John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

Ironhead

Pekne, nektere momenty bravurni, bohuzel to cele dost shazuje prilis doslovny konec, ktery blbuvzdorne vysvetluje tak, aby nikdo neodchazel s nejakou tou moralni pochybnosti.... skoda... ale i tak je to za 3 a 1/2 hnvezdicky. btw... skvele cameo bad-ass Liama Neesona ;o) ()

japekli

Jakmile se jedná o boj se systémem, u mě to rozjasní hvězdnou oblohu, navíc se mi v týhle roli, kdy nehrál žádnýho akčňáka, líbil "Raslík" ještě víc. ()

tomino28

Je zajímavé sledovat, jak se hlavní hrdina během filmu mění z obyčejného středoškolského učitele na profesionálního kriminálníka, co nemá problém stisknout spoušť, když jde do tuhého. A když už mu toho experta uvěříte, tak... tak udělá takovou amatérskou chybu s pytlem odpadků, která málem vede k jeho dopadení. Nicméně i tak se jedná o více než dobré útěkářské drama. 80% ()

kolodej1

mám z toho trochu rozporuplné pocity. Prvni polovina byla pro mě dost slabá, některé fáze příběhu mi přišly příliš zkratkovitě natočené, v tom se mi víc líbilo původní francouzské zpracování, samotná akce se mi ale zase naopak líbila víc, to bylo podařené. Celkově to pro mě je 75% ()

gpx

Next 3 Days je natočeno výborně. Hlavní problém je ale v námětu a scénáři. Některé klíčové - a pro děj - naprosto nosné scény mi silně nesedí, neboť jaksi nejsou uvěřitelné. Navíc je prezentovaný plán příliš překombinovaný a v takovém případě se nedá očekávat, že by se hrdinovi něco nevykloubilo z daných mantinelů a neuniklo mu tak totálně mimo kontrolu. Takové množství detailů nemůže předvídat ani Russell Crowe. Proto nejde-li o komedii, v mých očích filmovému plánu tenhle způsob prezentace škodí. Mimo to mám totální averzi vůči krimi filmům, kde někdo realizuje svůj "geniální" plán. ()

CaptNemo

Mám rád filmy, kde o něco jde. Fandit hrdinům je schopnost, která v člověku s přibývajícím věkem a počtem shlédnutých filmů, pomalu okorává. Tady jsem si ji užil nadmíru. Perfektní film, u kterého dám možná časem i 5. Zatím 4 - 85 %. 2023 - Zkoukl jsem po 10 letech a je to pecka - napětí i emoce. 5 hvězd - 100 %. ()

kaukola78

Tak tento filmek mě určitě nezklamal.Můžu upřímně říct že jsem dlouho nezažil takové napětí jak to nakonec celé dopadne.Dal bych filmu i pět hvězdiček,ale scénka kdy příjde Russel do nemocnice za manželkou,která se ve vězení pokusí o sebevraždu,a bez problému ho k ní pustí bez ostrahy je nereálná. ()

LencaN

Jak strašně záleží na detailech a mít štěstí a náhodu na svojí straně. Tohle bylo velmi podařené drama, které hezky graduje. Russell opět ukázal, že umí, asi jako vždy. Ať už jako milující táta nebo jako chlap, který nejde pro ránu daleko. Bylo zajímavé koukat, jak normální člověk pracuje na svém plánu někoho dostat z vězení a vidět, že třeba i kolikrát něco nevyjde jak má a tím se poučí a jde to zkoušet dál. V jednom místě jsem si říkala, že udělal chybu, ale pointa této mojí výčitky mě usadila, že to taťka Russell vymyslel dobře :) je fajn, že se film taky dost zabývá vztahy v rodině a tím, jak se třeba lidi chovají, aby ochránili někoho, koho milují. Je tam napětí a akce, je tam láska, odhodlání i strach. Některé scény vás až dojmou, přitom se tam zrovna udějí tak jednoduché věci a i to stačí :) ()

Flamik

Russell Cruwe největší klaďas na světě. Má to náboj, napětí, i když konec byl poměrně jasně danej, tak jsem několikrát pochyboval o happyendu, což filmu přidalo. ()

Bluenefele

V případě vnímání vlastní reality, jsem příběhu uvěřila asi na 50%. V případě, že bych byla Don Quijote, do kterého jak jsem pochopila se Crowe stylizova, pak bych uvěřila 100%. Doporučuji shlédnout zatrpklým realistům a praktikům bez špetky naděje v lepší život. ()

ProfiDivak

Keď sa objaví niečo poctivé americké, určite je to remake. Ale vniesli do toho výnimočnú, až skoro umeleckú atmosféru, elektrizujúcu hudbu a herecké osobnosti v životnej forme. Great job. ()

zigy

Průměr po všech stránkách. A nejhůř je na tom důvěryhodnost, podle mě naprosto nerealizovatelné.....nicméně příběhy o útěcích mě strašně baví:) Proč byla ta manželka tak nesympatická? Často zmatená režie. Čistá duše sedla herecky Russelovi daleko víc, moc jsem mu toho hodného taťku nevěřil....ale ten Schwarz na Crowa sedne asi líp než Brousek..... ()

xeon.

pôvodne som chcel dať 4 ale za (spoiler) tu drámu na dialnici po odbočení od zoo, jedna hviezdička dole ()

moriero

Tak nějak do tří čtvrtin to pro mě byla lehce nadstandardní tříhvězdičková záležitost. Ale dech beroucí finále to posunulo ještě na trochu vyšší level. Už se moc těším na francouzský originál, protože Diane Kruger mám raději než Elizabeth Banks, i když - ruku na srdce - když si nehraje na povrchní peroxidovou barbie, dokáže být okouzlující. Z celého příběhu jsem si odnesl starý dobrý fakt - i obyčejný chlap, když mu jde o lásku, dokáže neobyčejné věci. ()

Domec08

Řeknu to jednoduše. Byla to bomba. Už dlouho se mi u filmu nestalo, abych u něj nic neřekl a už od začátku filmu byl natěšený, jak se to vyřeší. Netřeba zmiňovat herecký výkon Russella, Připadal jsem si, že utíkám s nimi. Velice povedená drama, které vřele doporučuji. ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona