Tohle jsem měl vidět před A-Teamem a ně po něm. Loseři totiž prohrávají na všech frontách. Nic proti Morganovi, ale jako team leader byl nevýrazný až běda. Jason Patrick je přímo strašný (to Maxe nemohli přihrát aspoň Travoltovi, ten by si tu roli vychutnal) i když na papíře jeho postava musela vypadat skvěle. Díky bohu za hláškujícího Chrise "Kapitána Ameriku" Evanse, který film táhne seč může. Taky ten sniper nebyl špatný. Na Zoe s rakoetometem se dobře kouká, ale to je taky tak všechno. Dějově se dost přešlapuje na místě a i když navštívíme kus světa vždycky jsme tam jen na minutku (Dubaj, Bombaj, Nové Mexiko). Pobavilo mě to, ale čekal jsem přece jen o trochu víc. - Sákra. - Co je? - Petunie hrajou v neděli s Blatouchama.(4.7.2010)

Vyvedená akční oddychovka, kde se mi dostalo všech ingrediencí, které jsem očekával. Mám vcelku rád tyto druhy akčňáků kdy příběh začíná stylem " byli vysláni na akci, ale byli zrazeni a ocitají se na cestě za pomstou". Tolik omleté klišé mě vyhovuje. Když se navíc přidají sympatické tváře v čele s Chrisem Evansem tak si chrochtám blahem. O humorné scény se nám stará hlavní záporák Jason Patric. Navíc je vše vkusně doplněno při představování postav sympatickou animací. Pro mě nepochopitelné že tento film nešel u nás do kina! Místo něj se po sálech povalují Exmanželky za odměnu. PS: Druhá projekce bohužel ukázala že jsem filmu poprvé až moc fandil hlavně díky scéně Don't stop believeng (Varuju vás. Jsem vražedný stroj na smrt. Výsledek tajného vládního experimentu. Dělali mi různý věci. Děsivý věci. Anální věci. Udělali ze mě nebezpečného telekinetika. Jak říká starodávná tibetská filozofie: "Nic nezkoušej a nic nebude." 50%(9.6.2010)

• tron

„Ako si sa sem dostal?“ – „Loďou.“ – „Ale veď toto je vnútrozemie.“ – „Bola to zázračná loď.“ Béčko. Mám rád tímovky a robustne charizmatický „Komediant“ Jeffrey Dean Morgan mi ako vodca komanda sedel, ale Parchanti ma nebavili od úvodnej scény. A to je plná výbuchov, prestreliek a úmrtí. Paradoxne, najlepšie momenty boli podľa mňa tie neakčné, obohatené morbídnym humorom („omylom“ zhodenie z 50. poschodia, smrť za slnečník, Jason Patric). Najväčší podiel na (pod)priemernosti projektu má čudná réžia, nezaujímavý scenár a prekvapivo nevýrazná akcia. Plus paradoxne slabšie herecké obsadenie. Kasting sa síce z dnešného pohľadu môže javiť bombasticky a totálne špičkovo/áčkarsky, ale faktom je, že v roku 2010 sa väčšina z dotyčných hercov ešte len opatrne rozbiehala a tomu bohužiaľ odpovedajú aj ich poslabšie, nie príliš presvedčivé výkony.(27.5.2011)

