Liga spravedlivých: Krize na dvou Zemích

• USA Justice League: Crisis on Two Earths

Alternativní vesmírné dobrodružství navždy změní pohled komiksových fanoušků na jejich oblíbené postavy. Film Liga spravedlivých: Krize na dvou Zemích vypráví příběh hrdiny Lexe Luthora, který povolá Batmana, Supermana a další superhrdiny, aby mu pomohli zachránit planetu Zemi ze spárů ničemného syndikátu zločinců. V alternativním vesmíru bojuje hrdina Lex Luthor o záchranu planety, kterou ovládá ďábelská variace Ligy spravedlivých. Aby zachránil svou zemi, musí Luthor povolat na pomoc Batmana, Supermana a další superhrdiny, kteří mu díky svým výjimečným schopnostem pomohou vyhrát. V konečné bitvě, ve které se utká zlo s dobrem, půjde o více, než jen o čest. V sázce je osud obou Zemí, ketré musejí být v harmonii a hlavně zachování existence života vůbec. (HBO Europe)

neoBlast

Paralelní vesmíry a cestování časem jsou ošemetné a ve více než 90 % případů to začne působit neskutečně cheesy. S tou první premisou přichází nová Justice League a dopadlo to... cheesy. Občas vykoukne nadsázka, lehké pomrknutí ("Get of my plane") či hláška, ale dále se jede v béčkových vodách. Btw: Ke zdejším komentářům. Na Watchmany jsem si taky vzpomněl. A nejen při pohledu na Owlmana... 60 % ()

MikeZ

Tak teda až takový nářez jsem vážně nečekal. Spojení sil Lauren Montgomery a Sama Liu se rozhodně vyplatilo. Tvůrci dobře ví, které z postav jsou nejzajímavější a taky jim dávají patřičný prostor. Konfrontace mezi Batmanem a Owlmanem (skvěle namluveným Jamesem Woodsem) je scéna, která opravdu stojí zato a v paměti mi uvízne na hodně dlouho. Velká spokojenost.... 8/10 ()

hroubek

Na rovinu celý film je jedna velká bitka kam se pak přidávaly dialogy což by v hraném filmu neprošlo ale tady to funguje skvěle.Vidět dvě ženský co si dávají po tlamě nebo dva nejrychlejší muže vesmíru jak předhání to jsou obrázky k nezaplacení.Jen je škoda,že některé postavy nedostaly moc prostoru jako Green Lantern nebo Aquaman.A samotný záporák Owlman mi spíš než samotného Batmana připoměl Ozymandiase v obleku Sůvy z Watchmen. ()

Danny F.

Dobrý nápad s dvojníky. Hrdinové v boji proti sobě rovným. Spousta bitek, akce a tak trochu jednoduchým dějem. Pobavilo, ale neuspokojilo na maximum. 75% ()

VanTom

Pro mne tentokrát spíš průměr se slušnou akcí a občasnými hláškami, ale nezáživným příběhem z alternativní Země. Dlouhodobé znalce DC postaviček určitě potěšilo poznat jejich zlé / hodné varianty, no mně často nic neříkaly ani originály (nebo vy jste identifikovali Batmanův záložní tým: Aquaman, Black Cannary, Black Lightning, Firestorm, Red Tornado?). ()

Fox85

O dost lepší než předchozí Nová hranice. Příjemný animák nabitý akcí, který proti JLA postavil jejich záporné protipóly z jiné alternativní Země. ()

BMAJTZ

Já budu oponovat. Prvně bych chtěl všechny odradit od mého názoru, protože nejsem odborník na DC Comics svět, to mi ovšem nebrání vyjádřit se k tomuto dílku. Nemůžu říci, že bych byl kdy nějakým komixovým nadšencem a tenhle svět u mě vždycky začínal Batmanem a končil Supermanem, každopádně k tomuto "filmu" bych měl vážné výtky. Nejdříve ale zabředněme do trochy teoretizování, nikdy jsem totiž nepochopil, proč něco takového jako je skupina Justice League vlastně vznikla. Tenhle film je naprostou ukázkou, že to je naprostá zhovadilost, čím víc jich bude tím horší budou nepřátelé tím debilnější a přehnanější bude příběh. Já jsem jednoznačně zastáncem názoru, že stand alone hrdinové vždy byli a budou lepší než jakési rádoby skupiny. Když si to totiž nějak přerovnáte a připustíte-li svět ve kterém existují hrdinové tohoto ražení, je pro mě osobně přívětivější vcítit se do role relativního smrtelníka, než do člena téměř nepřekonatelné skupiny. Příběh v tomhle filmu je opravdu naprosto stupidní a hloupý, na nějaké motivy se tady moc nehraje a v závěru se mění strany jako fusekle. Skoro jsem se začal mlátit do hlavy proč na tohle vlastně koukám, nebylo by přecijenom lepší udělat animáč postavený na jedné postavě s reálně vyhlížejícím hrdinou a relativně reálnou zápletkou? Zastávám heslo, že méně je prostě a jednoduše někdy více. Co se příběhu a scénáře jako takového týče nebojím se to označit za naprostou kravovinu. Teď k samotnému zpracování, to si u mě nějakou tu hvězdičku zaslouží, protože animace i hudební doprovod je opravdu výborný, co se animace týče tak snad ani lepší být nemohla. Druhou hvězdu dávám za Batmana, protože ten jako jediný není v tomhle filmu uber super extra cool borec co de do všeho bezhlavě, ale je to jediný rozumně vyhlížející charakter, který se nechová jako nezničitelné střevo, ale jedná pěkně s rozmyslem. Víc k tomu nemám co řící a tvůrcům bych řekl, ať už se vykašlou na tyhle pseudofilmy a raděni natočí 8 rozdílných vždy s jedním hrdinou, určitě bych to ocenil více. Jo a když už tady tak moralizuju, abych taky uvedl nějaký ten příklad. Takový Gotham Knight je pro mě o hodně příjemnější pokoukaná o mnoho řádů lepší a to o něm s rukou na srdci mohu prohlísit, že šlo o solidní průměr. ()

