Megažralok vs. obří chobotnice

• USA Mega Shark vs. Giant Octopus

Za nešťastných okolností jsou rozmrazeni dva obrovští tvorové, kteří zůstali v ledu z dávných dob. Již tehdy bojovali o vládu nad mořským světem a nyní v tom pokračují. Avšak nebojují jen spolu, ale každým svým krokem ničí lidstvo a zabíjí spoustu nevinných obětí. Skupinka vědců se rozhodne proti nim bojovat a zachránit tak lidstvo před obrovskou hrozbou. Otázkou pro ně však zůstává, jak zabít obřího Megalodona a ještě většího Octopuse. (m@rz)

Kubasino

Pro mě strašně těžce hodnotitelný film. Miluju tenhle žánr "obrovských potvor, které něco likvidují či zabíjejí" a stejně tak mám rád béčkové až céčkové filmy. Jenže tohl bylo takové nemastné neslané. Je asi něco špatně, když člověku hlavní herečka připadá jako arogantní kráva, která ještě navíc není ani pohledná. Efekty naprosto odpovídaly tomu, co jsem čekal. Co mě tam ale nevýslovně štvalo byly (jak už je v jednom komentáři níže) ty černobílé problesky. V akčních scénách jsem si říkal, že to je asi proto, aby nebylo tolik vidět, že filmaři neměli takový rozpočet. Ale proč se to objevovali i v těch poklidných scénách fakt nechápu. Ale za tak odvážný/drzý nápad natočit takovou krávovinu dávám 2 hvězdičky. Pro mě zklamání. ()

LordPsycho

...tak nevím no, ale v zásadě tu souhlasím se všemi komentáři co jsem si tak nějak projel očima a asi doplním jen mé postřehy nad kterými mi rozum jen stál:))) Tak hned na začátku, kde se uvolní obě bestie z kontinentálního ledovce tvořeného sladkou vodou vzniklého na souši, hned se rozmrazili během sekundy:) dále žralok vs letadlo, žralok vs válečná loď, kde jim zprávy o žraloku podává borec na palubě s dalekohledem a řve bez vysílačky a oni ho dole v podpalubí slyší a přikáží palbu z děl směrem plavby lodi, ikdyž žralok připlouvá z boku a je 500 yardů daleko...řekl bych, že minimální dostřel děl bude delší..., dále smeč chobotnice na stíhačku, rychlost žraloka - rychlejší jak stíhačka:), jo a taky jak vyráběli ten feromon myslím, že souprava malého chemika je kvalitnější než ty mikroskopy co tam měli:) a na závěr ten promakaný boj Megažraloka vs. obří chobotnice, který byl vlastně o jednom záběru, který byl pártkrát zrcadlově otočený, nebo jen zvětšený a kratší záběr z něj vložený v jiném pořadí:)))) a ještě na začátku jsem zapomněl jak našli ten zub ve velrybě....jen ty zuby měl větší jak ona a předpokládám, že by ji asi nehryzal, ale rovnou polkl:)))) ()

Whoossain odpad!

Neuvěřitelný film! Jsem si téměř jistý, že to nebylo natočené pro lidi, protože člověk něco takového nikdy nemůže pochopit. Ano, Asylum natočilo první film v dějinách lidstva, určený výhradně pro žraloky a chobotnice. ()

chaosteory

Asylum zavedl nový žánr filmu, ještě jsem nevymyslel název. Trapnost a blbost těchto děl vyrovná snad jenom heroický zápal a přesvědčení tvůrců, že jejich filmy za něco stojí. Před 30ti lety by se toto mohlo jmenovat Souboj titánů a možná, MOŽNÁ, by se to líbilo. Dnes? I dnes se to bude líbit, akorát to nesmíte brát vážně, před shlédnutím vyprázdnit všechny tělní útroby a vycvaknout aspoň litr špiritusu. Pak se budete bavit. Teď vážně, všechno je špatně, nic nefunguje, noční můra za bílého dne. Nemůžu dát odpad, protože i když je to děs, stejně jsou pitomci ( jako já a všichni kdo hodnotí), kteří na to koukají. Pozn. Nejlepší na filmu je vždy poster. ()

