Becky Fullerová (Rachel McAdams) je mladá, krásná, ambiciózní a právě získala vysněnou práci. Přesto se její život řítí do pekel. Scenáristka Aline Brosh McKenna lehce oprášila vlastní úspěšný model z komedie Ďábel nosí Pradu a stvořila další variaci na téma souboje „Panny s Netvorem“. Zaměstnání televizní produkční je ideální pro workoholiky, kterým to stejně rychle mluví jako myslí a kteří nemají problém zařídit na počkání nemožné. Tedy i pro Becky, která má zachránit vadnoucí ranní televizní show jménem Rozbřesk, jejíž podíly na koláčích sledovanosti jsou tenké jako papír. Akční Becky má mraky nápadů, co udělat jinak a lépe, jenže hned ten první se promění v permanentní noční můru. K moderátorské harcovnici ranního vysílání Colleen Peckové (Diane Keaton) se totiž rozhodne přidat legendu mezi americkými žurnalisty Mikea Pomeroye (Harrison Ford). Tenhle nesympatický a nafoukaný potížista jí vinou smlouvy, kterou má podepsanou s televizní společností, nemůže poslat kamsi, a tak jí z moderátorského křesílka alespoň znepříjemňuje život, jak se dá. Aby bylo ještě hůř, nebezpečně to skřípe i mezi ním a Colleen, a aby bylo úplně nejhůř, koláče se dál ztenčují, i když už to skoro nejde. Tváří v tvář nevyhnutelnému krachu se Becky pokusí o nemožné, ačkoliv bezmála stachanovské nasazení jí začíná komplikovat rodící se vztah k jednomu z kolegů (Patrick Wilson). (oficiální text distributora)

bouncer

Příjemné překvapení. Komedie, která se drží klasických postupů, až bych řekl old-schoolová, ale ne v tom špatném slova smyslu. Rachel McAdams trochu přehrává, ale zato Harrison Ford boduje a ve své mrzoutovské roli je mi sympatičtější než Indiana Jones. Scény, kdy se snaží všemožnými způsoby zvednout sledovanost by měli patřit ke zlatému fondu komedie. Celkově film působí jako milá oddychovka, které dávám slabší 4*. ()

Terva

K vysněné práci dostala dvě noční můry......... Celé se to motá okolo Rachel McAdams, strašně afektovaná postava až jí někdy mám i plný zuby. Není to špatná komedie, ale spousta věcí mi tam nesedí. Na film jsem koukal jen díky Harrisonu Fordovi. ()

jh666

Klasická americká komedie. Ničím neurazí, ale stačí ji vidět jednou. Dávám 60%, přičemž 10% je za dokonalého Forda, který film alespoň v něčem vyvyšuje nad průměr. ()

moviesfan

Herecké obsazení je natolik dobré, že jsem si film užil díky tomu mnohem více. Dějově se nejedná o nic nevyvedeného, ale kdyby to bylo vtipnější, bylo by to jen dobře. ()

JohnCZ

Rachel McAdams je tentokrát překvapivě dost otravná a přeafektovaná, za což může ale především poměrně nesympaticky napsaná postava. Na druhou stranu tu máme starého dobrého Harrisona Froda, který celý film táhne výrazně nahoru. Po stránce humoru je Morning Glory hodně nevyvážený, zatímco začátek je šeď a nuda, jakmile se dostane na scénu "grumpy" Ford, úroveň zábavy je úplně někde jinde. ()

Ajinka126

Zprvu, asi první polovinu filmu, jsem si myslela, že je to fakt zklamání a nechápala jsem, kde to nabralo 65% na hodnocení.. a druhou polovinu filmu se to tak náramně rozjelo, že jsem se snad vkuse smála.. wow.. to se dlouho nepovedlo. Pěkně mě nakonci probrali z té prvopůlkové apatie. No a Harrison Ford to umí rozjet i bez biče.. :) ()

corpsy

Povedzme si to na rovinu, bez zbytočného naťahovania a rozpisovania. Bez pána Forda, by to bola len priemerná romantická komédia, ktoré sa točia ako na bežiacom páse. Jeho charizma je úžasná a pohlcujúca. Zvyšok ansámblu, sú len postavičky, ktoré viac ( Jeff Goldblum, Rachel McAdams ) či menej ( Diane Keaton, Patrick Wilson ) zaujmú. Má to hlášky a prostredie a téma sú skvelou voľbou a všetko to dobre odsýpa. Ale ako píšem, bez Harrisona... ()

PauloZ

Náhodně jsem po ránu narazil na HBO na tuhle komedii z televizního prostředí a musím říct, že jsem si ji náležitě užil. Zásluhu na tom má hlavně skvěle střeštěná Rachel a Harrison jakožto životem a prací znavený mrzout, který nachází znovu zrození své kariéry v Daybreaku. Povedená komedie lehce vybočující z ohraného stereotipu. ()

Kryton

Ranní zprávy tak trochu jinak než se to zná se snídaní s Novou. Tu a tam nějaká ta zábavná scénka, ale jinak film není kdovíjak přelomový. U mě to vše držel stařičký Ford a stále krásná Diane Keaton. ()

Greg

“Day break is under staffed, under funded and whoever works there will be publicly ridiculed, under paid, overworked. Awful. – I will take it.“ Pohodová, skoro až letní komedie. Morning Glory určitě není film, u které byste si museli namáhat své šedé buňky mozkové, ale o to v něm vůbec nejde. Příběh postupuje přímočaře (což v žádném případě neznamená, že je scénář špatný, právě naopak), sem tam se mu do cesty postaví nějaká překážka a snad i vše nakonec dobře dopadne. Je pravda, že celý film prakticky stojí na výkonech hlavních hrdinů – sympatické, energické a neustále mluvící Rachel McAdams, šarmantní a lehce ironické Diane Keaton a morousovitém, nepříjemném, ale v hloubi duše dobráckém Harrisonu Fordovi – kteří jsou tak odlišní, až se k sobě skoro dokonale hodí. Všichni tři podávají výborné herecké výkony, i když právě Harrison hraje možná o něco líp, než jeho kolegyně. Jediné, co bych filmu vytknul je pro mě nepříliš dobře vybraná hudba. Jistě, k romantické komedii se asi ani nic jiného vybrat nedá, ale někdy toho popu bylo trochu moc (s výjimkou závěrečné písně, ta je dobrá). Takže, film roku to rozhodně nebude, ale za podívání to určitě stojí. Pobavíte se a odpočinete si zároveň. ()

kareen

Třetí nejhorší člověk na světě nebo ne, v tomto názorovém střetu seriozních zpráv proti hovadinkám typu: kde upekli největší koláč na světě, pronášených s křečovitým úsměvem žoviálními moderátory, jsem byla plně na straně Mikea Poweroye. Proto mě nakonec docela zklamalo, že ostřílený reportérský harcovník podlehl a přidal se na stranu zábavy i když musím uznat, že nadšení Becky bylo dost nakažlivé. Jako příjemná jednohubka na nedělní odpoledne to funguje docela dobře, přemíra klišé a nudnější romantická linka mi ovšem brání v nějakém přílišném nadšení. ()

katasta

3,5*. Očekávala jsem standardní americkou komedii, která je přiblblá a rádoby vtipná. Zde jsem se však i doopravdy zasmála a koukat se na Rachel mě asi nikdy neomrzí :o) ()

javak810i

Pohodový film s fajn hereckým obsazením. Rachel McAdams byla jako vždy okouzlující, Harrison Ford zahrál zapšklou moderátorskou legendu moc dobře a vidět Jeffa Goldbluma v nějakém filmu po tak dlouhé době mě taky potěšilo. Příběhově sice nic moc, občas předvídatelné, místy trochu trapné. Ale na odlehčení proč ne. Lepší 3* ()

