John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

Medic.Droid

Nadprůměrný thriller, který se chvílemi sice trochu vleče, ale jinak přináší solidní zábavu. Sympatické hlavní obsazení a solidní dějová linka. Jenom ten konec...ani nevím, jestli je to tak lepší, nebo by bylo lepší kdyby byl trochu jinak, ale takhle to skončilo přijatelně. ()

anillvap

Na Tři dny ke svobodě jsem se koukala na doporučení, protože jinak bych podle obsahu filmu k němu byla možná až příliš skeptická a pravděpodobně by mne nezaujal. Po zhlédnutí několika minut si však získal mou zvědavost a celé plánování a samotné provedení jsem prožívala společně s Crowem. Sice jsem se nemohla ubránit dojmu, že je to takový převlečený Jack Bauer bojující za svou rodinu, který je prakticky neohrožený, ale i přesto mě to bavilo. Emocionálně, si myslím, je film vyveden výborně, jednotlivé dialogy mezi Crowem a Banks (hlavně ve věznici) nepostrádají na dramatičnosti a citovém vypětí. Banks, pravda, místy poněkud panovačná a hysterka, ale Croweovo občasné "shut up" zde dodává situaci na věrohodnosti. Celkově hodnotím pěti hvězdičkami a jsem upřímně ráda, že Haggis příběh dokončil a nemusím si nic domýšlet. To by mě u filmu tohoto typu dost zklamalo. ()

Stinger78

Peckoidní záležitost. Crowe naprosto exceluje a je vidět, že role chlapíků ve středním věku mu půjde velmi k duhu. Ta odhodlanost a zároveň zoufalost z něj doslova čiší a prostě mu nejde nefandit, byť páchá zločin za zločinem. No a útěk? Krásně naplánované do posledního detailu, všechno předvídatelné je podchyceno a nechybí ani trocha toho štěstíčka na letišti. Pro mě jasných pět... ()

matthew_tv

Jeden z najlepších filmov, čo som kedy videl ... Aj napriek viac než dvom hodinám bola každá minúta napätá, zaujala obe očné buľvy a nútila pozorovateľa vnímať všetkými zmyslami. Film je prekrásne spracovaný, keď sa v ňom odohráva viac dejov, prelína viac žánrov, a v každých desiatich minútach hľadám niečo podobné s inými filmami, pričom je aj tak stále odlišný ... Kľudný, no zaujímavý úvod pokračuje napínavým a dramatickým jadrom, ukončený je psychologickým a rozuzlujúcim záverom. Spojenie všetkého v jednom dvojhodinovom filme ... fakt stál za prezretie aj v túto neskorú hodinu (dopozeral som o 03:00 ráno). Známe aj menej známe postavy so skvelými scenármi, výborné soundtracky, premyslené dohady ... Film u mňa nepatril medzi suché filmy, ktorých situácie odhadujem už 15 minút dopredu, no prekvapila ma a vyvrátila moje dohady každá jedna minúta ... Keby som mohol, dám sedem z piatich hviezdičiek. ()

miromir

Paradni trihler, uz dlouho se mi nestalo ze bych byl u nakeho filmu od zacatku az do konce takhle napnutej, Crowovi role postarsiho ucitele sedla na telo a odvedl vybornou praci, proste film promisleny od zakladu, a nebudu se stydet dat 5* ponevac sem se bavil nad ocekavani dobre. ()

naytsirk

Po dlouhé době parádní thriller, který nenudí ani minutu a dokáže vás překvapit (teda mě ano...). Russell je skvělý a má to dobře vymyšlené... ()

Mangus

Film, ktorý nepustí, človek je v napätí nonstop. Síce neprináša nič extra nové, ale to, čo prináša je spracované bravúrne a človek žije s hlavným hrdinom. 10/10 ()

nooxo

Film pri ktorom som poslednych 30 minut nedychal,nevnimal som svet okolo seba,mojim jedinym cielom bola obrazovka a skvely Russel Crowe , do poslednej chvile som nevedel ako sa to skonci co bolo najvacsie plus.... ()

jarmil8

Převážně zdlouhavé drama, které se snaží vypadat civilně. V závěru však, díkybohu, sklouzne k průměrnému thrilleru, kde nechybí napětí. Nenalezeným knoflíkem v kanále mě Haggis nepřesvědčil, že jeho poslední dílo není přihlouplé. ()

montel

Univerzitní profesor John Brennan (Russell Crowe) žije celkem spokojený život, má krásnou manželku a malého syna Luka. Vše se změní ve chvíli, kdy do jejich domu vnikne policie a jeho manželku Laru (Elizabeth Banks) zatkne za vraždu. Všechny důkazy svědčí v její vinu a Lara se už nemá šanci dostat ven. John tedy začne připravovat plán, který by ji z vězení dostal za každou cenu. Bude to ale velmi nebezpečná cesta...Tak čekal jsem teda větší nářez. John má plán skoro jako Scoffild z Prison Breaku, ale dost pochybuji. že by se mu v reálu povedl. Ale je to přeci jen americký film, který nezkušeného diváka nadchne. Mě pobavil. 75% ()

Glowlady

Velmi zajímavý a chytlavý film. Nějak jsem od něj nic nečekala, ale zaujal mě od prvních pár minut. Dobře že se zbytečně nepitval na začátku v prokazování Lařiny neviny a šel hned k věci - jejímu vysvobození z vězení - tak trochu Prison Break. Velmi dobře promyšlený plán, nepředvídatelný a s nečekanými zvraty. Do poslední chvíle čekate, jak to tedy nakonec dopadne a jestli je Lara opravdu nevinná... Russel Croww jako vždy výborný. Dávám 90%. ()

Life

Parádní film u kterého sem se ani na minutu nenudil. Russell Crowe podal brilantní výkon a snad ještě nikdy sem nefandil nikomu tolik jako jemu. + Doprovodná hudba k filmu v určitých momentech stojí za to. ()

Fracek

Dal jsem si pět a pět dohromady a jsem spokojený. Uvěřitelný příběh natočený s gradujícím napětím. Skvělý Russell, skvělá policajtka a skvělý balík peněz na penzi. Užil jsem si to, jen nevím proč je u filmu psáno romantický ... asi jak se sedíce vedle sebe u auta dotkli tím jedním prstem. To už tam mohlo být raději napsáno rodinný, což by bylo přesně to, o co v tom filmu nakonec šlo. ()

dosik

Výbornej hereckej výkon od Russella Crowea. Tento herec patří k mím oblíbeným a snažím se shlédnout všechny jeho filmy a myslím, že opět nezklamal. Tomuto filmu musím dát 5 hvězdiček, ano není to film jako gladiátor, ale na druhou stranu je to úplně jiný tip filmu, než jsme u něj zvyklí. Film má v sobě náboj už od začátku, ale nejvíc vygraduje ke konci, kdy se pořád více komplikuje úniková cesta, nicméně vše skončí happy endem, což mě překvapilo. Rozhodně všem doporučuji a už se těším na další film s Crowem. Tady nám Russel ukázal, že kvalitní film se dá udělat i bez spolupráce se Scottem. ()

ragtime

Paul Haggis je skúsený tvorca a nevie natočiť podpriemerný film. Zamyslenie, kam sa dá až zájsť v dnešnom pretlaku a dostupnosti informácií je dobre spracovaný. Russell Crowe sa drží svojho štandardu a nie je otravný, na Elizabeth Banks sa pozerá príjemne. Celkovo vzato, nepremárnený čas. ()

SONYAGENT

Tak to byla jízda.. Takhle by měl vypadat thriller.. Rýchlý spád, originální námět a nevtíravost.. Je to velmi realisticky provedené a doporučuji všem.. Russell Crowe vypadá pořád velmi dobře a nebezpečně a těším se, až natočí další pecku,jelikož tento herec je fakt špička stříbrných pláten.. ()

Flopps

Průměrné herecké výkony postavené na tuctovém příběhu, který asi moment překvapení nabídne jen málo vyvoleným, kteří k televizi a filmům příliš často nesedají. Jako remake naprosto zbytečná látka, jejíž nové zpracování funguje jen jako pomůcka ke splnění finančních kritérií studia. Jak Nevinná tak i Tři dny ke svobodě si lze u nás legálně pořídit na DVD a upřímně, než mít doma dva stejné filmy, zvolte raději originál. ()

Shaman::..

Po vynikajícím filmu Crash a po průměrně nudném Údolý Elah se řadí Tři dny ke svobodě někam mezi. I když je Crowe megasympaťák, tak se nemůžu zbavit pocitu, že postavy jsou trochu ploché, málo prokreslené. Holt tady chybí ta špachtle, která by nás vryla do nitra postav, jako tomu bylo u Crash. Absence větších emocí je to, co tento film drží u nižších hodnocení. Asi největší problém je v žánru – není to ani čistý thriller, ani čisté drama. Chvilku tak, chvilku onak. To je asi kámen úrazu, kde Haggis narazil… zejména pak u pokladen kin. Škoda, protože film je dobrý a určitě si zasloužil větší pozornost. ()

kolby

Slusny scenar, slusna rezia, slusne obsadenie, genialna hudba. Haggis a Crowe si majstrami svojich remesiel, zaruka najvyssej kvalitky. Ci je tento kusok original, alebo len americka verzia nema vyznam vobec riesit, Haggis to podal tym uplne najspravnejsim sposobom, kazdy iny je urcite menej spravny . Idealny mix krimi, thrilleru a romantiky, kazdy diviak s trosku spravnym vkusom si pride na svoje. Zral som to aj s chlpami, stopaz 122 minut mi ani trosku nevadila. 7 hviezd. ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona