Lovec kořist (festivalový název)

Hunter Prey

Sci-Fi

USA, 2009, 90 min

Sandy Collora

Daren Hicks, Simon Tams

Toby Divine

FIlm patřící stylem i zpracováním do doby, kdy naší galaxii vládlo VHS, je překvapivě účelný a zajímavý pro fanoušky tohoto typu snímků. Má překvapivě pomalý začátek (akce sice je, ale spíš jen pro objasnění skupečností a nastartování děje), od kterého se začíná postupně budovat atmosféra a závěr, který by rozhodně měl být oceněn. Pro fanoušky min 4, pro nescifáky a lid pop(cornových) gaučových patolízalů max 2. Doba se změnila a film taky, ale vždy dokáže potěšit scénář, tak jiný oproti nynějšímu schématu Action!....Why?(22.12.2010)

NEPŘEŽÍVAJÍ DRUHY NEJSILNĚJŠÍ, ANI NEJINTELIGENTNĚJŠÍ. PŘEŽÍVAJÍ TY DRUHY, CO MAJÍ NEJVĚTŠÍ SCHOPNOST SE PŘIZPŮSOBIT...(Charles Darwin)....... /// Jednoduchá transportní mise se zvrtla. Převáženej organismus sejmul posádku a loď (kosmická) havarovala. Jsou na něj teď kdesi v poušti ,,jen“ tři a mají 100 hodin do evakuace..... Vyhoďte na poušť pár chlápků ve sci-fi oblečcích, zařiďte měniče hlasů, ,,plazmový“ zbraně..... ještě samozřejmě to nejdůležitější!!! PŘÍBĚH! Skandální odhalení po 30ti minutách? Co chtěj hrát dál? Žádnej debatní kroužek....., trochu boje, lehce naznačený charaktery a ,,on“, POSLEDNÍ SVÝHO DRUHU! Říkám vám – ZAJÍMAVÝ!!! Uplést z hovna bič? (Ale jo...) Ovšem dokázat s ním prásknout? Tož zkuste tohle levňoučký povídání o hvězdných křížových výpravách.... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Už (nebo ještě?) trochu pamatuju. 2.) Jsem poslední svýho druhu 3.) Nesnáším drahý ,,sračky“. 4.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(30.8.2011)

• korbitch22

Tenhle fanouškovský nízkorozpočťák vzbuzoval obavy a naplnil je, Collorovi krátkometráže sou ubohé a kdyby nebyl idiot, mohl natočit svůj nejlepší, jenže roztáhl stopáž na nesnesitelných 90 minut, se scénářem vykutáleným jak od 15. letýho comixovýho honibrka co viděl všechny díly Strartreku. Jeden zajímavý zvrat a na rozpočet povedené kostýmy nezachraní tu rozbředlou nudu s nulovým scénářem, dokud Poitier prudí šéfa šlo to, ale ve 35tý minutě jsem měl pocit že film trvá už 2 a půl hodiny. Po nádherných záběrech na poušť v arizoně a pochodování dvou maníků se to dopracovalo k finiši filmu Enemy Mine a nejhorší je, že to mělo přijít po 20 minutách. 40%. Začátek vypadal slibně, škoda.(8.10.2012)

Parádní, vypiplaný a kvalitní sci-fi projekt, kterému nízký rozpočet jen pomohl. Ten "Enemy Mine" motiv tam je, ale jde si to svou vlastní cestou-více "dřevní" s až MetalHurlantovským nádechem. Jedinou výtku bych měl k minutáži, která by snesla klidně jen o 10minutek zrátit a všechno by perfektně zacvaklo...... Tomuhle prostě fandím... Drželo to mou pozornost a pobavilo mě to.. Další důkaz toho, že dobré sci-fíčko nemusí být monstrum OblivionověPrometheovských rozměrů.(27.2.2014)

Wow...tak tohle jsem ani nečekal. Na to, že se jednalo o nízkorozpočtový film, tak se zadařilo. Viděl jsem už plno sci-fi, které disponovaly s daleko větším rozpočtem a ani zdaleka neměly kvalitu jako "Hunter Prey". Trošičku vykrádá "Mého nepřítele" Člověk, emzák, havárie, nehostinná planeta, boj mezi sebou. Čekal jsem ještě spolupráci, ale ta se naštěstí nedostavila. Alespoň do jisté míry...Ne sice tak dobré jako již zmiňovaný "Můj nepřítel", přesto dobré. Jsem rád, že se objevila i třetí rasa, ale na druhou stranu mě chyběla nějaká ta bestie, která by obývala planetu jež se stala centrem dění. Dál nemám nic co bych vytknul a hodnotím čtyřma hvězdama...(26.7.2012)

• - Pracovným označením filmu bol názov Untitled Sandy Collora Project. (MikaelSVK)

• - Filmovalo sa vo federálnom štáte Mexika s názvom Baja California, nachádzajúcom sa na severe Kalifornského polostrova. (MikaelSVK)