Liga spravedlivých: Krize na dvou Zemích

• USA Justice League: Crisis on Two Earths

Alternativní vesmírné dobrodružství navždy změní pohled komiksových fanoušků na jejich oblíbené postavy. Film Liga spravedlivých: Krize na dvou Zemích vypráví příběh hrdiny Lexe Luthora, který povolá Batmana, Supermana a další superhrdiny, aby mu pomohli zachránit planetu Zemi ze spárů ničemného syndikátu zločinců. V alternativním vesmíru bojuje hrdina Lex Luthor o záchranu planety, kterou ovládá ďábelská variace Ligy spravedlivých. Aby zachránil svou zemi, musí Luthor povolat na pomoc Batmana, Supermana a další superhrdiny, kteří mu díky svým výjimečným schopnostem pomohou vyhrát. V konečné bitvě, ve které se utká zlo s dobrem, půjde o více, než jen o čest. V sázce je osud obou Zemí, ketré musejí být v harmonii a hlavně zachování existence života vůbec. (HBO Europe)

Mr.Baboon

Společně s Flashpoint Paradox nejlepší animák od DC. Má to zajímavý nápad, dialogy rozhodně nenudí a nechybí ani sem tam nějaká vulgarita, která dodá na věrohodnosti. Krize na dvou Zemích mě od začátku do konce nenudila, ale trochu mě mrzí, že Joker z druhé Země zaklepal bačkorama hned na začátku, mohla s ním být prča. Jo a i český dabing byl narozdíl od např. Wonder Woman (2009) skvělý. ()

Elegnor

Zajímavej nápad, ovšem věřím, že by z něj šlo vyždímat mnohem víc, ale i tak je tohle dost slušný. Owlman je nejlepší :) ()

Mistr_Moon

Variace na téma "Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina", skoro. V tomhle filmu jakobysi dělali prdel snad úplně ze všech komiksových postav. Několikrát zde zmiňovaní záporáci co vypadaj jako watchmeni, lex luthor mi zas připomněl iron mana bez helmy. Ale ty bitky byly celkem povedené a ta zápletka z paralelními vesmíry taky nebyla nejhorší. Ovšem konec kdy je těm zlým pohroženo nukleárními zbraněmi a oni všichni si nadělají najednou do kalhot byl fakt debilní, to mohli vymyslet i jináč. ()

kakyn

brutálně akční animák... bez debat lepší než předešlý díl......každý superhrdina má svůj zlý protějšek... parádní film plný mlátiček.. ()

gefr

Pro mě jeden ze slabších filmů Justice League. Nápad s prohozenými rolemi není špatný, ale přijde mi jako moc překombinovaný. Owlman byl prostě moc :) ()

gpx

Komiks šlehnutej trochou sci-fi. Originální JL:CoTE sice úplně není, ale podíváná to je zábavná. ()

spawnxp

Akční US comicsovej animák, slušný hlášky, animace DC standard, kterej neurazí, odpovídající scénář, samozřejmě hrozně pozitivní (jen Batman to trochu kazí) (a Batmanovo alter ego to kazí hodně - Owlmanovy poslední slova: "Ále, vždyť je to jedno...") Dobrá zábava. ()

CAR0DEJ

"Existuje rozdiel medzi nami dvoma. Obidvaja hľadíme do priepasti, ale keď sa na nás priepasť pozrie späť, ty mrkneš." ()

kolly13

Solidní příběh, provázanost a sympatický nekompromis ničemů mne donutila se dodívat. Chápu zaměření na mladé publikum, přesto osten nudy mnou projel několikrát. ()

pepan9135

Super film od DC.Příběh jede.Líbí se mi opak druhého světa kde jsou členy ligy spravedlivých záporáci normální ligy.Vřele doporučuji:86% ()

