• heyda

Začátek dost dobrý, pak to ale klesalo, hloupých scén přibývalo a bohužel to spadlo až na 2 slabé hvězdy. Neměl jsem žádná očekávání, ale přece jenom postavit celý film na tak primitivní zápletce přece nelze brát vážně. Jen díky svižnýmu střihu jsem to dokoukal, tempo je fakt dobré, jinak akční propadák. 30%(11.6.2015)

Film The Losers sice pobaví, ale je příliš dementní dokonce i na silně přímočaré béčko odkazující někam k osmdesátkám, s jejich superevil superpadouchy, a klaďáky co jsou nesmrtelnější než bůh a zvesela hláškují i uprostřed kulometné palby s několika čistými průstřely v těle. Přes očividnou snahu o oldschool cheesy styl se ale předvádí v režii tak moderně comiksové a videoklipové, že by se dal bez problémů rozsekat na jednotlivé pětiminutovky a za studena podávat k poprockovým hitům na MTV... což není ani trochu překvapivé, protože právě tímhle se režisér živil před tím než začal fušovat do celovečeráků. Cit pro skloubení přebarvičkovaného cool vizuálu s hudbou mu zůstal, neschopnost vzbudit jakékoli emoce a zaujetí dějem na dobu více než několika minut bohužel také. Což je i na ploše pouhé hodiny a půl trochu potíž, protože ve filmu už pouhé střídání záběrů na střelbu, výbuchy a holky v bikinách (do Zoe by se zbláznila i půlka Ku Klux Klanu) tak poněkud nestačí. Rozhodně tedy ne když pořádně nefungují ani pokusy scénáristů všechno shodit do parodie - to sice z hlavních hrdinů dělá převelmi vtipné chasníky, ale "děj" jde do háje ještě více než předtím a z jejich záporné nemesis je rázem směšný a otravný trouba s charismatem mrtvého mývala a inteligencí tříletého dítěte. 5/10(25.5.2010)

Rozhodně vypnout mozek a naladit se nostalgicky, asi jako když jste sledovali osmdesátkové akční seriály. Pak si Lůzry užijete jako já. Zamrzí snad jen ta uspěchanost, celý film je jak sledovat to rychloposuvem. Sice nemáte čas se nudit, ale třeba oba hlavní záporáci, kteří kolem sebe celou dobu budují auru obrovské síly a schopností jsou pak doslova "zabiti". Ale jinak je film nabitý pěknou akcí a několika skvělými hláškami (většinou právě při vzájemné konverzaci těch dvou zlých) a na vypuštění po únavném dni ideální.(2.8.2010)

Rozjezd je paradni, i kdyz je to cely znacne stupidni a hraje to jen a pouze na efekt. Predstavuje se particka drsnejch, namakanejch, hlaskujicich "vojaku", mezi kterejma je Evans trochu jako pest na oko, ale je z nich nejzajimavejsi a nejzabavnejsi. Cely je to natoceny samozrejme co mozna nejvic cool, zpomalovacky, kamerovy filtry, prestrelky a jedna hlaska za druhou. Takze jsem vypnul mozek a bavil jsem se. Jenze bohuzel nekdy po pul hodine filmu dojde tempo a misto aby v podobnym duchu jel az do finale, zacne se vic kecat a kdyz uz dojde na nakou akci, tak neni nijak zvlast oslnujici, zaporak v podani Patrica je spis vtipnej nez aby pusobil nebezpecne a krome sceny zahrnujici letadlo a motorku uz me nic moc nezaujalo. Takze po slibnym zacatku to postupne sklouzlo az na 3*.(26.6.2010)

Relativně povedený, nicméně poněkud nenápaditý akčňák, využívajících snad všech možných myslitelných klišé daného žánru. Hlavně úvod, kdy hlavní hrdinové zachraňují děti, to je prostě síla:) Režie je...dobrá, Sylvain White je rutinér, nemá žádný styl, ale to vlastně nevadí. Obsazení je povedené, proti tomu nelze nic namítat. Chris Evans hláškuje, Morgan je rozenej vůdce atd. Příběh je ne zoufale, ale přesto docela dost přímočarý. Různé zvraty nejsou tak nečekané, jak tvůrci zamýšleli. Očividné je půjčování si z bondovek, A-Team byl bezpochyby nemalou inspirací. Hrdinové jsou... kladní. Záporák je komicky až bondovsky (z filmů s Rogerem Moorem) vykreslen jako naprostej megaloman, samozřejmě má po boku neustále namakanou gorilu (trefně obsazený Holt McCallany). Scény s ním jsou všechny naprosto WTF a zajišťují nemalou část celkové zábavy. Akce není moc, ale když už na ní dojde a nějaké auto vyletí do povětří, tak to za to stojí. Rating PG-13 se na snímku pochopitelně dost podepsal: zabíjení je zde hodně, krev žádná. ___ Jako letní pohodová zábava fungují The Losers obstojně, ale mozek je potřeba zahodit někam daleko. Někomu to možná sedne víc, ale do kina za peníze bych na to nešel. Tohle je prostě jednoznačně "modrá zábava", hrozný béčko, výsledné hodnocení zde tipuju tak na 67%. ___ Jinak z komiksové předlohy jsem si před filmem naschvál přečetl jen jedno číslo, takže o věrnosti adaptace zatím nemůžu soudit. PS: Ukázalo se, že původní komiks je nápaditější a zábavnější, než film, ale také to není žádná výhra.(5.5.2010)

• - Vo filme je scéna zo satelitu Arecibo, ktorý sa nachádza v Porto Rico. Arecibo sa objavil už v bondovke Zlaté oko alebo sci-fi Kontakt. (Wargoo)

• - Scénář je částečnou adaptací prvního "The Losers" komiksu "Ante Up", který vyšel u DC Vertigo. (3DD!3)

• - Snímek měl původně režírovat Peter Berg a nějákou dobu byl ve hře i Tim Story. (3DD!3)