Reklama

Reklama

Televizní seriál o moderní Alence v říši divů. Alenka, dospělá ženská, cvičitelka karate, se zamiluje do Jacka. Toho ale unesou neznámí lidé vedení chlápkem s bílými vlasy - Králíkem. Při pronásledování Králíka se Alenka dostane do světa za zrcadlem, který vypadá spíše jako postapokalyptická krajina a město, a pokusí se Jacka zachránit. (honajz)

(více)

Recenze (27)

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Nick Willing přetvořil klasickou Alenku k obrazu svému již podruhé, tentokrát v brilantně originálním provedení. Vážně jsem žasl nad fantazií tvůrců, kteří vytvořili novou bizarní Říši divů, v níž Kloboučník prchá motorovým člunem a královnina stráž létá na motorových plameňácích. Minisérie měla chvílemi svá hluchá místa, avšak svým zpracováním jde o další osobitě pojatý film od skvělé britské produkce. Trochu jiná Alenka, plná zajímavých scén a postav, doprovázená líbivou hudbou, v níž mě nejvíce oslovili Andrew Lee Potts jako Kloboučník a Kathy Bates jako Rudá královna. ()

GigaPudding 

všechny recenze uživatele

Moderní zpracování Alenky v říši divů vypadá tak trochu nečekaně, asi jako městská fantasy od Gaimana, ale zas ne tak úplně propracovaně podivné. Judistka Alice se připlete do únosu jejího kluka a skončí v říši divů za zrcadlem, kterou terorizují mafiánští kuplíři v čele se srdcovou královnou, co svoje agenty posílá do normálního světa aby tam unášeli lidi. Objevuje se plno známých postav z pohádky a je tam plno drobných odkazů na původní knižní verzi, ale spíš než pohádka je to takové dobrodružné pobíhání tam a zpátky napříč říší divů a jen s troškou fantazie, protože všechno tam vypadá vesměs reálně, dokonce tam používají i bouchačky, jen je to maličko pozměněné a postavy jsou všechny lidské, včetně těch původně zvířecích. Kdo ale chybí tak je kočka šklíba, která má pěkně malý "štěk" což si teda rozhodně nezasloužila a stejně špatně je na tom i pták Dodo, kterého sice zahrál Tim Curry, ale taky takový štěk, že to pomalu nestálo za řeč. Měli tam pořádně zapracovat šklíbu a zahrál by to Tim Curry :). Všechno to pobíhání sem a tam je ale taky docela nuda a hlavně v těch celých třech hodinách filmu to působí hrozně roztahaně. Vzít alenku jako dobrodružný film by asi nebylo nic špatného, ale takhle to dopadlo dost obyčejně a chvílemi i nudně a mělo to i pár takových okatě nastrčených dojemných scén, které ale byly taky docela ospalé. Takže nic extra a zvlášť ne když je to roztahané na tři hodiny. Pár zajímavých nápadů se ale objevilo a taky je to pořád Alenka, tak se lidem, co tu pohádku mají rádi, asi bude fajn koukat na známé postavičky. :) ()

Reklama

strougy 

všechny recenze uživatele

Zajímavé prostředí pohybující se na hranici steampunku a postapokalyptické scifi plus několik zábavných scén v čele s mučícím duem na přelomu obou dílů nedokáže zastřít fakt, že se po většinu času jedná o hloupou akční story s nudnou hlavní hrdinkou a záplavou citově vyděračských scén vrcholících skutečně ohavným koncem. Podobné modernizace jsou zlo! ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Úvod mě moc nenadchl, ale od chvíle, kdy se moderní Alenka dostane do světa za zrcadlem, naštěstí nastoupí trikové sekvence a najednou jsem měl pocit, že koukám na novější verzi Města ztracených dětí. Líbí se mi i ta myšlenka instatních požitků, jež mají nahradit myšlení a moudrost - v poslední době hodně aktuální téma, a v Británii zvlášť. Líbí se mi, že se to celé až tak vážně a jsou zde určité sebeshazovací momenty i pár vtipných hlášek. ()

predators 

všechny recenze uživatele

Pochvalu zaslouží především herectvo, které je vtipné, chytré, zajímavé a neokoukané. Dokonce bych řekl, že jsem si některé brzy oblíbil. Stejně tak se mi jevily i některé části Wonderlandu, polozbořené výškové domy se trikařům opravdu povedly. Uvítal bych ale větší pestrost a na onu délku filmu, i množství lokací. A tím se dostávám k času, který s Alicí prožijete. Ano, najdou se zde nudná místa, především mezi zdlouhavými konverzacemi, které trochu uspávají. Dal bych za 4*, ale nechám si rezervu pro novou Alice z říše divů... 60% ()

Galerie (10)

Související novinky

Návrat do Země-Nezemě

Návrat do Země-Nezemě

06.09.2010

Britský scenárista a režisér Nick Willing je uznávaným televizním veteránem. U nás jsme od něj viděli minisérie Alenka v říši divů či Iásón a Argonauti, mnohem vstřícněji ale byly přijaty jeho…

Reklama

Reklama