Lovec kořist (festivalový název)

Hunter Prey

Sci-Fi

USA, 2009, 90 min

Sandy Collora

Daren Hicks, Simon Tams

Toby Divine

Parádní, vypiplaný a kvalitní sci-fi projekt, kterému nízký rozpočet jen pomohl. Ten "Enemy Mine" motiv tam je, ale jde si to svou vlastní cestou-více "dřevní" s až MetalHurlantovským nádechem. Jedinou výtku bych měl k minutáži, která by snesla klidně jen o 10minutek zrátit a všechno by perfektně zacvaklo...... Tomuhle prostě fandím... Drželo to mou pozornost a pobavilo mě to.. Další důkaz toho, že dobré sci-fíčko nemusí být monstrum OblivionověPrometheovských rozměrů.(27.2.2014)

• KoleckoR

Velmi jednoduše natočený film, prakticky se dvěma herci. Pokud se zde hovoří o nějakých zvratech, tak jsem nějaké zásadní postrádal. To, že se z vězně vyklube člověk bylo celkem jasné. Pak je tady hra na honěnou v poušti, kdy chvilku je na vrcholu ten, pak zase druhý. Nějak extra mě to nezaujalo. A masky, ty byly opravdu hrozný...(28.5.2011)

• KOZEL84

Opravdu úžasný scénář.Tři honí jednoho (nudné záběry na poušt'),pak už jen jeden honí druhého (NZNP),pak druhý prvního(NZNP),pak zase první druhého(NZNP) a pak ještě příjde na chvilku další a ten honí oba dva (NZNP).Na konci sem měl asi být překvapený,ale to bych nesměl být totálně znuděný,aby mi to nebylo úplně jedno (ani tak by mi zrovna čelist nepadala).Masky a rekvizity to ani nemluvím.(23.8.2010)

Tváří se to hodně futuristicky, ale výstroj/výzbroj připomíná spíš komiks Příhody Malého boha, co vycházel v ábíčku tak před padesáti lety. Ale je super mít neobydlenou planetu, kde normálně svítí slunce, lítaj ptáci a den trvá 33 hodin, to se to pak hraje na vojáky. Trochu to brnká o zneklidňující otázky ohledně existence lidstva, ale v tomhle dost směšném pojetí mě to zas až tak nezneklidnilo.(27.2.2017)

Minimalistické fandovské (!!!) sci-fi odohrávajúce sa na vyprahnutej planéte podobne ako Pitch Black má svoje prekvapivé dejové momentky a nejakým zázrakom si dokáže udržať pozornosť počas celej stopáže, pričom v podstate sledujeme len doberanie sa dvoch postáv. Na štyri to nepôjde, to by som sa Petersenovmu Enemy Mine vysmial do očí.(17.10.2010)

• - Pracovným označením filmu bol názov Untitled Sandy Collora Project. (MikaelSVK)

• - Filmovalo sa vo federálnom štáte Mexika s názvom Baja California, nachádzajúcom sa na severe Kalifornského polostrova. (MikaelSVK)