Liga spravedlivých: Krize na dvou Zemích

• USA Justice League: Crisis on Two Earths

Alternativní vesmírné dobrodružství navždy změní pohled komiksových fanoušků na jejich oblíbené postavy. Film Liga spravedlivých: Krize na dvou Zemích vypráví příběh hrdiny Lexe Luthora, který povolá Batmana, Supermana a další superhrdiny, aby mu pomohli zachránit planetu Zemi ze spárů ničemného syndikátu zločinců. V alternativním vesmíru bojuje hrdina Lex Luthor o záchranu planety, kterou ovládá ďábelská variace Ligy spravedlivých. Aby zachránil svou zemi, musí Luthor povolat na pomoc Batmana, Supermana a další superhrdiny, kteří mu díky svým výjimečným schopnostem pomohou vyhrát. V konečné bitvě, ve které se utká zlo s dobrem, půjde o více, než jen o čest. V sázce je osud obou Zemí, ketré musejí být v harmonii a hlavně zachování existence života vůbec. (HBO Europe)

Terva

Liga Spravedlivých se vrací. Lépe kreslená, než předchůdci a má i lepší hudební doprovod. CITÁT - Žádného hodného Luthora jsem nepotkal......... Superman si tímto sloganem trochu protiřečí, ale dá se to přehlédnout. Tak si pojďte zaskočit do sousedního Vesmíru, ale pozor při výběru Planety. V paralelním světě je jich mnohem víc. CITÁT - Batman volá spravedlivé......... Souboj hlavních hrdinů se svými protějšky z jiné reality je nádherný. Přidejte trojnásobnou dávku superhrdinů i superpadouchů a o zábavu je postaráno. ()

liquido26

Všechny ty současný filmy, Avatar, Sherlock Holmes, Vlkodlak atd., který jsou teďka v kinech a na který se strašně těším, jsou sice super, ale pro mě naprosto nejočekávanější je každý superhrdinský animák natočený podle komiksů DC Comics. Loni to byla Wonder Woman, Green Lantern a společný film Supermana s Batmanem a letos je hnedka první kouskem nový příběh Ligy Spravedlivých. No, jedná se o docela hodně povedenej film, ale přeci jenom je to založený hlavně na přítomnosti miliardy superhrdinů a ještě více superpadouchů a ten příběh sám o sobě příliš netáhne (i když ten samotnej nápad s paralelními světy a Prvotní Zemí byl hodně dobrej a mohl být klidně o moc víc rozvinutější a do těch dalších paralelních světů jsme se mohli podívat). Všechny postavy byly zajímavý, obzvláště nihilistický Owlman a jeho psychopatická přítelkyně Super Woman nebo naopak hrdinský Jester (protějšek našeho starého známého Jokera). Naopak se mi moc nelíbilo to, jak byl ztvárněn Batman (a Baldwinův hlas se k němu moc nehodil). Zkrátka starému dobrému Batmanovi z The Animated Series a hlasu Kevina Conroye se nevyrovná vůbec nic. No takže Krize na dvou Zemích je rozhodně příjemná oddychovka, která splnila moje očekávání a už se těším na další avizovaný animák, tentokrát týkající se pouze Batmana. ()

PauloZ

Nejnovější anime řež opět nezklamala. Nápad na scénář nebyl vůbec špatný a akce opět sype do plných, takže super. Snesl bych klidně delší stopáž, protože námět by to utáhl. Dál psát nemá cenu, už bych se opakoval. Dofám, že se Justice League dočkáme i ve filmové verzi podobně jako připravovaného marveláckeho The Avangers. ()

ConanVJ

Hodně povedený animák s pěkným chytlavým příběhem a spoustou akce, která k superhrdinům patří. Jediný co bych vytknul je taková průměrná animace, ale u filmu jsem se bavil a dávám mu 70% :) ()

DEXTER099

Oproti filmu Superman /Batman Veřejní nepřátele které jsem viděl hned před tímto snímkem,se mi Liga spravedlivých líbila ještě o něco více.Hlavně je zde dobrý příběh,který je originální,alespoň pro neznalce komiksu jako jsem já.Příběh o dvou vesmírech,kde naši hrdinové na straně jedné jsou takový jaké je známe a na straně druhé jejich na první pohled hodně podobné postavy jsou naopak vykresleny jako záporáci se mi opravdu líbil.Navíc v tomto filmu dostaneme kromě Batmana a Supermana i další kladné charaktery a přes tolik postav co na jedné nebo druhé straně film nabízí,je příběh udělaný dobře a nepůsobí něco nadbytečně.Na to,že je to animovaný film,které mam zaškatulkované hlavně z pohádek :-) tak zde jsou ty charaktery i dobře napsané.Myslím,že každý kdo má rád superhrdinské filmy a DC obzvlášť tak bude spokojen.Za mě tedy celkově 85% a pět hvězd. ()

Kryton

Myšlenka paralelního vesmíru s antihrdinama je skvělá. Bavilo by mě sledovat více filmů s opakem hrdinů a zloduchů jaké známe. Velká škoda, že z paralelní JL zbyde jen Lex Luthor (má cool oblek). Opět se mi potvrzuje, že postava Batmana je v posledních animovaných filmech od DC zbytečně mimo hru, protože pokaždé zachraňuje všechny a všechno. ()

ledzepfan

No je to neskutečně akční nářez, kdy nad dynamikou animace člověk občas valí bulvy i když tenhle USAcomics styl není zrovna záležitost jeho srdce :) .......Fakt povedené a každý, kdo má aspoň trochu rád ten superhrdinský svět se bude parádně bavit... ()

MartinezZ

2.7.2010 ~ Pitomina naprosto nehorázného ražení. Nejdříve byli superhrdinové, pak už začaly docházet nápady a tak vznikali bizarnější a pitomější superhrdinové a nakonec někdo přestal brát prášky a vznikla tak skupina superhrdinů superhrdinsky konající superskutky proti superzlodušským skupinám superpadouchů sjednocených v superzlodušské superkonglomeraci. Naneštěstí nedostatek přísunu medikamentů pro zklidnění choré mysli zapříčinilo posun hranice nelogičnosti k limitně se blížícímu supernekonečnu. ~ Nejprve je nutné vědět, že nejsem fanda papírových komiksů, nikdy jsem jím nebyl a obliba tohoto žánru u mě skončila v raných dětských letech opuštěním Čtyřlístku, nemluvě tak o krátkodobém návratu k časopisu Méďa Pusík, kterýžto byl edukační pomůckou naší výborné francouzštinářky paní Kadlecové (touto formou zdravím, vědom si nepostřehnutelnosti tohoto pozdravu). S ohledem na to jsem nikdy nepochopil nadšení nad komiksy. Mluvím o papírových, ty seriálové a filmové jsou druh jiný, na ty se rád podívám (spíš na ty filmové), je to občas vtipné a hlavně akční a nemusí se u toho (nesmí se!) myslet. Končí den, spát se nechce není co dělat a jedinou možností zdá se býti pozorování rozkladu protější zdi? Ideální možnost pustit si nějaký zfilmovaný komiks a vnímat pohyblivé obrázky, potažmo hudbu. ~ Průser je, když narazíte na něco, co samo sebe popírá a chtě nechtě nutí přemýšlet, protože tolik nelogických hovadin zaměstná i mozek v úsporném režimu. První věcí je sesypání všech možných superhrdinů do dvou, navzájem soupeřících skupin. V jedné partě je tak Superman, Batman, Flash Gordon, Wonder Women, Green Lantern a další mě zcela neznámé postavy. Tuhle partu, stavící si někde ve vesmíru stanici, navštíví z alternativní reality Lex Luthor (... - tohle znamená kroucení hlavou s pozvednutýma očima), který sem schová nějakou super nezničitelnou energii, po které na jeho alternativní Zemi prahne alternativní skupina superpadouchů. Lex je tam samozřejmě ten hodný. Ona alter-skupina hajzlíků sestává z opaků našich hodných postav. Soví muž (...), zlý Superman (který se tu jmenuje jinak a je mi fuk jak), Super Women, zlý Lantern a další super blbé postavy. Naše skupina hodných musí Lexovi pomoci (i přes Batmanovi námitky, aby se na to všichni vyprdli) a alter-Zemi zachránit. "Skupina sviní" má totiž v plánu zničit planetu. ~ První totální hovadinou je nacpání všech (naprosto VŠECH) možných komiksových hrdinů do jednoho komiksu. Druhá hovadina je způsob, jakým se skupina rozhodne pomoci, třetí je opak postav a vůbec celá alter-existence. Soví muž je úplně vypatlaný, protože nehodlá zničit jen tamní alter-zemi, ale úplně všechny země ve všech realitách, čemuž mu sekunduje nějaká vlezlá super žena, úplně stejně vylízaná, ovšem bez toho, aby tento superdebilní nápad věděli ostatní alter-superzlouni. Super a alter-super se tak furt nezajímavě pitomě animovaně třískají po držkách, ačkoliv jsou všichni super a skoro nezničitelní. Superman (TEN SUPERMAN) několikrát přizná, že není nejsilnější z party (...), Flash v celém filmu vyzní jako úplný a zcela nepotřebný, ba dokonce zavázející idiot (...), během toho celého zbytečného vynuceného pitomého příběhu proběhne hromádka superfrajerských keců a jak jinak všechno dobře dopadne, protože většina zlounů se ve vteřině obrátí na relativní dobro (...) (...) (...). HOVADINA! () (méně) (více)

