Transformers 3

• Česko Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce (neoficiální název) (více)
USA, 2011, 148 min

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (více)

V roce 1961 ztroskotala vesmírná loď Ark na odvrácené straně Měsíce. Došlo k tomu po boji na planetě Cybertron mezi Autoboty, kteří bojovali za svobodu, a Deceptikony, kteří bojovali za tyranii. Zdálo se, že Autoboty čeká úplná porážka, ale jedna autobotí loď z boje vyvázla. Nesla přísně tajný náklad, který by byl změnil osud planety. Byla to zoufalá akce a poslední naděje, která se rozplynula, když Ark ztroskotal. Toto ztroskotání však bylo zaznamenáno v NASA a prezident Kennedy vyslal na Měsíc první lidskou posádku, která měla Ark prozkoumat. V roce 1969 přistála na Měsíci posádka Apollo 11. To, co tam našli, si nechali jen pro sebe a pro tajné služby. Což se později ukázalo jako špatné rozhodnutí. V současné době Sam Witwicky, který před časem zachránil Zemi před Deceptikony, nesmí pracovat s Autoboty, kteří pracují ve službách Spojených států a hledají po celé Zemi skrývající se Deceptikony. Během mise v Černobylu zjistili, že je lidé, kterým pomáhají, neinformovali o důležitých věcech. Musí se vydat na Měsíc a zjistit, jaká je situace. V Arku najdou polomrtvého Sentinela Prima, který byl Optimusovým předchůdcem. To Sentinel zachránil pilíře, které mohou vytvořit most mezi Zemí a Cybertronem, po kterém se dá teleportovat. Pilířů našli celkem pět. Autoboti dopraví Sentinela na Zemi a zachrání mu život. Sam Witwicky marně shání práci a vadí mu, že ho musí živit jeho přítelkyně Carly. Ta pracuje pro Dylana Goulda, který Samovi leží v žaludku. Hrozně na něj žárlí. Sam zjistil, že Deceptikoni, kteří se na Zemi skrývají, postupně vyvražďují všechny, kteří nějakým způsobem pracovali na misi Apollo 11. Podaří se mu s pomocí bývalého agenta CIA Seymoura Simmonse najít dva ruské kosmonauty, kteří mají fotografie stovek pilířů, které se nacházely na Arku... (TV Prima)

Portman01

Kašlem na názory ostatných, mám vlastný (-: a mne sa to strašne páčilo. Najlepšia časť z trilógie. Príbeh, efekty, herecké obsadenie na jedničku. Nenudil som sa ani chvíľu. Megan mi tam nechýbala vôbec, bloňská ju perfektne nahradila. Strašne veľa som sa nasmial, pri niektorých scénach naopak zimomriavky. Soundtrack sa ako vždy vydaril, tentokrát na štýl DK alebo Inception (Battle, It´s our fight, Sentinel Prime) musel som si ho stiahnuť. SPOILER: Smrť Ironhidea si mohli odpustiť, Sentinel bol riadny bad-ass, hoci ja od samého začiatku držím s Megatronom SPOILER. ()

MartinosIav odpad!

Tohle je úplně špatně! Jednička byla vynikající. Na dvojku se dá koukat, ale trojkaaaa... Úplně to pos**li. Divím se 64 procentnímu hodnocení, protože tohle je opravdu odpad. ()

damapo

Byl jsem na tom v kině a odnesl jsem si z toho jen pocit, že jsem viděl dost dlouhou a vcelku slušnou akci, ale příběh nebo cokoliv jiného naprosto ubohé. ()

Milabusek

Michaely, Michaely ty jsi to zase..... perfektně natočil musím řici perfetkní film a těch 150 (nebo kolik to bylo) co jsem dal do kina bych nechtěl vrátit peníze zpět a už aby byla čtyrka sice mně trošku mrzí že tam nebude Shia LaBeouf, ale to jsem teď nepatří. Zpátky ke trojce animace robotů perfetkní a nejen robotů (když se podívat jak se točil tak vám vypadnou oči z důlku) prostě všichni odvedli perfektní práci a jsem rád že jsem byl v kině na tomto filmu. A psát tu nebudu že vám film doporučuji, protože ten film jsi rozhodně doporučíte sami . ()

Frank234

Víc akce, víc mrtvých, ale stejně jako v prvním pokračování navazuje příběh jakoby od začátku. Opět se najde nějaká převratná věc, která může všechny zlé přivést k životu a obsadit Zemi. Velmi mě mrzí nahrazení Megan Fox. Ta z mého pohledu nepůsobila tak uměle... Musím také uznat, že bez 3D a IMaxu bych možná nehodnotil tak vysoko. I přes to si však film minimálně 70% zaslouží. Kdyby byl natočen jako samostatný snímek, hodnocení by šlo výš. ()

Pono odpad!

Obrovskej průser a pro mě osobně největší zklamání roku 2011.Tohle se mělo od transformers 1-2 odpoutat na vyšší metu?Nevím,co to Michael Bay plácal,ale tohle se hodí tak na sobotu večír směr program barandov!Rosie Huntington-Whiteley není rozhodně Megan Fox,LaBeouf tak trochu neví co má říkat a ten příběh.Je to stejný,bez nápadu. Sorry.....10% ()

obyč.divák

Co k tomu říct,postupem času serie nechtěně paroduje sama sebe.LeBeouf je tady hysterickej,neustále ječící,zmetek-kterej ale strčí Supermana,Batman,Higlandera,Ramba i Johna Matrixe do kapsy,protože to co přežije a rozdejchá to nedokáže ani Neo :-) O zbytku hereckého ancáblu ani nemluvím,podivná ošklivá modelka,podivná nezajímavá první hodina,zachraňuje to jen J.Torturro který nezklame ani na potřetí.Mno ted když je už jisté že bude 4 díl,sem zvědavej co se jim povede ještě vyždímat. ()

Zofan

Boha jeho, musel jsem se nutit, abych to dokoukal. Trochu mi to připomíná sérii Matrix. Jednička dobrá a zbytek raději celý svět ignoruje. ()

syslicek1

Opravdu, ale opravdu hodně špatné pokračování. Ač jsem si myslela, že jako hlavní ženská role nemůže být horší než Megan, tak po shlédnutí tohohle musím říct: Megan je opravdu skvělá herečka (hodně hodně velká ironie). Dvě hvezdy v podstatě jen za závěrečné scény v centru města, které byli opět velmi působivé. ()

loukonicek

Strhující, akční, napínavé. Rozhodně jsem tento díl prožívala a užívala si efekty. Kdo chce typický amíkovský film, u kterého není třeba moc přemýšlet, chci se podívat na pořádnou dávku akčňárny, T-3 je ideální. ()

LordLaser

Osobne nie som veľkí odporca transformerov práve naopak, ale myslím si, že 2 mala táto séria skončiť, teda v najlepšom, pamätám sa, keď som bol v kine, som sa strašne nudil, bolo to (aj na Scifi žáner) veľmi nerealistické a očividne nedomyslený pokračujúci film, napríklad keď Rosie Huntington-Whiteley sa prediera padajúcim mrakodrapom a nakoniec má šaty aj tak stále biele. ()

simonman

Superbomba! Witwicky je nonstop tak neuvěřitelně vtipný, stejně jako VŠICHNI svorně přehrávající kolem něj. A rozhodně je paráda mít za přítelkyni inteligentní, chápavou, citlivou běhnu, která je tak úžasná, nedostižná a jedinečná, že mu jeho supervtipní rodiče vyčítají, když se s ním ta dííívka z neznámých důvodů rozejde. Možná by bylo lepší, pojmout celý ten spektákl na vážno, když tak na to koukám. Hvězdy jen a pouze za vizuál. ()

wejdix

Musím říci, že z mého pohledu po hodně nepovedené dvojce ve které bylo zakomponováno příliš prvků určených pro děti za účelem zvýšení prodejnosti hraček Transformers mě třetí díl neobvykle překvapil. 1. prostředím postapokaliptického města 2. dobrým příběhem který využívá prvky reálné historie závodu na měsíc. 3. vynechání dětských prvků. ()

pavlinkaRuze

Říkala jsem si,že na Transformers bez Megan do kina nepůjdu,šla jsem a nelituji toho! Ovšem až je jednou napadne odstranit Optima Prima,bude to napováženou! Trojka je podle mě třetí nejlepší v sérii. ()

Zrzavakocka

začátek tohoto dílu je pro konspirační teoretiky jako dělaný, ale proč ne ;) nic proti Whiteley ,ale Fox ta měla pořádnou šťávu, je nějaká divná, jinak efekty a jako vždy perfektní, slizkej Malkovich je úchvatnej mít takového šéfa tak ho asi brzo vynesu v zubech ;) ()

mpet

Pro mě trochu zklamání, neboť už mi to opravdu přišlo místy trochu trapné. Největší zklamání pro mě byli ty pistolky, které transformeři používali. Dalším problémem, pro mě byla absence Megan. Co se s ní stalo???? Aspoň za zmínku by to stálo. Ale jinak musím opět ocenit skvělé vizuální efekty a velmi slušnou akci. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy