Bláznivá, zatracená láska

Bláznivá, hlúpa láska

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2011, 113 min

• Šakal

Nikdy bych (tomu) nevěřil, ale i ty (vaše) nejhorší (filmové) představy se dají zhmotnit na filmovém plátně. Problém je, když se „probudíte“ a zjistíte, že to nebyl sen. Příšerných prvních 20 min, kdy by každý soudný člověk udělal jediné možné. Vypnul snímek. Ne tak já, něco zvrhlého (nedokážu si to jinak rozumně vysvětlit) mě udržovalo v jistém druhu komatu (resp. (z)paralizovaného, neschopného se pohnout a vystavit snímku stopku) a tak jsem se (přes pár světlých momentů) protrápil do NEJKLIŠOIDNĚJŠÍHO možného závěru. A tak jediné „ponaučení“ (vyjma uvědomělého 13-ti letého kluka majícího patent na vztahy) vyplývající z tohoto „osvětovo-výchovného snímku ze života“? Nepodceňujte sílu Hříšného tance, resp. závěrečné „(I’ve had) The time of my life“. Tohle je ukázkový příklad toho, když se američané rozhodnou natočit (a všem evropanům ukázat „jak na to“) „komediální, moralizující, ironizující, vztahovku ze života s nadhledem“. Vznikne z toho „kočkopes“, kde se to tluče a shazuje navzájem a tak zapadnou (ve světle těchto faktů) i ty zapamatováníhodné (vydařené) momenty. Výsledkem je tak (dovolte mi použít slova Petra Čtvrníčka) „bych blil Milane“ a nic na tom nemění ani fakt (rozhodně to neberte jako polehčující okolnost), že tahle patří ještě k těm „povedenějším“ v té (současné) záplavě, které produkuje (a zásobuje nás jimi jak na běžícím páse) „továrna na sny“. Docela by mě zajímalo, co by na to řekl takový Woody? WTF? zřejmě ne, on by to jistě zaobalil do krásně ironizující fráze. Já ale nejsem Woody! Tak proč ta 1*? Protože odpad nedávám, ten JÁ (poctivě) třídím, protože M. Tomei a protože (musím (si)přiznat) pár světlých momentů... P.s. slečny (popř. gayové) nechť si * PŘIHODÍ (nebo se raději (za)staví (slečny) u mě doma, (soundtrack z D.D. vlastním, stejně jako zcela dostačující místnost na „zvedačku“) ZA POHLED na vyrýsované tělo R. Goslinga, který (pro tentokrát) nechal Impalu v garáži, (malinko) přidal na verbální komunikaci a zasvětil (lehce) zakřiknutého (s čerstvě nasazenými parohy) S. Carella jak sbalit (a být „nad věcí“) jakoukoliv kost na lovu v baru, aby se nakonec (ano, tušíte správně) SPOILER „učitel stal žákem“. Což samo o sobě rozhodně není na zavrhnutí (a dá se na tom stavět), stejně jako na těch vážněji (upřímně) podaných scénách (Carell versus J. Moore). To by ale musely být divákovi podány zcela jiným (uvěřitelným) způsobem resp. nesměly být ZAZDĚNY minutami předcházejícími (resp.) následnými a díky tomu tak vyšuměly zcela do ztracena....(24.11.2011)

Hřejivost, maloměštáctví, nevěry, falešné rodinné hodnoty a klišé- a samozřejmě všechny postavy dokonale propleteny v jeden uzel, třebaže Los Angeles není zrovna Dolní Lhota. Vlastně by to mohl být vlezlý český film od Hřebejka nebo Vejdělka, nebýt o třídu lepších herců a o dvě třídy lepších dialogů. Btw. koncept wingmana byl mnohem lépe využit třeba v Hitchovi.(18.4.2013)

Spočiatku som si myslela, že súzvuk žánrov komédia/romantický ma dnes už nemôže ničím prekvapiť a že pôjde o ďalší rutinný vzťahový "prepletenec" bez štipky inovácie. Po niekoľkých minútach sa však moje obavy rozplynuli, za čo ďakujem najmä perfektnému hereckému zhromaždeniu. Stále platí, že súhra hereckého talentu dokáže pozdvihnúť aj menej objavný námet a udržať pozornosť diváka. Nesmierne ma zaujal sukničkársky Ryan Gosling s pozdvihnutým obočím a veľavýznamným pohľadom mestského sexsymbola, rovnako i fyzická premena zanedbaného Stevea Carella, spojená s množstvom nápaditých sekvencií a tiež musím pochváliť Julianne Moore, Emmu Stone alebo sexuchtivú Marisu Tomei. Aj pri tom neuveriteľne veľkom počte lepších a horších partnerských malicherností, dokážu scenáristi ešte stále vyprodukovať nenáročnú, zábavnú a inteligentnú filmovú romantiku.(19.1.2012)

Nejdřív mě Gosling předvědčil, že umí hrát (Drive), ale od tohoto filmu se stává součástí mých erotických snů - jinak se to říci nedá. Ten chlap je zkrátka natolik sexy, atraktivní a charimatický, že bych se na něj vydržela dívat několik hodin. K filmu více později. Anebo radši ne. Při dalším přemýšlení o filmu nebo po jeho druhém zhlédnutí bych šla s hodnocením níž, ale napoprvé mě to emočně vzalo a řada scén mi připadala vtipných (nákupy) a režisérsky dobře zvládnutých - co do rovnováhy mezi naprostým kýčem a citovým vydíráním (volání na zahradě). [Kino](7.9.2011)

Ale ale, z pana 40. letého panice se nám stal pořádnej divoch. Stačilo hodit se do gala a pár lekcí, jak ženskou správně šimrat tam kde to má ráda (ehm.., řečičky, myslím tím sladký řečičky). Báječné je, že to funguje jak v reálu (ajaj, hlavně aby to nečetla ta moje : )), tak v téhle romanci. K dokonalosti už mi chybí jen ty fajn hadry a figura, jakou má Ryan Gosling.(2.12.2011)

• - Keď si Robbie (Jonah Bobo) vymazáva z telefónu číslo na Jessicu (Analeigh Tipton), v zozname je vidieť meno "Joye K". Joey King je herečka, ktorá stvárnila jeho sestru Molly. (U_S_O)

• - Postava Cala bola napísaná priamo pre Steva Carella. (drake31)

• - Tvorcovia sa pri nakrúcaní rozhodli pre "zelenú" produkciu. Základom bol ultramoderný solárny systém, ktorý dodával energiu do všetkých priestorov. Používali sa aj biologicky odbúrateľné produkty. (drake31)