Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (Cinemart)

Brano

Strašná somarina, ktorú ocenia skôr detský diváci. Jedine na čo sa dalo pozerať bola krásna Megan, ináč úplne stupídny scenár s trápnymi hláškami, chabým príbehom a takisto aj celkové stvárnenie Ninja sa vôbec nepodarilo. Trochu sklamanie, pretože starý animák ako malý som mal rád. Pre mňa to bola strata času. ()

kolik27

Neustále jsem čekal, kdy se připojí i Rocksteady a Bebop, ale marně. Škoda no ... Jinak svižné, moderní, nic pro vyschlé a zahořklé sarkastické mutanty s vyšším věkem než-li jejich IQ samotné a zásekem v roce zvonění klíčů ! ()

fordhont

Nebyla by to špatná akční výplachovka, kdyby to zase někdo nepřepískl s digitálními efekty. Ono když lidé (nebo želvy) víc lítají vzduchem a kolem nich padají kamiony a budovy, než když chodí normálně po zemi, špatně se na to dívá a každou vteřinou se samo připomíná, že jde "jen" o přepísknutej film. Děj ve filmech pro mládež postupně ustupuje efektům, až se dostaneme do fáze, kdy budeme sledovat jen spořiče obrazovek, kdy nám vzduchem lítají měnící se patvary a do toho bude fidlat orchestr. ()

KillHurt odpad!

Trochu jsem to čekal. Normálně bych dal dvě hvězdy, ale za Megan Fox hvězda dolů a druhá za pošlapání mého dětství. I některé díly seriálu z roku 1987 byly smysluplnější než tohle. ()

Renie42

Želváci byly moje dětství, plakáty zdobily můj pokoj, nejvíc jsem měla oblíbenýho Raphaela a Donatella, sbírala jsem samolepky do alba, koukala na kreslený seriál i ty první filmy, co s nima byly. Designově se mi líbí, Michelangelo je takovej ztřeštěnej jako doposud. Jen mi tam něco malého nehrálo, prostě to nebylo na 100%. A ten Trhač, to už bylo jako přehnaný s tím jeho převlekem a těma noži. April alias Megan se mi zdála taková umělá, ksicht plnej botoxu a ještě dobře vypadala na tom stožáru. Ale proč se želváci snažili rapovat, to nevím. Kdybych nebyla naočkovaná těma minulýma filmama a seriálama, tak by to byl plný počet. P.S. Tříska se zrodil trochu jinak než ve filmu a čekala jsem, zda se tam objeví http://www.postavy.cz/krang/ , Bebop a Rocksteady ()

intro

Odpočinkovej film. Bavil jsem se dobře. Bylo příjemné zase strávit pár minut v přítomnosti oblíbených kreslených postaviček z dětství. ()

whysoserious

Megalomanští Transformers v digitálním želvím převleku... stejné zvukové efekty, stejně přehnaně epicky koncipované akční scény, zkrátka vůbec nic nového. A právě proto je to za chvíli nuda. Bay se svou produkcí holt nezapře... Jedna hvězdička alespoň za pěknou animaci želv. ()

Midar

Oddychová jednohubka, která sice ničím výrazně neoslní, na druhou stranu však také ničím neurazí. ()

A_san

Inu, co napsat a nebylo to již řečeno? Absolutně nepovedené. April úplně zmršená, protože plastikami zošklivělá Megan, která kdyby tam nebyla, udělala by lépe....i když si pak zvyknete na ty želvopičí ksichty, tak vás stejně dorazí tím zbytkem. Ale hlavně, že je tu zase spousta triků na odvedení pozornosti, průměrný divák si přece pak nevšimne :D. Whoopi, do čeho ses to upsala (i když jen na chviličku). Neočekávala jsem nic průměrného, už jen podle traileru, ale zrovna tohle je film, který nikdy vzniknout raději ani neměl.... ()

