rigby

Každé další pokračování je slabší a slabší. Třetím dílem se tak dostáváme do dobrého průměru. Skvělá atmosféra se někam ztratila a děj se omezil na bezduchou honičku. Jen závěr se blíží předchozím dílům, ale to nemůže vynahradit zbytečnou nudu. 3+ ()

ElFifo

Pečlivě budované napětí mistra Finchera bohužel kazí odporně digitální vetřelec, na kterém by Vetřelec na třetí měl stát a ne naopak padat. ()

Naghavi

Ponuré prostředí na vězeňské planetě Fiorina se mi už tak moc nelíbilo, ale Ripleyová s oholenou hlavou je i tak hezká žena...:-) Sympatický svou rolí mi byl i ten vězěň, který zastával funkci ošetřujícího doktora a pak ten černoch s dioptriemi... 90% ()

Mathyen

po prvních dvou dílech je to úpadek k něčemu až příliš úchylnému a dusnému svoji zvláštní, až nefilmovou atmosférou - je to jakoby všechny happy endy světa byly vážně jen vymyšlené a tak můžeme s hnusnou pachutí sledovat krutou realitu, ve které nelze nic čekat. Fincherovu verzi s předešlými nelze srovnávat, toto není pokračování, ale paralelní nepříjemný klon, který však slizskému vesmírnému monstru dělá skutečně čest. Je to unikát v řadě vetřelčích filmů a skvělý začátek temné Davidovi kariéry... ()

erpe

Tohle je konečně Vetřelec podle mýho gusta! Originál i "dvojka" mě prostě neoslovili a dvojka dokonce místama trapně pobavila... Tohle má atmosféru, režie a kamera jsou prostě paráda :) ()

Trinculo

Opět návrat k jednomu, k uzavřené kleci a honičce. Zde je bezvýchodnost absolutní. Nejserióznější z Vetřelců. ()

milhouse86

K Alienovskej ságe som sa dostal až teraz a prvé dva diely mierne zaostali za očakávaniami. Od trojky som moc nečakal ale musím uznať, že ma vcelku milo prekvapila. Najmä prvá polovica, ta druhá ku koncu už trochu strácala dych. A niektoré efekty mohol Fincher prekonzultovať s Cameronom, nech to nevyzerá ako o dekádu starší film od Terminátora 2. ()

halberdier

Konečně jsem shlédl speciální edici i třetího Vetřelce. V případě prvního dílu šlo díky přidání pár minut jen o kosmetickou úpravu, která nijak zásadně film neovlivnilila ani nikam neposunula, tak v případě druhého a především tohoto třetího dílu jde o změnu v celkovém vyznění filmu. Těch 35 min u Vetřelce 3 je jedině ku prospěchu věci. Film jsem poprvé viděl v kině a pak snad ještě jednou v TV, celkově méněkrát než první dva díly. Proto už jsem děj a jednotlivé scény zapomněl. Proto doporučuju těm, co ještě trojku neviděli, ať ji shlédnou rovnou v této rozšířené verzi. Jestliže je jednička jeden z nejlepších sci-fi horrorů a dvojka jeden z nejlepších akčních sci-fi, tak trojka se vrací k tradicím horrorové jedničky a přidává dusnou depresivní a bezvýchodnou atmosféru - tak typickou pro některé Fincherovy filmy. Tím se u mě trojka dostává v pomyslném žebříčku nad čtvrtý díl. ()

Horác

Zajímavé, jak dlouho dovede člověk nějaký film považovat za méně zdařilý a v podstatě ho ignorovat. Tohoto Finchera jsem si pustil po opravdu mimořádně dlouhé době zapomnění a byl jsem přikován. A tak jsem přidal hvězdičku. ()

Movieaddict

Dokonce i třetí díl si zaslouženě vydobyl místo na slunci vedle svých dvou předchůdců. Čtyři hvězdičky (místo pěti) dávám jen za depresi, do které jsem po dokoukání upadl :D ale vážně, atmosféra je hodně, hodně deprimující, prostředí trestanecké kolonie je nadmíru bezútěšné. Jednoduše opět geniální hororové sci-fi. Doporučuji film zkouknout za krásného slunného dne, jinak je propadnutí beznaději více než pravděpodobné :) ()

Jirkav77

Vetřelec do třetice, opět úplně jiný, nově pojatý a opět skvělý. Od prvního klasického sci-fi tajemna přes čistokrevný akčňák k tísnivé, depresivní trojce odehrávající se na místě bez naděje, s postavami, které nemají šanci. Dokonalý film, který jsem viděl mnohokrát a můžu znovu a znovu, protože takové se už dnes téměř netočí. ()

moriero

Tenhle film byl pro mě oříšek. Ač ALIEN mytologii miluju, jako malý se mi trojka líbila nejmíň. Až moc ponurá a depresivní. Později jsem si ale uvědomil, jakým přínosem je to, že každý režisér pojal tuto mytologii po svém a "Fincherova" verze u mě získala pár bodů. Ty uvozovky u jména režiséra jsou na místě. Sice ho napsali do titulků. ale závěrečných úprav se ani nezúčastnil. Jeho vize byla někde úplně jinde. Ještě se mi nestalo, že bych po shlédnutí režisérského sestřihu měl dojem, že jsem viděl úplně jiný film. Věznice jako jatky dobytka? Alien z krávy namísto psa? Clemensovo vytažení přeživší Ripley z moře? Ano! Ano! Ano! Fantazie. ()

bazmat

Pokud bych film omezil jen na úvodní scénu, bylo by to nepochybně všech pět hvězdiček. Rozmáchlá scéna ponuře bouřící planety je úchvatná a slibuje skvělý zážitek - v bouři se vetřelcům přece vždycky dobře dařilo. Tenhle exemplář je ale jiný, tak nějak hloupější, neohrabanější a pomalejší, zkrátka špatná volba hostitele. Centrum pozornosti se tak snadno z trikově často dost tristního stvoření přesouvá k lidským charakterům s dušemi temnějšími než atmosféra jejich útočiště. Díky nim je výsledný efekt celkem uspokojivý, ale cameronovsky precizně propracovaný vetřelčí svět mi tady prostě chybí. ()

dexfirst

veľmi chabé pokračovanie prvých dvoch dielov, kde atmosféra ale aj akcia boli vynikajúce. Vetrelec už nepôsobi vôbec tajemno ale ako zmutovaný pes a celé to väzenie je nepresvedčivé. Jedine opäť Weaverová presvedčila o svojích kvalitách. ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?