Dr. Martin Harris s manželkou Liz přijíždí do Berlína na vědeckou konferenci. Po příjezdu do hotelu Martin zjistí, že jeho kufřík zůstal na letišti. Vezme si taxík, ale cestou na letiště mají nehodu, auto skončí v řece. Martin je v bezvědomí, řidička Gina ho vytáhne na břeh, pak ale musí zmizet, protože je v zemi ilegálně. Z kómatu se probudí až za čtyři dny. Hned se vrátí do hotelu, zjišťuje, že ho manželka nezná a je doprovázena neznámým mužem, který se za něj vydává. Martin si není jistý, jestli se po nehodě zbláznil, nebo jestli je obětí nějakého obrovského spiknutí. Úřady, které mu nevěří, ho naprosto ignorují. Pronásledují ho tajemní nájemní vrazi a on je sám, unavený a na útěku. S pomocí nečekaného spojence, řidičky Giny, která ho zachránila, se po hlavě vrhá do řešení záhady. Začíná pochybovat nejen o své příčetnosti a identitě, ale i o tom, jak daleko je schopný zajít, aby odkryl pravdu. (TV Nova)

Krosmen

Vyhozené peníze oknem za návštěvu kina. Snaha o originalitu je tak úporná, že nakonec umírá udušena Liamovým sakem, které měl už v 96 hodinách a předpokládám, že minimálně v jednom filmu se ještě objeví. Kvality Taken to ale rozhodně nedosahuje. Nezbývá než tradičně zakončit - většinu času jsem se moc nebavil a v tom zbylém jsem se nebavil vůbec. ()

blackJag

Musím projevit spokojenost nad tím, jak si film udržel konstantní zajímavost po celou dobu své délky. K tomu nabízí dějově žánrový mix TOTAL RECALL (bez sci-fi dipu) a 48 HODIN V PAŘÍŽI, rozumnou pointu a velmi spolehlivé obsazení (samozřejmě Neeson, ale i Ganz nebo krásná January Jonesová zaslouží vypíchnout). Ač se celý snímek odehrává v Berlíně, není na něm patrná žádná rozpačitost z neamerického prostředí (občasný to jev levnějších amerických produkcí v evropských lokalitách), tvůrci (režisér natočil mimo jiné i povedený ORPHAN) volí vhodné prostředí a vůbec z filmu dělají na pohled dražší záležitost, než jakou ve skutečnosti je (rozpočet 30 USD mega). 85% ()

corbeau

Už při přečtení obsahu jsem si vzpoměl na skvělý comics XIII a skutečně jsem si jej během sledování filmu mnohokrát vybavil. Příběh je totiž namíchaný z velmi podobných ingrediencí - ztráta paměti, zabijácká organizace, atentát, tajná služba... narozdíl od XIII se ale Neznámého podařilo udržet v poměrně seriózním tónu, což je dobře, nereálné výstřelky, které v klidu snesu v comicsu (nebo v Bondovce :)) se k "vážnému" thrilleru nehodí. Na filmu se mi líbí, že si s ním evidentně dali tvůrci práci, a i když nic šokujícího a neokoukaného vlastně nepřináší, rozhodně nelituji, že jsem na něj šel. ()

J-o-k-e-r

Ne tak strhující jako Taken, nicméně opět velmi povedený film, který má tempo, solidní zápletkou a hlavně L. Neesona! ()

Magniel

A z počátku to vypadalo velmi dobře! Začalo to tak rychle a s takovým zvratem, bohužel straně pomalu se to rozplétalo, tam kousek skládačky, tam další... A než má hlavní postava všechny, vy už jen znuděně sedíte a čekáte na konec filmu. Zklamání, čekal jsem více... ()

Kurikmoon

Zaujímavý thriller, ktorý má svoje kvality v hraní a rozhodne nenudí. Ale niečo, čo by ho spravili iným, zapamätateľným mu chýba. Herci odviedli svoju prácu, prepožičali charizmu svojím postavám. Skrátka super na jeden krát... ()

Warsheek

I přes hodně poutavý děj a fakt, že jsem se opravdu bavil, nemůžu dát víc než 3*. Akční scény jsou tu trochu navíc a ubírají na vážnosti. Největším kamenem úrazu je ale několik dějových nejasností. Divák ví, že krizová situace musí dopadnout tak jak nakonec i dopadne, ale není vysvětleno jak se k tomuto závěru došlo. Je to stejné jako když se dozvíte, že utkání skončilo 3:2 pro váš tým, ale nevíte kdo dal góly. ()

MI-380

Docela příjemně zamotaný a napínavý spíše akční/thriller než drama/thriller s Berlínem plným agentů, mercedesů a výborných řidičů, z nichž nejpodivuhodnější je krásná bosenská imigrantka. To je jedna z mnoha šablonovitých zbytečností, které zřejmě mají za úkol pobavit hojné milovníky šablonovitých zbytečností. 60%. ()

strelenaL

Skvělý a dobře našlápnutý film, který bohužel nedosáhl u mne takové filmového uspokojení jako Taken. Já osobně bych mu ještě nějaké hrany obrousila, aby se z filmu stal skvost. Určitě však stojí za to film vidět i když kvalitou neodpovídá jako na začátku zmiňovaný film z roku 2008. Dobře promyšlená zápletka a její rozhřešení které se postupně odkrývá nechá diváka dlouho v nevědomosti. Film není předvídatelný což je joho velkým plus. ()

Dreadd

"I didn't forget everything. I remember how to kill you, asshole" Tohle může na první pohled připomínat nějakou z Arnoldových nesmrtelných hlášek, ale nenechte se mýlit. Liam Neeson opět řádí, tentokrát u našich severozápadních sousedů a velice rychle se začíná dostávat mezi mé nejoblíbenější herce. Tentokrát možná méně akce, než jsme si užili v Taken, což je však dáno hrdinovou amnézií a hlavně složitější zápletkou. Scénáristé se nebáli několikrát otočit o sto osmdesát stupňů a musím říct, že tentokrát to ani nepůsobilo příliš přehnaně. A nesmím opomenout ani často opěvovaného Bruna Ganze, který se v roli vysloužilého špióna opravdu blýsknul a samozřejmě Diane Kruger, která úspěšně boří mýty o hnusných Němkách. Snad se konečně Neeson vykašle na všechny ty ptákoviny s titánama a bude se soustředit na kvalitní akční snímky. ()

L_A_D_A_S

První dvě třetiny super, vyloženě jsem se těšil co bude dál a neměl jsem ponětí kam se děj bude odvíjet dál. Dlouho mi thriller takhle nepřitáhnul k obrazovce. Poslední třetina už je na pováženou utahaná a závěrečnou akční scénu jsem dokoukal už jen z povinnosti. Rozhoduji se mezi 3* a 4* ale přecejen, větší část filmu mě bavila a to moc. ()

mkubalikova

48 hodin v Paříži meets Agent bez minulosti meets Dlouhý polibek na dobrou noc. Výsledkem je rozpáraný Adlon, nejlepší hotel široko daleko, a velmi slušná detektivka s výborným Neesonem a vážně překvapujícím obratem. 80% ()

Autogram

Keď zvodná taxikárka odvedie za svoje peniaze kus poriadnej roboty, tak aj vedca so stratou pamäti privedie k rozumu a zistí, ako sa veci majú. Na Bourna to ale nemá, strata pamäti je pomerne otrepaná téma a chýba tomu niečo naviac. Akčné scény sú pomerne bezzubé a odhalenie minulosti na autobusovej zastávke prichádza príliš náhle bez potrebnej prípravy diváka. Tak film zostáva ako celkom príjemný priemer na jeden večer bez potreby si z toho niečo zapamätať. ()

Jaro.Krafcik

Výborný thriller,Liam Neeson stráca pamäť. A nepamätá si vôbec nič, hneď by som aj povedal kto vlastne je, ale to by som príliš veľa prezrádzal. Celý film ma držal v napätí a to sa mi páčilo. Sú tu aj skvelé akčné scény. A dej porádne zamotaný. Veľké prekvapenie. 5* ()

lofa

Tento druh filmů Liamovi dokonale svědčí. Perketní drama o doktorovi Harrisovi, který se svojí manželkou přijede na biotechnologický kongres do Berlína,...před hotelem zjistí, že na letišti zapomněl kufřík, a tak pro něj pospíchá na letiště. Cestou havaruje a upadne do kómatu ,...po procitnutí najednou zjištuje, že už mu nikdo nevěří, že je oním doktorem Martinem Harrisem, natož, že přijel na kongres a ještě k tomu s manželkou,...protože Martin Harris v hotelu je a kupodivu i se svou manželkou Lízou. Co když je to ve skutečnosti William Sean Carmichael a je zabijákem z Kanady...nebo je to jen prostý občan Henry Taylor nebo úplně někdo jiný ?? Music: John Ottman, Alexander Rudd ()

Styxos

Docela blbost srovnávat Neznámého a 96 hodin, byť se tomu samozřejmě díky Neesonovi nevyhneme. Jenže zatímco Taken byl přímočarou akčňárnou s hrdinou, co jedná za pochodu, představuje Unknown thriller s o něco komplikovanější zápletkou a minimem akčních sekvencí, z nichž zejména ta závěrečná stojí za to, stejně jako ono konečné rozluštění hádanky. Hodně se mi líbila i práce kamery, která v některých chvílích připomínala závrať a vyjadřovala tak zmatenost hlavního hrdiny. A je paráda, že z Neesona udělali na stará kolena akčního hrdinu. Tahle póza mu totiž perfektně sedne. ()

rudess

Na môj vkus až príliš remeselne urobený film, ktorému v podstate nechýbalo nič zásadné, no nezaškodilo by trocha originality. Liama mám ako herca rád a herečky tu tiež hrali sympatické, nebol som však veľmi spokojný, keď som odchádzal z kina... ()

deckardx

O něco horší než 96 hodin, ale přesto parádní Liam Neeson. Nebyl sem zklamanej ani nadšenej, parádní oddechovka, když víte, co máte čekat. ()

P1tr

Chudší napodobenina Bournea, která proti svému vzoru ztrácí téměř ve všech ohledech. Ani tradiční Neesonovo drsňácké charisma nedokáže zakrýt horší scénář, který je poměrně rozplzlý a po celkem povedeném úvodu se s přibývajícím časem a rozlušťováním zápletky film tvůrcům rozpadá pod rukama. Nezachrání ho ani solidní režie. Nejedná se o žádnou katastrofu, jen se z užitého tématu mohlo vytřískat něco víc neotřelého. Přecijen podobných snímků už za sebou máme dost. ()

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

16.07.2011

Přestože se thriller Neznámý dočkal spíše vlažných recenzí, při 30-milionovém rozpočtu vydělal sympatických 130 milionů a jeho tvůrci mají o hollywoodskou budoucnost postaráno. Nepřekvapí to hlavně u… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

V obležení krásných mladých blondýnek

V obležení krásných mladých blondýnek

27.10.2009

...se ocitne hyperaktivní Liam Neeson v thrilleru produkční společnosti Dark Castle a studia Warner Bros. Unknown White Male. Pro producenta Joela Silvera film natočí Jaume Collet-Serra, který po… (více)