Bláznivá, zatracená láska

Crazy, Stupid, Love.

Bláznivá, hlúpa láska

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2011, 113 min

Možno trochu prehnane a unáhlene dávam plné hodnotenie, ktoré si isto spätne tento film celkom objektívne nezaslúži, ale nielen tento rok, ale zdá sa mi, že všeobecnejšie v poslednej dobe hollywood nevyprodukoval zatiaľ lepšiu romantickú komédiu (inteligentnú, vtipnú, rodinnú), pre mňa to bola taká americká verzia Love Actually. odhliadnuc od toho, že keby sme si to rozobrali, tak tento film miestami dosť nelichotivo uvažuje o ženách (ľahko manipulovateľné), občas rovnako nelichotivo aj o mužoch (musíš byť sebavedomí, krásny, v podstate pokrytec a ovládať finty z hriešneho tanca - a nakoniec ti tiež ide len o jedno) a v závere síce milo, humorne, no predsa len odobruje detskú pornografiu, no odhliadnuc od týchto nekorektností scenáristických (ktoré môžu vadiť naozaj len veľmi prudérnym osobám - a ja takou očividne nie som) a k záveru v jednom momente až príliš amerického záveru, konštatujem, že som sa skoro dve hodiny bavil kráľovsky - na humore slovnom i situačnom, na hereckom obsadení, ktoré bolo dokonalé, uvoľnené, zohraté, sympatické, sexi, presné a spoľahlivé (vedľajšie, v podstate "antagonistické" roličky výborne obsadené Baconom a Tomei-ovou - ktorí si to zdatne užili i na menšej ploche), krásna Emma Stone (konečne tiež po dlhej dobe sa aj v USA objavila kráska, ktorá zaujme a nejde vám vyvetrať z hlavy - a paradoxne rovnako ako v Británii tiež Emma), švihácky a sympatický Gosling (nie som gay, ale na tohto človeka sa už pekných pár rokov veľmi rád pozerám) a "rozkošný" Carell, ktorý má konečne slušnú hlavnú rolu. Odporúčam.(22.9.2011)

• Flipnic

Proboha kdo takovýhle kraviny vymýšlí?? ... A proč herci chtějí hrát v takto nesmyslných "romantických - rodinných slátaninách". Je to nudné, je to zdlouhavé, zasmál jsem se dvakrát a s emocemi mi to absolutně nepohlo. Tak nevím, kde je chyba, ve mě?? ... Možná je to taky tím, že ani jeden ze zúčastněných herců není obsahem mých erotických snů, a to ani počítačově "vypravený" Gosling ...(22.10.2011)

Hřejivost, maloměštáctví, nevěry, falešné rodinné hodnoty a klišé- a samozřejmě všechny postavy dokonale propleteny v jeden uzel, třebaže Los Angeles není zrovna Dolní Lhota. Vlastně by to mohl být vlezlý český film od Hřebejka nebo Vejdělka, nebýt o třídu lepších herců a o dvě třídy lepších dialogů. Btw. koncept wingmana byl mnohem lépe využit třeba v Hitchovi.(18.4.2013)

"Pomůžu ti znovu objevit tvé mužství. Nemáš tušení, kde jsi ho mohl ztratit?" Ukončit poklidný vztah, trvající celé jedno čtvrtstoletí, žádostí o rozvod, považuji za poněkud unáhlený krok. Zvlášť, když žena nemá v kalhotkách ukrytou adekvátní náhradu za otce svých dětí a muž po žádné svobodě netouží. Tuto hru rozehrála dvojice Carell - Moore a není to špatná hra, ale oproti jejich unavenému vztahu je divoká chemie dua Gosling - Stone úplně jiná liga. Oni jsou pro mne tím neodolatelně zábavným, zatímco vztah rodičů je příliš reálný a první dětská láska ve mně spíše vyvolává matné vzpomínky na první mokrý sen. Takže díky Davide Lindhagene za to, že jsi svým koitem zadělal na tuhle story, protože já jsem se bavil velmi dobře a tys to schytal dle svých zásluh.(24.9.2012)

crazy, style, SMART! S (i bez) nadsázky - nejlepší romantická komedie za poslední roky, co umí vytvořit dokonalou iluzi zrcadlející se reality v jednotlivých charakterech. Že už tenhle žánr nemá co nabídnout? Omyl! Crazy, stupid, love – tři slova, která dokáží přesvědčit o naprostém opaku. Film o hledání ztracené lásky na jedné straně a na druhé o strachu z jejího nalezení a následné chvále (oslavě) bláznovství. Brilantně vypointované, svůdně stylové a omamné, jak některé lehké drogy umí být. Z téhle filmové extáze, však nehrozí žádný bolehlav ani případné vystřízlivění či nechtěný tanec s Paní Schizofrenií - jen neutuchající nadšení a optimistický škleb od ucha k uchu. But still "This modern love breaks me." PS: Glenn Ficarra a John Requa mají zatraceně dobrý hudební vkus.(7.9.2011)

• - Drink, který Jacob (Ryan Gosling) pije během celého filmu, je ve skutečnosti koktejl, jenž je historiky považován za "otce" amerických koktejlů. Základ tvoří cukr, v podstatě kterákoli hořká lihovina, soda, led a grády celému koktejlu dodává žitná whiskey s velkým plátkem pomerančové kůry. (žvanimírek)

• - Julianne Moore, ktorá hrá Robbieho (Jonah Bobo) matku, stvárnila matku aj postave Josha Hutchersona vo filme Decká sú v pohode (2010). Bobo a Hutcherson si zahrali bratov vo filme Zathura - Vesmírne dobrodružstvo (2005). (U_S_O)

• - Emma Stone je ve skutečnosti o pouhé 3 dny starší než její herecká kolegyně Analeigh Tipton. Emmina postava Hannah je však ve filmu o téměř 10 let starší než Jessica, kterou Tipton ztvárnila. (oje)