Transformers 3

• Česko Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce (neoficiální název) (více)
USA, 2011, 148 min

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (více)

V roce 1961 ztroskotala vesmírná loď Ark na odvrácené straně Měsíce. Došlo k tomu po boji na planetě Cybertron mezi Autoboty, kteří bojovali za svobodu, a Deceptikony, kteří bojovali za tyranii. Zdálo se, že Autoboty čeká úplná porážka, ale jedna autobotí loď z boje vyvázla. Nesla přísně tajný náklad, který by byl změnil osud planety. Byla to zoufalá akce a poslední naděje, která se rozplynula, když Ark ztroskotal. Toto ztroskotání však bylo zaznamenáno v NASA a prezident Kennedy vyslal na Měsíc první lidskou posádku, která měla Ark prozkoumat. V roce 1969 přistála na Měsíci posádka Apollo 11. To, co tam našli, si nechali jen pro sebe a pro tajné služby. Což se později ukázalo jako špatné rozhodnutí. V současné době Sam Witwicky, který před časem zachránil Zemi před Deceptikony, nesmí pracovat s Autoboty, kteří pracují ve službách Spojených států a hledají po celé Zemi skrývající se Deceptikony. Během mise v Černobylu zjistili, že je lidé, kterým pomáhají, neinformovali o důležitých věcech. Musí se vydat na Měsíc a zjistit, jaká je situace. V Arku najdou polomrtvého Sentinela Prima, který byl Optimusovým předchůdcem. To Sentinel zachránil pilíře, které mohou vytvořit most mezi Zemí a Cybertronem, po kterém se dá teleportovat. Pilířů našli celkem pět. Autoboti dopraví Sentinela na Zemi a zachrání mu život. Sam Witwicky marně shání práci a vadí mu, že ho musí živit jeho přítelkyně Carly. Ta pracuje pro Dylana Goulda, který Samovi leží v žaludku. Hrozně na něj žárlí. Sam zjistil, že Deceptikoni, kteří se na Zemi skrývají, postupně vyvražďují všechny, kteří nějakým způsobem pracovali na misi Apollo 11. Podaří se mu s pomocí bývalého agenta CIA Seymoura Simmonse najít dva ruské kosmonauty, kteří mají fotografie stovek pilířů, které se nacházely na Arku... (TV Prima)

Scott4

Tak já vám nevím..Baye mám moc rád,je to nejlepší akční režisér pod sluncem,o tom není pochyb. Jeho poslední počin T3 je pro mě zklamáním? Proč? Asi tak..efekt na diváka už není takový jako u jedničky kdy jsme v kině nechali spocená kolečka,sice vše krásně vypadá,vybuchuje (i když nemusí) ale chybí tomu určitá dávka nápadu a originality (tím nemyslím Shockwave pojídající mrakodrap). Vizuál je povedený,hudba taktéž,i když některé srdcervoucí melodie si mohl odpusti :-). Logika dostává tentokrát brutálně na prdel! Ve městě je 50 mariňáků,9 Autobotů,ale nikdo není sto zničit ten nejdůležitější "pilíř" čímkoliv po ruce (bazuky,kulomety,granáty,kámen,kladivo cokoliv) i když není ničím chráněn. Uvěřitelnost šla zhulená spát k sousedovi, scény jsou tak překomplikované a "dementní" že to ani hezké není. Carly i v bitvě století stále vypadá jako z obálky,bílý oblek bez jediné šmouhy,to stejné platí o pleti a skvělém účesu. Takže jednu hvězdu za efekty,jednu za pár povedených vtípků a půlku poslední na Mercedes AMG :-). ()

Jacob.j

Skvělé efekty spolu s celkem slušnými akčními scénami a LaBeoufem. To je vše co drží tento film při životě. Tohle Bayovi prostě nevyšlo. Film je zdlouhavý, místy až otravný a hlavně neuvěřitelně naivní. Děj se tváří komplikovaně, ale v podstatě je snadno předvídatelný a místy až nelogický. Jediné co zaujme, jsou bitvy a docela vydařené záběry skombinované, bohužel, s trochu nevyváženou hudbou, která v jednu chvíli velmi výrazně podbarvuje epickou scénu, a vzápětí o ní vůbec nevíte. Konec typicky hollywoodský. Prostě efektně natočená pohádka pro děti. ()

