Elitní speciální jednotka je poslána do Bolívie, kde mají za úkol laserem označkovat dům, ve kterém se zdržuje drogový magnát. Tým svůj úkol splní, ale těsně před startem letadla, které má označené místo vyhodit do povětří, si vojáci všimnou, že tam ilegálně pracují děti. Chtějí akci okamžitě zrušit, ale velitel Max to odmítá. Chystá se cíl zničit za každou cenu. Tým neváhá, vrhne se do boje a děti ještě před náletem odvede. Cíl je pak zničen. Protože ale není jak dostat děti pryč, uvolňují jim vojáci svá místa v helikoptéře a sami zůstávají na zemi. Stroj je chvíli po vzlétnutí zasažen střelou a exploduje. Vojákům je jasné, že terčem útoku byli oni, ne děti. Proto se rozhodnou zmizet v bolivijské metropoli. O několik měsíců později je ale kontaktuje půvabná dívka Aisha, která jim nabízí volnou cestu zpět do USA a zosnování pomsty. Po návratu domů se jejich cílem stává konvoj, ve kterém má jet tehdejší velitel akce Max... (TV Nova)

Cervenak

The B-Team. Sú to sympaťáci - nefakujú, neprelievajú krv a kvôli detičkám vlezú do epicentra výbuchu (pričom to vôbec neriešia, nevznesú pochybnosť, záchrana detí je pre nich samozrejmosť). Žiaľ, okrem tradične pohodového Evansa nie sú veľmi dobre zahratí (asi najmenej som toho drsňáka veril Morganovi - neviem čo, ale niečo na tej postave a jej podaní nefunguje). Proti nim stojí komický bondovský zloduch - Jason Patric je v tej úlohe taký trápny, až začne byť zhruba po hodine skutočne zábavný. Niektoré hlášky fajn, iné hluché. A celé to napriek videoklipovým vychytávkam vlastne nie je veľmi dobre natočené (v kontaktných akčných scénach celkom slušne kríva dynamika). Priemerná jednohubka, ktorá za 90 minút obstojne pobaví (predsa len, tempo to má a tie výbuchy sú efektné) a prepadne sa do zabudnutia. Dvojku, hoci sa s ňou očividne počíta, nepotrebujem. 5/10 ()

Djkoma

Naprosto průměrná záležitost, která si s pár známějšími jmény snaží hrát na víc než hloupou béčkovou akci. Nechápu, proč se třeba Chris Evans neustále upisuje podobným filmům (asi má chuť navzájem své postavy parodovat, viz. jeho postava z Push použita v Losers:)). Talentu i charizma má víc, než tady prodává, oproti tomu Zoe Saldana tu nechává všechnu svoji sexu krásu. Vedle nich působí Jeffrey Dean Morgan ještě dobře, ale proti komu stojí? Pár hodin po filmu to sami nebudete vědět. Záporák bez charizmatu, jehož jméno ani nebudu psát způsobuje, že film je spíše honění stínu, o kterém se vedou zlé povídačky, ale ve skutečnosti to je druhořadý model. Akce je dobrá,o tom žádná, komiksová stylizace zvládnutá. Druhé shlédnutí? A to proč?:-)) PS: v porovnání s A-teamem je to hodně lose:) ()

kOCOUR

Nehledě na nadšení v rámci předmluvy čerstvě vydaného paperbacku, kde se tvůrci komiksu zůčastnili natáčení filmu, zůstávají fakta fakty - předloha je tak rozsáhlá, plná jmen i zvratů, že to takhle na ploše devadesáti minut prostě dopadnout muselo: filmoví Losers jsou pouhý kastrát navěšený na "obecně fungující filmová klišé" (kde je sex mezi nejhezčími hlavními hrdiny i zvrat s krevní mstou). A tak lze sdílet aspoň nadšení z toho, že všechny postavy jsou obsazeny bezchybně (Cougar!), je to skvěle nahláškované, dost eye-candy a v druhém plánu to vlastně docela věrně drží onu odpadlicky-béčkovou atmosféru. Ale mohlo toho mít mnohem, ale mnohem víc. Víc stylu, víc všeho. Dotáhnout dialogy, rozkošatit zápletku, ubrat na očekávatelných gestech a zvratech, které nejsou poctou osmdesátkám, ale rychlokvašenou tvůrčí dutinou v tempu jedenadvacátého století. Lenivý Peter Berg by si měl spočítat, že těch pár zpomalených výbuchů už dávno dobrý film nedělá, i když jde od první minuty o přiznané béčko. ()

Isherwood

Škoda, že se Peter Berg nepostavil za kameru sám, Sylvain White je totiž netalentovaný (ani-ne)řemeslník, pro kterého je pojem ‚nápad‘ sprosté slovo. Od militantní komiksové týmovky bych chtěl víc než jenom nezáživnou patlaninu, která se spokojí s několika odpálenými prskavkami, nad nimiž občas zakrouží jakože strašlivě cool kamera, a hlavně vybroušenější partu drsňáků. Funguje akorát Chris Evans, který prostě vtipné hláškaře umí, stejně tak jako Idris Elba bad-ass motherfuckery. Zbytek nevýrazný (unylý J.D. Morgan), nebo protivný (přehrávající Jason Patrick), stejně jako celý zbytek filmu. Na producentský tým a fakt, že má jít o přímou konkurenci Carnahanovu A-Teamu hodně špatná flákota. ()

Malarkey

Neočekával jsem vlastně vůbec nic. Parchanti mi mezi rukama jen tak nenápadně proklouzli, příliš jsem o nich nevěděl a pak jen nepochopitelně zíral. Film je totiž klasickou akční komedií, která by se momentálně dala přirovnat k filmu A-Team. Na rozdíl od něj je ale nejenom zábavná, ale také konečně pěkně akční a plná neokoukaných herců. Nebo já se přiznám, že jsem ty herce v žádném jiném filmu zásadně ještě nezaregistroval. A tady všichni hláškovali jak nepříčetní a dělali si z filmu obrovskou prdel. Možná za to může styl humoru nebo také to, že herci, co se ve filmu objeví, jsou nejen sympatičtí, ale také po celý průběh dost fajn. Prostě jsem si potvrdil, že akční komedie nevymřely, že dokážou nabídnout nejenom pěknou, a ne nesmyslnou akci, ale také kopu naprosto dokonalých hlášek, které si v budoucnu určitě ještě několikrát zopakuju. To byl právě problém celého A-Teamu. Nedokázal hláškovat, ale snažil se diváka zabavit akcí, která byla tak nesmyslná, až se mi chtělo brečet, ale přesto se brala neuvěřitelně vážně. V Parchantech se vážně nebere, ale akce je tak akční, že jim to prostě věřit budete. Začátek je na tom všem nejlepší. Něco v tom smyslu. Ale vždyť tam spadnou bomby, máme sedm minut na záchranu celé vesnice. A akce může začít. Parchanti jsou parádní film, dlouho mě žádný takový nepřekvapil. Zdější hodnocení opět nechápu, ale ani mě to nepřekvapuje. Já až se na film podívám podruhé, možná mu napálím i pět hvězd, protože tolik hlášek a zábavy jsem v akčním filmu hodně dlouho neviděl. ()

• Scénář je částečnou adaptací prvního "The Losers" komiksu "Ante Up", který vyšel u DC Vertigo. (3DD!3)
  • Chris Evans měl při natáčení zamaskované mj. i jedno z tetování na pravém rameni (čínský znak), což jde dobře vidět na začátku filmu. V čase 01:18:04 však můžeme v záběru toto tetování zahlédnout, protože jej filmaři zamaskovat zapomněli. (Elizabeth13)