Reklama

Reklama

Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce

(neoficiální název)
 • Česko Transformers 3: Temná strana Měsíce (neoficiální název) (více)
Trailer 2
Akční / Sci-Fi / Dobrodružný
USA, 2011, 148 min

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Hrají:

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey (více)
(další profese)

V roce 1961 ztroskotala vesmírná loď Ark na odvrácené straně Měsíce. Došlo k tomu po boji na planetě Cybertron mezi Autoboty, kteří bojovali za svobodu, a Deceptikony, kteří bojovali za tyranii. Zdálo se, že Autoboty čeká úplná porážka, ale jedna autobotí loď z boje vyvázla. Nesla přísně tajný náklad, který by byl změnil osud planety. Byla to zoufalá akce a poslední naděje, která se rozplynula, když Ark ztroskotal. Toto ztroskotání však bylo zaznamenáno v NASA a prezident Kennedy vyslal na Měsíc první lidskou posádku, která měla Ark prozkoumat. V roce 1969 přistála na Měsíci posádka Apollo 11. To, co tam našli, si nechali jen pro sebe a pro tajné služby. Což se později ukázalo jako špatné rozhodnutí. V současné době Sam Witwicky, který před časem zachránil Zemi před Deceptikony, nesmí pracovat s Autoboty, kteří pracují ve službách Spojených států a hledají po celé Zemi skrývající se Deceptikony. Během mise v Černobylu zjistili, že je lidé, kterým pomáhají, neinformovali o důležitých věcech. Musí se vydat na Měsíc a zjistit, jaká je situace. V Arku najdou polomrtvého Sentinela Prima, který byl Optimusovým předchůdcem. To Sentinel zachránil pilíře, které mohou vytvořit most mezi Zemí a Cybertronem, po kterém se dá teleportovat. Pilířů našli celkem pět. Autoboti dopraví Sentinela na Zemi a zachrání mu život. Sam Witwicky marně shání práci a vadí mu, že ho musí živit jeho přítelkyně Carly. Ta pracuje pro Dylana Goulda, který Samovi leží v žaludku. Hrozně na něj žárlí. Sam zjistil, že Deceptikoni, kteří se na Zemi skrývají, postupně vyvražďují všechny, kteří nějakým způsobem pracovali na misi Apollo 11. Podaří se mu s pomocí bývalého agenta CIA Seymoura Simmonse najít dva ruské kosmonauty, kteří mají fotografie stovek pilířů, které se nacházely na Arku... (TV Prima)

(více)

Zajímavosti (81)

 • Jerry Wang (Ken Jeong) má ve filmu dvě pistole Beretta 92FS Inox ráže 9x19mm. (dc125)
 • Film byl v roce 2011 nominován na Oscara v kategoriích Best Visual Effects, Best Sound Mixing a Best Sound Editing. (MonicaPixie)
 • Film v roce 2011 získal Scream Award v kategorii Best 3D Movie. (MonicaPixie)
 • Snímek v roce 2011 získal Annie Award v kategorii Animated Effects In a Live Action Production. Cenu převzal Florent Andarra. (MonicaPixie)
 • Snímek v roce 2011 získal Oklahoma Film Critics Circle Award v kategorii Obviously Worst Film. (MonicaPixie)
 • Ve scéně z roku 1961, kdy jedou vládní úředníci do Bíleho domu ve dvou Lincolnech Navigatorech, je jeden z Lincolnů až z roku 1965. (GreatestFan)
 • Role Sentinela Prima byla původně nabídnuta Seanu Connerymu. Sentinel má ve filmu obličej podobný Connerymu. (GreatestFan)
 • Michael Bay řekl, že dvojčata Skids a Mudflap se ve filmu neobjeví. Ve skutečnosti se v jedné scéně objevila a Bay slíbil 25 000 amerických dolarů tomu, kdo je zahlédne. (GreatestFan)
 • Patrick Dempsey, který hraje Dylana Goulda, byl obsazen, když potkal Michaela Baye náhodně na Ferrari setkání v Los Angeles. Bay hledal do role někoho hledal, a tak Dempseyho oslovil. (GreatestFan)
 • 532 aut ke zničení k potřebám natáčení darovala bez poplatků pojišťovna, a to bez poplatku, protože byla všechna poškozena povodní. (GreatestFan)
 • Jedná se o první film, ve kterém je Megatron na začátku filmu při vědomí. V prvním filmu byl probuzen a ve druhém vzkříšen. (GreatestFan)
 • Autobo Wheelie  byl v seriálu Transformers (od r. 1984) Lancia Stratos, zde je však Mercedes-Benz E550. (GreatestFan)
 • Film byl nominován na 8 Zlatých malin v 7 kategoriích, a to nejhorší film, režie, scénář, hlavní herečka, 2x vedlejší herec, obsazení a dvojice ve filmu. Ve všech kategoriích jej však "předčil" film Jack a Jill (2011). (GreatestFan)
 • Na slavnost premiéry na Moskevském mezinárodním filmovém festivalu uspořádala kapela Linkin Park koncert na Rudém Náměstí v Moskvě, na který byl vstup zdarma. (GreatestFan)
 • Michael Bay s filmem stanovil oficiální guinessův rekord v počtu zničených aut, kterých bylo 532. Překonali tak dosavadní rekord 300 zničených vozů z filmu Matrix Reloaded (2003). (PauloZ)

Související novinky

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Server Car Scrap Comparison teď zveřejnil studii, ve které se zabýval počtem dopravních nehod ve filmech u jednotlivých herců. Asi nikoho pak nepřekvapí, že za nejnebezpečnějšího filmového řidiče byl…

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do…

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

"Život je jako zahrada. Zažíváme dokonalé chvíle, ale uchovat je můžeme pouze ve vzpomínkách." Takhle před několika dny komentoval život herec a režisér Leonard Nimoy, v němž určitě poznáváte pana…

Připravte se na novou Transformeří trilogii

Připravte se na novou Transformeří trilogii

13.04.2014

Michaelu Bayovi (Skála, Mizerové) původně přišli roboti, kteří se v hraném filmu skládají na auta, jako velice hloupý nápad. Nakonec se ale Transformers přeci jen ujal a započal tak velkou…

Reklama

Reklama