Televizní noviny

Režie:

Václav Svoboda

Účinkují:

Lewisek odpad!

Co si budeme povídat, když nestihnu přečíst noviny jinde, tak si tyhle zprávy pustím stejně jako jiné. Manipulovat sebou nenechám a abych se dozvěděl co se kde děje to postačí... Že jsou zprávy mainstreamové místama debilní a hrajou lidem na city je věc jiná... EDIT: prodloužení relace o 20 min... Má cenu to komentovat? Nemá... ()

VIPerson odpad!

Poslední dobou bych tu televizi roztřískal když to vidim...opravdu to kleslo hodně hluboko.Sice mám rád tamní stálice (Koranteng,Mráčková,Voříšek...),ale obsahem se blíží tomu odpadu.Možná jsem příliš tvrdý ale když už,tak už.......a to používání názorných scének a srdceryvných pohledů s hudbou z filmů...aj ()

Paity

Je to úsměvné, všichni dáváme těmto TV novinám hrozné hodnocení, přesto se na ně dívá nejvíce lidí. Já vlastně dávám hvězdu za to, jak umí Nova svůj produkt prodat. Už se mi ale nelíbí to, že pro ni neplatí žádné zásady, takže jsme svědky toho, jak bezostyšně vyzpovídávají její reportéři chlapečka co přišel o psa, tatínka co přišel o holčičku apod, což podle mne na obrazovky nepatří. Na druhou stranu jsem velmi rád, že TV Prima šlape novákům silně na paty. ()

Merkin

Během jisté krátké chvíle novácké zprávy konkurovaly ČT1. Reportáže byly neotřelé, celkem se držely faktů a jejich délka byla úměrná. Navíc narozdíl od typické ,,nudy" České televize, Nova nabízela komerční atraktivitu. Jenže postupně se kvalita přehoupla z naprosté nuly k totální zaměřenosti na určité téma. Denně jsou nám tak servírovány informace z černé kroniky, tuny nehod, nemocí a vražd a dále jen jistá tvář politiky a roztomilá zvířátka. Kultura, regiony, školství, zemědělství(pokud se neruší gymnázia, neurodilo málo brambor, neodvolali ředitele Národního divadla popř. na Moravě neumírají lidé na otravu methanolem) a další odvětví jako by neexistovaly. Některé reportáže vídáme i několik dní za sebou v téměř nezměněné podobě(pes se zaběhl, pes se hledá, pes se našel, pes se léčí, pes se vrátil domů, pes si zvyká na starý domov), a to ještě podkreslené buď hororovou, nebo komediální hudbou, a to i během textu. Navíc léta úspěšně vynechávaná komerce se letos na obrazovky vrátila, takže během tragicky laděné reportáže o úmrtích se náhle divákovi začne podstrkovat třeba lepší životní pojištění, dále se takové zprávy protáhly na hodinu, což nabořilo večerní program, na což většina pracujících ani studujích není zvědavá(u takového tříhodinového filmu je poznat, jestli se začalo v osm nebo ve tři čtvrtě na devět-promiňte mi mou nejapnou stížnost, trochu jsem se nechala unést). Zkrátka a dobře, vše nakonec zachraňují známé tváře. Ty však nebudou hlásit věčně a pak nastane krize. A tu už nezachrání ani štěňátka, ani borec nakonec. ()

Zik2 odpad!

Zprávy à la Kent Brockman. „...a malá kočička si hrála s klubíčkem celou noc.“ Oblíbená klišé: „Když se vzbudil, ještě nečekal, že...“, „Neuvěřitelnou příhodu zažil...“ atd. atd.; trapná atmosféra, že celá televize je jedna velká rodinka (hlasatelé zpráv se vykecávájí se sporťáky); značný podíl nepodstatných zpráv; zbytečně mnoho backgroundu (dvěma větami odkecnou, co se zrovna děje v Pásmu Gazy a pak vám minutu kecají, kde je Pásmo Gazy, abyste to určitě pochopili); iluze, že animace nahradí nedostatek informací. ()

venom14

Tady se fakt bavím,to je furt odpad,odpad,ale čumíte na to každý večer.Já taky tak dám 5.(Jistě že nejde o tu samou věc,jako třeba Ordinace nebo VKV na kterou se kouká fakt moc lidí furt a pak dá odpad) ()

Schuldiner

Zpravodajství, které je občas proložené bulvárem.. Co dodat, prostě člověka někdy ta nesourodá složka pobaví. Což by ale nemělo. Zpravodajství by mělo být založeno na faktech, informacích, které jsou prostě a jednoduše důežité. Ale Nova je prostě Nova.. ()

Prochy38

Prve jsem si říkal, že nebudu tyto pořady vůbec hodnotit, natož komentovat, ale zase proč ne, že? Televizní noviny jsou o dvě až tři třídy pozadu za ČT1 i Primou. Většinou se honí za senzacemi a přednost dávají spíše jen katastrofám a šokujícím reportážím. Jako koukat se 20 minut na L. Borhyovou opravdu vydržím. Její dekolt je opravdu kvalitní. R. Czadernová je zase moc hezká holka. O tom to ale snad není, ne? ()

Warle odpad!

"hry zabíjí", "voda mrzne v -10", "důchodkyně zaseklá v pařezu", "paní bodnutá vosou", Láďa Hruška. To je jen výňatek ze zla, které můžete vidět každý večer v prime timu na nesledovanější a teda i zcela určitě i nejlepší české stanici. Mediální manipulace v celé své kráse. ()

Mo. odpad!

Ať se vám to líbí nebo ne, Televizní noviny mají ze všech pořadů na všech kanálech, běžících mezi sedmou a osmou hodinou večerní, zdaleka nejvyšší sledovanost. Hodnocení 30% na CSFD tím pádem (jak už to na CSFD bývá) nereflektuje všeobecný názor, nýbrž jen názor uživatelů ČSFD (konkrétně počtu něco kolem tří tisíc lidí, kteří vůbec měli žaludek tuhle zrudnost hodnotit). Jinými slovy, zprávy na Nově jsou populární a lidé se na ně dívají a důvod, proč je to taková ohyzdnost je stejný jako ten, proč se to těší tak velké pozornosti a proč je Nova nejúspěšnější televizní stanicí u nás: Reflektuje potřeby lidí. Potřeby jako je touha po nasilí páchaném na druhých a z toho plynoucí možnosti prožít si falešnou sounáležitost, potřebu pocitu senzace, nevšednosti a pocitu, že se děje něco zvláštního a speciálního, co si zaslouží, abysme tomu věnovali energii. A protože se jedná o "zpravodajství" (#@{ß$×), uspokojuje i tu vůbec nejsilnějí touhu, touhu po tom spatřit svět jednoduše, v nějaké kompaktní a pochopitelné podobě a dostat ho naservírovaný přímo k sobě domů, s každým soustem třikrát předžvýkaným, s plechovkou dietní coly na spláchnutí a dezertem v podobě ujištění, že to nakonec všechno dobře dopadne. Je to hnus, je to ubohý, je to šílený, ale z nějakého důvodu právě tohle lidé potřebují a právě tohle hledají. A i když si uvědomí, že je to strašná špína a lež a manipulace a celé je to blbost, stejně na to koukají dál a namlouvají si, že teď už je to neovlivňuje, protože si od toho všeho získali intelektuální odstup (což je nemožné a je to jen další lež, kterou na sebe lze hrát). Televizní noviny jsou naprostý psycho, je to extrémní perverze a zároveň je to droga, jejímuž užívání se brání jen těžko, protože uvědomit si, že mi to škodí, v tomhle případě zdaleka nestačí. Ještě je potřeba na to skutečně přestat koukat! ()

J*A*M*A*L

Události, které vysílají na stanici česká televize(ČT1) mají hodnocení 70%, tedy červené políčko.Zprávy, které vysílají na Nově mají černé políčko a 25%, tak mi řekněte jakto?Nevím jestli to je kvůli tomu kdo má rád Novu a kdo českou televizi(já osobně nejradši Primu), ale co je v tom za rozdíl.Možná, že na Nově někdy trošku zašálí, ale jinak úplně to samí.Někdo asi neumí hodnotit. ()

Foxhound#1 odpad!

Nyní již takřka 40 minut otřesné černé kroniky, debilních reportáží které mají status "made by okurková sezona" i když je polovina ledna, snaha udělat senzaci ze všeho a za každou cenu, Iveta Bartošová a jiný humus "showbyznysu" ... A celé to má na konci spasit veselá historka o zvířátku nebo jak pan Vomáčka našel sto kilo hřibů, úžasný. Z TN se za těch 20 let stal obyčejný humus bulvár a naprostá trapárna překrucující pravdu (vlastní zkušenost). ()

kill-tec odpad!

Aneb jak napsal jeden můj kamarád: "Doufám, že v letošní anketě TýTý budou Televizní noviny TV Nova konečně zařazeny v kategorii zábavných pořadů a ne publicistky a zpravodajství." btw. děkuji Nově za denní porci důležitých zpráv!!! ()

lucijelucije

Výborný komentář Will_X =) Asi tak, k tomuhle "výbornému" publicistickému pořadu =) Taková uříznutá kančí hlava, to je teda věc =) ()

Rejže

Proč jedna hvězdička? Dřív se na to dalo koukat, teď už ne. Zahraniční zpravodajové jsou pro tento pořad příliš nákladní, takže je nahrazují stažená videa z youtube. Násilí na dětech a zvířátkách se děje. Ano. To není ale žádná dramaturgie! ()