killjezor

Jo, takhle se to má dělat. Ale neumím a ani nechci si představit něco podobného s klasickými herci (bojím se Green Lanterna, který prvním trailerem až moc připomíná First Flight). Kreslený formát je jenom plus. Vhození do děje, vysvětlování při dalších akcích a ikdyž se jenom kecá, člověk se nenudí. Alter ega klaďasů sice moc nenadchla (svým zpracováním/vizáží) , ale krásně ukázala, že nikdo není dokonalý. Batmanův "pozitivní" přístup mi v hraných filmech hodně chybí. A co se mi začíná čím dál víc líbit na DC/Brothers animácích jsou titulky. Jak mi přišly u Casina Royal výborné, tak tyhle je strčí do kapsy s přehledem. PS: Flash je naprosto výborný!!! ()

Herráček

Dle mého zatím nejlepší Justice League... Lze mluvit o nějakém smysluplném příběhu, kde už si nikdo nehraje na dětské hrdiny bez vady charakteru... ()

HiddenDragon

JL je fajn. Vzdycky je to animak plny napadite a velmi variabilni akce, protoze je v jednom filmu nekolik superhrdinu. O to tezsi je samozrejme vymyslet obstojne zaporaky. Tento film vlastne primo navazuje na "Superman/Batman: Public Enemies" (2009), kde je na konci Luthor zatknut. Tady se opet objevuje na verejnosti, ovsem je to jeho pravy opak z paralelni Zeme, a zada JL o pomoc. Zajimavy koncept, kdy se cely dej prenese na alternativni Zemi, kde je sice vizuelne vsechno obdobne, ale tak nejak maji vsichni "srdce na opacne strane". Takze z klasickych kladasu jsou na teto druhe Zemi padousi (dokonce cela mafianska familie) a naopak. Kazdy clen JL ma tedy sve podobne silne "dvojce", coz nabizi akcni choreografii spoustu moznosti. Zajimave take je, ze nejvetsim magorem je Batmanovo alter ego - Owlman :) Ten se vyjevi jako nejvetsi psychopat hodlajici znicit veskerou realitu. A bude potreba schopnosti kazdeho clena JL, aby se s timto nebezpecim vyporadali. Dejove se mi to fakt libi, animacne je to take jeste lepsi nez "Public Enemies" a jen hudba je trochu mene vyrazna (nedelal ji muj oblibeny C. Drake). Take dabing je zcela jiny. Baldwin misto Conroye, Harmon misto Dalyho...ale hlasum neni co vytknout, jen jsou trosku odlisnejsi nez obvykle. Zrejme zamerne, kvuli celemu paralelnimu konceptu pribehu. Jedine, co mi vadi, ze Owlman strasne pripomina Suvu z Watchmenu (v angl. Nite Owl), kteri jsou taky od DC. A netusim, jesti to je nahoda, nebo to ma nejaky ucel. Takze to trochu cloveka mate (samozrejme jen kdyz jste videli "Watchmeny" [2009 ]:) ()

iXtr3m3

Najakčnejší animák všetkých čias? Najepickejšie súboje všetkých čias? Toto sfilmovať, tak Avengers sa môže schovať s plačom do kúta... :) ()

danielosbourne

Sice nemám moc rád superhrdiny tipu Supermana,Batmana ani Wonderwomen, ale u tohohle filmu jsem se bavil. Vtipně podaný Flash mě bavil celým filmem. Rozhodně jsem se nenudil a od filmu jsem nečekal že mě takto pobaví a vtáhne do děje. ()

VIPerson

Vždycky je slast koukat na nespočet hrdinů i záporáků...jen u DC nejsem tak znalý a občas jsem ztratil přehled kdo je kdo a naopak kdo měl být opak onoho či oné...ale to je moje chyba,ne tvůrců ()

666Carnage

Skvělý příběh s paralelním světem kde je Justice League zlá. A to já rád :) Hodně akce, skvělá animace, za to by zasloužili metál! Dobrá zábava. 80% ()

Janega

Pre mňa slabý príbeh. Dej o dvoch dimenziách, o druhom alternatívnom svete, kde dobrí sú zlí a zlí sú dobrí, je nezaujímavý a ani príliš originálny. Súboje superhrdinov s ich alter-egami sú nezáživné, s DC animákov som zvyknutý na prepracovanejšiu akciu. Tiež tomu nepomáha ani tá seriálová animácia. Na dobu vzniku by som očakával krajšiu animáciu. ()

Hanys_

Taková dost živá kreslená rubačka. Akce střídá akci, to vše na pozadí dost zajímavého příběhu (který ale tady boužel neměl šanci tak vyniknout) alternativních světů. 7/10 ()

Yardie

70%. Celkem fajn jednohubka a oddech. Plno akce, sem tam nějaká vtipnější hláška. Nelze čekat žádnou hloubku či vykreslení postav, jde jen o akci. Na jednou kouknutí fajn. podruhé bych se na to už asi nedíval, jednou stačilo. Ale to neznamená, že je to špatné. Jen mě to nějak extra neoslovilo. Pro děti to bude asi fajn, dospělejší už moc ne. Howgh! ()

H4ku11

Vždy sa mi páčilo paralelné prelínanie svetov a konečne došlo aj na animované filmy z dielne DC. Myslím, že sa im to veľmi vydarilo. Obrátené charaktery superhrdinov sa mi páčili a bol som rád, že to bol práve Owlman, kto bol najväčší záporák. ()