Televizní seriál o moderní Alence v říši divů. Alenka, dospělá ženská, cvičitelka karate, se zamiluje do Jacka. Toho ale unesou neznámí lidé vedení chlápkem s bílými vlasy - Králíkem. Při pronásledování Králíka se Alenka dostane do světa za zrcadlem, který vypadá spíše jako postapokalyptická krajina a město, a pokusí se Jacka zachránit. (honajz)

Shinnie

Ako pozerateľný, naivný rodinny film by sa do brať dalo ale ako pokus o nejakú modernú Alenku dosť zlyhal. Pokus o desivo vyzerajúcu krajinu bol dobrým nápadom, no jeho realizácia sa minula aspoň teda pre mňa účinku (čítaj efektu). Dialógy postáv a celkovo aj príbeh boli dosť sentimentálne. Škoda, že si na tom nedali záležať aspoň tak ako na pútavosti plagátu. Čiže v konečnom dôsledku (mysliac tým aj atmosféru filmu) to vyznelo tak sci-fi/fantasy ako Vesmírna prda. Neviem či je to tým, že mi príde, že sprznili klasiku, ale mne to prišlo miestami dosť trápne. A dejová línia dosť rozháraná kedy sme večnú časť stopáže len sledovali komu sakra bude nakoniec dôverovať a prečo hentomu nedôveruje. Možno, aby sa mi ten film páčil by som potrebovala nejakú fľaštičku s pozitívnymi emóciami vysatými z ustríc. Achjaj :D ()

Mery235

..podla mna dost dobre moderne spracovanie Alice v krajine zazrakov... sice som to najprv pozerat nechcela, islo to v telke, vela reklam, nezaujalo ma to, ked som prepinala medzi programami, no nejako som to tam neskor nechala, asi az pred koncom 1. casti a musela som to dopozerat :) ... na hlavnu hrdinku som si musela zvykat, no ostatne postavy boli v pohode... trefne poznamky, fajne spracovanie, zopar zvratov... dalo sa na tom pobavit, co viac, musela som to neskor vidiet znovu... tentoraz uz od zaciatku a nalakala som na to aj kamosku... myslim, ze som to nadhodnotila, no 68% sa mi akosi nepozdava... Hatter jednoznacne najlepsi, treba si ho vsak vychutnat v originalnom zneni =) ... ()

svist10

Vida, filmová produkce syFy většinou kouká na kvalitní produkci hodně z dálky, naštěstí je Alice z trochu jiného ranku. Stačí krátká expozice a pak se na dvě a půl hodiny ponoříme do říše divů. Ta je zabydlená svéráznými postavami (bílý rytíř rulez!). Vyprávění navzdory nemalé délce plyne rychle, trikaři se docela vytáhli a jejich postapo svět vypadá relativně uvěřitelně, myslím na televizní produkci. Škoda jen nemnoha logických a filmařských lapsů, jinak by to bylo za plný počet. I tak ale srovnání s velkorozpočtovou Burtonovou Alenkou nedopadá úplně špatně, byť je hlavně co se týče výpravy trochu jinde. Zkrátka dobře strávené tři hodiny. ()

numan

Asi tak pětadvacetiletá kickboxerka Alice si nabrnkne sexy jahodovýho blonďáka a zatáhne ho domů k matce. Jemu ovšem zrovna od kohosi doteďnevim dorazí esemeska, aby zdrhal, takže kultivovaným způsobem bere čáru a mezi dveřma jí chce vnutit ňákej draze vypadající šmuk. Citlivá kickboxerka se z toho zhroutí, páč v ní porád hlodá mindrák z odchodu otce, kterej zažila, když jí bylo 10. Po pár minutách ovšem zmerčí, že jí ho frajer na odchodu nenápadně šoupnul do kapsy nebo kam. Vystartuje za ním a pic - skončí v psychoříši za zrcadlem. Samozřejmě to není Alenka v říší divů, ale jakýsi pokus o její sequel - Alenka po dvaceti letech. Zásadní poznatek: Kloboučník nestárne, ba naopak. Průměr. ()

jabbo123

Dvoudílný televizní film Alice je inspirován světem Luisa Carola a jeho Říše divů. Odvážně přepracovává Alečin svět do moderního kabátku a využívá známých postav postavených do zcela jiné roviny. A to že se mu to daří na výbornou považuji za největší klad celého filmu. Sympatická Caterina Scorsone, instruktorka karate, se právě seznámila s novým přítelem, žije se svou matkou a beznadějně pátrá po svém otci, který zmizel před deseti lety. Než se nadějeme (v 11 minutě filmu), propadne s do světa za zdrcadlem a začíná její dlouhá pouť. První co vás opravdu překvapí a ohromí je vizuální zpracování, které je na televizní film opravdu velice kvalitní. Zejména design vnitřních částí Kasína, Město rytířů nebo vysuté terasy hlavního města dokazují, že designéři ke své práci přistupovali s velkým citem pro detail. Hned další věc, která vás potěší jsou výborně vykreslené charaktery, kterým nechybí hloubka, osobitost ani vtip. Ať už je to samotná Alenka, tajemný sympaťák Jack, steampunkový hrdina Kloboučník (který má nejspíš kybernetickou paži), Dodo - vůdce jedné frakce hnutí odporu, který je zaslepený touhou po svržení režimu a nezastaví se před ničím, Carpenter, hlavní chemik a vědec, Bílý rytíř trpící lehkou senilitou nebo výborný Šílený Březňák - kybernetický zabiják, který má místo hlavy keramickou misku na sušenky v podobě bílého králíka :-). Přestože se nacházíme ve stejném světě v jakém se odehrávala původní Alenka od Carola, uběhlo v něm 150 let - rudá královna je opět na trůně a společnost White Rabbit extrahuje z unesených pozemšťanů instantní emoce skrz kasíno. Alenka pátrá po svém uneseném příteli, který jí těsně před tím daroval prsten. Na její cestě jí pomáhá právě Kloboučník a bílý rytíř. Zápletka jako taková je vystavena poměrně dobře, nechybí jí napětí ani logika. Bohužel však není zase tolik originální a používá (zejména v druhé části snímku) otřepaných klišé. Vlastně celý druhý díl je o hodně slabší než ten první - zdlouhavě vysvětluje skutečnou pravdu, která se hned několikrát překroutí, snaží se hlouběji vykreslit charaktery a minulost hlavních postav a první půlhodina je vyloženě nezáživná. Je tam až moc plánů v plánech jiných plánů, které se možná hodí pro světy Franka Herberta, ale ne tak úplně sem. Nejtrapnější je, že jak příběch eskaluje ke svému závěru, nakonec se obrací snad uplně všechny charaktery, dokonce i ty u kterých to nemá prakticky žádný smysl (král atd.). Příliš mnoho projevených charakterových klišé (otec, který si na nic nevzpomíná a stojí na straně nepřítele, rytíř, který je vlastně zbabělec, milý, který je tajný agent a vše dělal z vypočítavosti atd.). Pak už divák jen čeká na další nevyhnutelná klišé nápravy a absolutní happy-end, kde se vše v dobré obrátí, rytíř najde odvahu, otec si vzpomene a ... a pohádky byl konec. Ta první opravdu povedená a originální část člověka navnadí, bohužel druhá polovina je scénaristicky o dost slabší a kvalita jde sestupně dolů. Bohužel. 6/10 ()

michael.film

Snímka sa viac - menej zakladá na psychologickom scénari ktorý určite písal človek z hlavou. Myslím tým že nelietal po strane skvelého Tima Burtona a jeho fantasy hororoch ale ani nestál v Bolliwoode a nelízal lízatko. Režisér sa s tým musel geniálne hrať, pretože je to dokonale premyslené, a aj keď mi tam po chvíľkach vadí rytier a jeho humor, dosť krát sa neomrziteľne musím zasmiať, a jeho humor tam vtedy sedí. Humor rytiera - 50 / 50. Ako Alica skvelá Caterina Scorsone. Jej ksicht sa skvelo vyníma na záberoch. Horšie je na tom záver, klasika rozprávky, no však dnes už také niečo za nič nestojí. Možno sa snažili spraviť niečo medzi knihou Alica v krajine zázrakov a Alica za zrkadlom, ale moc mi tam nesedelo že skočila do zrkadla. Mohla spadnúť niekde do kanála ale to by potom nemala zmyseľ ani veta príbehu. Keby však zrkadlo bolo na zemi pekne nenápadne že si ho Alica nemôže všimnúť, tak v pohode môže príbeh pokračovať. Keď som sledoval film, tešil som sa na pád cez dieru ktorý mi v prectavách vyzeral nejak asi ako v Alica v krajine zázrakov od Tima Burtona. Čiže za pád 5 % zo 100 (ŽIAĽ). Ale plakát číslo 1 je skvelý. A klobúčnik super! Skvelý herec, skvelý kostím. Film je dobrý a potroškách sa môže zapáčiť aj milovníkom SCI -FI. A neviete niekto kde môžem film stiahnúť? ()

Návrat do Země-Nezemě

Návrat do Země-Nezemě

06.09.2010

Britský scenárista a režisér Nick Willing je uznávaným televizním veteránem. U nás jsme od něj viděli minisérie Alenka v říši divů či Iásón a Argonauti, mnohem vstřícněji ale byly přijaty jeho… (více)