Calovi Weaverovi se zhroutil život, po pětadvaceti letech klidného manželství mu jeho žena Emily oznámí, že mu byla nevěrná s kolegou a že se chce rozvést. Dolehla na ni krize středního věku a má pocit, že její vztah s Calem uvízl na mrtvém bodě. Sedmnáctiletá Jessica, která příležitostně hlídá Weaverovým dcerku, miluje Cala a naivně doufá, že by ho mohla získat pro sebe. Jessicu zase zbožňuje třináctiletý syn Weaverových, Robbie. Cal je zklamaný, má pocit, že ve svém životě udělal všechno správně. Oženil se s láskou ze střední, založil rodinu, postavil dům, byl věrný a zodpovědný, a přesto mu jeho žena nasadila parohy. Sbalí si věci a odstěhuje se. Musí se vyrovnat s drastickou změnou svého života, ovšem ve světě svobodných si neví rady. Večery tráví v baru, kde se utápí v sebelítosti. Jednoho večera upoutá Cal pozornost Jacoba Palmera, mladého sebevědomého muže, který je přímo přeborníkem v balení žen. Jacob Calovi slíbí, že mu pomůže najít jeho ztracenou hrdost a pod jeho vedením se z něj stane muž, po kterém zatouží každá žena. (TV Nova)

MovieFive

Crazy stupid love nenabídne víc než průměrná romantická komedie, nemá žádné extra eso v rukávu ani žádný jiný důvod proč by měl být lepší než ostatní. Přesto ho řadím mezi nejoblíbenější ve svém žánru a jeden z nejoblíbenějších vůbec. Těžko říct jeden důvod, proč zrovna Crazy stupid love, ale je to film, který si pustim kdykoliv a ráda a vždycky mi zvedne náladu. Možná za to trochu může Ryan Gosling nebo Emma Stone :) ()

andaa

Já prostě nemám ráda romantické komedie...protože podle mě jsou skutečnosti vzdálenější, než lecjaký horor. Tenhle film je klišé, má spoustu těchle scén...ale zároveň klišé i boří. Je to nerealistický spletenec vztahů party lidí, kteří na sebe náhodou narazí a začnou k sobě cítit hromady věcí. SPOILERY: "přeměšlím, co:ok, tři vteřiny a řeknem to zaráz - créme bruillé - rozvod" dobr začátek.O tom jak se lidé milují i po tolika letech, ale zároveň váhají,jestli o něco nepřicházejí. Jak se muž může změnit pár věcmi, zaujmout, naučit se bavit a neházet život za hlavu. Taky, že láska kvte v každém věku a rozdíly nejsou tabu. A hlavně, o tom, jak se kurevník může zamilovat a změnit se tak, jak vlastně nikdy nechtěl, v něco co nevěřil. Jak místo prošukaný noci usíná v náručí holky, která ulovila jeho, ona ho přikryje dá mu pusu a chápe, i když cénář byl očekávaný opačn, nebo zcela jiný. Co všechno s lidmi láska dělá, a jak moc jí dát šanci, aby s námi zamávala... ()

simon84

Další pohodovka, která mi zpříjemnila letošní Vánoce. Několikrát jsem se fakt zasmál, co víc si člověk od takovýho filmu může přát? A nesouhlasím s Enšpíglem. Emma Stone je kočka a hodila se na to dobře. Zrovna tady mi přišla jako typická next door girl, do který se každý zamiluje (takže jsem asi bezhrbej velbloud). ()

jandula00

Tak jsem se taky musela podívat na film, který každý doporučuje jako nejlepší romanťárnu posledních let. Obě dějové linie jsou tak nějak příjemně vyrovnané a vzájemně se doplňující, teda kromě faktu, že jsem si uslintla při každém záběru na Ryana Goslinga. Líbilo se mi, že film není nudný ani před odhalením hlavní myšlenky, což se bohužel nestává tak často. Celkově příjemná komedie/romantika, kterou si určitě ještě někdy pustim. ()

sebo9629

Skvelá komédia a predovšetkým skvelý herci. Kebyže film miestami nestrácal tempo, priklonil by som sa k plnému hodnoteniu... Hodnotenie: 8.2/10 ()

frolish

V podstate strasne naivne a s tonou klise, ale v konecnom dosledku to vobec neposobi otravne ci povrchne, skor milo, usmevne a ak chcete, dokonca dojimavo. Sympaticka pohodovka na naladu, v ktorej sa radi pozriete na svet cez ruzove okuliare a nemusite pri tom velmi premyslat. A darcek pre chalana bol pekny :) 75% ()

Saur.us

Snímek, který po celých 113 minut šlape jako hodinky a zakopne pouze při jedné úplně pitomé scéně v závěru filmu, při které se tvůrci vyzvraceli v patetickém proslovu. Jinak jde ale o velmi zábavnou romantickou komedii s výborným stylem humoru, úžasnou E. Stone a S. Carellem, který mi nakonec vlastně ani nevadil. ()

Deleatur

Mínus: Předvídatelnost. Někde mezi: I když Mooreová nebyla zdaleka marná, víc se mi líbí v nezávislejších filmech. Gosling je kusanec, ale zrovna tady mi byl dost nesympatický, tedy pro mě v milovnické roli nevěrohodný. Při vší úctě ke Carellovi se mi nezdálo moc uvěřitelné, že by na něj brala tak mladá holka. I když znovu potvrdil, že není jen často trapný komik. Plusy: Osobně nemám nic proti očistným dramediím. Stoneová si se ctí poradila s tendenční rolí. Tomeiová zahraje dobře snad i sebeblbější postavu. Hodnocení: 68%. ()

inachisio

To by byl tak skvělý, neuvěřitelně vtipný, nápaditý film s vynikajícími hereckými výkony, nebýt těch příšerně trapných a naprosto příšerných proslovů, které si absolutně nelze odmyslet! Škoda. Herci i kamera a nápady, vtipné scény a závěrečná rvačka byly prosté úžasné! ()

Hapretor

Já uvedu název filmu na pravou míru: Trapná, zbytečná nuda. Rádoby "sofistikovaný" humor mě dokonale ubil. Scéna na zahradě totálně trapná - překvápko? Ano, docela se povedlo. Ale dle mého vkusu dost šablonovité. Trailer mě navnadil na komedii napěchovou vtipy a zvraty a já se těšil na sexy Ryana (vím, zní to divně) a total losera Carella. Celý potenciál je shrnut v traileru, a tak film mi nemá pak co nabídnout. Bída s utrpením. Očekávání velké, stejně tak zklamání. Na film se dívám souběžně s těmito řádky a je mi úplně jedno, že nestíhám přitom číst titulky. Film jsem si pustil, abych se zasmál a odreagoval před spaním. Bohužel jsem smutný. Unavený neméně. Ani ten závěr mě neobměkčil. Fatal Error. ()

Radek.SCH

OH YEAH! Hangover, pak Šéfové na zabití a teď tohle. Rozhodně nejlepší komedie, která ve Státech za posledních pár let vznikla. Skutečně hodně dlouho jsem u monitoru takhle neřechtal. Musíte vidět. - 80 % ()

Wolvie

V podstatě velmi výživný rom-com,který se nespokojuje s dodržováním klasických žánrových klišé,ale trochu je ohýbá,přispůsobuje si je a v maximální míře těží s fantastického castingu.Gosling je bez diskuze famózní,více mě ovšem překvapil uměřený výkon Stevea Carella,který bez jakýchkoliv karikatur nebo přehrávání ztělesnil muže,který neví,co s životem dál.Crazy,Stupid Love je přesně tak příjemnou podívanou,jak tvrdí většina lidí.Nezmění vám život,nedonutí vás jít na ni okamžitě znovu do kina,ale naprosto bez problémů zabaví na dvě hodinky a ukáže vám,že žánr ještě pořád má co nabídnout,i když je to čím dál tím nepravděpodobnější. ()

Rokle

Tak dvě hodiny po Drive jsem šel opět na Goslinga. Jiná role, jiný žánr... ale stále ten člověk, kterému zobu z ruky :) Steve Carell hraje postavu, která má blíže k tomu, co předváděl v "Dan in Real Life". Obsazení je fajn. Má to hezký soundtrack. Zkrátka pohodový film pro širokou veřejnost. ()

Lyžař

Bláznivá zatracená láska, aneb jak natočit standardní film, standardní scénář, ale s hereckým obsazením, které je bez řečí tím nej, které mohlo být..Steve Carell a jeho převrat, no to je třešnička na jinak úchvatném a slaďoučkém dortu. No a Gosling? Po výkonech z poslední doby ho jednoznačně stavím na světovou špičku posledního roku. No a...opravdu má "tělo jak z Photoshopu":-) ()

montongery

Čekal jsem něco horšího, ale na tady ten žánr vydařenej film a řekl bych, že to je pro mě jeden z nej snímků v žánru romantické komedie. Plus výbroný Carell a Gosling, který mě den předtím nadchl v Drive. Jen ta délka mi trošku zkazila dojem, kdy film mohl skončit tak o 30 minut dříve. ()

Adm.Nelson

Dovolím si tvrdiť, že tento film je v rámci svojho žánru to najlepšie, čo som doteraz videl. Určite lepšie ako presladená a až rozprávkovo nereálna Láska nebeská (tú mám ale rád tiež). Nepamätám sa, kedy som sa v kine takto v kuse smial prakticky od začiatku do konca, nepamätám sa na rolu, ktorá Carellovi sadla viac, pamätám si však ten príjemný pocit, ktorý vo mne ostal ešte dlho po skončení filmu. 10/10 ()

Wargoo

Veľmi sympatický film, kde je všetko popretkávané nadpriemerne dôvtipne, je z neho cítiť, že to neboli len tak narýchlo pozliepané myšlienky v hlave scenáristu, ale dodali tomu skvelé, a v tomto žánri málo výdané úvod, jadro a záver. Komické situácie prevládajú nad dramatickými, ale aj tej drámy je tam presne toľko, koľko jej bolo treba.Obsadenie dokonale neštandardné, Carell u mňa rastie viac a viac, a obsadenie Julianne Moore bola správna voľba. O Groslingovi a Emme Stone ani nehovorím... Skvelý pocit na konci filmu je k nezaplateniu :) Silné 4**** a 80,122% ()

rekkky

Úspěch této romantické komedie s nádechem dramatu pro mě osobně neznamená překvapení. Už jen to, že Steve Carell figuruje jako hlavní postava se stává určitá devíza pro tvůrce a předznamenává komediální kousky. Tento herec mě dokonale pobaví snad při každé příležitosti. Ryan Gosling také přidal bezesporu velkou měrou ruku ke konečnému velmi kladnému hodnocení. Jeho postava neodolatelného svůdníka prošla v průběhu filmu zajímavým vývojem. Samotný děj graduje a zaznamenává svůj definitivní zlom při neobyčejných scénách na zahradě domu Emily. Happy end si Glenn Ficarra samozřejmě nemohl odpustit. Tudíž na konec nezbývá než jen ironicky uvést, že nakonec všechno dobře dopadlo a pokud ještě neumřeli tak tam žijí dodnes. ()

Will Smith vás obere o všechny prachy

Will Smith vás obere o všechny prachy

21.04.2013

Al Pacino je starý rocker

Al Pacino je starý rocker

27.10.2012

Velmi solidní obsazení napříč různými generacemi nabírá „dramedie“ Imagine, kterou režijně debutuje Dan Fogelman, autor scénáře Bláznivé, zatracené lásky. Název související s Lennonovou písní není… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011