V ulicích New Yorku se na hranici zákona snaží balancovat dva neohrožení, ale velmi drsní policisté Danson a Highsmith. Zná je už celé město, jedni jimi pohrdají, jiní je obdivují. Jejich pravým opakem jsou kolegové Terry Hoitz a Allen Gamble, kteří se ale kvůli papírování do ulic prakticky nedostanou. Oba se stávají terčem každodenních posměšků a všichni jimi otevřeně opovrhují. Když během policejní akce Danson a Highsmith tragicky umírají, rozhodne se Terry, že je s Allenem nahradí. Terry se zbraní v ruce přinutí Allena, aby vstal od psacího stolu a vyrazil s ním do akce. Krátce poté dojde k přestřelce mezi překupníky kokainu. Terry Allena vyprovokuje k riskantní jízdě, a tak se Allen vřítí na místo činu, rozmetá zabavený kokain a přejede tělo zastřeleného překupníka. A na problémy je hned zaděláno... (TV Nova)

Zombi

Byl bych radši, kdyby film pokračoval v lini vytyčené úvodní akční scénou a s ústřední dvojicí Rock + Jackson, no, nemůže být každý den posvícení. Po úvodní akci scénář nabaluje především vtipné, či rádoby vtipné scény, které s hlavním dějem kolikrát nijak nesouvisí, Ferrell hraje seriozního kliďase s temnou minulostí :o) a Wahlberg se tváří jako drsnej páv, ale jde mu spíš jen ten páv, drsoně mu nezbaštím. Nakonec dojde i na nějakou akci. Škoda že Ferrell nevypustil ven víc ze svého temného já, mohl si víc zařádit. Není to nic extra, něco pobaví, něco je trapné, každopádně o něco lepší než Smithovi Poldové. ()

Camus

I když mi absurdní humor sednul jako málo co, přesto se to místy táhlo a některé scény byly vyloženě protrpěné. ()

Modráček

Neustálé střídání trapnosti a vtipu se tu mísí s narůstajícím pocitem nudy, který vyplývá z příšerně dlouhé stopáže!! Je to škoda, neb z toho mohla být víc než jen průměrná akční komedie. ()

Zyne

Hudba: Jon Brion... poměrně nevyvážená, ale v konečném výsledku ne příliš nudící akční komedie ()

Reverger

Jedna hvězdička, ta mi stála jenom za scénku, kdy se Jackson a Johnson rozhodnou skočit z budovy, jinak je všechno jeden velkej hnus. ()

MkSallam

Pokud vytáhnete nejlepší akci hned v úvodu a nejlepší fór po deseti minutách a pak se po zbytek filmu věnujete dvěma trapákům (Marky Mark účelně, Ferrell supertrapně), máte problém. Při nátáčení se určitě celej štáb nasmál, já se u tohohle improv-festu většinou k smrti nudil. Bonusové body za Evu Mendes a to jí nemám rád. ()

AIMÉE

Po celkem vydařené bouři vtipných situací v první půlce nastává její rychlý odliv v té druhé. Bohužel se z toho vyvine jakási klišé kaše s předvídatelnými scénkami a humor začíná být pěkně "ulepený". ()

zelvicka.

Eva Mendes. A pak to bylo o policajtech. Zvláště ty brutální přešlapy byly luxusní (jedeme v autě pokrytém kokainem), scénka kdy se zabijou Rock s Jacksonem, bylo toho víc. Trochu mě překvapuje celkově nízké hodnocení, byť to nebylo nic extra. ()

mira007

Will Ferrell a Mark Wahlberg jako "záložní" newyorští policisté za hlavními akčními star sboru. Obsazené to je teda prvoligově, ale je to tak suchý, že do kategorie komedie bych to snad ani nedal. Trapno zabalené to potenciálně atraktivního obalu. ()

filipvrbik

Skvělá krimi-parodiokomedie, ve které se opět předvedl Will Ferrell s Markem Wahlbergem.. Jediné, co můžu vytknout je až trochu přeplácaný děj. Ale Toyota Prijus super, Eva Mendes super, Michael Keaton mi kupodivu taky nevadil, celé je to fakt vtipné a v pohodě...80% ()

Simgal

Tak to byl docela průšvih. Já jsem teda žádná očekávání neměl, ale i tak mě to docela zklamalo, přece jen od komedie čekám víc než dvě zasmání. Po stylovém odchodu Jacksona a Johnsona ze scény (musím říct, že to jsem čuměl) bych vyzdvihl ještě Wahlberga předvádějícího balet a Grand Theft Auto. A abych ještě přiznal barvu, tak Eva Mendez se mi tu opravdu líbila. ()

Illy

Opět jízda na hraně trapnosti. S tím se u Ferella musí počítat. Buď ho máte rádi a tento film je právě pro vás, nebo se mu vyhněte. Vy suchopární bastardi. ()

Andresito

Mě tenhle styl humoru prostě nesedí. Občas trapně vtipné, občas jenom trapné, akce překvapivě výborná. "Při obřadu se hodně snažil a byla to nádhera. Naučil se to v osmý třídě, když si dělal srandu z jednoho teplouše." 60% ()

Paul_cz

Tahle skvělá, vtipná komedie mimo jiné obsahuje dost přesnou kritiku současného finančního systému a napojení wallstreetu na federální agentury (scéna u právníka SEC byla geniální). Rozhodně doporučuju.Dokonce i ty titulky byly perfektní..i scéna po nich.Jinak hodně dobré rozepsání té nenápadnější stránky filmu je zde: http://mises.org/daily/4975 ()

Kratoc

Pár světlých okamžiků nevyrovná tu trapnou, větší část filmu. Marně čekám na nějakou komedii, která by mne konečně pořádně pobavila. ()

Náhrada za Benga v záloze

Náhrada za Benga v záloze

06.11.2014

Mark Wahlberg zůstává drsňákem

Mark Wahlberg zůstává drsňákem

07.10.2009

Momentálně natáčí akční krimikomedii Other Guys po boku Willa Ferrella, pak se přesune do temnějších (a citelně chladnějších) vod. Zahraje si totiž v remaku loňského islandského zázraku režiséra… (více)

Policejní tým snů?

Policejní tým snů?

28.09.2009

Začíná z toho být trend, že se někteří tvůrci snaží narvat do svých filmů co největší počet hvězd. V mnoha případech padlých, ale na plakátech to stejně vypadá dobře. Po Tropické bouři, The… (více)