• Sobis87

Rok 2010 přeje (produkčně, nikoliv však finančně) akčním filmům ve stylu 80. let. Kevin Smith navázal na tradici buddy-movie s Cop Out, Joe Carnahan vzkřísil legendární A-Team, Nimród Antal se pokusí vzkřísit zašlou slávu Predátorů a Sly Stallone nám, jak se zatím zdá, nachystal ultimátní režbu s názvem The Expendables, která snad i to proklaté Komando zadupe do země. Ve stínu všech těch slibných projektů se krčí jeden „lůzr“, spíše tedy celá banda „lutrů“ – nízkorozpočtové béčko The Losers, které vzniklo na motivy komiksu kopírujícího tradici „osmdesátkových akčňáků“, přičemž právě komiksové adaptace v dnešní době fungují jakožto náhražka tohoto v 80. letech dominujícího žánru. Kruh se tedy uzavírá. Časy se bohužel mění, divácký apetit je v neustálém vývoji a to, z čeho jsem jako dítě „učůrával“, mě nyní v některých případech nechává naprosto chladným…pokud se tedy výrazně nehraje na nostalgickou notu, čímž na mě už od začátku silně působí právě zmíněná týmovka The Expendables. The Losers se mohou pyšnit různorodou sestavou, avšak její různorodost nespočívá v samotných charakterech, nýbrž v jejich vojenské specializaci či oblíbených zbraních (specialista přes komunikaci, ostřelovač, demoliční expert, atd.). Např. takový sniper je prostě jen mexičan s obří puškou, co se pomodlí, když spadne vrtulník s dvěma tucty dětí, a když mu šáhnete na kovbojský klobouk, upálí vám palici. A to je vše. Postavy zde určuje pouze jejich vzhled nebo vercajk, díky čemuž mezi nimi nemůže nikdy vzniknout ta správná „buddy“ chemie. Toto považuji za zásadní nedostatek filmu, protože navzdory vší té povrchně efektní akci (po úvodní přestřelce vás nemůže už zhola nic překvapit – rutina) jsem nabyl dojmu, že The Losers by měly být filmem především o postavách. Předvídatelná zrada v kolektivu tak nepřináší kýžený efekt, ba co hůř, bylo mi prakticky ukradené, co se s postavami stane. V tomto ohledu tedy díky za obsazení Chrise Evanse, který představuje minimálně 50% zábavnosti celého filmu…tedy podobný případ jako u Fantastické čtyřky. ____ The Losers se z konceptu mohou jevit jako sympatické dílko, doplácejí však na odbyté postavy (solidní obsazení zůstalo pohříchu nevyužito), sterilní a utahanou akci a celkovou archaičnost. Upřímně…nudil jsem se. 50%(8.7.2010)

Film The Losers sice pobaví, ale je příliš dementní dokonce i na silně přímočaré béčko odkazující někam k osmdesátkám, s jejich superevil superpadouchy, a klaďáky co jsou nesmrtelnější než bůh a zvesela hláškují i uprostřed kulometné palby s několika čistými průstřely v těle. Přes očividnou snahu o oldschool cheesy styl se ale předvádí v režii tak moderně comiksové a videoklipové, že by se dal bez problémů rozsekat na jednotlivé pětiminutovky a za studena podávat k poprockovým hitům na MTV... což není ani trochu překvapivé, protože právě tímhle se režisér živil před tím než začal fušovat do celovečeráků. Cit pro skloubení přebarvičkovaného cool vizuálu s hudbou mu zůstal, neschopnost vzbudit jakékoli emoce a zaujetí dějem na dobu více než několika minut bohužel také. Což je i na ploše pouhé hodiny a půl trochu potíž, protože ve filmu už pouhé střídání záběrů na střelbu, výbuchy a holky v bikinách (do Zoe by se zbláznila i půlka Ku Klux Klanu) tak poněkud nestačí. Rozhodně tedy ne když pořádně nefungují ani pokusy scénáristů všechno shodit do parodie - to sice z hlavních hrdinů dělá převelmi vtipné chasníky, ale "děj" jde do háje ještě více než předtím a z jejich záporné nemesis je rázem směšný a otravný trouba s charismatem mrtvého mývala a inteligencí tříletého dítěte. 5/10(25.5.2010)

• - Snímek měl původně režírovat Peter Berg a nějákou dobu byl ve hře i Tim Story. (3DD!3)

• - Scénář je částečnou adaptací prvního "The Losers" komiksu "Ante Up", který vyšel u DC Vertigo. (3DD!3)

• - Vo filme je scéna zo satelitu Arecibo, ktorý sa nachádza v Porto Rico. Arecibo sa objavil už v bondovke Zlaté oko alebo sci-fi Kontakt. (Wargoo)