Lovec kořist

(festivalový název)
  • USA Hunter Prey
všechny plakáty

Vesmírná loď Prometheus spadla z oběžné dráhy. Komunikační systémy a systémy na podporu života jsou zničeny. Kritická situace: Stav posádky a vězně je neznámý. S rozkazem chytit mimozemského vězně a zanechat jej naživu, se musí posádka přeživších vydat na opuštěné a pusté planetě do nebezpečné hry na kočku a myš s uprchlým vězněm. Kdo je lovec a kdo je jeho kořist? (mrqe)

DavidS.

Nic nového pod jakýmkoliv sluncem...Kombinace trochu naivní filmařiny a amatérského nadšení pro sci-fi...Začátek slibnější a adrenalinovější, konec překombinovaný a až trapně humanisticky upovídaný... ()

Disease

Z filmu mám velmi rozporuplné pocity, 3* určitě neznamenají, že by byl průměrný. Klady vidím zejména v Mobiovské retro atmosféře, zápory ve scénáři, zejména v zakončení tak nějak do ztracena. ()

evil_ryu

Síce očividne lacný, ale s láskou k sci-fi natočený film. Nezľaknite sa slabšieho začiatku, lebo snímok sa nečakane strhne k lepšiemu. 4* ()

jacksax

FIlm patřící stylem i zpracováním do doby, kdy naší galaxii vládlo VHS, je překvapivě účelný a zajímavý pro fanoušky tohoto typu snímků. Má překvapivě pomalý začátek (akce sice je, ale spíš jen pro objasnění skupečností a nastartování děje), od kterého se začíná postupně budovat atmosféra a závěr, který by rozhodně měl být oceněn. Pro fanoušky min 4, pro nescifáky a lid pop(cornových) gaučových patolízalů max 2. Doba se změnila a film taky, ale vždy dokáže potěšit scénář, tak jiný oproti nynějšímu schématu Action!....Why? ()

PhillM.

No vida, nakonec se z toho vyloupl poměrně příjemný scifilmík. Je z toho sice patrná úporná snaha dostat za málo peněz co největší množství muziky, ale já si na laciný vzhled poměrně brzy zvykl. Lepší tři hvězdy. --- Prakticky za barákem mám proslulý Růžičkův lom, tak myslím, že tam v létě natočím podobnou blbůstku :) ()

^Rain^

Kdyby dialogy nebyly misty tak cheesy (hlavne ty s Cleou) a scenar nebyl tak deravy, tak za 4. Kostymy na jednicku, efekty pripominaly intro pocitacovych her z poloviny 90.let, ale na tak miniaturni rozpocet slusne a ja se ani chvilku nenudil. Scifi je proste muj zanr. 60% ()

KOZEL84

Opravdu úžasný scénář.Tři honí jednoho (nudné záběry na poušt'),pak už jen jeden honí druhého (NZNP),pak druhý prvního(NZNP),pak zase první druhého(NZNP) a pak ještě příjde na chvilku další a ten honí oba dva (NZNP).Na konci sem měl asi být překvapený,ale to bych nesměl být totálně znuděný,aby mi to nebylo úplně jedno (ani tak by mi zrovna čelist nepadala).Masky a rekvizity to ani nemluvím. ()

Koláč

Opravdu hodně povedené. Na tak nízký rozpočet tvůrci vyčarovali opravdu hodně... a ani ten scénář není nijak pitomý. ()

Venous666

Já to říkám furt, jak je to 5km a dále od povrchu Země, tak film má u mě už jasné plus. A to se týká i o Hunter Prey. Poušť, pár lovců a jedna kořist. Ze začátku jsem si myslel, že ta kořist je nějaký emzák ze vzdálené galaxie, ale ono je to úplně jinak. Dialogy jsou v plusu. Lovci mají vojenskou mluvu a snaží se podle toho chovat. Velmi odpočinkový Sci-fi filmek ... 60% ()

johnymdoe

Je mi strašně líto že to nešlo ohodnotit pěti hvězdama...to něco málo tomu chybělo,ale i přes to, že to skoro nikdo neviděl si film zaslouží 4 hvězdičky.Kdysi dávno jako malej kluk jsem viděl Enemy Mine(později i překládal na Titulkách...(katastrofálně)....Nebudu si nic nalhávat,je to podobnost zarážející...ale není to vykrádačka,jen prostě stejně pojaté sci-fy a to se mi líbí:) ()

KoleckoR

Velmi jednoduše natočený film, prakticky se dvěma herci. Pokud se zde hovoří o nějakých zvratech, tak jsem nějaké zásadní postrádal. To, že se z vězně vyklube člověk bylo celkem jasné. Pak je tady hra na honěnou v poušti, kdy chvilku je na vrcholu ten, pak zase druhý. Nějak extra mě to nezaujalo. A masky, ty byly opravdu hrozný... ()

MAJkLSON

Zajimavé scifi s počtem postav, jež spočítáte na prstech jedné ruky. Škoda jen té utahané střední pasáže filmu, kterou zase na druhou stranu vyvažuje kvalitní konec. ()

mala_kea

Sázet na pár kilo plechu, trochu masek a na 3 herce se málokdy vyplatí. Collora zapojil 3D (3 dolary) a už se točilo. Ani on sám nečekal, že pár kopců písku a propracovaná režie dokáže udělat divy. Modlil jsem se, abych nedostal podobnou vylomeninu jako Star Wars a pro moje štěstí dostávám jen kopírující klasický sci-fi oblek a pár emzáků. Koukatelné ()

FilmWave odpad!

Snaha není všechno. Amatérský film, kde hlavní napětí pramení z toho, zda hrdinové v legračních kostýmech nezakopnou a nezlomí si nohu. ()

Hapretor

Kupodivu záživnější než lecjaké vysokorozpočtové sci-fi. Stačí dobrý nápad, pár ochotníků, kteří hrají, světe div se, lépe než někteří přeplácení hollywoodští herci/čky, trochu píle a inovace a ejhle. Dejte Collorovi pořádný prachy na nějaký sci-fi, třeba AvP 3 a nechme se překvapit. Ten chlápek má evidentně za ušima, ten chlápek ví, co dělá. Byl jsem velmi mile překvapen. Jak je to levné, tak je to chytré a je tam dost dobrých nápadů a vychytávek - CLEO - nejlepší laptop, co jsem viděl. Taky chci takovou hračku. ()

kkarx

Inspirativní a pěkně natočené nízkorozpočtové sci-fi o lovu jednoho vetřelce na tranzitní planetce. Dobře načasované momenty, které příběh dále posunují, když už se začíná jevit příliš přímočaře. Nakonec se přímo nabízí několik nestárnoucích a bohužel stále aktuálních otázek k zamyšlení, které je dobré si čas od času zopakovat. ()