Bláznivá, zatracená láska

Crazy, Stupid, Love.

Bláznivá, hlúpa láska

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2011, 113 min

Wow, inteligentní scénář, promyšlené vtipy a zamilováníhodné postavy! Crazy, stupid, love je jeden z těch filmů, které musíte mít rádi, pokud jste někdy měli nějaké vztahové trable. Život ani vztahy nejsou jednoduché a mnohdy se nehezky zamotají, ale pokud věříte, že s někým máte být, pak to nevzdávejte. No není to hezké poselství? A ještě k tomu zabalené v zábavném a sofistikovaném balíčku. Přiznejme si, zase tak často se nestává, že si z filmů pamatujete několik dní po jejich zhlédnutí konkrétní scény. Tomuhle filmečku se to ale u mě povedlo (konkrétně první rozhovor Cala s Jacobem, setkání ve škole s učitelkou angličtiny, zvedačka z Hříšného tance nebo závěrečné rodinné setkání). 80 %(6.12.2011)

To, na čom stál celý Hitch, je tu iba predohrou k vrstevnatejšej vzťahovej koláži romantiky, komédie a drámy. Síce hollywoodsky vzorcovej, ale šikovne aranžujúcej viacero postáv s nie až tak prvoplánovými love-trouble vzťahmi. Vďaka tomu, a hlavne vďaka účasti Ryana Goslinga a Julianne Moore tam, kde by ste očakávali Adama Sandlera a Salmu Hayek, film vyčnieva z krabice podobných cereálnych kaší.(27.9.2011)

Je jich mraky. Těhle svižných, vtipných, situačně vyladěných, skvěle natočených komedií s vymazleným hereckým ansámblech v přesně padnoucích sakách, neménně přesně padnoucích rolích. A když je tam ještě navrh zajímavý dramatický podtext a nějaké to moudro ze života, jenom lépe. Nutno ovšem podotknout, že Crazy Stupid Love baví přece jen o malinko víc, než její souputnící. Těžko říct čím to je, možná režijní dynamikou, možná bezprostředností hlavních hrdinů. Každopádně super.(6.1.2017)

• Superpero

Bylo to vtipné, ale jen když tam byl Steve Carell a Ryan Gosling mu dělal hitchovskou instruktáž v balení ženskejch. A ta rvačka na zahradě byla fajn Jinak mi bylo často velice trapně a toho třináctiletýho kluka jsem fakt nenáviděl. Nepřál jsem si ho zabít, ale třeba alespoň šikanovat. Fakt už mě dlouho dětská postava takhle nesrala. Chyba je, že se to snažilo být komedií i jakýmsi filmem o životních pravdách a to dnes umí jen lidi kolem Judda Apatowa.(13.12.2011)

Velice příjemná romantická komedie, která ani přes svou téměř dvouhodinovou stopáž neztrácí na zábavnosti. Obsazení se povedlo na jedničku, ale prim hraje především dvojice Carell / Gosling. Už jen kvůli jejich uvěřitelným výkonům stojí za to dát té Bláznivé, zatracené lásce šanci. Vrcholem filmu je bezesporu "zahradní setkání". Po Dan in Real Life další Carellova role, ve které dokazuje, že nemusí hrát totálního idiota, aby byl vtipný...(7.2.2012)

• - Drink, který Jacob (Ryan Gosling) pije během celého filmu, je ve skutečnosti koktejl, jenž je historiky považován za "otce" amerických koktejlů. Základ tvoří cukr, v podstatě kterákoli hořká lihovina, soda, led a grády celému koktejlu dodává žitná whiskey s velkým plátkem pomerančové kůry. (žvanimírek)

• - Většina postav používá mobil značky BlackBerry, výjma Robbieho (Jonah Bobo), který používá LG, taktéž i jeho platonická láska Jessica (Analeigh Tipton), a Jacoba (Ryan Gosling), který má iPhone. (Terez_Vv)

• - Použiť "zdvíhačku" z filmu Hriešny tanec (1987) bol nápad Ryana Goslinga (Jacob), ktorý sa v mladosti venoval baletu. Emma Stone (Hannah) už takým sebavedomým neoplývala a bála sa, že spadne. (Trip)