bSaR

Další výborný animovaný film od DC. Zhruba po sedmi minutách, když nepočítám titulky se film hrne rovnou do akce a s tou nepřestává až do konce. Mimo ústřední partičku známích tváří se objeví i další hrdinové jejichž přítomnost jistě potěší. Navíc vidět druhou stranu mince našich zachránců v paralelním vesmíru je výborné zpestření, přičemž jako záporák exceluje protiklad Batmana Owlman, který je ve filmu asi největší badass. A nakonec, nebo možná na začátek, protože to on se objevuje v první scéně Lex Luthor, který je tentokrát klaďas a je velice jednoduché si k němu udělat kladný vztah přestože ho jindy nenávidíme. Nakonec, DC Comix se animáky daří, jejich většinou létající postavy jsou jiné než ty od Marvelu, ale na štěstí jiné neznamená špatné (Superman the Best). Doufejme, že hraná JLOA na sebe nenechá dlouho čekat a Green Lantern její výrobu jen urychlí. ()

pirate

Spolupráce a bitky byly vážně dobré. Hrdinové se činili všichni a schopností jsem si také užil. Snad jen to, že jsem nikdy nemusel filmy se superhrdiny, kteří bojují se svými alternativními dvojčaty. Vždy je ten jeden samotný hrdina se svou silou ojedinělý. Tím myslím, je zábavnější se dívat jen na jednu postavu, která má svou charakteristickou schopnost, než jich mít několik stejných. To trochu ztrácí na jejím kouzlu. Jinak klidných 55%. ()

Tomulka

Vynikající nápad z paralelním vesmírem. To je velká výhoda animace nemá své hranice. Lze nám ukázat téměř cokoliv. Výborná zábava!!! Hlavně Batman je nejlepší. Jeho myšlení je tak úžasně vpředu, že mu nestačí nikdo. ()

Pythonator

Zajímavé téma paralelních světů. Tento druhý film je akčnější a lépe animovaný než Nová hranice. Taky Wonder Woman mi konečně přišla pořádně sexy. Stejně tak její alter ego z paralelního vesmíru. Scénář je vlastně jen záminka pro to, aby si mohli dát všichni hrdinové pořádně do huby se svými dvojčaty. Nic vymakaného, ale pro komiksové fanoušky, mezi které bohužel nepatřím, to musí být naprosté orgie. Kdyby někdy nacpali tolik kostýmů do hraného filmu, tak by to bylo jako nějaký blbý karneval:-) ()

CheeseFigure

Tak ja neviem. Áno, je to animovaný, superhrdinský, komiksový film, takže bitky a mlátenie medzi postavami (Liga spravodlivosti Vs. Anti-liga spravodlivosti z alternatívnej Zeme, kde sú všetci hrdinovia, ako napríklad Green Arrow, Wonder Woman, Vixen šmejdami.) Nečakal som ale, že bitky zaberú dosť veľkú časť snímky. Ostal som trochu sklamaný, lebo niektoré veci, by si zaslúžili dotiahnuť, viac rozviť. Napríklad ,,vzťah´´ medzi Martian Manhunterom a tou prezidentovou dcérou z druhej Zeme. To bol len také ,,sme na rovnakej vlne. Mám ťa rád. Stratil som domov, musím sa vrátiť na svoju Zem, aby som ochránil nový. Ok.´´ Alebo Owlmanov nihilizmus. To bol tiež také ,,nič nemá zmysel, ľudia sú rakovina, všetko zničiť.´´ Niektoré postavy prišli zbytočné, napríklad zlý Green Lantern a zlý Flash. Ok, zlý Flash aspoň na konci k niečomu poslúžil, ale inač, akoby tam ani nebol. A tá scéna na konci, keď tam nabehlo komando s prezidentom v tanku, mi prišla strašne pritiahnutá za vlasy aj na pomery animovaných filmov podľa superhrdinských komiksov. Škoda, čakal som viac. Ale čo už, nič predsa nemá zmysel :-) ()

prcko

Priznám sa, že po „The New Frontier“ som mal o tento film trochu obavy. Na druhú stranu som si hovoril, že podľa referencií ostatných užívateľov bol tento diel úspešnejší. Páčila sa mi zápletka, pekne vymyslená a hlavne iná ako všetky ostatné komiksové problémy. To sa odzrkadlilo aj v zaujímavejšom deji a takisto aj v zmysluplnejších dialógoch – aspoň teda niektorých. Od filmu som neodtrhol oči a bavil som sa od začiatku do konca. To myslím je aj hlavná vec v týchto hodinových komiksovkách. A v porovnaní s hodinovkami Supermana, Hellboya a tým Frontierom dávam v tomto prípade zaslúžené 4* a 80 %. ()