Sezení

• USA The Sessions (více)

Od dětství ochrnutý a na plicní respirátor odkázaný básník a novinář Mark O'Brien (Hawkes) znovu a znovu překonává nepřízeň osudu. Nyní, v osmatřiceti letech, ale čelí dosud největší výzvě: touží přijít o panictví. Pomůže mu krásná terapeutka (Hunt), sympatický kněz (Macy) a jeho vlastní bezedný smysl pro optimismus a humor. (oficiální text distributora)

pafka

Jeste klika, ze jsem si neprecetl pred tim, o cem film je, nebot to by ho odsunulo na druhou kolej, protoze tohle neni lehke tema k misce buraku. Ovsem tak, jak jsem nevedel, co prijde, tak me to zlehka chytlo. Jakmile se objevila cinanka, film pro me zacal. S prichodem Helen se stalo neco, co jsem ani v duchu necekal. Divacka extaze, protoze tohle jsem jeste nikdy nevidel a tak civilne a citlive natocene s lehkosti a vtipem, to je skutecne prekvapeni. Helen doufam za tuhle roli neco dostane, protoze byla naprosto uzasna. A Hawkes? Tomu verite vsechno, a to neni samo sebou. Obrovske prekvapeni. ()

Vasyl

A já bych do ní šel. V ksichtě vypadá Helča už 30 let dost podobně a štýlko má furt dost dobrý...Klidně bych mohl dat aji 4. Sympatický herci (hlavně ležák, Macy a Moon), rychle to uběhlo a párkrát jsem se zasmál. Furt o dost lepší než se dívat v telce na megaderby spartičky s klokanama, bleh. ()

Madeleine.o

Víc než na Marka O'Briena jsem se v tomto filmu soustředila na naprosto obdivuhodnou práci terapeutky v podání Helen Hunt. Svým výkonem mě prostě uchvátila a oficiálně se zařadila mezi moje nejoblíbenější herečky. Pro mě je ten film právě o ní, o terapeutce, o její práci, o tom, jak profesionální, úžasná a silná je. Kvůli ní dávám obrovskou čtvrtou hvězdu. ()

HrudkaJ

Nejvíc mi vadilo, že ty zpovědi probíhaly na "otevřené scéně". To by myslím ve skutečnosti nešlo. Ale ten kněz byl fajn a Markova ošetřovatelka taky. Líbilo se mi, že daleko problematičtější než sex bez manželství byla samotná existence té sexkoučky, která to málem nezvládla. A i když Markův problém ve skutečnosti nebyl v absenci sexuálního potěšení a hláška "přijít o panictví" by patřila spíš do nějaké špatné romantické komedie, docela to zvládli, a kupodivu to mělo smysl. ()

megajalec

Nikdy som neuvažoval o tom, že aj ochrnutí majú sexuálne chute a problémy a už vôbec nie, že niekto natočí o tom aj film. Ak to chcete vidieť na plátne a k tomu nahú Helen Hunt, choďte do toho. ()

CrazymanM

Není to film pro každého a pro kteroukoliv příležitost,ale je určitě velmi pěkně natočen,střídají se dojemné s veselými místy,svého diváka si určitě najde! ()

hrumsrt

Kdo by někdy přemýšlel o sexuálních potřebách a jejich naplnění u kvadruplegiků, ve smyslu se přesvědčit, že i ti kdo leží jako prkno mají nějaký choutky.. Helen Hunt jako dosti výstřední (terapeutka) imho prostitutka, která už diváka dokáže asi zaujmout jen tím, že tam půlku filmu běhá spoře oděná, jelikož na tu její zperfekcionalizovanou tvář se už moc dívat nedá.. Všude možně by ochrnutý Hawkes mohl přijít o panictví s kdejakou levnější chápavější kurvičkou, ale do takovéhle role by stačila kdejaká holka od rány. Sezení na to jde trošku zeširoka.. Příběh o prozkoumávání lidských těl a přirozené reakce diváků z povídání o sexu na plátně.. Nějak na tom ale nevidím nic extra, i když by si tvůrci chtěli myslet, jak jsou průkopoví.. Někdy malinko úchylnější, někdy citlivější, ale ve všech směrech se to drží zpátky.. Když vynechám navíc působící finále, která naplní nejtrapnější klišé podobných žánrovek, nebylo moc co zkazit.. Možná bude někdo odpálený z zdánlivě hlubokých myšlenkách o přijmutí sebe sama, ale nejen že to je ohrané, ale ani moc dobře provedené.. Možná odvážný film, který se ale stejně umí odvázat jen v konvenčně přijatelných mezích.. Neurazí, nenadchne. 60% ()

rigby

Vynikající televizní film, ale na velký biják to bohužel nemá. Je to citlivé, ale moc to spoléhá na soucit diváků s ochrnutým. Ačkoli se jedná o velmi zamlčované téma, film nepřináší větší otevřenost. Ale je to lehké a sleduje se to velmi pěkně. ()

Hookins86

Helen je docela odvážná, páč v takovém věku jít do takového filmu, to už chce k čertu slušnou dávku exhibicionismu. Nedám tomu víc, páč mě docela vadila její nahota. Pojďme si to říct - cicky má úplně zešlehaný a mohli tam dát i jinou terapeutku, ale budiž. Příběh je docela dobrej a jeho obsahem je zvláštní humor mixující se s lidským neštěstím... ()

gezper

Ne moc romantické (do půlky vůbec nezaregistrována vyraznější snaha tvůrců), ne moc vtipné, ne moc dramatické. Vše takové normální (filmově), ale zároveň i trochu divné (obsahem hlavní dějové linie). Nicméně jsem to scénaristovi moc nežral. Takže, ne špatné, ale celkově ani žádný zázrak. Co stojí za zmínku je Helen Hunt. Protože to chce koule, jít do takovéhle role, navíc skoro v 50-ti. [60%] ()

Jason13

Poměrně zajímavý pohled na problémy a potřeby hendikepovaných. Pár vtípků se našlo - třeba kněz s kartonem piv mě pobavil. Helen Hunt mě ve své roli překvapila, dá se říct, že i mile. Proti ždímačce emocí na konci jsem ale zůstal imunní... ()

kokofek

Film zaměřující se na dosud málo prezentované tabu, sex postižených.Jelikož o tom něco málo vím mohu posoudit, že se podařilo nenásilnou, ale kupodivu otevřenou formou odkrýt pohled na součást jejich života.Helen Hunt si myslím právem nominaci na oskara zasloužila. ()

kolodej1

opravdu hodně zvláštní film. Až tolik, že i na mě to bylo skoro moc. Přitom to nebylo špatně natočeno, bylo to odlehčeno humorem, speciálně byly dobré promluvy s farářem. Zato sexuální scény ty byly pro mě opravdu na hraně, to jsem měl problém vydýchat. Ve srovnání s tímto filmem pro mě byly Nedotknutelní mnohem lepší - vyraznš vtipnější a taky mnohem méně depresivní. Rozhodně ovšem originální záležitost, jakou jsem dosud neviděl. Jednou ovšem stačilo, podruhé už bych film vidět nechtěl. ()

jopal

Aj ked zo zaciatku som mal zmiesane pocity, po chvili som tomu prisiel na chut. Myslim, ze zamer rezisera sa vydaril a ja som sa slusne zabavil. ()

ludovit14

Dráma Sessions od Bena Lewina je príbeh zábavný ako aj dojemný,ale aj príbeh o sexe medzi terapeutkóu Helen Hunt a ochrnutým John Hawkesom-a taktiež príb. medzi Johnom a kňazom(William H. Macy).Film je úprimný, vnímavý,dôveryhodný-začo môžeme vďačiť fantastickým hereckým výkonom Helen Hunt a Johnovi Hawkesovi.HOD:75%.Málo kedy je vo filme vidieť toľko úprimných dialógov.PS:Pozoruhodný film o postihnutí, pracovnej neschopnosti a radosti zo slobody vo väčšine nemožných situáciách. ()

gu-staff

Hmm, no ....ale tak Verbal už to napsal že....hloubš bych do toho nešťoural, kdoví, co tam má Helena strčenýho. Chyběly tam ňáký záběry v detailu, když už, tak už, takle to bylo jako takový ty prcací filmy, kde najednou kameramanovi ujede ospalostí ruka a my vidíme, že klucí a holky šukaj v trenkách a ještě v takový pozici, že by museli mít oud jako Dennis Rodman, nebo alespoň Kim Čuně kUnd. ()

TonoM

ˇBen Lawin může Heleně Hunt děkovat, že to není propádak a drží tu romantickou slad'árnu nad vodou . 30 % ()

StrixCZ

Netypická romantická komedie, s příjemně nevtíravým humorem. Salvy smíchu u ní nezažijete, přesto jsem se bavil dobře. A jsem rád, že děj nesklouzával do trapnosti, navzdory námětu, který tomuto riziku poměrně nahrával. Navíc tady Helen Hunt ztvárnila pro mě zatím nejsympatičtější postavu (a to nejen proto, že ji v tomto snímku uvidíte v celé její krásy - mimochodem na svůj věk je to pořád kočka :) )... Nejvíc mě ale překvapilo, že se jedná o film dle skutečné události. Celkově každopádně spokojenost. 75% ()