Bláznivá, zatracená láska

Crazy, Stupid, Love.

Bláznivá, hlúpa láska

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2011, 113 min

Všechny pasáže s Goslingem jsou na 100%, ten chlap je prostě boží. Carell je zase správně ušlápnutý fotřík od rodiny. Jen té Julianne Moore je tam příliš. Vypadá příšerně a navíc hraje nesympatickou krávu, která má všechno, co potřebuje, přesto je nespokojená a samozřejmě to vyřeší tím nejdementnějším způsobem. Víc prostoru mohla dostat Emma Stone, která je i tady znovu k sežrání. Jasným vrcholem je setkání na zahradě, už jen kvůli němu se vyplatí film vidět.(18.9.2014)

Tři čtvrtiny stopáže jsem byl z Crazy, Stupid, Love upřímně nadšenej, ale u toho klišovitýho ušlechtilýho láskyplnýho happy endingu mě to zas rychle přešlo. Carell, Gosling, Moore i další hrajou bezvadně, fakt mi nedělalo nejmenší problém si je všechny oblíbit. Příjemný pokoukání určitě, ale pokud chcete vidět vážně skvělej film, vypněte to po scéně "setkání na zahradě".(24.10.2011)

crazy, style, SMART! S (i bez) nadsázky - nejlepší romantická komedie za poslední roky, co umí vytvořit dokonalou iluzi zrcadlející se reality v jednotlivých charakterech. Že už tenhle žánr nemá co nabídnout? Omyl! Crazy, stupid, love – tři slova, která dokáží přesvědčit o naprostém opaku. Film o hledání ztracené lásky na jedné straně a na druhé o strachu z jejího nalezení a následné chvále (oslavě) bláznovství. Brilantně vypointované, svůdně stylové a omamné, jak některé lehké drogy umí být. Z téhle filmové extáze, však nehrozí žádný bolehlav ani případné vystřízlivění či nechtěný tanec s Paní Schizofrenií - jen neutuchající nadšení a optimistický škleb od ucha k uchu. But still "This modern love breaks me." PS: Glenn Ficarra a John Requa mají zatraceně dobrý hudební vkus.(7.9.2011)

Každý chlap by asi považoval za podpásovku, když by mu žena, se kterou je od střední školy, zničehonic po nějakých 23 letech manželství oznámila, že se chce rozvést. A nejinak to vnímá i hlavní hrdina filmu Cal, který to řeší odstěhováním se z domu od rodiny a každodenním popíjením v baru. A tam si ho, k jeho velkému štěstí, všimne chlapík, který to s ženskými perfektně umí a rozhodne se ho naučit vše, co zná a ví o svádění žen. Tahle tak trochu jiná romantická komedie mě dokázala zaujmout, pobavit, ale i potěšit, protože je radost narazit v televizním programu na romantickou komedii, která není hloupá, která neopakuje zažitá klišé, která dokáže v některých místech hodně překvapit, a která se snaží být jiná než ty stovky a tisíce ostatních romantických komedií. A i když se ve výsledku stejně divák nevyhne šťastnému konci, přesto má na konci příběhu pocit, že vše je, jak má být, a zůstává v něm po skončení filmu pocit spokojenosti. Předpokládám, že tuhle komedii si uchovám v paměti hodně dlouho a jen tak na ni nezapomenu, a to právě proto, že je tak jiná, ale zároveň nevybočuje ze zajetých kolejí žánru. Uděluji nadprůměrné čtyři hvězdy.(26.3.2013)

Spočiatku som si myslela, že súzvuk žánrov komédia/romantický ma dnes už nemôže ničím prekvapiť a že pôjde o ďalší rutinný vzťahový "prepletenec" bez štipky inovácie. Po niekoľkých minútach sa však moje obavy rozplynuli, za čo ďakujem najmä perfektnému hereckému zhromaždeniu. Stále platí, že súhra hereckého talentu dokáže pozdvihnúť aj menej objavný námet a udržať pozornosť diváka. Nesmierne ma zaujal sukničkársky Ryan Gosling s pozdvihnutým obočím a veľavýznamným pohľadom mestského sexsymbola, rovnako i fyzická premena zanedbaného Stevea Carella, spojená s množstvom nápaditých sekvencií a tiež musím pochváliť Julianne Moore, Emmu Stone alebo sexuchtivú Marisu Tomei. Aj pri tom neuveriteľne veľkom počte lepších a horších partnerských malicherností, dokážu scenáristi ešte stále vyprodukovať nenáročnú, zábavnú a inteligentnú filmovú romantiku.(19.1.2012)

• - Spálňová scéna, počas ktorej vedú Jacob (Ryan Gosling) a Hannah (Emma Stone) celovečerný dialóg, nemala pevný scenár. Herci si pomohli pár alkoholickými nápojmi a improvizovali. (Trip)

• - Když jsou Cal (Steve Carell) a Emily (Julianne Moore) na rodičovské schůzce, nápis na tabuli za učitelkou sedící proti nim se mění. (Geriel)

• - Na rodičovské schůzce při psaní slova „asshole“ si můžeme povšimnout, že na tabuli se objeví minimálně 3 různé verze tohoto napsaného slova. (Pavlínka9)