MakinaB

Použiju slova Arnolda Rimmera: Tohle byla ta nejhorší p....na, na kterou žel bohu, musel spočinout můj zrak. No otevřela jsem to a koukám 18% a samej odpad to přece nemůže být tak děsné. Ovšem už název mi měl napovědět, že na tento film už nestačí abeceda, protože i Zedkové filmy bych tím urazila. Dávám hvězdičku za Lamase a to je asi tak všechno. Hudba, která by měla dramatické scény doprovodit jaksi chyběla, protože při jedné melodii jsem čekala na napadení, ale ještě v půlce dramatického stupňování byla obě monstra v sobě. Nikdy bych neřekla, že existuje mizerný herecký výkon. proboha, doufám, že hlavní představitelé už nikdy nic nenatočili, protože větší drama jsem zahrála já ve devíti letech na táboře. Jakože nevím co tímhle filmem chtěli tvůrci dokázat a na co ho vůbec natáčeli. Pokus o nejhorší film všech dob? netuším, ale co bylo nejvíce šokující na tomhle filmu a jediná děsivá věc? ONO TO MÁ DRUHÝ DÍL??? :-O ()

ZbynaRak odpad!

Film složený z několika scén opakujících se pořád dokola musel dát filmařům zabrat. Zbytečně promrhaných 90 minut. ()

waclaf odpad!

Co čekat od filmu s takovýmto paskvilním názvem? Rozhodně doporučuji vidět, co vše lze a za co se dají utratit peníze, u dialogů a zápletky si skoro ukroutíte hlavu a nechápavý výraz ála otevřená pusa a oči vás neopustí ani hodinu po závěrečném finále, kdy ani vlastně nevíte, proč obě příšery zemřely. Já si myslím, že si to tvůrci štelovali na dvojku, ale poté, co zjistili, jaký shit stvořili, se do toho nepustili. Škoda, chtěl bych vidět, jak by trumfli famózní výskok žraloka, který v letu rozkousne boeing jako když psovi hodíte frisbee. Jak by překonali zápletku, kdy chtějí žraloka většího než Golden Gate dostat do zátoky menší než Golden Gate. Jak by se dále vyvíjel vztah hlavní hrdinky a Japončíka, naprosto účelově rozjetý - viz dialog po vášnivém sexu v laboratoři o tom, jak kdo voní, zabitý rozlousknutím ořechu jak se zbavit příšer zvoláním: "Feromony!" Autorům možná šlo o rozvíření diskuze a o to stvořit kultovní film, ve kterém je všechno špatně. Nicméně já tento zážitek splachuju do odpadu. DVD, které jsem zdědil po strýci dávám kolovat budoucím generacím. ()

7benjamin7

docela dost sem se bavil , tolik chyb ve filmu sem neviděl od Kuvajtova napadení.Až sem žasl nad bohatou mimikou Deborah Gibson --- jinak odpadlík je pořad stejnej ;) ()

Jekyl

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Jedinou hvězdu dám ze slušnosti kvůli odpadlíkovi Lorenzu Lamasovi, který už asi opravdu nevěděl, co čeho píchnout. Příběh naprosto nesmyslnný, a jelikož i triky jsou na úrovni žáků prvního ročníku digitálních triků, tak vlastně ani není čeho se chytit. Herci předvádí výkon hodný samotnému filmu, tedy naprosto tragický. Tenhle brak lze sledovat snad pouze v 1 ráno po návratu z hostince, kdy si člověk vytáhne půlku ledničky a napůl mrtvej sleduje souboje stometrových monster ruinujících ropnou plošinu či kamenný most. I podobné věci lze natočit s grácií, ale tohle je prostě výblitek. Ztráta času. ()

Zofan

Bohužel to nejlepší z filmu se vešlo do minutového traileru, ale i tak si ten film zaslouží zvýšenou pozornost :) ()

weetya odpad!

