Superman/Batman: Veřejní nepřátelé

• USA Superman/Batman: Public Enemies

Země zmítaná potížemi přijala zoufalé řešení: Lex Luthor se stal prezidentem a Liga spravedlivých je ve službách vlády. Proti novému režimu se postavili jen Batman a Superman – a jejich neloajálnost je přesně tím, oč Luthor usiloval. Využil jejich statut vyděděnců, vyprovokoval proti Supermanovi skandál a konečně slaví vítězství nad mužem z oceli. Tento originální animovaný film DC Universe, založený na populárním comicsu Jepha Loeba a Eda McGuinnesse, natočený ve výkonné produkci Bruce Timma a opatřený hlasy herců z animovaných televizních seriálů Batman a Superman, včetně Kevina Conroye, Tima Dalyho a Clancyho Browna, překypuje politickými intrikami a akcí nabitými souboji mezi hrdiny, kteří bez výjimky věří, že právě oni stojí na správné straně zákona. (oficiální text distributora)

Pharlap

Jednoznačně jsem se bavil. Podobně jako u snímku, kdy Supermana skoro zabili, resp.se jim to povedlo,ale ne uplne dokonale, a on Lexi Luthorovi pomstil. Takze dalsi pokracovani mne velmi potesilo, pribeh skyta asi mnoho jeste dalsich a dalsich neprozkoumanych cest. Legracni, kolik superhrdinu se po USA potuluje :-D Akorat mi prijde, ze kdo je stejne nesmrtelny jako Superman, je i samotny Lex Luthor, pritom je to obycejny smrtelnik.. ;-) ()

Mr.Roman

Lepší než jeho pokračovanie s podtitulom Apocalypse, ktoré som paradoxne videl ako prvé. Avšak stále slabší priemer, ktorý v mojich očiach dopláca na príliš veľa postáv, častú nelogickosť a sci-fi technické vymoženosti. Na druhej strane poteší veľa odkazov a hlavná dejová kostra filmu, ktorá kladie dôraz na spoluprácu a vzťah hlavných komixových postáv DC Univerza. ()

zuzanara

Tahle klasická mela Superman/Batman vs. zbytek světa se vyznačuje několika zvláštními prvky. Nejen, že se neobjeví žádní kolegové z Ligy jako třeba Flash, když je ho třeba, a hrdinové jen prohodí, že má něco jiného na práci. Jde také o absolutní silové paradoxy - ačkoliv všichni od každého hrdiny očekáváme obrovskou sílu, měla by alespoň být ve filmu konstantní - není. Dále, u superhrdinů a supermonster je jejich síla obvykle adekvátní jejich velikosti, ale tady (člověk) Batman skolí pár dobře mířenými ranami třikrát většího záporáka a Superman složí asi stometrovou Amazonku(?) jednou ranou do brady. Co je v poslední řadě jaksi divné a v komiksovém světě přímo debilní, je pojetí ženských hrdinek a jejich protějšků. Ne že bych si stála za nějakým ideálem emancipované nepříliš prsaté hrdinky, ale v tomto filmu jde o absolutní extrém, kdy například Silodívka na mohutný úder robotického Lutera do ocelových dveří odpoví "Kdo je?" a pět vteřin na to už ona i její absurdně gigantické poprsí leží na zemi. Nerada to vyzdvihuji, ale z genderového hlediska je to ještě větší vražda, než Apokalypsa, ta byla alespoň euroamericky "přiměřeně" sexistická. ()

jm.angelo

Průměr mezi superhrdinskými animáky. Hrdinů je zde skoro až moc, řekl bych, že pak nebyl docela využit jejich potenciál. Plus lehká satira na poměry (nejen) v USA. "Ty mu věříš?" "Je to prezident." ()

Bercuss

Celkem příjemné překvapení, o třídu lepší jak Liga spravedlivých: Nová hranice. Podle pár scének a datumu vznitu tohoto animáku bych dokonce řekl, že Ch. Nolan si musel před natočením Temný rytíř povstal vzít inspiraci právě zde. A nebo je to jen blbá náhoda? Více než jedenkrát? Nevěřim! :) ()

spawnxp

Druhá liga ale - kde člověk uvidí takovejch mutantů najednou? Otázka je, o čem může bejt další crossover. Aby alespoň trochu překvapil... Bod asi za dvě batmanovy hlášky ()

Ghostcz

Na můj vkus bylo všude moc super. Bylo zde moc superhrdinů, moc superpadouchů, moc supervšeho. Animace ujde, ale taky žádný zázrak. ()

libor.posp

Komiks znám, ale nejspíš mám to štěstí, narozdíl od některých naříkačů, že to oboje dokážu úspěšně oddělovat. Já mám vůbec rád, když se superhrdinové stávají vyděděnci společnosti. Otvírá to skvělé možnosti, kam vést příběh. V tomhle filmu jsou ty možnosti využity částečně. Soubojů je plno, každopádně všechny by s přehledem zastínil nějaký epičtější, náročnější, protože souboje ve Veřejných nepřátelích jsou "celkem" jednoznačné. Nakročeno měl film dobře. Co víc si přát, ne? Houfy nepřátel, jediný nevypočitatelný/neodhadnutelný spojenec Supermana (určitě víte koho myslím), Luthor v Oválné pracovně, pořádná hrouda svalů s červeným „S“ na hrudi – tak má být nakreslený, žádný prouteček! Jenže! Stejně mi to všechno připadalo moc jednoduché. Zvládli to v podstatě v pohodě. ()

wolverine8

Opět další ukázka toho jak se dá natočit kvalitní filmek, po celovečerním Superman Doomsday, jsem čekal kdy se něco takového objeví a nezklamal. Ikdyž podle komixů se Superman s Batmenem neměli moc rádi, dopadla tato spolupráce nadmíru dobře.. ()

WHMMD

Slušná dávka akcie, niekoľko desiatok superhrdinov/padúchov a štvorky kozy Powergirl (dá sa prirovnať iba k Nikky Benz alebo Gianne Michaels). Vobec nie zlý animák, ale v hranom filme si Batmana so Supermanom spolu nedokážem predstaviť. ()

Tomulka

Pro fanoušky Comicsu dosti zajimavý snímek. Dva hrdinové proti zloduchům co se nechali najmout tim největším záporákem z lidské říše Lexem Luthorem. Dosti dlouho trvalo hrdinům (teď myslím těch ve službě Lexe) než uvěřili B+S, ale jinak jsem se hodně bavil hlavně těmi souboji. Spolupráce B a S je velmi sympatická. (podotýkám, že jsem Comics nečetl) ()

zekon odpad!

Nemám slov. Divák musí být hodně infantilní aby se u toho bavil. Mizerná animace, mizerná zápletka, trapné od začátku dokonce. ()

joklik12

toto spojenie batmana a supermana je zaujmave aj ked pri apocalipse som bol trosku sklamany pri tejto csti som sa naramne bavil ked dostava na hubu superman pomoze mu batman a zase ked batman nevladze tak naopak bola to zabava a pacilo sa mi to dost sa mi to pacilo ()

Stingray

Slušný,ne tak dobrý jako Doomsday a Krize na dvou zemích,ale dobrý.Chudáci záporáci .ale fakt moc prostoru nemají! přijdou dostanou po tlamě a jdou.Ale Lex jako Prezident Spojených států,to je celkem mazec! .-) ()

Megahead

Z môjho pohľadu je to slabší film o Supermanovi a Batmanovi. Dej je trochu nelogický, Luthor sa stane prezidentom, superhrdinovia, z ktorých väčšina nepotrebuje peniaze po sebe útočia a najväčšia somarina bol meteorit, ktorý zničil Batman v robotickej rakete a obrovský výbuch prežil (predtým meteorit nezničilo x rakiet vystrelených zo zeme). Ale aspoň som videl pár (pre mňa) nových postavičiek. ()