Riddick77

Obrovské překvapení, které má myšlenku, je svěže natočené, má výborně napsané postavy a co hlavně, má skvělé herecké výkony! Rachel McAdams, mimochodem hlavní důvod mého zájmu o film, zde hraje mně osobně velmi sympatickou postavu, přičemž mnohdy sice vypadá, že jede na steroidech, nicméně jí to opravdu sedne. Avšak není to ona, ani malinko upozaděná Diane Keaton, kdo si ukradl film pro sebe, protože to dělá Harrison Ford v roli, která je daleko jeho nejlepší za x let. Nutno jen poznamenat, že bez Rachel by nikdy tolik nevynikla právě jeho postava a jeho charakter. Roli bručouna, zhrzelého a uraženého pana "kdysi-jsem-byl-hustej" si zahrál opravdu s chutí a už jen kvůli jeho postavě je film rozhodně nadprůměrný. Nechybí správná dávka humoru, romantiky a občas i nadsázky a dramatu. Opravdu moc a moc povedené, ze zajímavého prostředí televizní produkce a hlavně příjemně a bezprostředně natočené. Roger Michell si rozpomněl na doby Notting Hillu, za což jsem osobně obrovsky rád. A nevím proč, ale nějak se nemůžu zbavit pocitu, že je to nejpříjemnější film, který jsem v roce 2011 viděl (z filmů, které mají premiéru v roce 2011). Už teď se těším, až si to pustím znovu. 10/10! ()

Lum3n

V Romantických komediích to většinou chodí tak, že se do sebe dva zamilují, zhruba ve 3/4 filmu se něco pokazí, ale nakonec všechno dobře dopadne. Další varianta je ta, že se dva nesnáší, ale postupně se do sebe zamilují a žijí šťasně až do smrti. No, možností je samozřejmě víc, a kdyby si scénaristí Morning glory alespoň jednu vybrali, tak to nemusela být taková nuda. Opravdu stačí vidět prvních pět a posledních pět minut, protože mezitím se nestane nic, chtěl jsem říct zajímavého, ale ono se tam nestane opravdu nic (snad jedině Rachel Mcadams v kalhotkách, kdyby byla bez nich, tak možná řeknu, že se stojí na tenhle film kouknout). ()

blackrain

Poslední dobou jsem si začínala myslet, že vstávání v pět ráno je nenormální a že v tu dobu stejně půlka republiky ještě spí. Díky Becky si to už nemyslím. Ta musela vstávat ještě o pár hodin dříve. V kombinaci s jejím pracovním tempem by mě tohle určitě zabilo. Rachel McAdams byla skvělá, ale Harrison Ford a Diane Keaton ji spolehlivě strčili do kapsy. Na Harrisonovi je vidět, že už začíná trošku dědkovatět, ovšem, ze svého šarmu zatím neztrácí vůbec nic. ()

SarumanKo

Morning Glory sa už teraz, po dvoch, tesne za sebou zopakovaných projekciách stalo mojou čistou srdcovkou. Keby som chcel, mohol by som na snímku vyhrabať veľa nedostatkov, pretože aj napriek tomu, že ide o romantickú komédiu, romantická linka príliš nefunguje. Ale koho to trápi, keď v mojich očiach ide o najpríjemnejší feel-good movie posledných rokov? Skutočne, tak dobré, hrejivé pocity som u žiadneho iného filmu dávno nezažil. Príbeh mi vo všetkej svojej predvídateľnosti úplne sadol, a to jednak vďaka umiernenejšiemu inteligentnému humoru, jednak svižnej réžii, ale predovšetkým vďaka božskému hereckému obsadeniu. Pravdepodobne som sa zamiloval do Rachel McAdams, a to nielen preto, že je nenormálne krásna, ale aj preto, ako famózne hrá. A Harrison Ford na staré kolená predvádza možno jeden z jeho najlepších hereckých výkonov. Na jeho brilantne napísanej, cynizmom sršiacej postave som smial nahlas vždy, keď bola na scéne. Ani zvyšok obsadenia nie je zlý, ale títo dvaja sa tak strašne dobre bavia, že to na mňa cez obrazovku preniesli. Film vychutnaný do posledného duška. (80%) ()