Reklama

Reklama

Calovi Weaverovi se zhroutil život, po pětadvaceti letech klidného manželství mu jeho žena Emily oznámí, že mu byla nevěrná s kolegou a že se chce rozvést. Dolehla na ni krize středního věku a má pocit, že její vztah s Calem uvízl na mrtvém bodě. Sedmnáctiletá Jessica, která příležitostně hlídá Weaverovým dcerku, miluje Cala a naivně doufá, že by ho mohla získat pro sebe. Jessicu zase zbožňuje třináctiletý syn Weaverových, Robbie. Cal je zklamaný, má pocit, že ve svém životě udělal všechno správně. Oženil se s láskou ze střední, založil rodinu, postavil dům, byl věrný a zodpovědný, a přesto mu jeho žena nasadila parohy. Sbalí si věci a odstěhuje se. Musí se vyrovnat s drastickou změnou svého života, ovšem ve světě svobodných si neví rady. Večery tráví v baru, kde se utápí v sebelítosti. Jednoho večera upoutá Cal pozornost Jacoba Palmera, mladého sebevědomého muže, který je přímo přeborníkem v balení žen. Jacob Calovi slíbí, že mu pomůže najít jeho ztracenou hrdost a pod jeho vedením se z něj stane muž, po kterém zatouží každá žena. (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (1 240)

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Robbie, prej jsi dobrej ve fotbale.“ - „Davide, prej jsi našim zničil manželství.“ A co u vás, také vám žena zahnula s Davidem Lindhagenem? Ficarra a Requa mě o 2 roky starším I Love You Phillip Morris moc neohromili. O to více vtipných situací mi ovšem nabídli tady, smál jsem se docela často. Carellův zoufalec (preferující Créme brulée před rozvodem, „vystupující“ za jízdy, přijímací od kámoše kolínskou na rozloučenou…naštěstí i s účtenkou apod.) mě bavil nejvíc, každý však něčím přispěl. Romantika sice moc nefungovala, ovšem pár momentů (vede „nahození ohřívače“, ta pasáž je jednoduše krásná) se našlo. Bohužel, mnohé americké romantické komedie to často přehánějí s dojímáním, sentimentem, a tato není výjimkou (zvlášť z dementního školního proslovu bych zvracel) ale nebylo toho tolik, aby to zničilo celý film. Za mě slušné 4*. „Sedíš tu s tím svým ubohým účesem a opíjíš se ředěnou vodkou s brusinkami jako nějaká 14tka, máš na sobě velikost 44, i když jsi 42…upřímně, nevím, jestli ti pomůžu já, nebo eutanazie.“ ()

Zeck 

všechny recenze uživatele

Totálně americky přehnané, jenže herci tuhle shitku táhnou o pět levelů výš, než ve skutečnosti je. Pokud by zde nehrál Gosling a Carell, tak je to trochu více za uši přitažená Rosamunde Píčer a její německé hovnoromance. Takhle je to nereálná blbost, která je nesmírně zábavná a vtipná. Jen se tvůrci opět nemuseli tak okatě postavovat za ženský pohled (já tě můžu podvést s kolegou, ty idiote, táto od mojí rodiny, ale jakmile ti jasně řeknu, že chci rozvod, vykopnu tě z tvýho baráku a ty budeš píchat jiný, tak jsi morální nula a nebudu tě už chtít nikdy ani slyšet) ..... 80% ()