MartinTerran

Tak tahle adaptace se povedla a mám z toho opravdu radost, bo na seriál mám krásné vzpomínky z dětství. Grafika je dost dobrá hlavně Trháče, který má fakt cool obleček. Želvy taky docela fajn až na to, že vypadají jak napíchaní steroidy a jsou z nich nesmrtelní terminátoři. Jinak fajn svižná podívaná s klasickým "želváckým" vtipem. Pár chybek a nereálností se bohužel taky najde. A že překopali vznik želv to se přežít dá. Já se celou dobu bavil a s výsledným filmem jsem tudíž spokojen. Hodnocení: 74/100. ()

angel.CZ

Skvělá zábava s uchvacujicimi efekty (hlavně ve 3D). Přiřadil bych to k prvnímu J.I. Joe. Jo, sice to pokulhava par minut v polovine , ale od půlky do konce to běží v v hodně dobrém a akčním rytmu. Řekl bych, že možná i lepší jak poslední tranformersy, které maji 2 hodiny ze 3 o ničem. Nechapu nízké hodnoceni zakomplexoválných jedincu na csfd. Za me je to zaslouzenych 75% a do konce roku kouknu určité ještě jednou ! ()

Cortesz

Typický letní blockbuster, od kterého jsem očekával akční výplach s tím, že nebudu nějak extra přemýšlet nad tím.....vlastně nad ničím, nad čím taky, není o čem. Avšak vytýkat takovémuto filmu věci typu debilní příběh, prznění původního seriálu či komixu (sice bych měl také pár výtek, např. vzhled trhače, popřípadě třísky, zrození želv atd.), nelogičnosti či reálnost (uznávám, že některé scény byly hodně přes čáru) je směšné, a to především s přihlédnutím k tomu, když název filmu je složen ze slov teenage, mutant, ninja a ke všemu turtles, proboha, vždyť film je určen především pro děti, popřípadě (spíše) puberťákům, tak co tam kdo pořád hledá, řeší, nepochopím. Co se týče příběhu, je sice infantilní, ovšem ne debilní, více méně, ale hlavně neuráží, funguje, zodpovídá hodně vyřčených otázek a hlavně, a to především, šlape. Navíc krom toho těm želvám je pravděpodobně kolem 18 roků (proto asi teenage), tak co bychom od nich čekaly, takže i jejich vtípky a vyjadřování je na úrovni puberťáků, což je odpovídající, takže to také neuráží, občas nějaký ten vtípek i pobaví. Herecké obsazení téměř žádné, želvy a ostatní „nelidské postavy“ jsou CGI, Megan Fox opět plní funkci ozdoby, jako vždy v jejím případě. Ohledně režie, nevím, co bych vytýkal, akce je natočená úchvatně, je to téměř nonstop akce, opravdu se na to dobře dívá, střih neruší, ať už má kdokoliv na režii Liebesmana jakýkoliv názor, dle mého netočí špatně, akorát má smůlu na scénáře (viz světová invaze a hněv titánů), ale nabízí se zde otázka, do jaké míry mu do toho kecal Bay, ale tady ta popcornová záležitost se mu podařila, na rozdíl od Bayových Transformers 4, i když je to ohledně akce téměř totožné. Já se bavil, dostalo se mi to, co jsem od toho čekal, jsem spokojen. ()

toty

Nesklamalo! Tak ako som si to predstavoval z detských čias. akurát len vylepšený Shredder nemusel byt. ()

Kimkong

Čekal jsem cokoli, ale tohle předčilo veškeré mé noční můry. Ten film nejen popírá zákony fyziky ale zdravého rozumu. Oproti starým filmům je tento hozen do hodně moderního ducha a určen divákům, tak jak již název napovídá hrubo pod patnáct let a inteligenci ještě níž. Hudba se mi vůbec nelíbila. Dvě hvězdy jen proto, že přes všechny negativa jsem nenudil. ()

XXXXXXXX

Pohodová jednohubka na jedno odpoledne. Potěší návrat Třísky, Trhače, April. Za zmínku taky stojí beat box ve výtahu. Ze známých tváří uvidíte Sestru v Akci(Whoopy Goldberg), nebo šerifa Toma Underlaye (William Fichtner). ()

Lyriq

Totální průser, kterej pohřbil legendy mého mládi tunami exkrementů. Z toho vyčnívá scéna ve výtahu, která je super. Jen za ní dávám jednu hvězdu. // Český dabing je zlo. ()

Kubi21

Za mne trochu pochroumaný a ostýchavý palec nahoru. Želváci jsou fajn. Pobaví, nenaštvou a hlavně nenudí. Příběh je lehký, svižný a nikterak složitý. Hudba nevýrazná. Triky pěkné až na toho Třísku. Ten se opravdu nepovedl. Za to Megan je kupodivu skvělá a zábavná. Takže želváci se povedli a myslím, že bych se nebránil pokračování. ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)