agentmiky

Povedenější a po hodně stránkách propracovanější díl ze stáje DC než Liga spravedlivých s přízviskem Válka. Mám rád neotřelé nápady, tudíž jsem rád přivítal ochutnávku z jiné paralelní Země, kde se nachází přesný opak hrdinů, jaké známe z ligy. Příběh je doopravdy kvalitní, nehází to na vás moc informací, tudíž se dokážete bez problémů orientovat v hlavní dějové lince. Dialogy se mi zdály více promyšlené, vše dávalo hlavu a patu. Líbilo se mi, jak zde byl Luthor z paralelní Země přesným opakem toho padoucha, který nám je tak dobře znám jako ústřední záporák Supermana. Owlman coby Batman bez slitování také překvapil, zlý Superman alias Ultraman ještě více. Podle mě je docela těžké natočit animovaný film o superhrdinech, který diváka dokáže překvapit a udržet jeho pozornost po celou dobu filmu, nesmí to hlavně působit dětinským dojmem. Zde se vše v zásadě vydařilo, zařadil bych to jednoznačně do vyšších pater. Za mě dávám 77 % ()

SonGokussj

Příběh velmi dobrý. Bohužel, provedení bojů... Za celou hodinu a půl se snad 2x stalo, že bych viděl kapku krve (a to jednou díky facce supermana prezidentovi...), nebo jakýkoli jiný projev zdolání protivníka. Všichni se tam bijí a nikdo neumírá, nikdo neomdlívá, všichni jsou z oceli, to vás po 1,5hodině mlácení přivede na myšlenku -> proč se vlastně bijí? Když tím nic nedocílí... . . Kvůli tomuto srážím hodnocení dost dolů. Jak jsem již řekl, příběh i nápad vcelku povedený, ale i tam bylo pár mezer. . . 45% ()

PKD

Geniální! Atmosféra ve scénách s monologujicím Owlmanem (mj.James Woods z Videodromu), je magneticky/hypnotická, že jste rádi,že to je jen vymyšlené. Nebo...ne? :-) Stejně tak potěší narážky na 2 fenomény,Star Trek a Star Wars:) Tento film mě před 7 lety též přiměl, sehnati si spoustu comicsů s Crime Syndicate. Doporučuji též. ()

