Živí mrtví - Série 11

(série)
USA, (2021–2022), 18 h 35 min (Minutáž: 41–65 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Josh McDermitt, Christian Serratos, Seth Gilliam, Ross Marquand, Jeffrey Dean Morgan, Khary Payton (více)

Epizody(24)

V XI. sérii hľadajú obyvatelia zničenej Alexandrie nový priestor pre život. Možné útočisko ponúka Spoločenstvo vyvolených, rozsiahla sieť komunít s najmodernejším vybavením a viac než päťdesiattisíc obyvateľmi žijúcimi v rôznych kolóniách. Zdanie pokojného bezpečného domova je však veľmi klamlivé. Hľadanie zásob potravín a nového domova sprevádzajú neustále konfrontácie so Smrťákmi, tajomnou frakciou nepriateľských preživších, ktorí napadli a obsadili Meridian, bývalú kolóniu vedenú Maggie. Daryl, Carol, Negan, Maggie, Eugene a ich spojenci sa učia nové taktiky prežitia a čelia poslednému boju, v ktorom ide o všetko. (TV JOJ)

Shakers

11.séria - 65%. Bol to boj dobojovať sa až do poslednej 11tej série, musel som pretrpieť veľa nudných dielov, no na koniec som sa konečne dostal do finále. Akurát s nami tvorcovia pekne vysrali a žiadne finále sa nekoná, len sa seriál rozvetvil na tri (číslo 3!) ďalšie seriály  - The Walking Dead: Dead City (Neegan a Maggie), The Walking Dead: Daryl Dixon a The Walking Dead: The Ones Who Live (Rick & Michonne) a ide sa ďalej. Prečo ma takto trestáš pane bože, už som sa tešil som na konci cesty. Inak čo sa týka záverečnej série, nebolo to úplne zlé, niektoré epizódy boli fajn, tak isto Neegan je čoraz viac zaujímavejšia postava, no finále je totálne neuspokojivé. Sklamanie je slabé slovo. ()

andalin

Ukončili to jen proto, aby mohly být další tři spin-offy. Achjo. Walking Dead mě furt tak nějak baví, mám tam postavy, co mi přirostly k srdci, ale nikam to nevede a poslední roky jde hlavně o fanservis. Seriál představuje zcela něco jiného, než co nám před 12 lety nabídla první sezóna. Konec mě celkem uspokojil, pobrečela jsem si, neměla jsem velká očekávání. Commonwealth mě bavil, po tom time skipu to bylo zase zajímavé, ale nejednou jsem si klepala na čelo při opravdu nereálných a nastrojených situacích. Jak se znám, tak budu ze zvědavosti sledovat další vývoj TV univerza. :) Ve světě TWD se pohybuju dlouho, miluju hry od Telltale a ráda bych se i konečně vrhla na ty komiksy. ()

Streeper

A tímto jsem završila jednu obrovskou kapitolu, která mě doprovázela od mé střední školy. Díky TWD jsem se začala koukat na seriály, díky tomuhle seriálu jsem si vytvořila lásku k seriálovému světu a proto mu patří velké DÍKY. Závěr se mi líbil, bylo to dojemný, ztratili jsme pár postav, ale o to víc to bylo silnější. ()

MontyBrogan

Nadhodnocujem, lebo fakt stála za to najmä prvá necelá polovica série, pred prijatím hlavných postáv do Commonwealthu. Odkedy tam prišli, miestami dej pripomínal až telenovelu. Ak to ale negatívne zohľadním v hodnotení, tak som pokrytec. Lebo reálne som si naťahovanie príbehu na 24 častí užíval. Nebudem sa teda tváriť, ako mi vadilo, že kvantita ide na úkor kvality, aj keď je to pravda. Moja závislosť k TWD po dlhšej prestávke už proste potrebovala poriadnu nálož. A záver bol zase o niečo intenzívnejší. SPOILER: Keď už nám spomienkové sekvencie pripomenuli Carla, „symbolicky“ bola postrelená aj Judith, čo si vyžadovalo, aby jej Daryl daroval krv, podobne ako Rick synovi v druhej sérii. Čiže predtým než sa ona vôbec narodila. Keď už nám spomienkové sekvencie pripomenuli Glenna, Rosita podobne ako on padla do náručia walkerov, pričom presne ako on prekvapivo nezomrela, aby ju to dostihlo krátko po tom. Síce už nie násilne, ako v prípade Glenna, ale keď chce, človek si tam spojitosti nájde. A kruh sa uzatvára. Ak tomu idete naproti, seriál napriek všetkej oprávnenej kritike končí katarziou. ()

