Bláznivá, zatracená láska

Crazy, Stupid, Love.

Bláznivá, hlúpa láska

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2011, 113 min

Charismatický Ryan Gosling učí smolaře Stevea Carella, jak ve středních letech a po rozchodu s manželkou chytit "druhej dech." A Emma Stone? Ta holka je fakt divná:) Je v posteli s bohémem současného "mladého" Hollywoodu, nad ní se sklání dokonalé tělo a tvář a ona začne vykládat o tom, jak jí ten polštář výborně pasuje pod hlavu:) Každopádně závěrečné rodinné setkání je skutečným vrcholem filmu. Jeden gag stíhá druhý a záchvat smíchu je tak docela na místě:) Když se ukáže, kdo je vlastně postava Emmy, už jen čekáte, co se ještě může stát. A semele se toho vskutku hodně. Americká romantika v precizním balení, které pobaví, potěší oko a rozhodně neurazí.(4.1.2015)

Pohodová oddechovka, milý příběh (není tam jednoznačný tah na happyend, vypadá věrohodně). Označení "komedie" je na místě, ne taková, u které bych se dusil smáchy, ale pár perel se najde. Navíc plno fajn herců... I když to není žádné veledílo, nemám mu co vytknout. # příběh 7 | hudba 6 | humor 5 | akce 2 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6(16.10.2011)

Vynikající scénář podpořený výtečným hereckým castingem, vypointované dialogy, k tomu úžasný písničkový soundtrack podtrhující náladovost jednotlivých scén. Moje oblíbené slovíčko - ASSHOLE. Skvělá a žel nedoceněná Marisa Tomei. A dokonale božský (a myslím to přesně tak, jak si vy myslíte) Ryan Gosling, kterého bych si strašně přál za partnera. A co se týče obecně kritizovaného závěru, tak si myslím, že do filmu perfektně sedne. Bláznivou, zatracenou lásku nechápu jako nějakou řachandu, ale jako moderní screwballovou komedii o souboji pohlaví. Jasně, Gosling není Cary Grant, ale stejně... :)(8.9.2011)

Příjemný film, který se postupem času naprosto překrásně proměňuje. Docela mě dostalo, kolik zajímavých a velkých jmen do filmu narvali. Ti snad chtějí točit pro radost, protože pochybuju, že by v romantické vztahovce zkásli kdoví kolik peněz. Každopádně nejúžasnější byl Ryan Gosling. Ten se mi vysloveně proměňoval pod očima. Nejdřív z něj byl floutek, co si sbalil každou, na kterou se podíval a pak z něj byl kluk, který se naprosto upřímně zamiloval. A všecko jsem mu věřil na sto procent. Bez něj by byl film určitě poloviční. Ale nejenom bez něj, i Steve Carell je fajn. Jenom doteď nechápu, proč se o něm mluví jako o komikovi. Zatím mě jako komik neučaroval, ale jako dobrý herec má u mě jasný křížek. Film samotný je o vztazích k těm, co máme rádi a o také o tom, že občas se tyhle vztahy promění trošičku jinak, než bychom si ve skutečnosti přáli. Byl to určitě příjemný film, ale jednou mi to stačilo.(29.12.2012)

Mám dve pripomienky. Jednu kladnú a jednu zápornú. S prvou súhlasiť možno budete, s druhou asi skôr nie. Prvá-pozitívna. Keď už sa mám sviatočne zasmiať na prototype trénovaného kanca-baliča čo vie ako na vec aneb muža "dokonalého", tak švihák Gosling tu do tejto škatuľky bezpečne zapadá a mne sa jeho paradoxný umierneno-extravagantný ťah na bránu viac než pozdáva. Na bitevnom poli schováva do vrecka Smitha, Butlera a s Bardemom by to bol ukážkový "battle." Imho v určitých polohách má zhodné črty s bývalou bulvárnou bábkou Novotným, akurát že uhladený Ryan má oproti navoňanému Honzíkovi charizmu a límec na košeliach nosí (nadol) na pohoďaká, nie (nahor) na sedláka. Druhá-negatívna. Upierať dvojici Ficarra/Requa snahu o opätovné oživenie stále upadajúcejšieho "rom-com" žánru cez nápadito rozvrhnutú koláž vzťahových vzorcov/nerovníc, cez občasné-milé sebazhadzovanie a jedného echt lamača sŕdc-to isto nebudem. Len ma mrzí, že aj keď sa nájdu pekné momenty (SPOILER) (balenie v bare, záhradná rošáda, rozhovor namiesto sexu), tak sa stále nemôžem zbaviť dojmu, že ide o škrobenú šou hostiacu plagátových hercov ktorým veriť straty/nálezy, útrapy/radosti, boje/uzmiernenia môžem fakt iba teoreticky. Ak k tomu pripočítam ešte úplne spackaný=ulepený epilóg (telocvičňa), tak "Crazy, Stupid, Love" u mňa fasuje nálepku ďalšej "feel-good" cukrovinky, resp. dobrého destilátu "Love actually" ktorý síce vybočuje z rady, ale svoj pôvod aj tak nezapiera a-čo viac-do poslednej chvíľe ho tají.(24.10.2011)