musím podívat, jestli jsem to byl jen já, kdo viděl dvojiče A-Teamu. Schválně se vyhýbám přívlastku jednovaječné, protože The Losers jsou skoro ve všech směrech pozadu. O krůček, ale jsou. V čem však mají navrch, je ono komiksové zpracování, které báječně dotváří atmosféru, kterou bych přirovnal k jedoucímu vlaku s občasnými stanicemi k doplnění paliva. Herci pro mě byli milým překvapením a tak je tu dalši popcornovka jak vyšitá! PS: Po opětovném shlédnutí musím jít s hodnocením dolů... 40%(4.7.2010)

• Djkoma

Naprosto průměrná záležitost, která si s pár známějšími jmény snaží hrát na víc než hloupou béčkovou akci. Nechápu, proč se třeba Chris Evans neustále upisuje podobným filmům (asi má chuť navzájem své postavy parodovat, viz. jeho postava z Push použita v Losers:)). Talentu i charizma má víc, než tady prodává, oproti tomu Zoe Saldana tu nechává všechnu svoji sexu krásu. Vedle nich působí Jeffrey Dean Morgan ještě dobře, ale proti komu stojí? Pár hodin po filmu to sami nebudete vědět. Záporák bez charizmatu, jehož jméno ani nebudu psát způsobuje, že film je spíše honění stínu, o kterém se vedou zlé povídačky, ale ve skutečnosti to je druhořadý model. Akce je dobrá,o tom žádná, komiksová stylizace zvládnutá. Druhé shlédnutí? A to proč?:-)) PS: v porovnání s A-teamem je to hodně lose:)(11.7.2010)

• - Vo filme je scéna zo satelitu Arecibo, ktorý sa nachádza v Porto Rico. Arecibo sa objavil už v bondovke Zlaté oko alebo sci-fi Kontakt. (Wargoo)

• - Scénář je částečnou adaptací prvního "The Losers" komiksu "Ante Up", který vyšel u DC Vertigo. (3DD!3)

• - Snímek měl původně režírovat Peter Berg a nějákou dobu byl ve hře i Tim Story. (3DD!3)