Predátoři

• USA Predators (více)

V novém pokračování série Predátor se Adrien Brody představuje v roli Royce, žoldáka, jenž se neochotně ujímá vedení skupiny elitních bojovníků, kteří se nedobrovolně ocitají na planetě pokryté džunglí. Když se ale tihle chladnokrevní “predátoři” s lidskou tváří ocitnou ve válce s novým druhem skutečných vesmírných Predátorů, začíná rozhodující utkání mezi lovci a jejich kořistí. (Magic Box)

Petroff

Kde jsou Expendables celkem srandovní, tam Predators hrajou na vážnou béčkovou nótu a s tím to jde od začátku do konce úplně do kopru. Brody tu hraje údajnýho žoldáka, dalšíma profi zabijákama se to tu jen hemží, takže moc nepobírám, proč se všichni chovaj jak někde na dovolený v karibiku... Postavy jsou tu napsaný tak hloupoučce, aby si každej alespoň jednou střelil, nebo říznul nožem a ideálně by v tom měl bejt vidět obdiv k "jedničce" (zabiják z Yakuzy rozvíjí "Billyho scénu" s nožem o šermovačku samurajským mečem, velkej čestnej Rusák si tu nese bezbolestnou... ). Někde uprostřed filmu se vyloupne Laurence Fishburne (Morpheus z Matrixu), zablábolí něco ve smyslu, že už tam bydlí dlouho... a pak se nechá rozstřelit na kašičku... Predátoří tábor vypadá jako nějaký doupě loupežníků z televizní pohádky a kdyby měla bejt ta rána, co dá poslední Predátor Brodymu při bitce, skutečná, tak mu nejspíš doslova urazí hlavu!! ()

Fanucci

Velmi slušné! Nic jsem od toho nečekal a byl příjemně překvapen - skvěle natočené ve výborném tempu. Nosáč Brody zahrál drsňáka moc pěkně:-) 70% ()

Sheldra

Asi to bude tím, že první Predátor mi nikdy nepřipadal jako extra filmařina, že mám slabost pro Adriena Brodyho a že mi nijak nechyběla akce na úkor dialogů. Není to tak napínavý jako jednička, kde se nevedly řeči o strategii a místo toho se jednalo, ale vůbec mě to nesere. Alice Braga by možná tak velkej kvér fakt neunesla, ale výraz má drsnej celkem uvěřitelně. Škoda těch nelogičností (menší predátor nepřepere většího, ale pak ho kuchne jedinej a o dost menší Brody; ani sebevětší úchyl by neměl pomyšlení na mučeníčko-potěšeníčko jedinýho člověka, kterej ho může vysekat z největší bryndy, v jaký se kdy octnul...), jinak si ale nemůžu stěžovat. ()

fmash

Nejprve část před ALE: Když pianista poprvé promluvil, málem mi zaskočil brambůrek, vzájemná představovačka zúčastněných badassů silně zapáchala omluvenkou pro režiséra, abychom mu nevyčítali jejich nevyhnutelné vyvraždění, Fishburnův nepříliš vydařený Glum sice tvrdí, že jí zbytky všeho hnusu, který najde, vzhledem k jeho více než patrné nadváze se však nejspíš jedná o zbytky velice slaďouškých rybišek, predátoři mají velice nevyzpytatelný přístup jak ke své kořisti (někdy ji velesložitě nahánějí či vyzývají na duel, jindy ji prostě jenom z dálky sejmou), tak ke svým tělům (někdy se nechají pořezat nožem, jindy je pět granátů do ksichtu leda nasere), a dokonce jsme svědkem rasové diskriminace, kdy naše staré známé dobráčky utiskují jejich ještě o poznání hnusnější bratránci.            Nebudu předstírat, že jsem si všech těch taškařic nevšiml, ALE nevím čím to, nějak mi (skoro) nevadily. Film nepodléhá poslední módě a neutahuje si neustále sám ze sebe ve snaze vzít nám vítr z plachet, až se mu budeme chtít posmívat sami. Postavy jsou docela uvěřitelné. Akce jakž takž, trapností minimum... Já nemohu než konstatovat: konečně zase akčňák, co mě bavil. ()

dyfur

moja zaujímavosť:Royce (Adrien Brody) nosí hodinky značky Hamilton Khaki Below Zero a Hanzo (Louis Ozawa Changchien) nosí Hamilton Ventura. (dyfur)...skoro nepozerateľné.....iba námet z pôvodného Predátora....inak nič.....ohromná nuda.... ()

maverick10

Velke prekvapeni. Popravde necekal jsem, ze se film prevlece do noveho kabatu, ktery je ovsem porad citit Arnoldovym potem. . . To svedci bud o lajdacke praci rekvizitaru, nebo spise o velkem citu Nimroda "revizora" Antala. ()

Pirabin

Úžasný návrat do let osmdesátých. První polovina je vážně jízda, druhá polovina ovšem postrádá elán poloviny první, navíc Fishbourne stejně jako Trejo filmem jen profičeli, konečné rozuzlení bylo moc pěkné, škoda chybějícího elánu... ()

Cl3ricK odpad!

Co to proboha bylo? Jako parodie na Predátora obstojná, jinak humus. Omg stupidní dialogy, debilní herci, jediný z koho sem byl trochu nadšeny byl Trejo, ale vyloženě se s ním nemazlili. Všechno bylo tak vyšpekulované jen aby to vyšlo. Nepochopitelné manévry Predátorů mě ale dostaly nejvíce. Chtěl sem lepší konec. Vlastně si nevzpomenu, co bylo na tomhle dobré. Asi ze mě mluví vztek, ale dávám odpad. Letošní prozatimní sračka roku. P.S. Brody se svým "stylovým" hlasem ala Batman patří na pranýř. ()

jhr

Protože jsem z původním predátorem vyrůstal a dodnes si ho nikdy nenechám ujít, tak jsem se na tento film hrozně moc těšil. A jak to dopadlo? Kupodivu celkem dobře, Adrien Brody sice není Arnold, ale roli drsného žoldáka zvládá celkem obstojně, zbytek osazenstva (masa na porážku) je rovněž na solidní úrovni. Scénář není nic světoborného ale určitě neurazí, jak zaryté fanoušky originálu tak řadové diváky, predátoři si jistě zaslouží pokračování které doufám brzy přijde. ()

SonG

Povedená pocta k předchozím Predátorům? Andrien Brody hraje úžasně?? Postavy jsou propracované? Film má spád? Film má nápad? ......ani jedno z toho, bohužel. ()

BoredSeal

Na nesmrtelného Predátora se navázalo pietně a tvůrci se očividně snažili nenaštvat fanoušky. Predátoři se ale novou klasikou nestanou, stejně jako se Brody stěží stane akčním hrdinou. I přes pěkné prostředí ale film i s postavami tak nějak vyšumí z hlavy už po pár hodinách. Hodnocení je spíš tak 3,5/5. Jsem moc rád, že Arnold nevzal tu roli, kterou hraje Fishburne, bylo by to zesměšnění jeho borce-hrdiny z jedničky. ()

tufr

Nebavilo!!! nebavilo a ještě jednou!!! Nebavilo mě to!!! Nudný, Brody děsnej,ten člověk se mi nelíbí snad ani v jednom filmu(ano tím pádem myslím i toho jeho brnkálka pianistickýho) Prostě nuda a jedinej, kdo mě tam oslovil tak nemluvnej Yakuza man Louis O. Changchien!!! ()

berusche

Je pravdou, že jste si od Švajcingra půjčili nějaké tríčky, ale já vám to odpouštím. Taky je pravda, že jste teda moc nepřevapili, mě děsně baví tipovat, kdo z party to vždycky přežije, a musím se pochlubit, tak nějak jste předvídatelní. Ale, predátorům jste obměnili pokerface, čehož si vážím, zároveň jste přidali novej fígl s ohněm a taky moc hezký pekelný psy. Zvlášť si cením souboje mezi klukama, to je prostě pastva. Nicméně, Brody se nezdařil, oni tak nějak vždy ti stojící proti těmhle klukům z vesmíru měli celkem velká ramena a nepřišlo vám, že jsou tam náhodou. Brody tam náhodou byl, stejně tak i nejbrutálenější vězeň, který vypadal spíš na dealera než vraha. To by chtělo pro příště dotáhnout. ()

