Reklama

Reklama

Elitní speciální jednotka je poslána do Bolívie, kde mají za úkol laserem označkovat dům, ve kterém se zdržuje drogový magnát. Tým svůj úkol splní, ale těsně před startem letadla, které má označené místo vyhodit do povětří, si vojáci všimnou, že tam ilegálně pracují děti. Chtějí akci okamžitě zrušit, ale velitel Max to odmítá. Chystá se cíl zničit za každou cenu. Tým neváhá, vrhne se do boje a děti ještě před náletem odvede. Cíl je pak zničen. Protože ale není jak dostat děti pryč, uvolňují jim vojáci svá místa v helikoptéře a sami zůstávají na zemi. Stroj je chvíli po vzlétnutí zasažen střelou a exploduje. Vojákům je jasné, že terčem útoku byli oni, ne děti. Proto se rozhodnou zmizet v bolivijské metropoli. O několik měsíců později je ale kontaktuje půvabná dívka Aisha, která jim nabízí volnou cestu zpět do USA a zosnování pomsty. Po návratu domů se jejich cílem stává konvoj, ve kterém má jet tehdejší velitel akce Max... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (502)

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Trošku zklamání. Čekal jsem zaprvé trošku něco jiného a zadruhé trošku něco lepšího. Akce je natočena chaoticky, což akční film degraduje na úroveň německých televizních seriálů z devadesátých let. Sice mají Parchanti solidní obsazení, které hází hlášky a náboje všude možně, nemají ale správný spád a občas jsem měl pocit, že se scénáristovi pár stran někam zatoulalo. Jedno však Loserům musím nechat - vynikající hlavní roli. Jeffrey Dean Morgan po Lovcích duchů vstal doslova z popela a po Strážcích zanechává další výraznou stopu v mé mozkové kůře. Krom něj toho moc k pochválení nezbylo (dobrá, ještě Chris Evans). Ani Zoe Saldana neukázala více než v traileru. Promarněná šance. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Akční filmy vygradované nulovým napětím obvykle s nadhledem přehlížím, ale v tomto případě se neodvažuji být zklamán. Jedná se totiž o pohodovou vypalovačku zcela zaplácanou střelbou, hláškami a sexem, což musí ocenit každý divák neočekávající od přímočarého akčního snímku odpovědi na zákeřné filozofické otázky. ()

Reklama

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Nehledě na nadšení v rámci předmluvy čerstvě vydaného paperbacku, kde se tvůrci komiksu zůčastnili natáčení filmu, zůstávají fakta fakty - předloha je tak rozsáhlá, plná jmen i zvratů, že to takhle na ploše devadesáti minut prostě dopadnout muselo: filmoví Losers jsou pouhý kastrát navěšený na "obecně fungující filmová klišé" (kde je sex mezi nejhezčími hlavními hrdiny i zvrat s krevní mstou). A tak lze sdílet aspoň nadšení z toho, že všechny postavy jsou obsazeny bezchybně (Cougar!), je to skvěle nahláškované, dost eye-candy a v druhém plánu to vlastně docela věrně drží onu odpadlicky-béčkovou atmosféru. Ale mohlo toho mít mnohem, ale mnohem víc. Víc stylu, víc všeho. Dotáhnout dialogy, rozkošatit zápletku, ubrat na očekávatelných gestech a zvratech, které nejsou poctou osmdesátkám, ale rychlokvašenou tvůrčí dutinou v tempu jedenadvacátého století. Lenivý Peter Berg by si měl spočítat, že těch pár zpomalených výbuchů už dávno dobrý film nedělá, i když jde od první minuty o přiznané béčko. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

,,Takže jde po mně pět mrtvých mužů a mají můj hardisk!" Nebudeme si namlouvat, že jde o nějaký megatrhák, jelikož je to jen akční zábava. Pravda, comics je vydařenější, ale to je i u Supermana či Batmana. Já jsem se prostě bavil, a že peněz nebylo na bomba akci a efekty (letadlo je těžce digitální), mi vůbec nevadilo. Hlavní hrdinové pořád někam utíkají a po někom střílí, do toho pár zprofanovaných zpomalených záběrů a sem tam vtipné prohlášení. Co si může divák hledající oddech více přát. K tomu spousta muziky (Skunk Anansie, Journey, The Kills) a barvotisková kamera. ,,Máš nějaký koníčky?" ,,Jako malá jsem sbírala lidský uši..." ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Rozjezd je paradni, i kdyz je to cely znacne stupidni a hraje to jen a pouze na efekt. Predstavuje se particka drsnejch, namakanejch, hlaskujicich "vojaku", mezi kterejma je Evans trochu jako pest na oko, ale je z nich nejzajimavejsi a nejzabavnejsi. Cely je to natoceny samozrejme co mozna nejvic cool, zpomalovacky, kamerovy filtry, prestrelky a jedna hlaska za druhou. Takze jsem vypnul mozek a bavil jsem se. Jenze bohuzel nekdy po pul hodine filmu dojde tempo a misto aby v podobnym duchu jel az do finale, zacne se vic kecat a kdyz uz dojde na nakou akci, tak neni nijak zvlast oslnujici, zaporak v podani Patrica je spis vtipnej nez aby pusobil nebezpecne a krome sceny zahrnujici letadlo a motorku uz me nic moc nezaujalo. Takze po slibnym zacatku to postupne sklouzlo az na 3*. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (6)

  • Chris Evans měl při natáčení zamaskované mj. i jedno z tetování na pravém rameni (čínský znak), což jde dobře vidět na začátku filmu. V čase 01:18:04 však můžeme v záběru toto tetování zahlédnout, protože jej filmaři zamaskovat zapomněli. (Elizabeth13)
  • Vo filme je scéna zo satelitu Arecibo, ktorý sa nachádza v Porto Rico. Arecibo sa objavil už v bondovke Zlaté oko alebo sci-fi Kontakt. (Wargoo)

Související novinky

Zoe Saldana znovu v akci

Zoe Saldana znovu v akci

05.02.2017

Neytiri z Avatara, Uhura ze Star Treku, Gamora ze Strážců Galaxie, Aisha z Parchantů, Cataleya z Colombiany... Zoe Saldana má s akčními hrdinkami tunu zkušeností. V nejbližších letech bude nakopávat… (více)

Comicsové Mýty mají scenáristku

Comicsové Mýty mají scenáristku

20.01.2015

Stříbrnému plátnu střídavě kralují comicsové adaptace od Marvelu a DC, neměli bychom ale zapomínat ani na Vertigo. Dospělácká odnož DC nám dala filmy jako Constantine, Dějiny násilí, V jako Vendeta… (více)

Alex Cross se vrátí

Alex Cross se vrátí

23.08.2010

Že si postavu s tímto jménem nedokážete hned zařadit? Nápověda: Morgan Freeman. Ano, Cross je agent FBI a prvotřídní psycholog, kterého si pamatujeme z thrillerů Sběratel polibků a Jako pavouk.… (více)

Tak trochu jiný Kurýr

Tak trochu jiný Kurýr

21.08.2010

Jeffrey Dean Morgan se pokouší uchytit jako hrdina akčních filmů. Charisma na to má, ale prozatím se mu to kdovíjak nedaří – v Strážcích hrál vedlejší postavu a letošní Parchanti dojeli na… (více)

Reklama

Reklama