John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

topvideo

Nedajte sa oklamať prvými piatimi pohodovými minútami tohto výborného „konšpiračného“ snímku. Manželka hlavného hrdinu, učiteľa matiky zo strednej školy, ktorého stvárnil Russell Crowe, je obvinená z vraždy a všetko nasvedčuje, že zostane beznádejne odlúčená od syna do konca života. Ťažká situácia si vyžiada riskantné riešenie. Počas celého filmu ste v napätí a do konca neviete ako to dopadne. ()

skaza

Kvalitné spracovanie, kvalitnejšie obsadenie, najkvalitnejšia pointa filmu..bavilo ma to od samotného začiatku, až do konca.. ()

eternity1

Nestáva sa mi často, aby sa mi viac pačil americký remake ako pôvodný film, ale v tomto prípade tomu tak je. Určite malo vplyv aj to, že som pred pozeraním nevedel, že je to remake a zároveň som si už na francúzsky originál nepamätal a dokonca počas celého filmu ani nespomenul, čo svedčí o tom, že ma ten film veľmi nezaujal. Preto odporúčam pozrieť skôr túto americkú verziu. ()

Carlos.Meo

Výborný snímek s výborným Russellem, kterému zdatně sekundují všichni okolo. Dvě hodiny utekly velmi rychle, bez jediného zakopnutí. Napnutý jsem byl jak "gatě na špagátě", což mě velmi potěšilo. Směle více takovýchto filmů. ()

Zeddi

Čekal jsem zrod z čítankového otce a učitele na ultra akčního hrdinu a mlátičku béčkových akčňáků. Opak je pravdou. Výborně zahrané hlavně od Russela Crowea. Kdy opravdu vypjaté situace vedou k zoufalým činům. Oceňuji hlavně scénář, který není přeplácaný nereálnými akčními scénami. 100% ()

superzurda

Udělala to? Neudělala? Tyto otázky si pokládáte celou dobu a sledujete svědomitou přípravu akademického profesora na velký závod s časem. ()

Fenri

Príma akční film, člověk se zabaví, nic ho nějak moc neštve, ale nic to tam nevytrhne z normálu. Kvalita, lepší 3 hvězdy. ()

benqsiemens

Moc se mi to líbilo, dokonalá rodina, milující manžel, žena v řiti, manžel na prášky, srdceryvná scéna střídá akční. Moc pěkný pokoukání, sice bylo tak nějak jasný co se bude dít, ale stejně super. Nejlepší asi Crowe. Čau. ()

awastrman

nebýt prvních opravdu velcie nudných 60 minut hodnotil bych plným počet hvězd vynikající thriller, s ještě lepším jednou i trochu reálným happy endem ;-) ()

Elassar

Neuvěřitelný snímek. Dějem snad ani není tolik originální, ale provedením ano. Nevím přesně, ani jak to všechno skvělé na mě působilo, a co to přesně bylo. Skvělý Crow (jako obvykle), ale i ostatní vedlejší postavy. Bylo zajímavé sledovat, jak se právě Russlova postava mění z profesůrka, který by neublížil ani mouše, až na federálně stíhaného "zločince". Již dlouho jsem neviděl film, který by mi tak drásal nervy, napjatý jsem zkrátka zůstal ještě dlouho po shlédnutí. Povedeně též zvolena hudba a velmi příjemný konec (škoda toho knoflíku, ale i to dělá ten film, čím je). Podle mě nejlepší "Crowův" film od Master and Comander a dost možná jeden z nejlepších filmů za poslední roky. ()

covice

Napínavá jízda, ale nějak mi tam nesedla "rodinná chemie", prostě jsem jim to moc nevěřil, což je škoda. Jinak by to bylo za 5*. ()

Kozlowski8

Russell Crowe bojuje za očištění své ženy obviněné z vraždy a po marných snahách dospěje až k jedinému možnému řešení... Výtečný thriller s výtečným Crowem. Především druhou půlku jsem hltal neuvěřitelným způsobem a strašně jsem těm třem fandil. A co mne opravdu moc bavilo byla hudba. Nejedná se zde o hudbu, která se okamžitě zavrtá do mozku a její tóny se člověku stále připomínají (jako třeba u filmů Pravidla moštárny, Poslední mohykán či Legenda o vášni), avšak o hudbu úžasně rozmanitou, přičemž ke každé scéně ta "její" sedla, jako by ji složil sám režisér. K super hodnocení mi ale něco málo chybělo - něco, co by mne zbavilo pochybností o reálnosti příběhu jako celku. ()

Elsinor

Starosvětská, přesto potěšující žánrovka, pro milovníky Uprchlíka povinná záležitost. (Tady doslova) Těžká váha Russel Crowe nebo hudba Dannyho Elfmana plus (hlavně v druhé polovině filmu) hodně svižná režie Paula Haggise fungují pohromadě výborně. ()

bezprezdivky

Chápu, že při cestě za americkým průměrným kolu srkajícím a popkorn žvýkajícím divákem se musí leccos obětovat, ale tenhle film bohužel obětoval hlavně logiku. Pominu takřka nulovou pravděpodobnost toho, že se jednoho dne taťka od rodiny rozhodne vysvobodit svou ženu z vězení a za tím účelem shání informace od člověka, který několikrát prchnul z vězení a napsal o tom knihu. Horší je, že jak hlavní taťkohrdina, tak po něm pátrající policie postupují po rádoby logických krocích, které však logické nejsou, resp. se vždy spolehnou na výsledek nějaké své akce, který ale vůbec není předem jistý. Takže nic moc. ()

matow

Ano,musím uznať dosť slušný thriller aj ked určitým naivnostiam v scenári sa nevyhneme a to hlavne v poslednej fáze pri samotnom úteku ale dalo sa na to celkom dobre pozerať a držalo si to po celý čas napätie,no a o to hlavne v kriminalkach ide,takže spokojnosť a jedna z lepších Croweových rolí. ()

imaginer21

Bombastická jízda po nevalné první polovině s několika silnými okamžiky a s nádhernou hudbou podkresleným dojímavým koncem... "Knoflíková" scéna prolínající se s pohledem Crowea do zrcadla je jedna z nejvýraznějších. Rovněž scéna "já to udělám" má v sobě značně hlubší podtext, než jen patřičný dopad realistického myšlení Haggise. ()

DansteR

"I couldn't take wondering when someone was gonna come through the bedroom door."....Netušil jsem, že na útěku z vězení půjde založit film takové kvality. Russell hraje "záporáka" v podobě milujícího otce a manžela naprosto dokonale. Až neuvěřitelné co je schopen člověk v takovéto situaci udělat. Porušovat zákony zabíjet a buh ví co ještě. Skvělý akcí nabitý film nad kterým se však člověk musí občas i zamyslet. Velmi příjemně strávené dvě hodiny s koncem ve který jsem od první chvíle doufal. ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona