Sezení

• USA The Sessions (více)

Od dětství ochrnutý a na plicní respirátor odkázaný básník a novinář Mark O'Brien (Hawkes) znovu a znovu překonává nepřízeň osudu. Nyní, v osmatřiceti letech, ale čelí dosud největší výzvě: touží přijít o panictví. Pomůže mu krásná terapeutka (Hunt), sympatický kněz (Macy) a jeho vlastní bezedný smysl pro optimismus a humor. (oficiální text distributora)

sahe

Shlédnuto na KVIFF, kde jsem nevěděla, co očekávat. Helen Hunt znám od dobrý seriálu Mad About You (seriál) (1992) a byla jsem zvědavá na tento film. Myslím, že William Macy jako kněz byl senzační. ()

VanTom

Ošidné téma sexuální "výuky" fyzicky postiženého člověka (po obrně znehybněného od hlavy dolů) se Sezením podařilo vkusně zpracovat jako otevřené romantické drama s odlehčeným humorem i pozitivním nadhledem (a trochou nevyhnutelného sentimentu na závěr). O hereckém položení Johna Hawkese nejvíc svědčí to, že jsem ho ve zkrouceném těle rozpoznal až po dlouhých desítkách minut, o odvážném výkonu Helen Huntové jako sexuální terapeutky, která se zpočátku nehodlá citově zaplést, či úsměvně rozpolceném knězi Williama H. Macyho, jemuž se hlavní hrdina přátelsky zpovídá ze svých (ne)úspěchů, pak nemá cenu diskutovat. ()

L_A_D_A_S

Z takovýho scénáře nebo nápadu by se dalo vytřískat o tolik víc! Jak skafandr a motýl tak Intouchables bohužel tenhle film přebíjí o třídu. Helen Hunt bohužel prošvihla šanci svlékat se před kamerou asi tak o 15 let a jediný kdo mi utkvěl v paměti je úžasná postava kněze. Něco tomu chybí, film žene docela rychlým tempem, všechny důležité, případně dojemné chvíle jsou okamžitě pryč a konec který na mě měl zapůsobit mě nechal naprosto chladným a to jsem u podobných filmů docela citlivka. I tak ale rozhodně 4*, i díky jinak vytýkanému rychlému tempu jsem se ani na minutu nenudil. ()

Myrreczech

Film, který asi nebude úplně pro každého. Osobně jsem se na něj moc těšil a nebyl tak úplně zklamáním, ale čekal jsem mnohem silnější příběh. Herecky perfektní, povedené dialogy a solidní režie. Jen jsem čekal větší nápor na emoce. Slabší 4 hvězdy. Jo a Helen Hunt to i ve svém věku v sobě stále má. ()

Autogram

Teraz váham, či takáto terapia naozaj existuje, ale keďže v Amerike je možné všetko, tak predpokladám, že áno. Stretnutia v cudzom dome, neskôr v moteli sú prekvapivo otvorené, bez cenzúry, ale ešte viac pobavia stretnutia s kňazom, ktorý pri tej vážnosti situácie (okolo sexu) nájde priestor pre nejednu skvelú hlášku. Od Helen Hunt som toľko odvahy nečakal, nebolo potrebné žiadne prítmie ani dômyselné prekrývanie partií, jednoducho sa ide na vec podľa pripraveného šesťbodového plánu. Nedotknuteľní majú zaujímavú konkurenciu. –––– Som veriaci na sto percent. Ale verím v Boha so zmyslom pre humor. Šialeným zmyslom pre humor. Takého, čo ma stvoril na svoj obraz. –––– (spoiler) Držala mi penis. Svoj penis som nevidel vyše tridsať rokov. Hovorím vám toho priveľa, otče? –––– Jeho hlbšie emocionálne potreby sú mimo rozsah mojich kompetencií. ()

Heraldika

No tak za mě pecka, bála jsem se vyděračského amerikánského dovozu a příjemně mě překvapil milý, vtipný, optimistický film. Filmy podle skutečné události pro mě mají vždy silnější náboj, už ze svojí podstaty. ()

DavidS.

Sezení, jehož ústředním heslem je plná penetrace…Chybí tomu noblesa a opravdový humor Nedotknutelných, poetičnost a bezvýchodnost Skafandru a motýla nebo civilnost a síla Hlasu moře…Lewinův přístup je pozitivní, odlehčený, ale nevýrazný...A že se Helen ve svém věku svlékla? No a?...Přesto může být poučné zjistit, jaký je rozdíl mezi sexuální terapeutkou a prostitutkou… ()

Wicky

Vůbec ne špatný. Zase trochu něco jiného než jsem zvyklý, ale celkem fajn. Herci jsou dobří, příběh dostačující a celkově to uteče rychle. A nahá Helen Hunt si u mě zaslouží označení MILF. 60% ()

kolemjdouc

když si odmyslíme sex kterému se tam dalo přehršle prostoru (ale jak natočit celovečerní film s chlapem který je totální ležák) má ten film hloubku.pro ty kteří nepochopili jak se asi cítí člověk který se nemůže poškrábat ani na nose.Všechno je v závěrečné básni.Není to kasovní trhák.Ale má cíl.Což se povedlo pokud se aspoň na minutu zamyslíte nad tím jak mohl tehdy pětiletý kluk být tak potrestán a jak se s tím on a okolí muselo naučit žít. V reálu by to asi taková romantika nebyla. ()

valasek.m

Nebylo to tak dobré, jako Nedoktnutelní, ale tady se na to zase díváme z trochu jiného pohledu. U Nedotknutelných to bylo z pohledu přátelství, tady je to z pohledu lásky. Láska kvete v každém věku a to i mezi fyzycky postiženými. ()

lucijelucije

Pro mě přijemné překvapení. Trochu jsem se tomuto filmu vyhýbala, ale nakonec to byla milá podívaná o muži, který dostal šanci poznat nejen sebe, ale i jiné pohlaví. The Sessions je nenásilná komedie a Helen je teda prvotřídní =) ()

Tomyfrok

Myslel jsem, že mě po oskarové nominaci a následném úspěchu Sandry Bulock už nic příliš nepřekvapí, ale evidentně jsem byl úplně vedle. Nemá však smysl kritizovat Akademii, jejímž rozhodnutím jsem stejně nikdy nerozuměl, a raději svou energii vložím do The Sessions. Ano, přesně tu, kterou jsem po hodinu a půl tolik postrádal. A není se čemu divit, když se na režisérskou židli posadí Ben Lewin, který deset let nerežíroval, dvacet let nepsal a jeho předchozí práce se odráží především v televizních seriálech. Není to poprvé, co má odkojený seriálový režisér dle mého problém s několikanásobně delším a ucelenějším formátem. O The Sessions se ani nedá říct, že by bylo nějak utahané, ale spíš je velmi povrchní a především obě titulní postavy jsou ploché, nevěrohodné a snad možná až příliš absurdní, než aby byly zábavné. Nepatrným plusem se může zdát jejich přiznaná nahota, nicméně ani to mi nepřišlo tak přirozené. Velké mínus pak za neatmosférickou kameru a jednodušší střih. Celý film v důsledku zachraňuje několik světlých okamžiků a pár vážných myšlenek, které jej drží nad vodou, ale to je sakra málo a já sám skoro potřeboval kyslíkovou bombu, abych u jeho zhlédnutí v závěru neusnul. (40 %) ()

Jayem

Helen Hunt sa nám tu predviedla nahá v plnej kráse a to aj napriek tomu že jej ťaha na 50. Asi zato čakala Oskara ale toho jej vyfúkla mladá Anne Hathaway. Ale späť k filmu, v ktorom ide v podstate celý film o to že sa snaži jeden týpek s obrnou zasunúť. Napriek tomu je sa na čo dívať a vôbec som sa nenudil. A priam som si užival scény keď sa hlavný hrdina zdôveroval farárovi W.H. Macymu aké pokroky robí s H.Hunt ( Macyho pohľady boli geniálne). ()

jasse

"Vždycky, když jsem nahý, jsou kolem jen oblečení lidi". - Tahle věta plně vystihuje pocity ochrnutého mladého muže, který může hýbat jen hlavou. Ale ta hlava je zdravá a přemýšlivá a nakonec vymyslí plán, který hodlá uskutečnit, než mu "skončí záruční doba". Film plný moudrých vět a vtipných dialogů pobaví i rozpláče, ale především zanechá velmi silný dojem. - Souhlasím rejzanku, tohle chce 5* všem navzdory. ()

(Z)denny

Chcete vidět vnady padesátileté babičky Huntové? snahu na lůžko upoutaného maníka o aktivní sexuální zážitek? pochopení pohodového kněze Macyho? a to všechno v duši hladícím snímku? Tak to si určitě dejte tohle Sezení ()

zahadum

Náročný film o ľudskej prirodzenosti ... prednes bol ale ľahký, svieži, miestami ľudsky dojemný a vtipný...nemoralizoval a nechcel aby sme boli zhnusený ani aby sme to brali ako senzáciu...proste jeden muž vo veku a situácii v ktorej bol chcel skúsiť aké to je...za jeho pľúca dýchali prístroje....za jeho mužstvo ale nechcel pomoc prístroja. ()

Tred2

Na můj vkus příliš otevřené. Působí to trošku rozpačité dojmy. Líbí se mi, že je to emocionálně a logicky docela reálné, na druhou stranu to ve mně nenechává žádný hlubší dojem, což bych od něčeho takového čekal. Film se docela důvtipně vyhýbá silnějším konfrontacím s divákovými pocity či názory, čímž pro mě jako "deník života" ztrácí význam. Rád mívám různé pocity po dosledování filmu, rád se shledávám a rozcházím v názorech a tezích, ale tady vlastně nemám s čím. Určitě to není špatné, někoho to možná může chytit o něco více, nominace na Oscarech.. mírně přehnaná, ale na to jsme si už zvykli. Ono bylo už i hůř. 65% ()

Rokle

Vlastně velice poučné a i když se jedná o choulostivé (na druhou stranu zcela přirozené) téma, je to pojato tak decentně, že žasnu. Tohle se totiž mohlo každým okamžikem vymknout a působit to nevěrohodně. Obdivuju Helen Hunt, jak se pro postavu Cheryl dokázala takhle "otevřít". John Hawkes je neméně dobrý. ()

Hapretor

Vtipné minimálně, jen takové divně erotické - Hunt obdivuji za tu smělost před kamerou - až nechutné, a vlastně ani nevím, jak mě tento snímek obohatil. Přišel mi celkem o ničem. Pro příště bych radši dal přednost něčemu jako "Intouchables". U toho sem se upřímně nejednou zasmál. U "Sezení" jsem spíše krčil nos. ()