BrooksW.Here

"The end of each story is very important." Jeden z mojich najobľúbenejších seriálov dospel ku koncu a ja mám z jeho záveru naozaj zmiešané pocity. Na jednej strane tu máme množstvo neuveriteľných "holy shit" momentov, ale pravdou je aj to, že tvorcovia už dlhšiu dobu tvrdili, že chcú seriál nejako dôstojne UZAVRIEŤ, ale to, čo som vo finálnej epizóde videl bol jeden cliffhanger za druhým, takže v konečnom dôsledku seriál uzatvoril iba niektoré dejové linky (a aj tak dosť unáhlene) a tým pádom nemám z tejto série pocit, že by niečo skutočne uzavrela (hlavne úplne posledná potitulková scéna ma v tom naplno utvrdila). Veď tu vlastne rozprávam iba o poslednej časti, tak prečo nerozobrať aj niektoré ostatné? Idem na to... Jedenásta séria začína špičkovo, a to dvojicou epizód v metre, ktoré mne osobne strašne dobre sadli, ale hneď po nich nasleduje mierny pokles, ktorý je však prerušený šiestou časťou, inými slovami azda najhororovejšou a najnapínavejšou časťou celého seriálu. Potom nasleduje podarené mid-season finale a hneď po ňom prichádza epizóda č. 9, ktorá bola podľa mňa úplne najlepšou časťou jedenástej série (myslím, že sa o to zaslúžila práve táto scéna). Potom nasleduje naozaj siahodlhá línia epizód, ktoré iba opakujú po starších sériách a jedenásta kapitola TWD sa tým pádom začína točiť v kruhu... Avšak finálnych osem častí poriadne otočilo kartu a vďaka nim ma tento seriál opäť chytil (početné diery v scenári mi absolútne neprekážajú). Epizóda č. 22 posunula latku na  mimoriadne vysokú úroveň, neverím tomu, že som už mal pred očami Negana, ako zomiera, aj keď viem, že on umrieť nemôže, pretože patrí medzi postavy, ktoré sú nesmrteľné (ďalšími sú napríklad Daryl, Carol a Maggie). Dvadsiata tretia časť tú predošlú dokonca ešte prekonala, nechápem ako som prežil tie dva týždne čakania na poslednú epizódu... A tu ju máme! Dvadsiata štvrtá epizóda jedenástej série a zároveň posledná epizóda celého seriálu síce nemusela uspokojiť úplne každého, ale na mňa fungovala výborne a pôsobí ako pekná a dojemná bodka za celým THE WALKING DEAD. Nevadia mi dokonca ani tie nekonečné okecávačky a srandovné CGI. Jediné, čo ma neskutočne serie je to, že táto časť (ktorá mala mimochodom celý seriál uzavrieť) vytvára oveľa viac otázok ako bola schopná zodpovedať... To by bolo odo mňa k epizódam asi všetko... Takže záverečná séria THE WALKING DEAD vlastne nič poriadne neuzavrela, ale na druhej strane otvára seriálu nové cesty (ale to však nemusí každý prijať s nadšením) a určite nie som jediný, kto si myslí, že mohla byť aspoň o polovicu kratšia – ani jedna dejová línia nebola naplno využitá, či už ide o Reaperov alebo Commonwealth... No nejdem už viac kritizovať, takže to už nejako normálne ukončím. Od poslednej série môjho najobľúbenejšieho seriálu som čakal oveľa viac, ale v konečnom dôsledku mám z nej aj pocit zadosťučinenia (aj keď nemám ani šajnu, odkiaľ sa tento pocit vzal). Nevadí, ja som si to užil... "We are the chosen ones! We run into the battle! We run into the fire! Always!" () (méně) (více)

Galerie (1 667)

• V jedné scéně je vidět, jak si RJ (Antony Azor) čte komiks „Invincible“, který napsal Robert Kirkman, autor komiksové předlohy „The Walking Dead“. (DragonnCZ)
  • Je to podruhé, kdy byl v celém seriálu použit výraz „walking dead“ (původní název seriálu). (HanzoBureshi)