Bláznivá, zatracená láska

Crazy, Stupid, Love.

Bláznivá, hlúpa láska

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2011, 113 min

Napoprvé jsem tam ty 4* dal a šel pryč. Jenže tahle romantická komedie mě svoje výjimečností přitahovala opakovaně zpět a já se nebránil, naopak, Gosling-Carell-Stone-Moore jsou pro mě zárukou dobré zábavy. Vždyť tohleje ve výsledku o lidech a romanci mezi nimi mnohem víc, než všechny ty sladké romantiky, o kterých lze jen snít. A kromě toho Gosling tu dává další hřebíček do své tak pevné image sexsymbolu 21. století. Ani sledování Hříšného tance už nebude takové, jako dřív...(31.12.2011)

• lillien

Opravdu nejsem fanoušek romantických komedií, ale masochista ve mně si jednou za rok nějaký ten puding emocí z hollywoodu dopřeje. I v největších kýčovitých sračkách se většinou dá vyšťourat alespoň jedna slušnější hláška, nebo úsměvný moment. Bohužel zde jsem se opravdu nezasmála ani jednou. Z toho obtloustlého třináctiletého fakana mi bylo skutečně trapně. S.Carell a J. Moore mne zde mimořádně nebavili. Celkově mi to připadalo velmi plytké a scénáristicky odfláknuté. Horko těžko vypotím 1 a půl hvězdy za chudáka Goslinga, který se musel minimálně měsíc trápit tvrdou dietou olympijského gymnasty, aby vysoustružil ono dokonalé břišní svalstvo. Klidně mě umlaťte, ale stojím si za tím, že tohle Phillipu Morrisovi nesahá ani po kotníky (předchozí počin režisérského dua z r.2009)(22.4.2012)

Typicka propletacka nekolika lidskejch osudu, kterejch jsme uz videli spousty, jenze narozdil treba od takovy Magnolie se tady hraje vic na komedii, coz je dobre. Herecky obsazeni je naprosto libovy, Carell opet ve svy roli ctyricatnika, kterej ma problem se zenskejma, jenze nastesti se ted nechova zas jako takovy hovado a jeho prerod v ultra balice zenskejch je hodne fajn. Prekvapil me Gosling, kterej je naprosto totalni sympatak. To jsou vicemene dve nejhlavnejsi role, cimz ale nechci rict, ze by Stone nebo Moore hrali spatne, jen nemaj tolik prostoru. Film je taky prijemne sprostej, ale jen tam, kde to je potreba, ne nejak zbytecne a na efekt. No a vetsinu dvouhodinovy stopaze vyplnuje romantika nebo nejaky komicky sceny. Romantika funguje, sem tam tu je fakt nejakej brutalni forek, ale cely je to proste prilis americky. Takze se postavy trapej, delaj velky gesta a velky proslovy, udobrujou se a zaverecny promichani vsech osudu je uz silne neverohodny az smesny a to ani nemluvim o zbytecne natahovanym udobrovacim konci. Ale i tak se jedna o prijemnou romantickou komedii, za slusny 4*.(17.10.2011)

Možno trochu prehnane a unáhlene dávam plné hodnotenie, ktoré si isto spätne tento film celkom objektívne nezaslúži, ale nielen tento rok, ale zdá sa mi, že všeobecnejšie v poslednej dobe hollywood nevyprodukoval zatiaľ lepšiu romantickú komédiu (inteligentnú, vtipnú, rodinnú), pre mňa to bola taká americká verzia Love Actually. odhliadnuc od toho, že keby sme si to rozobrali, tak tento film miestami dosť nelichotivo uvažuje o ženách (ľahko manipulovateľné), občas rovnako nelichotivo aj o mužoch (musíš byť sebavedomí, krásny, v podstate pokrytec a ovládať finty z hriešneho tanca - a nakoniec ti tiež ide len o jedno) a v závere síce milo, humorne, no predsa len odobruje detskú pornografiu, no odhliadnuc od týchto nekorektností scenáristických (ktoré môžu vadiť naozaj len veľmi prudérnym osobám - a ja takou očividne nie som) a k záveru v jednom momente až príliš amerického záveru, konštatujem, že som sa skoro dve hodiny bavil kráľovsky - na humore slovnom i situačnom, na hereckom obsadení, ktoré bolo dokonalé, uvoľnené, zohraté, sympatické, sexi, presné a spoľahlivé (vedľajšie, v podstate "antagonistické" roličky výborne obsadené Baconom a Tomei-ovou - ktorí si to zdatne užili i na menšej ploche), krásna Emma Stone (konečne tiež po dlhej dobe sa aj v USA objavila kráska, ktorá zaujme a nejde vám vyvetrať z hlavy - a paradoxne rovnako ako v Británii tiež Emma), švihácky a sympatický Gosling (nie som gay, ale na tohto človeka sa už pekných pár rokov veľmi rád pozerám) a "rozkošný" Carell, ktorý má konečne slušnú hlavnú rolu. Odporúčam.(22.9.2011)

Že mě se jako nejlepší postava bude zdát zrovna Steve Carell, kdo by to byl řekl. Tady ale hraje skutečně hodně dobře a jeho Cal je prostě obyčejný týpek s rozvodovou krizí. Témata, kterým se film věnuje, jsou vůbec taková lidská. A celé je to i přirozeně (až na pár scének "pro efekt") natočené. Moc hezky se to sledovalo. Gosling přesný, to je prostě frajer. Naopak Emma Stone, nevím proč, mě tak šíleně vytáčela těmi svými ksichty a svým hlasem a vůbec jsem nežrala, že by nabalila poloboha typu Goslinga, to teda ani omylem. Naštěstí má film skvělou Julianne Moore a vůbec i všechny vedlejší postavy jsou odehrány bezchybně. Prostě "příjemný" film, okořeněný fajn humorem.(14.10.2017)

• - Spálňová scéna, počas ktorej vedú Jacob (Ryan Gosling) a Hannah (Emma Stone) celovečerný dialóg, nemala pevný scenár. Herci si pomohli pár alkoholickými nápojmi a improvizovali. (Trip)

• - Většina postav používá mobil značky BlackBerry, výjma Robbieho (Jonah Bobo), který používá LG, taktéž i jeho platonická láska Jessica (Analeigh Tipton), a Jacoba (Ryan Gosling), který má iPhone. (Terez_Vv)

• - Robbieho (Jonah Bobo) trieda sa učila o "Šarlátovom písmene", románe, na ktorom bol postavený predchádzajúci film herečky Emmy Stone - Easy A (2010). (U_S_O)