V tomhle filmu snad nebyla jediná soudná věc. Těžko přidat něco co tu už nebylo zmíněno. Všechno je zde neuvěřitelné a navíc většinou tak 3x opakované. Efekty víc domácké být taky nemůžou. Nejnerealističtejší film jaký jsem kdy viděl. Megalodon co měřil 18 metrů tady překousne postupně letadlo (co na tom že letová výška je tak 10 km), torpédoborec a na závěr dokonce Golden Gate Bridge. Chobotnice tolik prostoru nemá, ale zvládne třeba lámat ponorky jak párátka. Obě monstra se dokáží pod hladinou pohybovat rychlostí zvuku. Trojice hlavních hrdinů šéfuje ať už se dostane kamkoli, zvládnou i řídit ponorku. Nejlepší scéna je ale myslím jasně alchymie s duhovými roztoky. Postupným přelíváním barevných zkumavek se dá vyrobit feromon pro oba zvířecí druhy. ()

nogi odpad!

to byla fakt nehorázná pr*** na to koukat.. xD ale stejně jsem to viděla během 10 minut (přátáčelajsem většinu scén... ;) ) Točej to schválně tak blbě, nebo se jim to dycky tak nepovede? ;))) ()

Brule odpad!

Táto rozprávka je určená tým, ktorí už film videli, pretože SPOILERuje. 18 000 000 r. p. n. l. Žil raz dávno jeden obrovitááánsky CGI žralok a jedna XXXL chobotnica. Títo dvaja sa strašne nenávideli (lebo boli silne antropomorfizovaní) a vždy, keď sa stretli urputne sa bili. Raz, keď sa tak bili, zamrzli v ľadovci. (!) Nedávna minulosť. Žila raz jedna vedkyňa, a tá sa rada preháňala v hlbinách v malom podmorskom module, vyrobenom z papiera podľa návodu z ABCéčka. Keď sa pohybovala v okolí ľadovca, nad ľadovcom sa vznášal vrtuľník z pomaľovaného balzového dreva a ten vyhodil do mora niečo „zakázané“ (nevieme čo, ale na ďalší dej to nemá vplyv), načo bezdôvodne vybuchol. Ľadovec sa roztrieštil a vyslobodil obe predhistorické monštrá. Jedno z nich plávalo priamo oproti vedkyni, lenže tá ho nevidela, lebo táto časť filmu bola príšerne zostrihaná. Potom chcela vedkyňa prezrieť veľrybu vyvrhnutú na pláž. Z neznámych príčin bola táto časť pláže policajne uzavretá, ale ona sa dostala dnu, keď sa policajtovi preukázala fotografiou onej veľryby. Naša oceánografka našla v rane zdochliny žraločí zub. Pozorne ho skúmala, ale ani za svet nevedela, čo to je. Podľa jej pohybov a výrazu tváre možno usudzovať, že ho považovala za sexuálnu pomôcku. A tu, kde sa vzal, tu sa vzal, prišiel jej na pomoc starý ostrieľaný vedec s najmodernejšou technikou – mikroskopom, pestrofarebnými vodičkami a počítačom. Dlho spolu hľadeli do mikroskopu a prelievali spolu farebné vodičky, kým im počítač nevygeneroval obrázok žraločieho zubu. Starý vedec následne vedel, že ide o zub mimoriadne veľkého žraloka. Potom sa k nim pridal japonský vedec so správou o chobotnici a hneď nato všetkých troch uniesol vládny splnomocnenec (agent? ktovie?) Lorenzo Lamas. Najprv ich ukrutne pourážal (režisér mu asi povedal, že tým psychologicky vyprofiluje postavu) a povyhrážal sa im smrťou, požiadal ich, aby svojim umom prispeli k zničeniu oboch monštier. Vedci sa hneď pustili do práce – naliali žltú vodičku do modrej, zelenú do fialovej, ale nepomohlo to! Tak sa všetci traja pozreli do mikroskopu a Japončík dolial flakónik modrou vodičku až po samý okraj a – zase nič! Potom a vedkyňa pozrela na Japonca túžobným pohľadom, pomilovali sa a Japonec mal po sexe múdre reči, ktoré bystroumnú ženu priviedli na myšlienku, že by mohli prilákať obe monštrá na podomácky vyrobený feromón a zničiť ich v zátoke. A tak sa všetci traja pozreli do mikroskopu, naliali fialovú vodičku do červenej, modrú do žltej...strih! Vymysleli KRIKĽAVOŽLTÚ VODIČKU!! Nabudúce sa dozviete: Prečo nemožno žraloka zastreliť delami, ktorými cielime 30 metrov nad hladinu; Prečo vyzerajú interiéry ponoriek ako videoherne v Hornej Mičinej; Ako Japonec citoval Caesara; Ako sa chobotnici nepodarilo rozmontovať ponorku a ešte všeličo iné. ()