Arkwuill_S

Zase ti zlí roboti... jednou bylo kdysi... co spadlo kamsi na Měsíc a ejhle, jak se to všechno hezky dává dohromady. Ale nač to zaobalovat, jsou zlí a hodní roboti a jejich "spory" se přesunuli na Zemi. Jak se boj vyvine, o tom si udělejte obrázek sami. Jednička byla pecka! Hodně zajímavé efekty, akčnost a do toho prča scény. Trojka už je tak trochu o tom, aby se z famóznosti jedničky vytřískalo co nejvíc a producenti si namastili kapsy. Děj je stále stejný, i když co tady vymyslet... ale působí to tak moc nastaveně, nalepeně až zaplácnutě. Vymyslet nějaký děj, jenom aby to pokračovalo. V tomhle ohledu nic moc. Ale stále je to natočeno velmi hezky, vtipné scény jsou na místě a každý z nás by si přál mí Bee-ho doma. To zklamání, že tam nebyla Megan Fox! Takže zkráceně, líbilo se mi to, ale je to jen jednička v kabátě jiné barvy a po shlédnutí už to nepůsobí tak drtivě, jako jednička. ()

Nataraja

pomnik toho, jak se da vyplytvat nekolika rozpocty jinych filmu. Bay skonci jako Princ. Z genialniho tvurce se stava nekoukatelny masturbujici idiot, hrajici si s hrackami. Skoda. ()

milicka1

Od druhého dílu se v podstatě nic nezměnilo. Stále je to příjemné akční pokoukání ale filmově je to průměr. Některé vtípky jsem prostě nesnesl. Jedinou pochvalu musím dát animátorům, musí to být neskutečná dřina animovat ty přehané autobotí souboje. Megan Fox už nevidíme, neříkám že Rosie je špatná ale Megan je Megan. ()

nicky.2000

Transformeři bohužel dojíždí na to, na co nakonec dojede skoro každá filmová série, totiž že každý další díl je pouze rozpytváváním toho, co už bylo řečeno, celé to ztrácí jiskru, šťávu, napětí. Když bych to vzala od začátku, první díl mě nadchl, dvojka byla ucházející, u trojky jsem málem usnula. Nápad s Měsícem je přinejmenším lehce ujetý, love story až příliš sentimentální, vtipy žádné nebo tak ohrané, že už se jim člověk nezasměje, akce ničemná. Shrnuto podtrženo - uvítala bych, kdyby to trojkou skončilo, protože si nedovedu představit, jaký blaf by nám naservírovala čtyřka. ()

woltrak

Jedine pozitivum pro mne v tomhle filmu je Shia a nápad. Zpracování dobré, bayovsky megalomanské, ale za vší tou velikostí se neschová pocit, že už jsem to jednou viděl. Předlouhá stopáž a nová holka... no ta minulá byla mnohem lepší. celkově trochu zklamání. ()

wolfstone

Dvou a půl hodinový nudný videoklip. Jako bonus jsem to shlédl s šíleným dabingem. Za mě doufám, že už žádní transformeři nebudou. ()

Shadowrat

Tohle je druhý film v jehož polovině jsem si musel dát pauzu a přemýšlel, zda ho vůbec dokoukám... První polovina je totiž strašně zdlouhavá a právě v té pauze jsem přemýšlel, co se zatím ve filmu stalo. Nic. Nic podstatného, nic převratného, snad jen úvodní scéna, která si mi docela líbila, ale jak začal vlastní děj veškerá energie a tempo opadlo. Druhá polovina je sice akčnější, ale stále na úplně stejnou notu, žádný vzruch, žádné napětí, nic. Co mě trošku přivádělo k šílenství byly výstupy mini Autobotů jejichž přínos bych přirovnal k postavě Jar Jara v SW: E1. Takové věci jako ptačí Deceptikon, který je všude a akční a pak si najde chvilku aby příhodně visel někde na stěně nebo že se naše skupinka hrdinů sveze několik pater po budově aby v následující scéně byla opět v nejvyšším patře a mohla tak skončit v druhé budově jsou už jen maličkosti. Suma sumárum: Je to veselé (až trapné), hýbe se to a je to o zvířatech (mechanických), snad jako dlouhá pohádka, která uspí i to nejodolnější dítě. ()

FidoKuba

Neviděl jsem 3D a je to škoda. Ale stejnak si ten film zaslouží 5*! Co má mít perfektní film a T3 to nemá? A ty záběry jsou suprový padající domy ( proč 2012 5* a transformers dáte 3* ? ) z detailů udělané mimozenské lodě a jak lítaj ( proč District 9 5* a transformers dáte zase jen 3* ?! ) Líběji se mi detaily v tom filmu ..... kamera na zbrani, odplivávající Deceptikon když padá jak v boxu =). Mě to potěšilo, jen mě mrzí, že už Sam nefidluje Megan Fox =). Třeba mě ukamenujte, ale zasloužených 5*! 90% ()

sisaq

Neco tak hloupeho jsem opravdu dlouho nevidel. Cely film pusobi dojmem jednoho hlucheho "scenaristickeho" mista a jenom diky opravdu vynikajici vizualni podivane bylo mozne tento film sledovat a temer 80% casu nepremyslet o tom co se tam vlastne deje. Tech zbylich 20% musi byt utrpeni i pro predskolni mladez... 2 hvezdicky ()

Craylo odpad!

Děj v kostce: Američaní jsou ti hodní, co spolupracují s Autoboty, Rusové, potažmo Ukrajinci ti zlí, kteří spolupracují s Deceptikony. Optimus Prime najde na měsíci Sentinela Prime. Sentinel Prime zradí a přidá se k Megatronovi. Autoboti jsou nuceni opustit v raketě planetu. Deceptikoni zničí tuto raketu i se všemi Autoboty. Hlavní hrdina má rodinné a milostné problémy. Sentinel Prime začne teleportovat svou domovskou planetu, afroameričané ho chtějí zastavit. Záběr na americkou vlajku. Afroameričané mají však jen jednu střelu RPG a proto vylezou na mrakodrap. Mrakodrap padá. Autoboti vstali z mrtvých a vrací se, aby ochránili pravé americké hodnoty, jako je svoboda jednotlivce a auta se spotřebou 15 litrů/100km. Americká pěchota přilétá ve wingsuitech. Záběr na americkou vlajku. Optimus zachraňuje afroameričany v mrakodrapu. Bumblebee je zajat. Bumblebee je zachráněn. Hlavní hrdina porazí hlavního lidského záporáka. Sentinel Prime porazí Optimuse Prime. Megatron porazí Sentinela Prime. Optimus Prime porazí Megatrona. Všechny rodinné a milostné problémy hlavního hrdiny se vyřeší. Záběr na americkou vlajku. ()

Figuto

Nejvíc akce, nejvíc robotů, nejvíc zlých robotů, nejvíc neuvěřitelné scény... tak asi je to nejlepší. Ale vážně, tohle už není pro mě. Těším se za x let na remake, který bych si představoval vážnější, oproštěný od zhovadilostí a s pořádnou hudbou (NE LP!). Tak uvidíme, jestli se dočkám. ()

Pavlisxx

Těžce nevyrovnaný film. První půlku bych hodnotil tak stěží dvěmi hvězdičkami. Všechno je to utahané, nudné, až trapné a infantilní. Kdysi sympaťák Shia je tu navíc na zabití. Hlavně, když asi tak po desáté opakuje: "Já jsem borec, co dvakrát zachránil svět a ted nemůžu sehnat práci!" Zato v druhé půlce, kdy se všechno překlopí k čisté a tentokrát i docela drsné destrukci se film může dotýkat pětihvězdičkového hodnocení. Ano, pořád je to pitomé, ale když se začnou naplno řezat roboti, jde všchno stranou. Před divákem se pak otevírá bezpochyby jeden z nejvelkolepějších akčních filmů všech dob. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy