Bláznivá, zatracená láska

Crazy, Stupid, Love.

Bláznivá, hlúpa láska

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2011, 113 min

Totálně americky přehnané, jenže herci tuhle shitku táhnou o pět levelů výš, než ve skutečnosti je. Pokud by zde nehrál Gosling a Carell, tak je to trochu více za uši přitažená Rosamunde Píčer a její německé hovnoromance. Takhle je to nereálná blbost, která je nesmírně zábavná a vtipná. Jen se tvůrci opět nemuseli tak okatě postavovat za ženský pohled (já tě můžu podvést s kolegou, ty idiote, táto od mojí rodiny, ale jakmile ti jasně řeknu, že chci rozvod, vykopnu tě z tvýho baráku a ty budeš píchat jiný, tak jsi morální nula a nebudu tě už chtít nikdy ani slyšet) ..... 80%(7.1.2012)

Každý chlap by asi považoval za podpásovku, když by mu žena, se kterou je od střední školy, zničehonic po nějakých 23 letech manželství oznámila, že se chce rozvést. A nejinak to vnímá i hlavní hrdina filmu Cal, který to řeší odstěhováním se z domu od rodiny a každodenním popíjením v baru. A tam si ho, k jeho velkému štěstí, všimne chlapík, který to s ženskými perfektně umí a rozhodne se ho naučit vše, co zná a ví o svádění žen. Tahle tak trochu jiná romantická komedie mě dokázala zaujmout, pobavit, ale i potěšit, protože je radost narazit v televizním programu na romantickou komedii, která není hloupá, která neopakuje zažitá klišé, která dokáže v některých místech hodně překvapit, a která se snaží být jiná než ty stovky a tisíce ostatních romantických komedií. A i když se ve výsledku stejně divák nevyhne šťastnému konci, přesto má na konci příběhu pocit, že vše je, jak má být, a zůstává v něm po skončení filmu pocit spokojenosti. Předpokládám, že tuhle komedii si uchovám v paměti hodně dlouho a jen tak na ni nezapomenu, a to právě proto, že je tak jiná, ale zároveň nevybočuje ze zajetých kolejí žánru. Uděluji nadprůměrné čtyři hvězdy.(26.3.2013)

• Flipnic

Proboha kdo takovýhle kraviny vymýšlí?? ... A proč herci chtějí hrát v takto nesmyslných "romantických - rodinných slátaninách". Je to nudné, je to zdlouhavé, zasmál jsem se dvakrát a s emocemi mi to absolutně nepohlo. Tak nevím, kde je chyba, ve mě?? ... Možná je to taky tím, že ani jeden ze zúčastněných herců není obsahem mých erotických snů, a to ani počítačově "vypravený" Gosling ...(22.10.2011)

Všechny pasáže s Goslingem jsou na 100%, ten chlap je prostě boží. Carell je zase správně ušlápnutý fotřík od rodiny. Jen té Julianne Moore je tam příliš. Vypadá příšerně a navíc hraje nesympatickou krávu, která má všechno, co potřebuje, přesto je nespokojená a samozřejmě to vyřeší tím nejdementnějším způsobem. Víc prostoru mohla dostat Emma Stone, která je i tady znovu k sežrání. Jasným vrcholem je setkání na zahradě, už jen kvůli němu se vyplatí film vidět.(18.9.2014)

Možno trochu prehnane a unáhlene dávam plné hodnotenie, ktoré si isto spätne tento film celkom objektívne nezaslúži, ale nielen tento rok, ale zdá sa mi, že všeobecnejšie v poslednej dobe hollywood nevyprodukoval zatiaľ lepšiu romantickú komédiu (inteligentnú, vtipnú, rodinnú), pre mňa to bola taká americká verzia Love Actually. odhliadnuc od toho, že keby sme si to rozobrali, tak tento film miestami dosť nelichotivo uvažuje o ženách (ľahko manipulovateľné), občas rovnako nelichotivo aj o mužoch (musíš byť sebavedomí, krásny, v podstate pokrytec a ovládať finty z hriešneho tanca - a nakoniec ti tiež ide len o jedno) a v závere síce milo, humorne, no predsa len odobruje detskú pornografiu, no odhliadnuc od týchto nekorektností scenáristických (ktoré môžu vadiť naozaj len veľmi prudérnym osobám - a ja takou očividne nie som) a k záveru v jednom momente až príliš amerického záveru, konštatujem, že som sa skoro dve hodiny bavil kráľovsky - na humore slovnom i situačnom, na hereckom obsadení, ktoré bolo dokonalé, uvoľnené, zohraté, sympatické, sexi, presné a spoľahlivé (vedľajšie, v podstate "antagonistické" roličky výborne obsadené Baconom a Tomei-ovou - ktorí si to zdatne užili i na menšej ploche), krásna Emma Stone (konečne tiež po dlhej dobe sa aj v USA objavila kráska, ktorá zaujme a nejde vám vyvetrať z hlavy - a paradoxne rovnako ako v Británii tiež Emma), švihácky a sympatický Gosling (nie som gay, ale na tohto človeka sa už pekných pár rokov veľmi rád pozerám) a "rozkošný" Carell, ktorý má konečne slušnú hlavnú rolu. Odporúčam.(22.9.2011)

• - Spálňová scéna, počas ktorej vedú Jacob (Ryan Gosling) a Hannah (Emma Stone) celovečerný dialóg, nemala pevný scenár. Herci si pomohli pár alkoholickými nápojmi a improvizovali. (Trip)

• - Většina postav používá mobil značky BlackBerry, výjma Robbieho (Jonah Bobo), který používá LG, taktéž i jeho platonická láska Jessica (Analeigh Tipton), a Jacoba (Ryan Gosling), který má iPhone. (Terez_Vv)

• - Snímek byl do kin distribuován pod krycím názvem First Date. (oje)