Kaluž

Batman udělal vtip a Harley je opice. Takže za pět. Ne, vážně to nejlepší, co si představíte pod pojmem superhrdinský komiks v animované podobě. Tohle je špičkový nářez nabitý jak kvalitní akcí tak skvělým humorem. DC válí! ()

movieband

O mnoho levelů lepší a zajímavější, než první díl. Akce byla perfektní, Flashe sem si oblíbil ještě víc, než před tím a začíná se stavět na výsluní mých oblíbenců z JL. Děj byl zajímavý a vcelku nápaditý. Za mě je to spokojenost. 77% ()

Chen

Přestože jsem spíše fanoušek Marvelu, tak tenhle animák plný akce mě okouzlil. Nejen díky množství postav, které se v něm objevily, ale také díky své svižnosti. "Živá" verze by byl stála za zvážení :)) ()

Rocky88

Od začátku přeplácané a hloupé, pak ale člověk otupí a i ta neobjevná akce začne trochu bavit. Co upoutá, je střet dvou Batmanů (tedy Batse a Owlmana) a bitka Wonder Woman a Superwoman (ano, obě mají velký dudy, plochý břicha a pevný tváře). ()

Martrix

Vcelku divočina, která má pár zajímavých momentů, ale velmi dojíždí na neschopnost tvůrců pracovat se schopnostmi jednotlivých superhrdinů tak, aby to dávalo smysl. To je největší bolest hrdinských týmovek. Kdo by měl navrch, kdyby došlo na souboj Supemana a Flashe, Batmana a Wonderačky, Martiala a Lanterna? A v tomto filmu, navíc tvůrci postaví proti superhrdinům i jejich hajzlverze. Takže se neptáte, jestli by Batman sejmul Wonderku, ale jestli by Batman sejmul své ještě víc pošahané já. Jako prostá fan zábava asi dobrý, ale mě prostě nedává smysl, proč by měli mít navrch ti "hodní" a navíc...proč by měli ti zlí vůbec potřebu, obtěžovat se s lidmi a hrabat peníze. Kdyby mi bylo asi o čtyřicet let méně, nejspíš bych to neřešil...ale takto si nemůžu pomoct a víc hvězd dát nemůžu. Pro mě je to spíš komiksová hříčka, než plnohodnotný příběh. ()

bartias

Příjemně animovaný film přivádí na scénu všechny klíčové hrdiny slavného týmu komiksových hrdinů Justice League. Batmana opět pasuje do role temného bručounu, ale i on se stejně jako Supermna, Green Lantern, Flash nebo Wonder Woman dočká své chvíle. O jednotlivé postavy je dobře postaráno a žádná nepřichází zkrátka. Je to zábavná podívaná. ()

Ithildaria

Nádhera! Jsou tam všichni....dokonce i chudák Aquaman. ;) Povedená animace, dynamika a slušný příběh. Každý, kdo má rád DC charaktery, by to prostě měl vidět. ()

filmmovier

DC Comic opět zaexceloval. Tahle Liga spravedlivých ve mě opravdu zanechala hluboký dojem a s předchozím filmem (Nová hranice) se vůbec nedá srovnávat. Zápletka je velice, velice originální a epická. Animace je naprosto superexcelentní a vyzerá opravdu skvěle, geniálně zpracované jsou i úvodní a závěrečné titulky. Celý animák je od začátku do konce nabušený akcí, která v podstatě vůbec nepřestává, staří známí hrdinové jsou jako tradičně výborní ale jejich zrcadlové protějšky jsou také velicí borci. Ve filmu se povedl i český dabing. Já se nádherně bavil a velice rychle mi to uteklo. Už od úvodní scény je to bomba a jeden z nejlepších komiksových filmů, co jsem kdy viděl. Tohle musí vidět prostě každý fanda komiksu a to nejen těch od DC. Za mě jasný plný počet. Animace úchvatná, akce úchvatná, zápletka úchvatná, postavy skvělé, dabing skvělý, scénář povedený a zábava na jedničku. Co víc si přát? Snad jen delší stopáž... ()