kagemush

S Predátory2,3, mám dost problém co se castingů týče. Zatímco mimozemští lovci se povedli,- a za každých okolností toporný velikán Arnold přímo boží,tak už v poměrně dobré dvojce (různý podivný sekvely Predator kontra..... nepočítám) mě otravoval zmatený klátící se Glover. Tady teda až na Taktarova, nevýrazná herecká šeď a občas průser (Brodyho mám docela rád,ale je to jako když si Sly skoušel hrát na Funése v Oskarovi-děs,-a tlusťoch Fishburn to teda fakt rozsekl-jak ten na tý planetě mohl přežít víc jak hodinu?????,-a Trejo?,trapná epizodka za kterou můžem poděkovat jednomu z producentů-ano pan Rodrigéz). K tomu dost řídkej příběh +naštěstí talentovaný rejža+poslední půlminuta filmu nejdebilnější (rádoby otevřený) konec v dějinách predátorů.Tak snad příště. ()

BitlDjus

Veliké překvapení, kdo by řekl, že další nápad na Predátora by mohlo být takhle skvěle odvedené? Adrien Brody zase poukázal na svůj skvělý herecký talent, souboj predátora s členem Yakuzy byl fenomenální a konec byl takový, jaký měl být. ()

honajz2

Mě se to hodně líbilo už ze začátku, kdy se v jednom lese objeví několik různých lidí, kteří se vzájemně neznají, neví, kde jsou, co tam dělají a ani proč tam jsou; jen vědí, že je někdo unesl a musí se v tom všem nějak vyznat. Sice je naprosto jasné už z názvu, oč půjde, ale i když zde nic překvapujícího samozřejmě nepřijde, i tak mě to "mysteriózní" ladění bavilo a nepřestalo nudit ani ve chvíli, kdy si Predátoři plně objevili. No a pak je to příjemný akčňák, který v sobě má i určité napětí díky tomu, že není až tak jasné, jak to s každým dopadne. Žádné extra zvraty to nemá, ale možností pro zakončení je tu víc než jen dvě. Jsou tu i dostatečně zajímavé a rozpoznatelné postavy, jen teda nechápu, proč tu tím nejnevýraznějším (herecky) je hlavní hrdina. Každého osud mě zajímal víc, než ten jeho. Ale až na to a ta stupidní sebeobětování (kterým kraluje nesmyslný samurajský souboj) to šlape přesně tak, jak má a já se u toho bavil úplně stejně, jako u obou předchozích dílů. A jsem rád, že to tak dopadlo, protože od téhle verze už jsem čekal jen průměrný a naprosto zapomenutelný přírůstek do slavné série. 4* ()

Chen

Filmoví fanoušci jsou prostě pokrytci :D, když se někdo pokusí o nový přístup (Predátoř 2), tak brblají, ale když někdo zůstává věrný klasice a kráčí v jejich šlépejích, tak brblají také. Je očividné, že Predátoři jsou poctou prvnímu dílu a drží se v podobných příběhových linií. Příběh je podle mého roztomile béčkový a fungující. Partička je dobře poskládaná (ať žije Adrien Brody a Alice Braga) a každý si užije svých 15 minut slávy. Osobně jsem spokojen. Mohlo to dopadnout o trošku lépe, ale také mnohem, mnohem hůře. Sem s dalším dílem. ()

Jango_Fett

Nebylo to špatné. Avšak v první půlce to mělo takové ty slabé místa kde si říkám, sakra tady bych to prostřihal, proč mám koukat jak půl hodiny lezou do Nolanovy nory, nebo se válej v pralese? V druhé půlce nastupují predátoři. Avšak ouha, nějak se nám opět začíná stmívat...od AvP:R jsem na temné scény alergický a tak se opět ptám, proč jsou sakra scény s predátory povětšinou v šeru?!! Velké plus má ovšem hudba, opravdu rozličná parta která bojuje o přežití a bojové scénky, pokaždé když jsou na scéně predátoři tak se strhne nějaká efektivní bitka. ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel