Ronkar

Spousta lidí na trojku nadává. Možná proto, že čekali další akční jízdu (ve stylu Vetřelců), možná proto, že chybí Hicks a Newt (což chápu - takhle trestuhodně plýtvat sympatickými charaktery byla VELKÁ CHYBA), ale podle mě je v mnoha ohledech Alien 3 uctihodným zakončením (čtyřku chápu spíš jako bizardní horor-komedii). Trojku Vetřelce nejvíce charakterzuje: deprese a bezmoc. Je to logicky úplně jiné než druhý díl, ale ve zvoleném námětu hodně kvalitní. Weaver je skvělá, atmosféra vězeňské kolonie silná. Hudba správně tíživá. Fincherův rukopis je poznat: schyzofrení kamera, zvláštní úhly, nasvícení, střih, vše šlape v duchu celkového sdělení správně. Příběh tak vyznívá hodně tíživě a Riplyeová je tu zlomenou nihilistickou bytostí, které osud už tolikrát nakopal zadek, že by se z toho každej složil... Průběh trochu pokulhává, hlavně uprostřed, ale repliky postav (bezkonkurečně nejlepší proslov z celé série), situace a závěr jsou super. Weaver velmi dobře sekundují Dutton a Dance, takže herecky bez problémů. Vzhledem k tomu, jaké obtíže provázel vývoj (producenti se nemohli rozhodnout jestli to bude akční nebo hororové. Několikrát se měnil režisér! Už se natáčelo, ale scénář neměl konec!), to dopadlo uspokojivě. Mohla to být super pecka, nakonec jen dobrý sci-fi trhiller. Zakončení je samo o sobě perfektní a jako uzavření hororové/akční trilogie víc než dobré. Jinak kdo neviděl, stoprocentně dejte přednost verzi Special Edition před kinovou verzí. Je tam mnohem lepší background prostředí i postav a celkově dává větší smysl. PS: Mrzí mě akorát ta Newt a Hicks. ()

alexwill

Do třetice velkých režisérů, opět jiné vyprávění. Finchera mám moc rád a temná deprese vězení daleko v kosmu je přesně jeho styl, ale osudy Ripleyové mi v celkové dějové lince trochu lezou krkem, protože to už by čert chtěl, aby takhle dopadla. Film je ale stále, co do kvality, parádní podívaná. Fincher ale časem natočil mnohem lepší filmy. Ovšem začít Vetřelcem to je panečku čest. ()

KaKKashi

Nejslabší díl, nejošklivější a nejméně poutavý vetřelec, a přestože mi námět trojky přijde nejlepší...tak tady nic nějak nefunguje....Netvrdím že je to vyloženě špatný film...to není...ale rozhodně není lepší než ressurection....mě osobně nejvíce sedí dvojka, a čtyřka...ten kdo miluje jedničku, si trojku asi užije více než já..za mě to sou tři hvězdy, nuda, neskutečně špatnej vizuál, vetřelec cgi vypadá huř než ta hromada gumy z jedničky..a všichni jednají spíš jako by byly v anime filmu....jenže kdyby to bylo anime, mělo by to lepší vizuál..... ()

Kontryhelka

Trochu jiný díl Vetřelce od jiného režiséra. Líbil se mi stejně jako předchozí díly. Zvláštní zasazení děje na planetě s trestanci. ()

charlee.dog

Po jedničce a dvojce krok zpět........ David Fincher tady nastartuje svoji karieru a ukazuje přes všechny potíže co při natáčení měl svůj talent. Masakr na vetřelčí planetě přežila akorát Ripleyová, Newt, Dwayne Hicks a android Bishop (tedy to, co z něj zůstalo). Loď Sulaco se vrací zpět na Zemi. Z neznámých důvodů však na ní vypukne požár a kabiny se spícími lidmi jsou přesunuty do záchranného modulu.Ten přistane na planetě Fiorine 161, kde se nachází bývalá trestanecká kolonie. Na ní je asi 30 trestanců beze zbraní a jakýkoliv naděje na návrat do normálu. Vetřelec na třetí není zrovna nej pokračováním předchozích dvou mistrovských děl, ale stojí za kouknutí...... Je to takový ponurý a temný film. Sigourney Weaver a její nový účes zaujme, nicméně nepředvedla víc než standard. Třetímu dílu prostě něco chybí a ono něco, tvoří velmi podstatnou část. Ale vetřelce mám rád takže 80 procent. ()

HennessyVSOP

Viděno po letech a musímzměnit hodnocení.Jdnak dějově už je to opravdu naroubováno dost nepřesvědčivě, a to mluvím hlavně o zvratu v půli filmu.Z druhé mi docela vadí digitální podoba vetřelce a obecně vizuál s broukama a hnědými hovny na zdech mě nebere. Herci jsou ale dobří a akce místy nápaditá, ale to nestaci. Videna prodlouzena verze. ()

mich4l.b

Zkouknul jsem nově SE v původním znění ve full HD a mj. ty animace jsou snad horší nebo minimálně na úrovni prvního o pořádnou řádku let staršího debutu téhle ságy. A vůbec jde o vcelku slušný znesvěcení látky od jinak skvělýho režiséra. Snižuju hodnocení na dvě hvězdy, protože to fakt není dobrej biják - spíš slušný béčko. Trochu mi to dokonce připomnělo Costnerův Vodní svět, což teda poklona určitě není. EDIT: Jedna hvězda - tohle je fakt špatný. ()

Fender

Tohoto dílu jsem se bál, ale musím říct, že mě celkem mile překvapil. Fincher tomu dodal tu svou depresivní poetiku, proto výběr věznice je celkem účelový a konec je opravdu výborný. Triky byly překvapivě o dost horší, než v předchozích dílech a celkově atmosféra je zde jiná, ale to je zkrátka tím Fincherem, ale k té sérii Vetřelce mi to moc zas tak nesedí, samotného vetřelce zde vidíme jen chvíli a to je dle mého tím největším problémem. Předchozí díly jsou určitě lepší, ale díky silnému konci je tento díl dobrým pokračováním a rozhodně mě nezklamal. ()

Felix22

Oproti předchozím vetřelčím filmům je to o level níž, přesto je to fajn. Tentokrát se jedná o "vězeňský" film a namísto vesmírných kamioňáků nebo mariňáků zde Ripleyová čelí vetřelci s bandou kriminálníků - opět zajímavý posun a uchopení. I přes obtížné nátačení a tlaky v pozadí natáčení bych řekl, že to Fincher zvládl slušně zrežírovat. Pro mě třetí Vetřelec na podobné úrovni jako Terminátor 3 - nedělá svým slavným a kultovním předchůdcům moc ostudy. ()

PanPyzamo

No jo... Muselo se to stát. U prvního dílu jsem si říkal, že už to nemůže být lepší. Druhý díl mě přesvědčil o opaku, ovšem ten třetí už takových kvalit nedosahuje. To ovšem neznamená, že se jedná o špatný film. To rozhodně ne. Film je úžasný. Atmosféra ačkoliv možná ne tolik silná, jako v předešlých dílech, tak stále luxusní a zhlédnutím tohoto filmu dle mého názoru chybu neuděláte. 8/10 ()

JesterKruger

Ze všech Vetřelců které jsem viděl je tenhle díl nejslabší. Ripleyová skončí na planetě plné sexuálních úchylů (Ne jasný pane, nevím koho to napadlo), Pak po několik scén příjde na scénu Vetřelec, a je ve většině scéně z levných CGI efektů, a to hodně levných (Ne jasný pane, nevím koho to napadlo) Jako v té době to bylo normální, ale vetřelec je přece vysoko rozpočtová série, a ne průměrná série, či série nějakého začátečního režiséra. Konec je sice napínavý, nápad ok, ale co ty efekty mají sakra znamenat. Já chápu, že ti autoři pořád ten film měnili při natáčení, ale to není pro mě žádná omluva. No vlastně..... Když nad tímto dílem přemýšlím, tak i Mistr Loutkář 4 má v efektech na vrch. Tohle je navíc naprosto zbytečnost. Zatímco dvojka měla důvod proč vznikla. Jelikož v jedničce z toho místa kde zaútočil Vetřelec, bylo více vajec. Jenže ve dvojce se těch vajec už zbavili. ()

fandimir

Tentokrát vzal věci do svých rukou Fincher a stálo to za to, jeho kouzla s kamerou jsou tu ve vrchovaté míře a Scottovu hororovou atmosféru a Cameronovy akční scény vystřídal trochu depresivnější děj, který je ale zase něco jiného než známe z předchozích dvou dílů. Jiný díl, jiný režisér, jiný unikát. /85%/ ()

Lendak

Fincher pridal ruku k dielu a natočil, minimálne, dobrého Votrelca. Na predošlé diely to nesiaha ani po päty ale ako každý diel je tento niečím iný. Prvý diel bol klaustrofobický horor, druhý bola akčná nálož a tretí je zase depresívny triler s trochou hororu, tak ako to vie iba Fincher. Aj keď to je len jeho debut, tak už tu je cítiť jeho osobitý štýl, výbornú gradáciou, skvelé hranie sa s kamerou a hlavne tú depresívnu atmosféru. Ajkeď to není ten najlepší diel, tak rozhodne stojí za pozretie. Aspoň už kvôli tej skvelej akcii. ()

Sebule

Nejslabší díl za mě. Myslím si, že nejvíc tomu uškodil cast, kde byla jenom Sigourney Weaver a ostatní vás vůbec nezajímají + vizuál nic moc, už to vůbec nemělo tu atmosféru a vetřelec taky nic moc, už mi nepřipadal tak hrozivý, jak v předešlých dílech, kde měl skoro 3 metry a rval ze všech všechno a šel z něho strach. Ale pořád takový fajn film, na který se dá v pohodě koukat, místy opravdu dobrá atmosféra, skvělá hudba, ozvučení a výborná kamera. Hodnocení: 6/10 ()

PTuranyi

Dobre spracovaný príbeh s dobrou atmosférou a zopár ikonických záberov. Na pohľad už je to akčné B-čko a nie horor. Zamrzí že, votrelec už nie je pomalé plíživé zlo, ale je z neho mrštná opica. Zábery z votrelcovho pohľadu sú však stabilné hoci sa evidentne pohybuje skokmi. Rovnako je čudné, že aj keď sa zjavne pohybuje veľmi rýchlo, nedokáže dobehnúť bežiacich väzňov. 70% ()

Lilith03

Za mě asi nejslabší díl, chtělo by to o dost lepší atmosféru a celkově i tu zápletku. Konec je na druhou stranu vážně dobrý, ale je pravda, že kdyby tam byla lepší atmoška a emoce, tak by byl ještě lepší. Za mě neurazí, ale ani nenadchne. ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?