Reklama

viperblade 

všechny recenze uživatele

No vida, že není zas tak těžké natočit romantickou komedii, u které se s chutí zasmějete a která funguje i co se týče té romantické stránky… Crazy, Stupid Love je film, o kterém jsem už něco málo slyšel a naprostá většina ohlasů byla více než pozitivní, k tomu zde máme hodně působivý casting. I přesto všechno jsem do filmu šel bez nějakých větších očekávání a výsledek mě hodně potěšil. Celou dobu je tento film opravdu fajn romantická komedie, kde věci fungují a vy si ji postupně vychutnáváte a pak najednou přijde poslední půlhodina a to, co už předtím bylo skvělé, se najednou stane téměř geniálním. Je to jako když si vychutnáváte skvělý oběd a hned po hlavním chodě, kdy už je všemu konec, náhle přijde dezert, který jste nečekali a který dokonale pasuje k tomu, co jste měli předtím. Pokud vám tohle jako doporučení nestačí, tak snad ještě můžu napsat, že si nepamatuju, kdy jsem naposledy o romantické komedii napsal, že se těším, až si ji pustím znovu. To už totiž nějaká doba bude… 100 %. ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Dan Fogelman | Hudba: Christophe Beck, Nick Urata | Produkcia: Steve Carell, Vance DeGeneres, Charlie Hartsock, David A. Siegel, Denise Di Novi | Distribúcia: Warner Bros. | Štúdio: Carousel Productions | Rozpočet: 45 miliónov $ | Tržby: 142,851,197 $ || Jenen z najpodarenejších amerických milostných komédií vôbec, pretože je ich naozaj málo dobrých... Carell je trochu podobný charakter ako Sandler, ale je herecky aktívnejší. Gosling tu len potrvdzuje, že je neskutočne univerzálny a zastupuje vyššiu ligu, než väčšina zúčastnených. Žien je vo filme požehnane, ako dezert sú ešte i pekné, takže nie je čo riešiť. Vrcholom je jednoznačne vypätá scéna, keď výjde všetko najavo, kontrolka humornosti dosiahla i u mňa maximum. O to bol slabší koniec. ()

ScreamJay 

všechny recenze uživatele

Život píše zatracená klišé aneb komedie hořká jako mizerná whiskey. Hej, ale zvláštní je, že Crazy, Stupid, Love vůbec mizerná není a i když je vypointovaná s tou typickou americkou nadsázkou, je vypointovaná. A to je sakra víc, než většina dnešních komedií o vtazích a vůbec o životě dokáže. Fráze je prázdná tehdy, pokud jí nenásledují činy a následují-li, pak už nejde o frázi, ale vyznání. Dan Fogelman (doposud scénárista animáků) sepsal něco, co dneska považujeme za klišé, cosi nelogickýho, co je třeba prožít, aby to fungovalo. Občas tomu ještě říkáme láska. Někdo na ní prostě zapomene, protože dovolí, aby mu zvšedněla a jiný ani netuší, že je jí schopen, dokud neprohlídne vlastní povrchnost. Jasně, kdyby měla Crazy, Stupid, Love trošku nezávislejší ráz, ubylo děsně "procítěných" monologů a celkově zůstala víc autentickou, zapsala by se nejspíš výrazněji, hlouběji. Ale vtip je v tom, že v důsledku vlastně není povrchní a pokud si to samé dokáže přiznat i její divák, tehdy nebude zklamán. A kdo ví, třeba mu i něco dojde, dřív, než bude úplně pozdě. I když Steve Carell zůstane asi navždycky 40 let panic, tady se mu podařilo odpanit nadsázku vkusně a galantně. Někdy se prostě nemusíš smát, stačí, když se usměješ a pochopíš. [final rate: 75%] ()

Galerie (72)

Zajímavosti (33)

  • Použiť "zdvíhačku" z filmu Hriešny tanec (1987) bol nápad Ryana Goslinga (Jacob), ktorý sa v mladosti venoval baletu. Emma Stone (Hannah) už takým sebavedomým neoplývala a bála sa, že spadne. (Trip)

Související novinky

Will Smith vás obere o všechny prachy

Will Smith vás obere o všechny prachy

21.04.2013

Loni se mu dařilo s Muži v černém 3, letos jeho sci-fi v Shyamalanově režii Po zániku Země nutí spíš k opatrnosti. Na jaký další projekt se soustředí? Inu, na Focus. Lehkonohou krimi s prvky… (více)

Al Pacino je starý rocker

Al Pacino je starý rocker

27.10.2012

Velmi solidní obsazení napříč různými generacemi nabírá „dramedie“ Imagine, kterou režijně debutuje Dan Fogelman, autor scénáře Bláznivé, zatracené lásky. Název související s Lennonovou písní není… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

01.01.2012

Žebříček nejlepších celovečerních filmů roku 2011 dle ČSFD.cz se v budoucnu bude měnit - obsahuje totiž filmy, které se teprve chystají do naší distribuce a budou časem hodnoceny více diváky, což… (více)

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

Další filmový rok je za námi, a tak vám přinášíme přehled nejlepších filmů roku dle předních uživatelů ČSFD.cz. Uživatelé i filmy v jejich výběru jsou seřazeny abecedně. Jako vítězný snímek z tohoto… (více)

Reklama

Reklama