Predátoři

• USA Predators (více)

V novém pokračování série Predátor se Adrien Brody představuje v roli Royce, žoldáka, jenž se neochotně ujímá vedení skupiny elitních bojovníků, kteří se nedobrovolně ocitají na planetě pokryté džunglí. Když se ale tihle chladnokrevní “predátoři” s lidskou tváří ocitnou ve válce s novým druhem skutečných vesmírných Predátorů, začíná rozhodující utkání mezi lovci a jejich kořistí. (Magic Box)

werewolf22

Zrovna jsem to skoukl a musím říct že trochu sklamání.Ty Predátoři se mi teda moc nelíbili ,teda až na toho klasického.Postavy ušly ale nedokázal jsem se snimi tak vžít jako s původní skvadrou.Nejvíce se mi zdál cool Hanzo.Naštvalo mě že predátoři byli v předchozích dílech borci a tady,takové tupé stádo! Arnie by si je dal k snídani.Ale co jsem vyloženě nepochopil,tak byla postava Fishburna?To mělo jako znamenat co ??! Jinak je to ale,pro fanouška predátora super oživení .Takže film se mi líbil,ikdyž nesplnil očekávání.Hodnocení 70% ()

Ailly

Aký skvelý nápad obsadiť do hlavnej role Adriena Brodyho. Čo sa zdalo byt filmovražedným pokusom je nakoniec najvydarenejším castingovým experimentom roka. Krásna pocta originálu, v súlade s ním ale bez kopírky a s citom, vynovovalo sa len minimálne a kompletne nezávadne. Škoda ku koncu trošku prekombinované, ale na spokojnosti to neubralo. ()

MaximusMax

Váhal jsem mezi dvěma a třemi hvězdičkami, možná že skvělá hudba ala první predátor tu hvězdičku navrch zachránila. Ale jinak teda vážení, čekal jsem schématickou tuctovku, ale tohle bylo už trochu moc tuctové. Což bych odpustil v případě, že by ve filmu proběhla nějaká opravdu výraznější a zapamatovatelná akce (bezbolestná sice vrčela o stošest, ale oproti mýcení lesa z jedničky zaostává daleko vzadu). Jenže ta se bohužel nedostavila, nemluvě o vizuálních efektech, které často připomínaly filmy staré 10 let. Co mě ovšem příjemně překvapilo, to byla závěrečná scéna s padáky a škoda je jen to, že ji hlavní pan drsňák rozbil svou "fuckin cool" hláškou. On pan drsňák Brody mě vlastně celou dobu štval asi nejvíc, protože to jeho ultradrsňáctví jsem mu nevěřil ani chvíli. Ale co vidím jako největší průšvih je fakt, že ve filmu člověk na pořádného predátora vlastně většinu času skoro nenarazí a ani si pořádně neužije oblíbené predátoří mimikry, predátoři jsou tu jakési nedomrlé, pomalé a hloupé monstra...závěrečný souboj to vskutku nezachrání. No a co se týče odkazů na jedničku, sem tam potěší, ale často jsou trochu příliš násilné a nedomyšlené. Ale jinak ano, první půlka vážně nebyla špatná. ()

bablík

Mrzí mě, že to musím takhle napsat.... ale tak to prostě cítím. Ani výborný oskarový hrdina (Adrien Brody) a jeho zprvu sobecké "já"... ani přidaná monstra.. nezachrání, na první pohled se tvářící, akční film. Uříznout dvacet minut, a bylo by to stravitelné... jen tu kořist trošku dopéct. Celkové hodnocení 50% ()

pepp666

Cestou okolo kina sa pozriem a na displeji vidim, ze premieru maju Predatori, tak so hovorim, preco nie. Zo zaciatku to zacina celkom slubne s prijemnymi vtipnymi momentami, akurat si neviem zvyknut na hercov, ktory mi tam nejak nepasuju s vinimkou Tophera Grace a Laurenca Fishburna, ktory hral skor vedlajsiu rolu. Bohuzial, celkovo tych vtipnych momentov vela nie je a su davkovane len v urcitych castiach filmu a zvysok je dost hluchy. Dej tiez nie je nicim vynimocny, predatori niekedy lovia dost nezmyselne a celkova gradacia deja je dost slaba. Pri tvorbe filmu ako by si neuvedomili, ze nerobia prvy diel. Prvy predator uzasne gradoval, nikto nevedel kto/co ich lovi a mohli na tom stavat. Tu som mal pocit, ze chcu napodobnit jednotku, lenze medzitym sa stal Predator prilis znamy na to aby ho usili rovnakou nitou. Pre mna 50% za niekolko dobrych akcnych scen a par dobrych splechov ()

Keol

Predátoři...překvapili. Příjemně. Antal se rozhodl ignorovat Predátora 2 i komerční "trháky"AvP a AvP: Requiem a udělal jedině dobře. Ačkoli je děj protkán referencemi k původnímu Predátorovi z roku '87, k remaku má daleko. Atmosféru první poloviny filmu umocňuje dokonalá hudba, a přestože se nějakých infarktových lekaček nedočkáte, rozhodně nehrozí, že byste usnuli. Co se týče hereckého obsazení, nemůžu říct, že by mi tam někdo neseděl. Brody by se sice do Arnolda vešel tak čtyřikrát, ale drsného žoldáka a leadera nesourodé skupiny zahrál celkem uvěřitelně. Alice Braga oko potěšila, osobně si ale myslím, že jí měli vybavit nějakou lehčí zbraní. Z ostatních zaujal hláškující Goggins, osmiprstý Yakuzák Changchien, který si rozhodně nemusel namáhat paměť kvůli scénáři, i "bezbranný" doktůrek Grace. Laurence "Morpheus" Fishbourne se filmem sice jen mihnul, roli survivalisty a totálního magora si ale střihnul s gustem. Celkově možná mohli "elitní zabijáci" působit amatérsky, na druhou stranu kdyby tam místo nich spadla pětice z The Expendables, film by skončil po dvaceti minutách pralesním barbecue s nasekanými Predátory coby hlavním chodem. Závěr byl poměrně předatelný, finální souboj ale nezklamal. Bottom line: Vedle A-Teamu příjemná letní podívaná. ()

fikee

Predators nedopadli špatně (a rozhodně líp než Alien versus Predator a o něco líp než Predator 2), ale troufám si říct, že u toho jeho tvůrci příliš mysleli. Osmdesátkové pecky fungují díky bezstarostnosti s jakou se vrhají po hlavě do akce. Dokud se Predators drží svého kopyta a prohánějí partičku rabiátů džunglí, funguje to skvěle. Zhruba v polovině někoho napadlo přidat "zvraty". Proč ? ***1/2 ()

bystroocko

Nevím, jestli mi to nějak výrazně utkví v paměti, ale řekla bych, že spíš ne. I přesto to byl ale hezký zážitek, pěkně natočeno a dobře zahráno, vysoce politicky korektní obsazení, samozřejmě bezvadná hudba :o) Celkově bych to shrnula jako zajímavý tribute k původnímu Predárovi, který jej ve vší důstojnosti posunul o kousek dál. ()

Norzog

Film plný klišé, hloupých dialogů a nudného scénáře. Návrat ke kořenům? Možná, ale nuda to byla stejně. ()

Big Daddy

Při cestě do kina jsem si přál, aby si tento další z rodiny filmů o mimozemském lovci přivlastnil vše dobré co přineslo slávu původnímu filmu s nedostižným Arnoldem. Tvůrci jako by mě však vyslyšeli až příliš doslova a mnoho zápletek zjevně okopírovali. Na druhou stranu možná díky bohu, protože ostatní scény typu bojovníka Jakuzi, který se prohání po džungli ve skvěle padnoucím obleku a bos, aby si neušpinil lakýrky, je k smíchu. Jednu hvězdičku uděluji za použití původního a notoricky známého hudebního doprovodu, který šroubuje celkovou atmosféru filmu vzhůru. Druhá hvězda je za technické zpracování, které nepůsobí béčkové a za občasné herectví osazenstva. ()

jozz

Nem, nem, nem Nimród... zase to neni ono... To, čo iní hodnotia kladne, je len vykradnutá (nesmrteľná) jednička s Arniem. Parta super zabijákov viac pripomína spoločenstvo prsteňa i s Glumom v podaní L. Fishbourna, príbeh slabý, hudba vykradnutá, herecké výkony nepresvedčivé, i ten Brody mal radšej zostať pri klavíre. Jediné pozitivum je, že som si na druhý deň spravil chuť klasikou z r.1987 a mal som znovu hlboký filmový zážitok. ()

montel

Devět lidí různých národností se probudí na zcela neznámém místě kdesi v džungli. Netrvá dlouho a zjišťují, že jsou na cizí planetě. Není shoda náhod, že jsou všichni velmi dobří v zabíjení. Ovšem na této planetě jsou právě oni určeni k zabití. Brzy zjistí, s kým mají tu čest....Vysoká očekávání splnili predátoři do puntíku. Dost odkazů na původního predátora s Arniem mi vůbec nevadilo, ba naopak, příjemně se mi u toho vzpomínalo na nesmrtelnou jedničku. Adrien Brody se ale jako nástupce slavného guvernéra vůbec nehodí. 70% ()

max cady

Ta ctvrta je za Rodriguezovo produkci.Tomuto filmu fandim,stejne jako Machete.Akorat by to chtelo lepsiho rezisera,protoze mi pripada,ze se drzi scenare jak kliste.No mozna je to dobre ()

pájap

naprosto skvělá podívaná která je velkou poctou prvnímu dílu s arnoldem.skvěle natočené a zahrané.a predátoři?to jsou pěkně odolné potvůrky .a někdy se i přátelí s lidmi ale radši jim moc nevěřte. moooooc líbilo.už objednávám na bluray.oléé.papa. ()

mansonn

Skvely film. Atmosfera, efekty, vykreslenie postav, prekvapivy dej, skvely Yakuzak....film ma vsetko co ma mat spravny film.Vysvetleny dej, ako aj pointu a divaka nechava v ocakvani dalsieho pokracovania, ktore urcite pride.Film som si pozrel uz 3 krat a paci sa mi stale viacej.Vyborna zabava ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel