Dr. Martin Harris s manželkou Liz přijíždí do Berlína na vědeckou konferenci. Po příjezdu do hotelu Martin zjistí, že jeho kufřík zůstal na letišti. Vezme si taxík, ale cestou na letiště mají nehodu, auto skončí v řece. Martin je v bezvědomí, řidička Gina ho vytáhne na břeh, pak ale musí zmizet, protože je v zemi ilegálně. Z kómatu se probudí až za čtyři dny. Hned se vrátí do hotelu, zjišťuje, že ho manželka nezná a je doprovázena neznámým mužem, který se za něj vydává. Martin si není jistý, jestli se po nehodě zbláznil, nebo jestli je obětí nějakého obrovského spiknutí. Úřady, které mu nevěří, ho naprosto ignorují. Pronásledují ho tajemní nájemní vrazi a on je sám, unavený a na útěku. S pomocí nečekaného spojence, řidičky Giny, která ho zachránila, se po hlavě vrhá do řešení záhady. Začíná pochybovat nejen o své příčetnosti a identitě, ale i o tom, jak daleko je schopný zajít, aby odkryl pravdu. (TV Nova)

JohnSmith

Přiznám se, že jsem čekal trošku víc. Neeson je sice moc fajn, honička s taxikem pěkně natočená a závěr celkem překvapivý, ale nějak tomu něco chybělo. ()

drake31

Jaume Collet-Serra ma ešte ani raz nesklamal, a nepodarilo sa mu to ani teraz. Je pravdou že som očakával niečo trocha viac akčnejšie ale v podobe v akej mi bol Unknown naservírovaný ma bavil viac. Najväčším plusom (hlavne zo začiatku) bola ta paranoja ktorú prežíval hlavný predstaviteľ, a s tým aj spojené situácie kedy sa mi rozbúchalo srdce v očakávaní či sa niečo stane alebo nie. Postupom času ako sa začalo všetko objasňovať, už to upadlo do dosť predvídateľnej roviny ktorá ma ale stále dokázala držať v akom-takom napätí. Unknown je dielo veľmi kvalitné ktoré dokáže udržať pozornosť po celých 113 min, tomu výrazne dopomáha aj vynikajúce obsadenie predovšetkým Liam Neeseon. Spokojnosť a s radosťou budem očakávať ďalší Serrov projekt. ()

Mishqo

Bolo by to možno skončilo aj lepším hodnotením ale to by nemohla prísť jedna scéna, na základe ktorej sa tento film veľmi nápadne začal podobať jednej nemenovanej trilógii...škoda no ()

zdenny

Kromě dobré kamery byl film o ničem. Tedy takto: začátek dobrý. Moje chyba, že jsem si myslel, že celkový problém se ztrátou identity bude Liamu Neesonovi umožněn řešit výhradně civilním způsobem. To by mě fakt hodně, hodně bavilo. Ale jakmile se film překlopí do politické, teroristické roviny, přestávám mít zájem. Opravdu je málo politických thrillerů, které se mi líbí. Je to i tím, že se tvůrci snaží film překombinovat tak, že tomu pak nemůže věřit ani malé dítě. Takže: začátek velice slibný, průběh filmu ještě jakž takž, ale to pletichaření v poslední třetině, nevím. Někomu se to asi líbí. Hlavně když je to takový mišmaš. Ani nevím, za co ty tři hvězdy dávám. Snad jen za Liama Neesona. ()

Aven

Nebavilo. Už to, že celou zápletku nastartuje to, že jeden z lídrů supertajné organizace zapomene někde na lavičce kufr nezbytně nutný pro misi, která se plánovala x let dopředu, mi přijde dost pitomé. A zbytek filmu je prostě výrazně slabší odvárek Taken. Nebýt ve filmu postava Bruna Ganze, jdu s hodnocením ještě níž. ()

Danny F.

Zprvu by se zdálo že půjde o běžnou nudnou a klišovitou krimi. Vše se však obrátí a děj je svižnější, akčnější a divočejší. Né sice až tak geniálně, ale napětí zde je dostatek a akce taktéž. Jde o solidní film s Liamem Neesonem. 70% ()

Andreas83

Příjemné překvapení, kdo by čekal že to bude takhle dobré , já teda na. Děj se mě dostal pod kůži a zůstal tam od začátku do konce. Liam neustále dokazuje že je pan herec ! ()

Unnamed

Ve filmu se sice objevilo několik překvapivých zvratů a člověk musel stále přemýšlet, jak to vlastně všechno je, ale nebýt Liama, označil bych to za hodně průměrný film. Více se mi líbila první půlka filmu, kdy si člověk musel namáhat hlavu, druhá polovina už byla spíše jen akčním konzumem s čitelným dějem. Přestože to bylo natočeno relativně dobře, na Taken to určitě nemá. ()

hroubek

Slušná podívaná.Režisér mě přesvědčil o svých schopnostech už v Orphan, kde výborně pracuje s napětím a pointou.A to se mu do jisté míry povedlo i zde.Ať už si myslíte o tomto filmu cokoliv, jedno musíme všichni uznat.Film má svoji atmosféru.Dobře mu k tomu pomáhá zasněžený Berlín.Pocit nejistoty a nevědomosti z filmu přímo kape.Což se ve druhé půli může ukázat, jako velký problém jelikož tvůrci měli obrovské množství možností, jak dál.Naštěstí je tu nezklamávající Liam Neeson, jemuž věříte všechno.Jeho charisma drží film pohromadě, jelikož jediný kdo s ním dokáže držet tempo je Bruno Ganz.Akční scény jsou nádherně udělané a nejednou připomenou první film o jistém agentovi, který na něco zapomněl.Celková podoba s tímto filmem je docela velká.Trochu mě zklamalo finále filmu, které nebylo takové jaké jsem čekal.Čekal jsem, něco trochu komornějšího a poklidného, než to co přišlo.Přesto nemůžu tvrdit, že to bylo špatně natočené.Celá poslední půlhodinka je nadupaná a zastaví se až už závěrečných titulkách.Dobrý thriller se skvělým Neesonem. ()

dANo

Technicky aj herecky je tento film v poriadku, ale ten príbeh a jeho naťahovanie, nelogickosti a predvídateľnosť sú veľký problém... Dopozeral som to len z veľkým sebazaprením, lebo ma doslova ani nelákalo dozvedieť sa, aké bude rozuzlenie. Nuda a ešte raz nuda. ()

Master19

Dobře vystavěná atmosféra, herecky a režijně velmi kvalitně natočené, ale proboha, já tyhle špionážní motanice nemám rád. Dopředu jsem o tom filmu nevěděl nic, krom toho, že tam hraje Liam Neeson a stejně jsem odhadl, odkud vítr věje už po půl hodině. A pak začalo to kupení wtf momentů, které nezachrání ani pár zajímavých okamžiků. Stejně to musím hodit do stejného pytle k rukojmím v Bella Vista... ()

Sany33

Neznámy je len ďalšou Neesonovou variáciou na pomerne vydarený akčný thriler 96 hodín, kde taktiež stvárnil na prvý pohľad obyčajného chlapíka s neobyčajnými schopnosťami. V aktuálnej snímke sa však vytratili akčné scény a logická postupnosť pátrania zúfalého hrdinu. Dočkáme sa jedinej akčnej sekvencie naháňačky áut, kde sa každý racionálne uvažujúci jedinec zamyslí nad otázkou, kde sa doktor biológie naučil jazdiť ako školený profesionál. Logiku sme pri podobných filmoch ochotní nechať doma len v prípade, že je vyvážená dávkou tajomna a vydarenou akciou. 63% ()

lykan9

Neznámý je velmi ucházející thriller s jako vždy výborným Liamem Neesonem, ale vzhledem k jeho filmografii, kde jsem zvyklý již na hodně akce a mnohem hutnější atmosféru, tak spadá tento kousek do toho slabšího. Chtělo to prostě jen o trochu víc akce a dříve zapojit drsnost Liame, protože v tom on je úžasný. Ona tahle jeho stránka sice přijde, ale prakticky až na konci, a to bohužel ubírá tomuto filmu body. ()

VanTom

Na to, o jak ohromnou, vykonstruovanou konspiraci se zdálo, že se jedná, do sebe vlastně všechno zapadlo. Což nic nezměnilo na celkové nepravděpodobnosti a s ní související nevzrušivosti, která pátrání umanutého "vědce" Liama Neesona (a nelegální přistěhovalkyně, taxikářky Diane Kruger – hrozně napsaná postava) provázelo. Skutečně vynikl jen bývalý agent Stasi Bruna Ganze, který si dal dvě a dvě dohromady. Zapomenutelných 5/10. ()

ghatos

Podvědomně jsem očekával další Taken. Berlínské "pokračování" se však neslo v profláknutém špionážním duchu. Méně akce a více konspirace nepřineslo nic zásadního. Omletá látka nezaujala ani nějak zvlášt řemeslnou stránkou. Bosenská parťačka taky zrovna nezářila. Za celkový áčkový look dávám 54%. ()

klima777

Hmmm. Dalo by se říci poněkud zbytečný film... 48 hodin v Paříži už tu přece bylo. Já, vím, zde je všechno rozehráno v opačném gardu. Takže co? Positiva převládají: 1) Stísněná, paranoidní atmosféra; odcizení a chlad. 2) Moc pěkný soundtrack evokující mimo jiné Bowieho Low (ano, Berlín). 3) Neeson, Ganz (výborní); Quinn, Langella (potěší). Ostatek trochu nezajímavý, nicméně neruší. Suma sumárum: 2,5* a najdeme se v Berlíně. ()

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

16.07.2011

Přestože se thriller Neznámý dočkal spíše vlažných recenzí, při 30-milionovém rozpočtu vydělal sympatických 130 milionů a jeho tvůrci mají o hollywoodskou budoucnost postaráno. Nepřekvapí to hlavně u… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

V obležení krásných mladých blondýnek

V obležení krásných mladých blondýnek

27.10.2009

...se ocitne hyperaktivní Liam Neeson v thrilleru produkční společnosti Dark Castle a studia Warner Bros. Unknown White Male. Pro producenta Joela Silvera film natočí Jaume Collet-Serra, který po… (více)